Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να το βαλουν στο κατω μερος οπως εχει το pocophone δεν ξερω.

 

Απλα αν το βγαλουν και αυτο θα ειναι τερμα τραγικοι, σαν την Xiaomi που μου το εκανε λευκο σε ολα τα μοντελα και μου εβγαλε και το Ir blaster....

 

Ηδη οι τιμες του 6t λεγεται οτι θα ξεκινανε τα 550δολλαρια,δηλαδη οσο παμε σε καθε μοντελο νεες τιμες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απ' οτι φαίνεται δεν θα έχει ούτε το 6Τ IP rating. Ευκαιρία για έξτρα γκρίνια.

 

coocMjAO_o.png

https://www.cnet.com/news/oneplus-ceo-6ts-in-screen-fingerprint-sensor-wins-over-missing-headphone-jack/

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα αναμενόμενο όπως και οι αντίστοιχες δηλώσεις του CEO που πλέον κατάντησαν πιο γραφικά και από την γραφικότητα.:lol:

 

Πες ρε μεγάλε ότι γουστάρουμε αντιγράφουμε τα κακώς κείμενα μήλου και άσε τις κωλοτούμπες και αστείες δηλώσεις.

 

Που και το μήλο το υιοθέτησε την αδιαβροχοποιηση όπως και stereo ηχεία αλλά δεν φιλοτιμήθηκαν να αντιγράφουν αλλά στην 3.5 θύρα η δρακουλοδοντα έτρεξαν τα τσακάλια.

 

Πιο πιστευτός θα ήταν(που παίζει αυτός να είναι ο κύριος λόγος) αν έλεγε ότι αφαιρέσαμε διότι η Oppo από την οποία δανειζόμαστε το σασί και προδιαγραφές σε R17 Pro είχε αφαίρεθει και εμείς απλά ακολουθήσαμε για λόγους εξοικονόμησης κόστους σαν μια έτοιμη λύση χωρίς extra προσπάθεια από έμας) παρά τις βλακωδώς δηλώσεις περί ασύρματης φορτισης(που προσωπικα χρησιμοποιώ αποκλειστικά τελευταία 10 χρόνια έχοντας αποκτήσει μεγάλο αριθμό ασύρματων ακουστικών,ΑΛΛΑ όχι ότι θα ανέχομαι να μας εμπαίζει με γελοίες δηλώσεις)

 

Του χρόνου η παρά χρόνου που θα βάλει αδιαβροχοποιηση τότε ξαφνικά θα γίνει χρήσιμο feature τώρα που το κοροϊδεύει.

 

Όπως έκανε με 3.5 θύρα που κορόιδευε προ εξαμήνου αυτους που την αφαιρούν και τώρα ξαφνικά ανακάλυψε ότι οι χρήστες προτιμούν ασύρματα ακουστικά(το άλλο με το Τοτό το ξέρει :lol: )

 

Άσε μας ρε Lau με τις γελοίες δηλώσεις που περίγελος γίνεται.

 

Άι σιχτιρ από εκεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα ειπαμε οτι η Oneplus πανω στην κοινοτητα παταει και προσφερει αυτα που προσφερει.....

 

Τωρα που το S9+ παιζει στα 580-620ευρω απο Ελλαδα και εξωτερικο,θελω να δω στα review τι θα λενε για την τιμη του.

 

Α και που εισαι Lau και το pocophone δεν ειναι αδιαβροχο και δεν εχει ασυρματη φορτιση.

 

Αλλα κοστιζει σχεδον τα μισα απο το Oneplus και εχει και στερεο ηχεια και θυρα ακουστικων.

 

Γελανε και οι πετρες.

 

Κριμα γιατι μεχρι και το Oneplus5 ηταν η αγαπημενη μου εταιρεια μαζι με την htc(λογω m8/10)αλλα τους πηρε και αυτους η μπαλα,μολις γλυκαθηκαν απο τις πωλησεις.

 

Alex ξεχασες και το γκαλοπ για το υλικο κατασκευης που προτιμα ο περισσοτερος κοσμος που το γυαλι ηταν προ τελευταιο πριν βγει το OP6 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και την αβάντα των μη χαρακτηρίσω site για το κόψιμο της 3.5 θύρας.

One of the reasons OnePlus cut the headphone jack was to make room for the in-screen fingerprint sensor, which the company brands as Screen Unlock. By replacing the physical sensor on the back of the phone to under the screen, the fingerprint reader takes up essential space inside, near the bottom of the phone.

https://www.cnet.com/news/oneplus-ceo-6ts-in-screen-fingerprint-sensor-wins-over-missing-headphone-jack/

 

Και ερωτώ εγώ πως η Vivo(ξαδερφάκι OnePlus)και Meizu διατήρησαν 3.5 θύρα και παράλληλα έχουν in display fingerprint scanner.

 

Μιλάμε χοντρό δούλεμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε δια στόματος Lau οτι θα έχει γυάλινη πλάτη χωρίς ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποίηση...

https://www.droid-life.com/2018/10/02/oneplus-6t-wont-have-wireless-charging-or-an-ip-rating/

Προσωπικά είναι 2 features τα οποία δεν με πολυενδιαφέρουν.Αλλά...όταν ο ανταγωνισμός στα προσφέρει σε πάνω-κάτω ίδιες τιμές,η αλήθεια είναι οτι σκέφτεσαι ''κάτσε ρε φίλε,γιατί να μην μου τα δίνεις και συ oneplus?''

1-2 παρατηρήσεις:

-Αυτός ο Lau έχει καταντήσει γραφικός κωλοτούμπας,μου θυμίζει εναν Έλληνα πολιτικο...

-Νομίζω οτι το σλόγκαν 'Never Settle' πρέπει να εγκαταληφθεί απ την oneplus...Είναι κάτι το οποίο κάνουν συνεχώς απο το 5 και έπειτα...

Link to comment
Share on other sites

H καημενη η oneplus εχει ακουσει τα πάντα, αυτο ειναι το κακο του να εχειςγια κοινο την κοινοτητα.

Και 20 καλα να κανει, τα 3 κακά θα γινουν headline.

 

Nα βαλει και ip rating, να βαλει και στερεο ηχεια, να βαλει και σοβαρο μοτερ δονησης, να βαλει και ασυρματη φορτιση, να βαλει και 4000 μπαταρια, να, να, να.... Μετα θα εχει οσο το Galaxy.

Για μενα δεν αξιζει πλεον και πολυ η Oneplus, στις τιμες που εχει, πλησιαζει παρα πολυ τις ναυαρχιδες.

 

PS

Παραδειγμα:

θυμαμαι καποιος εδω στο φορουμ εγραψε προσφατα γιατι δεν 'επενδυει' και να βγαλει την καλυτερη καμερα απο ολους, και θα βγαλει τα λεφτα σε βαθος χρονου. Λες και ολες οι εταιριες ειναι χαζες και δεν επενδυει καμια.

Κατι τετοια διαβαζω εδω και παω να κουφαθω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκε δια στόματος Lau οτι θα έχει γυάλινη πλάτη χωρίς ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποίηση...

https://www.droid-life.com/2018/10/02/oneplus-6t-wont-have-wireless-charging-or-an-ip-rating/

Προσωπικά είναι 2 features τα οποία δεν με πολυενδιαφέρουν.Αλλά...όταν ο ανταγωνισμός στα προσφέρει σε πάνω-κάτω ίδιες τιμές,η αλήθεια είναι οτι σκέφτεσαι ''κάτσε ρε φίλε,γιατί να μην μου τα δίνεις και συ oneplus?''

1-2 παρατηρήσεις:

-Αυτός ο Lau έχει καταντήσει γραφικός κωλοτούμπας,μου θυμίζει εναν Έλληνα πολιτικο...

-Νομίζω οτι το σλόγκαν 'Never Settle' πρέπει να εγκαταληφθεί απ την oneplus...Είναι κάτι το οποίο κάνουν συνεχώς απο το 5 και έπειτα...

 

Και εγω αυτο ελεγα μεχρι που πιασανε αποτομα οι βροχες πριν λιγες μερες και ημουν εξω και φοβομουν να βγαλω το τωρινο κινητο οσο περιμενα στην σταση.

 

Δεν θελω την αδιαβροχοποιηση προσωπικα για να μιλαω στο κινητο οταν κανω μπανιο αλλα κυριως για τετοιες περιπτωσεις να γλυτωσω τα χειροτερα.

 

Περαν τουτου δεν μου κανει εντυπωση αυτο και αντικειμενικα δεν νομιζω να περιμενε κανεις κατι περισσοτερο απο το Τ μοντελο της εταιρειας να τα φερει ολα αυτα. Αλλα οπως φαινεται παλι η τιμη του θα ανεβει,βαλε μεσα σε αυτο και την απουσια απο φετος της θυρας ακουστικων και εδεσε το γλυκο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το 6 που δεν είχε IP rating από τα teardown που είδα μια χαρά ήταν, μεμβρανουλες και λαστιχακια κλπ όπου έπρεπε.

Εάν στα αντίστοιχα test και teardown είναι έτσι και για το 6Τ δεν σκοτίζομαι και πολύ που δεν θα έχουν την επίσημη σφραγίδα.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το 6 που δεν είχε IP rating από τα teardown που είδα μια χαρά ήταν, μεμβρανουλες και λαστιχακια κλπ όπου έπρεπε.

Εάν στα αντίστοιχα test και teardown είναι έτσι και για το 6Τ δεν σκοτίζομαι και πολύ που δεν θα έχουν την επίσημη σφραγίδα.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Και εγώ μαζί σου, πρέπει να έχει μια ανεπίσημη όπως λένε Αδιαβροχοποιηση, αλλά αν βρέχει, και το τηλέφωνο μετά από μερικές μέρες σου κάνει διάφορα, θα το δεχτεί το service??

Αυτό είναι το θέμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργά ή γρήγορα, θα αναγκαστεί να δώσει και Αδιαβροχοποιηση, κ;ι ασύρματη φόρτιση (που εμένα δεν με ενδιαφέρει), και στέρεο ηχεία, αλλά αν ξεκινάει από 650€ και καταλήγει στα 700€+ το μεγάλο μοντέλο, εκεί θα έχει πρόβλημα, μπαίνει σε αλλά χωράφια με αυτές τις τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου, πρέπει να έχει μια ανεπίσημη όπως λένε Αδιαβροχοποιηση, αλλά αν βρέχει, και το τηλέφωνο μετά από μερικές μέρες σου κάνει διάφορα, θα το δεχτεί το service??

Αυτό είναι το θέμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργά ή γρήγορα, θα αναγκαστεί να δώσει και Αδιαβροχοποιηση, κ;ι ασύρματη φόρτιση (που εμένα δεν με ενδιαφέρει), και στέρεο ηχεία, αλλά αν ξεκινάει από 650€ και καταλήγει στα 700€+ το μεγάλο μοντέλο, εκεί θα έχει πρόβλημα, μπαίνει σε αλλά χωράφια με αυτές τις τιμές...

 

Μα αυτο θα κανει απλα προσπαθει πρωτα να μαζεψει συνεργασιες πριν ανεβει τοσο στην τιμη.

 

Ηδη εκλεισε συμφωνια στην Αμερικη με την Τ Mobile και φυσικα απο Ευρωπη εχει το amazon σαν πωλητη και εχουν ανοιξει και δικα της μικρο μαγαζα οπως στην Αγγλια.

Δεν περιοριζεται μονο στο δικο της online store.

https://www.cnet.com/news/oneplus-6t-will-launch-with-t-mobile-in-first-us-carrier-deal-ever/

 

Βεβαια το μεγαλυτερο προβλημα που θα εχει μπροστα της η Oneplus μολις ανεβουν και αλλο οι τιμες θα ειναι το ιδιο το pixel πχ περαν των Iphone

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου, πρέπει να έχει μια ανεπίσημη όπως λένε Αδιαβροχοποιηση, αλλά αν βρέχει, και το τηλέφωνο μετά από μερικές μέρες σου κάνει διάφορα, θα το δεχτεί το service??

Αυτό είναι το θέμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αργά ή γρήγορα, θα αναγκαστεί να δώσει και Αδιαβροχοποιηση, κ;ι ασύρματη φόρτιση (που εμένα δεν με ενδιαφέρει), και στέρεο ηχεία, αλλά αν ξεκινάει από 650€ και καταλήγει στα 700€+ το μεγάλο μοντέλο, εκεί θα έχει πρόβλημα, μπαίνει σε αλλά χωράφια με αυτές τις τιμές...

Γιατί άμα βουτήξεις το samsung η iphone στο νερό και σου κάνει διάφορα και βρουν υγρασία μέσα πιστεύεις θα ισχύσει η εγγύηση σου;

 

Στάλθηκε από το Le 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα βουτήξεις το samsung η iphone στο νερό και σου κάνει διάφορα και βρουν υγρασία μέσα πιστεύεις θα ισχύσει η εγγύηση σου;

 

Στάλθηκε από το Le 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει, αλλά υπάρχει μια διαφορά.. Εγώ κάνω εξωτερική δουλειά, όλες τις εποχές του χρόνου, και πίστεψε με το Note 8 που έχω τώρα, αλλά και το S7 και S9+ που είχα, φάγανε πολύ βροχή, και χιόνι, και δεν φοβήθηκα ούτε μια φορά να κάνω δουλειά με αυτά κάτω από τέτοιες συνθήκες... Για πες μου όμως, εσύ θα έκανες το ίδιο;;;

Και μιλάμε για πολύ βροχή μερικές μέρες... Και η οθόνη δεν έκανε κανένα λάθος πάτημα.. Έχει και αυτό σημασία... Εκεί που πατάς, να γράφεις... Εσύ με το 1+(δεν ξέρω αν έχεις) θα έκανες το ίδιο πράγμα;;; Εγώ έχω αλλάξει όλα τα 1+ εκτός του Χ και του 1+2,αλλα αν είχα ακόμα το 1+6 την προηγούμενη εβδομάδα, με ανεπίσημη Αδιαβροχοποιηση, δεν θα το έβγαζα στην βροχή για δουλειά...

Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα βουτήξεις το samsung η iphone στο νερό και σου κάνει διάφορα και βρουν υγρασία μέσα πιστεύεις θα ισχύσει η εγγύηση σου;

 

Στάλθηκε από το Le 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτός εγγύησης λόγο υγρασίας.Στανταρ καρατσεκαρισμενο.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 6t μάλλον είναι προ των πυλών... Το Oneplus 6 είναι εξαντλημένο στο site της Oneplus, σε όλες τις εκδοχές του...

 

http://i64.tinypic.com/2vbvuoz.png

Edited by marinos13
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει, αλλά υπάρχει μια διαφορά.. Εγώ κάνω εξωτερική δουλειά, όλες τις εποχές του χρόνου, και πίστεψε με το Note 8 που έχω τώρα, αλλά και το S7 και S9+ που είχα, φάγανε πολύ βροχή, και χιόνι, και δεν φοβήθηκα ούτε μια φορά να κάνω δουλειά με αυτά κάτω από τέτοιες συνθήκες... Για πες μου όμως, εσύ θα έκανες το ίδιο;;;

Και μιλάμε για πολύ βροχή μερικές μέρες... Και η οθόνη δεν έκανε κανένα λάθος πάτημα.. Έχει και αυτό σημασία... Εκεί που πατάς, να γράφεις... Εσύ με το 1+(δεν ξέρω αν έχεις) θα έκανες το ίδιο πράγμα;;; Εγώ έχω αλλάξει όλα τα 1+ εκτός του Χ και του 1+2,αλλα αν είχα ακόμα το 1+6 την προηγούμενη εβδομάδα, με ανεπίσημη Αδιαβροχοποιηση, δεν θα το έβγαζα στην βροχή για δουλειά...

Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

Water Resistant

Guard against rain.

The OnePlus 6 is dust, splash, and water resistant, and was tested under controlled laboratory conditions. Dust, splash, and water resistance are not permanent conditions, normal wear and tear may decrease resistance over time. Do not attempt to charge or use the USB Type-C port of a wet OnePlus device, please refer to the support page for drying instructions. Liquid damage is not covered under warranty.①

Τα λεει στο site. Με βροχή δεν έχεις θέμα. Όσο για την εγγύηση ισχύει ότι και στις άλλες εταιρίες. Όσο πρόσεχα το oneplus 6 για νερό πρόσεχα και το S9 plus.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 6t μάλλον είναι προ των πυλών... Το Oneplus 6 είναι εξαντλημένο στο site της Oneplus, σε όλες τις εκδοχές του...

 

http://i64.tinypic.com/2vbvuoz.png

 

Στο αγγλικο υπάρχουν τα

Mirror Black 8GB RAM + 128GB Storage £519.00 Ships within 24 hours

Midnight Black 8GB RAM + 128GB Storage £519.00 Ships within 24 hours

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Water Resistant

Guard against rain.

The OnePlus 6 is dust, splash, and water resistant, and was tested under controlled laboratory conditions. Dust, splash, and water resistance are not permanent conditions, normal wear and tear may decrease resistance over time. Do not attempt to charge or use the USB Type-C port of a wet OnePlus device, please refer to the support page for drying instructions. Liquid damage is not covered under warranty.①

Τα λεει στο site. Με βροχή δεν έχεις θέμα. Όσο για την εγγύηση ισχύει ότι και στις άλλες εταιρίες. Όσο πρόσεχα το oneplus 6 για νερό πρόσεχα και το S9 plus.

 

Αυτη η προστασια συνηθως ειναι το Ip54 οσο ειχε το πρωτο pixel.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προστασια συνηθως ειναι το Ip54 οσο ειχε το πρωτο pixel.

Άρα σε προστατεύει από βροχή δηλαδή αν πέσει νερό πάνω αυτό λέμε. http://www.dsmt.com/resources/ip-rating-chart/

Έμενα αυτό μου αρκεί. Τώρα αν ο άλλος το θέλει να το ρίχνει στην πισίνα για πλάκα ας πάρει άλλες ναυαρχίδες που για αυτό τον λόγο είναι ip68. Εγώ πάντως ούτε για αστείο δεν έριχνα νερό στo s9+

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Άρα σε προστατεύει από βροχή δηλαδή αν πέσει νερό πάνω αυτό λέμε. http://www.dsmt.com/resources/ip-rating-chart/

Έμενα αυτό μου αρκεί. Τώρα αν ο άλλος το θέλει να το ρίχνει στην πισίνα για πλάκα ας πάρει άλλες ναυαρχίδες που για αυτό τον λόγο είναι ip68. Εγώ πάντως ούτε για αστείο δεν έριχνα νερό στo s9+

 

Ναι με την μονη διαφορα οτι στην περιπτωση του pixel του αρχικου μιλαμε για επισημη πιστοποιηση,ενω στην περιπτωση των oneplus μιλαμε με υποθεσεις.

 

Για να δουμε λιγες μερες εμειναν μπας και δουμε και τιποτα αλλο περαν απο την μεγαλυτερη μπαταρια και το on screen finger id στο 6T.

Link to comment
Share on other sites

Άρα σε προστατεύει από βροχή δηλαδή αν πέσει νερό πάνω αυτό λέμε. http://www.dsmt.com/resources/ip-rating-chart/

Έμενα αυτό μου αρκεί. Τώρα αν ο άλλος το θέλει να το ρίχνει στην πισίνα για πλάκα ας πάρει άλλες ναυαρχίδες που για αυτό τον λόγο είναι ip68. Εγώ πάντως ούτε για αστείο δεν έριχνα νερό στo s9+

 

Το κινητό για μένα είναι εργαλείο δουλειάς, και σε καιρό κάτω από αντίξοες συνθήκες, βροχή, χιόνι, είναι μονόδρομος...

Σε πισίνα δεν θα το βάλω, δεν υπάρχει λόγος, ούτε ποτέ θα θελήσω να εντυπωσιάσω με την ανθεκτικότητα μιας συσκευής.. Απλά πιο πολύ όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ, είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα...

Μην θυμηθώ ένα μήνυμα για κάτοχο Ν8 που το έβαλε στην θάλασσα, και μετά το έλεγε σκουπίδι, και μάπα, γιατί χάλασε το πενάκι... Δεν έχω τέτοιες ανησυχίες... Απλά όταν αγοράζω μια συσκευή, όπως το Ν8 π. Χ το έκανα ένα μπάνιο την δεύτερη μέρα, που αν πάθενε κάτι να μου το αλλάξανε... Η βρύση είναι το πιο extreme που θα κάνω σε μια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την μονη διαφορα οτι στην περιπτωση του pixel του αρχικου μιλαμε για επισημη πιστοποιηση,ενω στην περιπτωση των oneplus μιλαμε με υποθεσεις.

 

Για να δουμε λιγες μερες εμειναν μπας και δουμε και τιποτα αλλο περαν απο την μεγαλυτερη μπαταρια και το on screen finger id στο 6T.

Δεν υπάρχουν υποθέσεις όταν στο λέει η εταιρία επίσημα στην σελίδα της ότι είναι αδιάβροχο. Anyway προσωπικά και να μην εχει ip rating το 6t δεν με χαλάει.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και επισιμη πιστοποιηση IP να εχει η συσκευη , αν βρουνε υγρασια εσωτερικα σου λενε οτι sorry bro υγρασια αρα ξεφυγες απο τα spec του IP rating αρα εισαι εκτος εγγυησης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...