Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα βασικά ακόμα και έτσι να είναι, τέλος η OnePlus. Δεν βλέπω καμιά χρηστικότητα και πρακτικότητα σε slide μηχανισμούς. Τρύπες και λοιπά εννοείται δεν το συζητάμε, οπότε bezelακι και bezelακι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για μένα βασικά ακόμα και έτσι να είναι, τέλος η OnePlus. Δεν βλέπω καμιά χρηστικότητα και πρακτικότητα σε slide μηχανισμούς. Τρύπες και λοιπά εννοείται δεν το συζητάμε, οπότε bezelακι και bezelακι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπω να πετρώνεις μεχρι τα βαθιά γεράματα με το 5αρι:lol::p

Η επιστροφή σε Sony-Apple με τα πατροπαραδοτα οικόπεδα μπεζελ προ 2ετιας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να πετρώνεις μεχρι τα βαθιά γεράματα με το 5αρι:lol::p

Η επιστροφή σε Sony-Apple με τα πατροπαραδοτα οικόπεδα μπεζελ προ 2ετιας.

Γιατί όχι; Αντέχει άνετα μερικά χρόνια ακόμη. Sony και Apple καμιά επαφή μαζί μου :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα παιδιά είναι κατά πολύ καλύτερη η οθόνη χωρίς...

Τι χρησιμοποιείται εσείς σαν βαθμονόμηση οθόνης; Προεπιλογή; dci-p3; Λειτουργία προσαρμογης;

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την βετα 3; κάπου είδα ότι δε μπορείς να διώξεις τις ειδοποιήσεις δεξιά αριστερά ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την βετα 3; κάπου είδα ότι δε μπορείς να διώξεις τις ειδοποιήσεις δεξιά αριστερά ισχύει;

 

,Oχι. Μια χαρά φεύγουν δεξιά αριστερά. .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν βάλω την beta ενώ είμαι σε Stable θα μου σβηστούν οι φώτο και τα βίντεο ή όχι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν βάλω την beta ενώ είμαι σε Stable θα μου σβηστούν οι φώτο και τα βίντεο ή όχι?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι τίποτα απολύτως. Προχωρά !

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα απολύτως. Προχωρά !
Ευχαριστώ, θα το κάνω...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα. Διαβασα όλο το νήμα από την 1η σελίδα μεχρι και την τελευταία. Κάτοχος και εγώ του midnight 8/128 από χθες. Προερχόμενος από mi mix 2 , και πιο πριν Samsung s7. Λοιπόν το κινητό όντως πηγαίνει σφαιρα. Η κάμερα πολύ καλή για κινητό, αν και προσωπικά δεν το πήρα για αυτό έχω μια mirrorless canon.

Σχετικά με το led , δεν με απασχολεί προσωπικά καθόλου γιατί έχω το S3 frontier οπότε όλες τις ειδοποιήσεις έτσι κι αλλιώς τις έβλεπα εκεί . Λειτουργεί άψογα με το ρολόι, ενώ το Xiaomi είχε κάποια θεματακια αποσύνδεσης.

Όντως η δόνηση ενοχλεί αρκετά ακόμα και στη χαμηλή ένταση , αλλά εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ καθόλου δόνηση.

Η οθόνη του είναι άψογη! Αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις μου.

Πιστεύω έκανα πολύ καλή επιλογή! Βοήθησε και το νήμα εδώ για αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρηκα. Διαβασα όλο το νήμα από την 1η σελίδα μεχρι και την τελευταία. Κάτοχος και εγώ του midnight 8/128 από χθες. Προερχόμενος από mi mix 2 , και πιο πριν Samsung s7. Λοιπόν το κινητό όντως πηγαίνει σφαιρα. Η κάμερα πολύ καλή για κινητό, αν και προσωπικά δεν το πήρα για αυτό έχω μια mirrorless canon.

Σχετικά με το led , δεν με απασχολεί προσωπικά καθόλου γιατί έχω το S3 frontier οπότε όλες τις ειδοποιήσεις έτσι κι αλλιώς τις έβλεπα εκεί . Λειτουργεί άψογα με το ρολόι, ενώ το Xiaomi είχε κάποια θεματακια αποσύνδεσης.

Όντως η δόνηση ενοχλεί αρκετά ακόμα και στη χαμηλή ένταση , αλλά εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ καθόλου δόνηση.

Η οθόνη του είναι άψογη! Αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις μου.

Πιστεύω έκανα πολύ καλή επιλογή! Βοήθησε και το νήμα εδώ για αυτή την επιλογή.

Καλώς ήρθες..

Αν θες ειδοποιήσεις βάλε το plus beat και θα είσαι μια χαρά και ούτε έχει κάποια ιδιαίτερη επιρροή στη μπαταρία.

Είχα την εντυπωση ότι το led θα ήταν το μόνο που θα με ενοχλούσε στη μετάβαση μου σε op 6t αλλά πραγματικά μου είναι αδιάφορο πλέον.

Η συσκευή ειλικρινά φυσάει και απολαμβάνεις να τη χρησιμοποιείς.

Όμως το μεγαλύτερο ατού είναι η μπαταρία.. Πραγματική απόλαυση.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο usb type-c καλώδιο για να μπορώ σε έκτακτη ανάγκη να φορτίσω από κάποιο power bank ή από car charger;
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω. Ποια η διαφορά του να κάνεις wipe and clear cache στο μπουταρισμα από το να επιλέγεις απλά κάποιες εφαρμογές και να κάνεις clear cache μεμονωμένα? Επίσης τελικά βοηθάει γενικά να το κάνεις που και που?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο usb type-c καλώδιο για να μπορώ σε έκτακτη ανάγκη να φορτίσω από κάποιο power bank ή από car charger;
Έχω αυτά εδώ και 5 μήνες και είναι μια χαρά, πολύ χοντρό με μόνιμο βελκρο για να το μαζεύεις.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01GRKGQ36/

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω. Ποια η διαφορά του να κάνεις wipe and clear cache στο μπουταρισμα από το να επιλέγεις απλά κάποιες εφαρμογές και να κάνεις clear cache μεμονωμένα? Επίσης τελικά βοηθάει γενικά να το κάνεις που και που?

 

To application cache αποθηκεύει στοιχεία σχετικά με τις εφαρμογές ώστε την επόμενη φορά που θα τις χρησιμοποιήσεις να φορτώνουν πιο γρήγορα. αν το καθαρίσεις η εφαρμογή το ξαναφτιάχνει και δεν τρέχει τίποτα.

Το άλλο cache που κάνεις clear μόνο στο recovery είναι το cache partition του Android, π.χ. εκεί πανε τα android system updates πριν περαστούν στο system partition, ή τα dex files των εφαρμογών μετά την εγκατάσταση.

Σε παλαιότερες εκδόσεις android μετά από κάθε αναβάθμιση αυτό το partition άδειαζε (γι' αυτό και έβλεπες την βελτιστοποίηση των εφαρμογών κατά το boot αφού γινόταν εκ νέου δημιουργία των dex files των εφαρμογών).

Στις νεότερες εκδόσεις με το Α/Β partition scheme αυτό το partition δε χρησιμοποιείται πια για τα ΟΤΑ updates, ουσιαστικά δεν υπάρχει πλέον cache partition, αλλά τα δύο Α/Β slots με το δικό του application cache το καθένα. Άρα το μόνο που καταφέρνεις με το να το καθαρίζεις είναι να επιβραδύνεις το boot και να αυξάνεις την κατανάλωση μπαταρίας επειδή το i/o στο boot είναι υψηλό λόγω του optimization. Δεν βοηθά κοινώς πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Βάζω ένα στικάκι με ανταπτορα και το βλέπει κανονικά το κινητό. Το διαβάζει μια χαρά!

Για πιο λόγο υπάρχει η επιλογή "αποθήκευση OTG"? Που χρησιμεύει? Γνωρίζει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

To application cache αποθηκεύει στοιχεία σχετικά με τις εφαρμογές ώστε την επόμενη φορά που θα τις χρησιμοποιήσεις να φορτώνουν πιο γρήγορα. αν το καθαρίσεις η εφαρμογή το ξαναφτιάχνει και δεν τρέχει τίποτα.

Το άλλο cache που κάνεις clear μόνο στο recovery είναι το cache partition του Android, π.χ. εκεί πανε τα android system updates πριν περαστούν στο system partition, ή τα dex files των εφαρμογών μετά την εγκατάσταση.

Σε παλαιότερες εκδόσεις android μετά από κάθε αναβάθμιση αυτό το partition άδειαζε (γι' αυτό και έβλεπες την βελτιστοποίηση των εφαρμογών κατά το boot αφού γινόταν εκ νέου δημιουργία των dex files των εφαρμογών).

Στις νεότερες εκδόσεις με το Α/Β partition scheme αυτό το partition δε χρησιμοποιείται πια για τα ΟΤΑ updates, ουσιαστικά δεν υπάρχει πλέον cache partition, αλλά τα δύο Α/Β slots με το δικό του application cache το καθένα. Άρα το μόνο που καταφέρνεις με το να το καθαρίζεις είναι να επιβραδύνεις το boot και να αυξάνεις την κατανάλωση μπαταρίας επειδή το i/o στο boot είναι υψηλό λόγω του optimization. Δεν βοηθά κοινώς πουθενά.

 

Άψογος! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βαριέται και θέλει να δοκιμάσει το animation ξεκλειδώματος του McLaren, μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή Settings Database Editor απ' το Play Store, να βρει τη γραμμή op_custom_unlock_animation_style και να αλλάξει την τιμή σε 3 από 0 που θα είναι. Δουλειά 5 δευτερολέπτων. Μου φαίνεται ότι ξεκλειδώνει και λίγο πιο γρήγορα με αυτό το animation.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...