Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ο κωδικός είναι του τηλεφώνου και όχι το pin της sim δεν χάνεις κλήσεις και μηνύματα
Λογικά το pin της sim θα του ζητάει εφόσον η συσκευή απενεργοποιειται και ανοίξει πάλι. Οπότε μάλλον από τις ρυθμίσεις > ασφαλεια και κλείδωμα οθόνης> κλείδωμα κάρτας Sim, αν το απενεργοποιήσει θα ανοιγει χωρίς το pin της Sim.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν ο κωδικός είναι του τηλεφώνου και όχι το pin της sim δεν χάνεις κλήσεις και μηνύματα

 

Λογικά το pin της sim θα του ζητάει εφόσον η συσκευή απενεργοποιειται και ανοίξει πάλι. Οπότε μάλλον από τις ρυθμίσεις > ασφαλεια και κλείδωμα οθόνης> κλείδωμα κάρτας Sim, αν το απενεργοποιήσει θα ανοιγει χωρίς το pin της Sim.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι καρτες sim δεν εχουν pin. Ειναι ο κωδικος ασφαλειας που σου ζηταει και οταν πας να το ξεκλειδωσεις χωρις αποτυπωμα ή αναγνωριση προσωπου. Οσο για κλησεις (κυριως) γιατι τα μνμ θα σου ερθουν οταν ανοιξει πληρως παλι το κινητο, δεν ξερω αν τις χανεις γιατι στο σταδιο που μενει και ζηταει τον κωδικο γραφει μονο επειγουσες κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες sim δεν εχουν pin. Ειναι ο κωδικος ασφαλειας που σου ζηταει και οταν πας να το ξεκλειδωσεις χωρις αποτυπωμα ή αναγνωριση προσωπου. Οσο για κλησεις (κυριως) γιατι τα μνμ θα σου ερθουν οταν ανοιξει πληρως παλι το κινητο, δεν ξερω αν τις χανεις γιατι στο σταδιο που μενει και ζηταει τον κωδικο γραφει μονο επειγουσες κλησεις

 

Σωστά το γράφει, από εκείνη την οθόνη που βλέπεις δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αν δεν ξεκλειδώσεις. Η sim όμως είναι ενεργή και μπορεί να δέχεται κλήσεις. Μπορείς να την δεις και στην status bar από την μπάρα του σήματος

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το γράφει, από εκείνη την οθόνη που βλέπεις δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αν δεν ξεκλειδώσεις. Η sim όμως είναι ενεργή και μπορεί να δέχεται κλήσεις. Μπορείς να την δεις και στην status bar από την μπάρα του σήματος

 

Δηλαδη αν με παρει καποιος τηλεφωνο θα μπορει να απαντηθει κανονικα η κληση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...αυτη τη στιγμή από μεγάλο κινεζομαγαζο το βρίσκω στα 450€ και επειδή δεν περισσεύουν χρήματα για να το πάρω από το επίσημο κατάστημα,αξίζει ή να περιμένω για αργότερα που μπορεί να έχω τα χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...αυτη τη στιγμή από μεγάλο κινεζομαγαζο το βρίσκω στα 450€ και επειδή δεν περισσεύουν χρήματα για να το πάρω από το επίσημο κατάστημα,αξίζει ή να περιμένω για αργότερα που μπορεί να έχω τα χρήματα?

 

Αγοράζοντας από Κινεζομαγαζο όπως λες δεν έχεις εγγύηση από την εταιρεία...Βασικά δεν βγαζουν πρόβλημα,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...αυτη τη στιγμή από μεγάλο κινεζομαγαζο το βρίσκω στα 450€ και επειδή δεν περισσεύουν χρήματα για να το πάρω από το επίσημο κατάστημα,αξίζει ή να περιμένω για αργότερα που μπορεί να έχω τα χρήματα?
Στην ίδια τιμή μπορείς να το πάρεις και από αμαζον αν έχεις κάποιον να κόψει τιμολόγιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο ή 2ο χέρι σε άριστη κατάσταση τότε.

Εκτός του ότι θα περιμένεις 1 μηνα να ρθει δεν έχεις εγγύηση το βασικό στα ηλεκτρονικά αμα σου κάτσει στραβη θα μετανιώσεις την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...αυτη τη στιγμή από μεγάλο κινεζομαγαζο το βρίσκω στα 450€ και επειδή δεν περισσεύουν χρήματα για να το πάρω από το επίσημο κατάστημα,αξίζει ή να περιμένω για αργότερα που μπορεί να έχω τα χρήματα?

 

Εγω απο κινεζομαγαζο το πηρα. Με καθυστερησαν βεβαια 2 (!) μηνες μεχρι να μου ερθει αλλα εν τελει εδω και 10 περιπου μερες που το παρελαβα ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοώ οτι θα πηγαίνεις κανονικα advanced menu και θα τικαρεις clear cache/dalvik και data σε καθαρή εγκατάσταση οποιαδήποτε rom.

Τα υπόλοιπα δεν τα τικαρεις ποτέ.

Αντίστοιχα σε αναβάθμιση μόνο clear cache/dalvik τιποτα άλλο.

Sliding to wipe εξίσου δεν αγγίζεις ποτέ,δεν εχει κανένα νόημα.

Μα το sliding to wipe κάνει ακριβώς αυτό, δηλαδή clear cache/dalvik και data. Δεν υπάρχει λόγος να μην το χρησιμοποιήσεις. Ουσιαστικά αυτό έκανα και όταν από beta 2 έβαλα beta 4 (βέβαια με καθαρή εγκατάσταση).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε πάλι το πρόγραμμα που έστελναν συσκευές στους devs και έχουν βγεί κάποιες νέες rom ήδη

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-6t-unofficial-lineageos-carbonrom-custom-roms

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις γνώμες... Θα περιμένω λίγο ακόμα αν μπορέσω να βρω τα χρήματα να το πάρω από το επίσημο σαιτ αλλιώς βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις γνώμες... Θα περιμένω λίγο ακόμα αν μπορέσω να βρω τα χρήματα να το πάρω από το επίσημο σαιτ αλλιώς βλέπουμε

Εγώ θά σου πρότεινα κάτι λιιγο μεταχειρισμένο άριστο και ευρωπαϊκό! Εγώ έτσι έκανα και όταν είναι να το δώσω,θα φύγει σφαίρα και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Beta 4.!βγήκε .την πέρασα.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θά σου πρότεινα κάτι λιιγο μεταχειρισμένο άριστο και ευρωπαϊκό! Εγώ έτσι έκανα και όταν είναι να το δώσω,θα φύγει σφαίρα και πάλι..

 

Θα κοιτάξω και αυτή τη λύση...ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά πάμε... dc68905411e68f623afec863b913cefe.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε εαν ο φορτιστης του 6T ειναι ιδιος με του 5; Που μπορω να βρω αυθεντικο φορτιστη, εκτος απο το επισημο καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

Από χθες παρατήρησα ότι στην ambient display η ώρα ενώ το πρώτο νούμερο ήταν κόκκινο πλέον το δείχνει άσπρο.. Αλλάζω τύπο ρολογιού αλλά τιποτα.εχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...