Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι οι γνωστοί youtubers παίρνουν δώρο την συσκευή από ΌΛΕΣ τις εταιρίες. Και σχεδόν πάντα πριν την ανακοίνωση της για να έχουν έτοιμο το review.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όλοι οι γνωστοί youtubers παίρνουν δώρο την συσκευή από ΌΛΕΣ τις εταιρίες. Και σχεδόν πάντα πριν την ανακοίνωση της για να έχουν έτοιμο το review.

 

Ναι αλλά :

1) Εδώ δε μιλάμε μόνο για μερικούς (4-5) γνωστούς youtubers, αλλά για μερικές δεκάδες

2) Όχι, δεν ισχύει σε όλες τις εταιρίες. Πχ η Apple δεν το κάνει αυτο. Επίσης το ίδιο ισχύει και για άλλες εταιρείες, που επιλέγουν αντί να χαρίσουν συσκευή σε youtubers, να ρίξουν λεφτά για διαφήμιση ή να στείλουν (και να "ξεχάσουν" να ζητήσουν πίσω) τη συσκευή σε διαπιστευμενα άτομα του είδικου τύπου

Διαφορετικές προσεγγίσεις, παρόμοια φιλοσοφία :lol:

Link to comment
Share on other sites

17 αν θυμάμαι καλά ήταν ειδικά για Ινδία και η πληροφορία ήταν από διαρροή υποτίθεται πρόσκλησης (που μπορεί να ήταν και fake). Δεν είχαν ανακοινώσει κάτι επίσημα ως τώρα.
Αφού ήρθε επίσημο email για τις 30/10, ακόμα το 17 αναφέρεις;

Τι διαρροή συζητάμε. Έκλεισε 30

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού ήρθε επίσημο email για τις 30/10, ακόμα το 17 αναφέρεις;

Τι διαρροή συζητάμε. Έκλεισε 30

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγώ είμαι αυτός που ποσταρε εδώ την ανακοίνωση για τις 30 Οκτωβρίου.

Απλά απαντούσα στο άλλο παλικάρι που απορούσε γιατί άλλαξε από τις 17. Να διαβάζουμε και λίγο πριν πάμε να την πούμε στον άλλο.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά :

1) Εδώ δε μιλάμε μόνο για μερικούς (4-5) γνωστούς youtubers, αλλά για μερικές δεκάδες

2) Όχι, δεν ισχύει σε όλες τις εταιρίες. Πχ η Apple δεν το κάνει αυτο. Επίσης το ίδιο ισχύει και για άλλες εταιρείες, που επιλέγουν αντί να χαρίσουν συσκευή σε youtubers, να ρίξουν λεφτά για διαφήμιση ή να στείλουν (και να "ξεχάσουν" να ζητήσουν πίσω) τη συσκευή σε διαπιστευμενα άτομα του είδικου τύπου

Διαφορετικές προσεγγίσεις, παρόμοια φιλοσοφία :lol:

 

Α) Πίστεψε με στους ίδιους στέλνουν όλοι. Εϊναι συγκεκριμένοι που έχουν παγκόσμια αναγνώριση.

Β) Έχω την εντύπωση πως και η Apple δώρο τις στέλνει. Σίγουρα αποκτούν τις συσκευές της πριν την επίσημη κυκλοφορία πάντως (το είχε παραδεχθεί εμμέσως όταν ενημέρωσε ένα γερμανικό site ότι δεν θα παραλαμβάνει νωρίτερα τις συσκευές λόγω των άρθρων του περί bendgate). Και πάλι όμως ο youtuber ή το τεχνολογικό site υπάρχει τρόπος να εξασφαλίσει δωρεάν τη συσκευή πχ μέσω εταιρειών κινητής που γίνεται πολύ στην Ελλάδα.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Α) Πίστεψε με στους ίδιους στέλνουν όλοι. Εϊναι συγκεκριμένοι που έχουν παγκόσμια αναγνώριση.

Β) Έχω την εντύπωση πως και η Apple δώρο τις στέλνει. Σίγουρα αποκτούν τις συσκευές της πριν την επίσημη κυκλοφορία πάντως (το είχε παραδεχθεί εμμέσως όταν ενημέρωσε ένα γερμανικό site ότι δεν θα παραλαμβάνει νωρίτερα τις συσκευές λόγω των άρθρων του περί bendgate). Και πάλι όμως ο youtuber ή το τεχνολογικό site υπάρχει τρόπος να εξασφαλίσει δωρεάν τη συσκευή πχ μέσω εταιρειών κινητής που γίνεται πολύ στην Ελλάδα.

1) Δε λεμε κατι διαφορετικο. Απλα στην περιπτωση της Oneplus, κι επειδη δε σπαταλα πορους σε παραδοσιακες διαφημισεις, δινει αυτα τα χρηματα σε πολλαπλασιους αποδεκτες youtube reviews (και μαλιστα σε πολυτελη κασετινα, με εξτρα θηκες κλπ κλπ). Οι λοιπες εταιριες το κανουν κι αυτες, αλλα σε πιο περιορισμενο βαθμο

2) Ναι στα μηλα δε δωριζονται οι συσκευες (υπαρχουν αλλοι τροποι marketing εκει - βλεπε affiliate sites) - οι συσκευες απο δικτυα (πχ cote ) επιστρεφονται παντα (δελτιο αποστολης και πισω)

Συμφωνουμε οτι ολες οι εταιριες, με τον ενα ή τον αλλο τροπο "διαφημιζουν" το προϊον τους, με τον καλυτερο δυνατο τροπο ;)

Για την ωρα αμπελοφιλοσοφουμε, μεχρι να δουμε τη συσκευη απο κοντα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ναι στις εταιρείες κινητής επιστρέφεται αλλά αυτό λίγο μας ενδιαφέρει ως καταναλωτές :p

 

Γενικά η OP βασίζεται στον σύγχρονο τρόπο προώθησης των προτεινόντων της και όχι σε διαφημίσεις χορηγίες κτλ.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επίσημα η παρουσίαση στις 30/10/2018 όσο για μπαταρία ακόμη και κατω από 4000 να είναι λόγω διαχείρισης θα ξεπερνά το Νote 9
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο για αγορά από τις 6 Νοεμβρίου, σύμφωνα με The Verge και confirmed by OnePlus.

 

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/10/9/17954748/oneplus-6t-on-sale-november-6

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επίσημα η παρουσίαση στις 30/10/2018 όσο για μπαταρία ακόμη και κατω από 4000 να είναι λόγω διαχείρισης θα ξεπερνά το Νote 9

 

Φυσικά και θα έχει καλύτερο SOT από το Note 9,δεν λέει κανείς το αντίθετο...

Αλλά δεν το συγκρίνεις με το Ν9,πιο καλά με συσκευή της S σειράς...

Και πιο γρήγορο από Ν9 θα είναι,όπως και αλλά κινητά είναι πιο γρήγορα,τι πάει να πει αυτο;;

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω μερικές φορές με ποια κριτήρια πάτε να κάνετε σύγκριση συσκευών...Και για να μην ακούσω καμία εξυπνάδα,έχουν περάσει από το χέρια μου,1+1-1,3-1,3Τ1+5,1+5Τ και λίγο το 1+6 Το είχα μόνο μια βδομάδα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έχει καλύτερο SOT από το Note 9,δεν λέει κανείς το αντίθετο...

Αλλά δεν το συγκρίνεις με το Ν9,πιο καλά με συσκευή της S σειράς...

Και πιο γρήγορο από Ν9 θα είναι,όπως και αλλά κινητά είναι πιο γρήγορα,τι πάει να πει αυτο;;

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω μερικές φορές με ποια κριτήρια πάτε να κάνετε σύγκριση συσκευών...Και για να μην ακούσω καμία εξυπνάδα,έχουν περάσει από το χέρια μου,1+1-1,3-1,3Τ1+5,1+5Τ και λίγο το 1+6 Το είχα μόνο μια βδομάδα...

 

Nαι, εχεις καποιο point; Δεν εχω καταλαβει καποιο νοημα στο ποστ σου.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, εχεις καποιο point; Δεν εχω καταλαβει καποιο νοημα στο ποστ σου.

 

Δεν πειράζει που δεν έχεις καταλάβει.. Προσπέρασε το...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει που δεν έχεις καταλάβει.. Προσπέρασε το...

 

Το προσπερνώ και γω. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι θες να πεις

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επίσημα η παρουσίαση στις 30/10/2018 όσο για μπαταρία ακόμη και κατω από 4000 να είναι λόγω διαχείρισης θα ξεπερνά το Νote 9

 

Αυτό αφορούσε η απάντηση μου.. Σε λίγο θα γράφουνε ότι είναι και πιο γρήγορο, και εγώ απλά απάντησα ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις το 1+6Τ με το Note 9...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η OP βασίζεται στον σύγχρονο τρόπο προώθησης των προτεινόντων της και όχι σε διαφημίσεις χορηγίες κτλ.

στο 6 παντως εδωσε καποια αεροπορικα εισητηρια σε youtubers του στυλ "παρε 2 συσκευες και πηγαινε απο Νεα Υορκη να βγαλεις μερικες φωτο στο Λονδινο". Ολως τυχαιως στα review αυτα οι φωτο ηταν αψογες :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

στο 6 παντως εδωσε καποια αεροπορικα εισητηρια σε youtubers του στυλ "παρε 2 συσκευες και πηγαινε απο Νεα Υορκη να βγαλεις μερικες φωτο στο Λονδινο". Ολως τυχαιως στα review αυτα οι φωτο ηταν αψογες :)

 

Δοξα τω Θεω το youtube εχει παρα πολλους, μπορεις να κατσεις να δεις 5 βιντεο για ενα κινητο και να σχηματισεις στο περιπου μια αποψη.

 

Αν ομως εχεις κολησει σε κατι supersaf και σε κατι mkbhd, την εκατσες τη βαρκα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έχει καλύτερο SOT από το Note 9,δεν λέει κανείς το αντίθετο...

Αλλά δεν το συγκρίνεις με το Ν9,πιο καλά με συσκευή της S σειράς...

Και πιο γρήγορο από Ν9 θα είναι,όπως και αλλά κινητά είναι πιο γρήγορα,τι πάει να πει αυτο;;

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω μερικές φορές με ποια κριτήρια πάτε να κάνετε σύγκριση συσκευών...Και για να μην ακούσω καμία εξυπνάδα,έχουν περάσει από το χέρια μου,1+1-1,3-1,3Τ1+5,1+5Τ και λίγο το 1+6 Το είχα μόνο μια βδομάδα...

 

Προφανως και η συγκριση με Note 9 ειναι ατοπη και απορω πως σε forum για κινητα και απο ατομα που αλλαζουν και συχνα συσκευες δεν το καταλαβαινουν.

Στην καταναλωση και διαχειριση μπαταριας ολα παιζουν ρολο.

 

Οι ιντσες, η αναλυση οθονης .

τα 120hz και το ιδιο το panel(lcd ips,amoled) .Αυτο και τα στερεο ηχεια οι λογοι που το razer phone δεν ειχε αναλογη αυτονομια.

Τα στερεο ηχεια. Ο λογος που το iphone 7 plus δεν ειχε σημαντικα καλυτερη αυτονομια απο το Iphone 6s plus.

το UI της καθε εταιρειας

ο επεξεργαστης(nm και εταιρεια πχ a11,snapdragon,kirin,exynos,mediatek)

 

Τα oneplus ειχαν τιμια μπαταρια σε γενικες γραμμες γιατι ειχαν κοψει πολλα πραγματα οπως εν μερη και τα Sony κινητα.

Stock android που σημαινει οτι λειπουν αχρηστες εφαρμογες που μπορει να τραβανε μπαταρια στο παρασκηνιο.

1080p amoled οθονη εδω και χρονια

1 μονο ηχειο στο κατω μερος.

 

Αυτος ειναι και ο λογος που τα huawei κινητα εχουν καλυτερη αυτονομια πχ απο το Note 9 ή το razer phone.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θα με κάνει να πάω στο 6τ είναι να μην βάλουν την σιχαμενη την αμολεντ. το μοναδικό πράγμα που με ξενερώνει από το 3 ακόμα. δεν υποφερετε αυτή η απάτη, ακόμα και το νοτς συνήθισα αλλά αυτό με τίποτα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θα με κάνει να πάω στο 6τ είναι να μην βάλουν την σιχαμενη την αμολεντ. το μοναδικό πράγμα που με ξενερώνει από το 3 ακόμα. δεν υποφερετε αυτή η απάτη, ακόμα και το νοτς συνήθισα αλλά αυτό με τίποτα

 

Τοτε μαλλον θα αργησεις πολλα χρονια να πας ξανα σε oneplus...;)

Link to comment
Share on other sites

Νέο ui και καλύτερη κάμερα για το 6t.

https://forums.oneplus.net/threads/interview-oneplus-6t-the-future-of-oxygenos.924127/

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νέο ui και καλύτερη κάμερα για το 6t.

https://forums.oneplus.net/threads/interview-oneplus-6t-the-future-of-oxygenos.924127/

Επίσης με οπτικό σενσορα αποτυπωματος στην οθόνη, που σημαίνει πως είναι λιγότερο ακριβής και λιγότερο γρήγορος από έναν υπερηχητικό, λόγω κόστους.

 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-6t-ton-ligotero-akrivi-screen-aisthitira-apotypomaton/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με οπτικό σενσορα αποτυπωματος στην οθόνη, που σημαίνει πως είναι λιγότερο ακριβής και λιγότερο γρήγορος από έναν υπερηχητικό, λόγω κόστους.

 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-6t-ton-ligotero-akrivi-screen-aisthitira-apotypomaton/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ποια κινητά έχουν αυτήν την στιγμή υπερηχητικό sensor?

Link to comment
Share on other sites

ποια κινητά έχουν αυτήν την στιγμή υπερηχητικό sensor?
Ιδέα δεν έχω :) Νομίζω και το Vivo Nex τον ίδιο φοράει. Αλλά από την στιγμή που υπάρχει και ο υπερηχητικός, δεν τον έβαλαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω :) Νομίζω και το Vivo Nex τον ίδιο φοράει. Αλλά από την στιγμή που υπάρχει και ο υπερηχητικός, δεν τον έβαλαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να τον έχει από του χρόνου μάλλον με κανένα s10 οπότε πάλι λάσπη ρίχνουν χωρίς λόγω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να τον έχει από του χρόνου μάλλον με κανένα s10 οπότε πάλι λάσπη ρίχνουν χωρίς λόγω.
Από του χρόνου και εγώ πιστεύω ότι η Oneplus θα έχει κάνει καλύτερη δουλειά στο 7αρι. Δεν βιάζομαι άλλωστε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...