Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτά που λες φαίνεται ότι έχεις πολύ καιρό να δουλέψεις Oxygen OS. Στην έκδοση 4.x σταματησες ή ακόμη νωρίτερα?

 

Έχουν βελτιώσει τόσο πολύ τις διεργασίες παρασκήνιου (καμία σχέση με pixel και πολύ πιο κοντά σε xiaomi πχ), που πλέον έχουν φτάσει κάποιοι να παραπονιούνται για το ακριβώς αντίθετο, ότι έχει γίνει δηλαδή παραπάνω επιθετικό στο σκότωμα διεργασιών από όσο θα έπρεπε.

Το ΣΚ που δούλεψα μόνο wifi, με την 3300 μπαταρία έβγαλα 10-11 ώρες screen on time, σε κινητό 15 μηνών, στην τελευταία έκδοση Oxygen.

Γι'αυτό δεν ισχύουν αυτά που λες για την απόδοση του oos στην μπαταρία, επ'ουδενί.

 

Για την κάμερα θα συμφωνήσω απόλυτα, εννοείται.

 

Δηλαδη αν ειχε 4300 μπαταρια, θα εβαζες 15-17 ωρες οθονη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάψε να τρολαρεις νικοχρηστοβασιλη διότι δεν έχω καμία όρεξη κουβέντα να ανοίξω μαζί σου διότι τέρμα άσχετος είσαι,αδαής και troll μόνο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ειπε ο alextrela και εγραψε άλλα 20 σπαμ ποστ οτιναναι ποστ απο την υπογα του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δηλαδη αν ειχε 4300 μπαταρια, θα εβαζες 15-17 ωρες οθονη;

 

 

 

Ειπε ο alextrela και εγραψε άλλα 20 σπαμ ποστ οτιναναι ποστ απο την υπογα του.

 

Μην μιλάς καθόλου διότι όπου βρεθείς όπου σταθείς σε κάθε νήμα τρολαρεις ασύστολα.

 

200 μπαν έφαγες και μυαλό δεν λες να βαλεις και που σε ανέχονται και σε αφήνουν ευχαριστώ θα έπρεπε να γράφεις μόνιμα διότι αποκλεισμένος δια παντός θα έπρεπε να είσαι.

 

Άντε μπράβο από εδώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Μην μιλάς καθόλου διότι όπου βρεθείς όπου σταθείς σε κάθε νήμα τρολαρεις ασύστολα.

 

200 μπαν έφαγες και μυαλό δεν λες να βαλεις και που σε ανέχονται και σε αφήνουν ευχαριστώ θα έπρεπε να γράφεις μόνιμα διότι αποκλεισμένος δια παντός θα έπρεπε να είσαι.

 

Άντε μπράβο από εδώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

To σταματω εδω γιατι εμενα η οικογενεια μου επαθε τροπους.

Συνεχισε να τρολαρεις ολομοναχος, εισαι ο τριτος που μπαινει στην ignore list μου.

 

Εισαι τυχερος, θα μπορεις να γραφεις τις αρλουμπες σου μονος σου

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

 

 

To σταματω εδω γιατι εμενα η οικογενεια μου επαθε τροπους.

 

Συνεχισε να τρολαρεις ολομοναχος, εισαι ο τριτος που μπαινει στην ignore list μου.

 

 

 

Εισαι τυχερος, θα μπορεις να γραφεις τις αρλουμπες σου μονος σου

 

Όντως “τρόπους” και ¨ηθος¨σε έμαθε :lol:

Αυτή πρέπει να είναι η 359η φορά που με βάζεις σε ignore list αλλά κάθε φορά μου κανεις παράθεση γράφοντας τις γνωστές αρλούμπες σου lol lol.

 

Ερωτευμένος είσαι :lol::lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν ειχε 4300 μπαταρια, θα εβαζες 15-17 ωρες οθονη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειπε ο alextrela και εγραψε άλλα 20 σπαμ ποστ οτιναναι ποστ απο την υπογα του.

 

Η αντερώτηση δεν είναι απάντηση σε αυτά που έγραψα. Το θέμα είναι ότι με την υπάρχουσα διαχείριση μπαταρίας, το Oxygen OS αποδεδειγμένα κάνει εξοικονόμηση ενέργειας.

Άρα τα οσα γράφεις δεν ισχύουν.

Πηγή: έχω δουλέψει όλες τις εκδόσεις OOS και μπορώ να συγκρίνω τις αλλαγές του πριν με το τώρα. Σε αντίθεση με σένα, που δεν έχεις στην κατοχή σου κινητό με τωρινή έκδοση oos, και άρα δεν δύνασαι να γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Η αντερώτηση δεν είναι απάντηση σε αυτά που έγραψα. Το θέμα είναι ότι με την υπάρχουσα διαχείριση μπαταρίας, το Oxygen OS αποδεδειγμένα κάνει εξοικονόμηση ενέργειας.

Άρα τα οσα γράφεις δεν ισχύουν.

Πηγή: έχω δουλέψει όλες τις εκδόσεις OOS και μπορώ να συγκρίνω τις αλλαγές του πριν με το τώρα. Σε αντίθεση με σένα, που δεν έχεις στην κατοχή σου κινητό με τωρινή έκδοση oos, και άρα δεν δύνασαι να γνωρίζεις.

 

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες, δεν θελω να δαπανησω τοσα λεφτα για mate 20, ισως συμβιβαστω με το 6τ.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες, δεν θελω να δαπανησω τοσα λεφτα για mate 20, ισως συμβιβαστω με το 6τ.

 

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ αρχικά δεν το πίστευα. Αλλά από την open beta 17 και μετά είδα ακόμη μεγαλύτερη βελτίωση. Τους τελευταίους μήνες στα πιο πολλά changelogs του oos λέει "improved battery consumption"

Αυτό ειναι το ss με τις 11 ώρες sot από χθες. Και ναι μεν ήταν μόνο με wifi και χαμηλή φωτεινότητα (έννοειται δηλαδή ότι σε μέσες συνθήκες καθημερινότητας και αναμονή 2 ημερες, είναι σαφώς χαμηλότερο), αλλά και πάλι, πριν από μήνες που ήταν και η μπαταρία πιο καινούργια, δεν θα το έβγαζα.

 

https://photos.app.goo.gl/CWxQoGy5i8oviPHQ6

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ αρχικά δεν το πίστευα. Αλλά από την open beta 17 και μετά είδα ακόμη μεγαλύτερη βελτίωση. Τους τελευταίους μήνες στα πιο πολλά changelogs του oos λέει "improved battery consumption"

Αυτό ειναι το ss με τις 11 ώρες sot από χθες. Και ναι μεν ήταν μόνο με wifi και χαμηλή φωτεινότητα (έννοειται δηλαδή ότι σε μέσες συνθήκες καθημερινότητας και αναμονή 2 ημερες, είναι σαφώς χαμηλότερο), αλλά και πάλι, πριν από μήνες που ήταν και η μπαταρία πιο καινούργια, δεν θα το έβγαζα.

 

https://photos.app.goo.gl/CWxQoGy5i8oviPHQ6

 

Δεν υπάρχει σύγκριση, έχω το mi mix 2 με 3400 μπαταρία και ειναι χειρότερη και από το OnePlus 3 που είχα πριν μερικούς μήνες με μπαταρία 3000. Αλλά σοβαρά τώρα μην ασχολείσαι με το αρχιτρολ του myphone, τα περισσότερα από αυτά που γράφει μόνο γέλια προκαλούν και είμαι σίγουρος ότι και αυτός γελάει την ώρα που τα γράφει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση, έχω το mi mix 2 με 3400 μπαταρία και ειναι χειρότερη και από το OnePlus 3 που είχα πριν μερικούς μήνες με μπαταρία 3000. Αλλά σοβαρά τώρα μην ασχολείσαι με το αρχιτρολ του myphone, τα περισσότερα από αυτά που γράφει μόνο γέλια προκαλούν και είμαι σίγουρος ότι και αυτός γελάει την ώρα που τα γράφει

 

Ολος ο κοσμος εχει τρελαθει με την μπαταρια των Χιαομι, στο νημα του 1+3 το βριζουν γιατι δεν κραταει πολυ, αλλα ο αμπαλος εδω μας λεει οτι πηγαινε χειροτερα το μι μιξ 2 απο το.... 2 χρονων 1+3..

 

Εγω αντικατεστησα το 1+3 με το Μι Α1 (τα ειχα και τα 2 για αρκετους μηνες) και εβγαζα σχεδον διπλό sot με το Xiaomi.

 

Σοβαρευτειτε όλα τα τρολοπαιδα και μαθετε να γραφετε χωρις να χαρακτηριζετε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρια στο 6ρι καλως ή κακως δεν ειναι στα επιπεδα των προηγουμενων κινητων.

 

Πρωτη φορα θυμαμαι στα τελευταια κινητα της εταιρειας τοσο κοσμο να κανει παραπονο για την μπαταρια/αυτονομια του 6 απο τοτε που βγηκε.

 

Οχι οτι ειναι κακη,επιπεδου galaxy s6 πχ,αλλα σιγουρα δεν σου βγαζει την ιδια σιγουρια που ειχες στα προηγουμενα 5ρια πχ.

 

Τελος απορω γιατι κανει εντυπωση στον συμφορουμιτη πιο πανω γιατι το P20pro με την full hd οθονη εχει καλυτερη αυτονομια απο το Note 9 που εχει και μεγαλυτερη οθονη και παραπανω αναλυση....

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

Αν βγει ετσι, με βλεπω να πουλαω πολυ νωριτερα το 1+ 6 απο οτι υπολογιζα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει ετσι, με βλεπω να πουλαω πολυ νωριτερα το 1+ 6 απο οτι υπολογιζα :ninja:

 

Εγώ τα πούλησα ήδη..και περιμενω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πούλησα ήδη..και περιμενω

 

Εγω πουλησα το S9 plus εδω και ενα μηνα και περιμενω :)

Link to comment
Share on other sites

9ευρω ο ανταπτορας?

32ευρω η bumper case?

 

Τι τιμες ειναι αυτες ρε Oneplus(αν ισχυουν)?

 

Δεν άλλαξαν. Ίδιες είναι. Όπως και σήμερα όσο πωλούνται και τώρα τα αξεσουάρ τις..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα και τα επίσημα renders σε Midnight Black and Mirror Black

https://www.androidcentral.com/oneplus-6t

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να τα και τα επίσημα renders σε Midnight Black and Mirror Black

https://www.androidcentral.com/oneplus-6t

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε μεταλλική πλάτη; Τι νόημα έχει η γυάλινη, ειδικά αν δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε μεταλλική πλάτη; Τι νόημα έχει η γυάλινη, ειδικά αν δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση;

 

Πλέον που το γύρισε σε γυαλί μεταλλική πλάτη δεν πρόκειται να ξαναβγάλει.

Εκτός Apple ξανά υιοθετήσει το μέταλλο για να αντιγράψουν οι Κινέζοι κλασικά :lol:

 

Ίσως για του χρόνου αφήνει την υποστήριξη ασύρματης φόρτισης εφόσον μάμα Oppo βάλει στο αντίστοιχο μοντέλο και ακολουθησει πιστά η OnePlus.

 

Ουτε και εγώ γουστάρω γυαλί αλλά εφόσον όλοι πάνε εκεί αναγκαστικά ακολουθείς η αλλιώς μένεις με το παλιό smartphone.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε μεταλλική πλάτη; Τι νόημα έχει η γυάλινη, ειδικά αν δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση;

 

Copy την Apple κανουν ολοι, δεν το εχεις καταλαβει;

 

Ειναι trend setter, πως να το κανουμε. Και ολοι οι κατασκευαστες ακολουθουν τα trends, οπως γινεται σε όλα τα πραγματα (αυτοκινητα, ρουχα, whatever)

 

Εδω η Αpple εχει notch, για να κανει τα πανω-κατω μπεζελ μηδαμινα, και πανε οι ανεπροκοποι ολοι και αντιγραφουν, με κατω bezel αεροδρομιο.

 

Αφαιρεσε το jack για να πουλαει dongles και BEATS ακουστικα, και πανε τα ζωντοβολα του android και το βγαζουν και αυτοι!!!! Χωρις ουτε ενα σοβαρο λογο!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον που το γύρισε σε γυαλί μεταλλική πλάτη δεν πρόκειται να ξαναβγάλει.

Εκτός Apple ξανά υιοθετήσει το μέταλλο για να αντιγράψουν οι Κινέζοι κλασικά :lol:

 

Ίσως για του χρόνου αφήνει την υποστήριξη ασύρματης φόρτισης εφόσον μάμα Oppo βάλει στο αντίστοιχο μοντέλο και ακολουθησει πιστά η OnePlus.

 

Ουτε και εγώ γουστάρω γυαλί αλλά εφόσον όλοι πάνε εκεί αναγκαστικά ακολουθείς η αλλιώς μένεις με το παλιό smartphone.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

υπάρχει αναφορά για δύο εκδόσεις ΄΄Mirror Black με γυάλινο πίσω panel και Midnight Black με μεταλλικό πίσω panel. ΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πλέον που το γύρισε σε γυαλί μεταλλική πλάτη δεν πρόκειται να ξαναβγάλει.

Εκτός Apple ξανά υιοθετήσει το μέταλλο για να αντιγράψουν οι Κινέζοι κλασικά :lol:

 

Ίσως για του χρόνου αφήνει την υποστήριξη ασύρματης φόρτισης εφόσον μάμα Oppo βάλει στο αντίστοιχο μοντέλο και ακολουθησει πιστά η OnePlus.

 

Ουτε και εγώ γουστάρω γυαλί αλλά εφόσον όλοι πάνε εκεί αναγκαστικά ακολουθείς η αλλιώς μένεις με το παλιό smartphone.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Βασικός λόγος επιλογής του 5t ήταν η μεταλλική πλάτη, αλλά όπως σωστά λες όλοι το εγκαταλείπουν

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αναφορά για δύο εκδόσεις ΄΄Mirror Black με γυάλινο πίσω panel και Midnight Black με μεταλλικό πίσω panel. ΄΄

 

Δεν ισχύει ούτε 1 στις δις.

Άλλο μεταλλική πλάτη και άλλο μεταλλικό φινίρισμα αίσθησης γυαλί.

Αυτό που έκανε και με 6 δηλαδή μια ειδική επεξεργασία γυαλί που να σου δίνει την αίσθηση του μετάλλου οπτικά ΑΛΛΑ αυτό δεν σημαίνει ότι μέταλλο είναι.

 

Όταν λέμε μέταλλο εννοούμε από 5Τ και πίσω κατασκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε μεταλλική πλάτη; Τι νόημα έχει η γυάλινη, ειδικά αν δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση;

 

Και η Huawei τα p20 pro και τα mate 10 pro της αν και απο γυαλι δεν υποστηριζουν ασυρματη φορτιση και δεν εχουν και θυρα ακουστικων.

 

Αλλα εχουν στερεο ηχεια,4000 μπαταρια και ειναι και αδιαβροχα.

 

Και η Google εβγαλε την θυρα ακουστικων(κακως)οπως η Apple,αλλα σου δινει στερεο μπροστα ηχεια,αδιαβροχοποιηση και 1440p οθονη στο pixel 2,μαζι με την γνωστη της καμερα.

 

Το ιδιο ισχυει και με την htc. Και αυτη εβγαλε την θυρα των ακουστικων και αν δεν κανω λαθος ουτε αυτη υποστηριζει ασυρματη φορτιση στο U12.

Αλλα σου δινει και αυτη στερεο ηχεια,δεν εχει notch(σε αντιθεση με τους περισσοτερους),αδιαβροχο και φυσικα με κορυφαια καμερα και αυτο.

 

Καλο ειναι δηλαδη οταν θελουμε να αντιγραψουμε αλλα κινητα να αντιγραφουμε και τα υπολοιπα καλα features τους,οχι μονο γυαλι και notch γιατι...ετσι.

 

Και εγω παντως μετα το 5τ δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενος με τις οποιες εξελιξεις.

Ακομα και στις τιμες των περιφερειακων που αναφερθηκαν πιο πισω το ειχα σχολιασει και στο αντιστοιχο θεμα οτι οι θηκες της Oneplus ειναι τερμα υπερ κοστολογημενες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Και η Huawei τα p20 pro και τα mate 10 pro της αν και απο γυαλι δεν υποστηριζουν ασυρματη φορτιση και δεν εχουν και θυρα ακουστικων.

 

 

 

Αλλα εχουν στερεο ηχεια,4000 μπαταρια και ειναι και αδιαβροχα.

 

 

 

Και η Google εβγαλε την θυρα ακουστικων(κακως)οπως η Apple,αλλα σου δινει στερεο μπροστα ηχεια,αδιαβροχοποιηση και 1440p οθονη στο pixel 2,μαζι με την γνωστη της καμερα.

 

 

 

Το ιδιο ισχυει και με την htc. Και αυτη εβγαλε την θυρα των ακουστικων και αν δεν κανω λαθος ουτε αυτη υποστηριζει ασυρματη φορτιση στο U12.

 

Αλλα σου δινει και αυτη στερεο ηχεια,δεν εχει notch(σε αντιθεση με τους περισσοτερους),αδιαβροχο και φυσικα με κορυφαια καμερα και αυτο.

 

 

 

Καλο ειναι δηλαδη οταν θελουμε να αντιγραψουμε αλλα κινητα να αντιγραφουμε και τα υπολοιπα καλα features τους,οχι μονο γυαλι και notch γιατι...ετσι.

 

Δυστυχώς η OnePlus τελευταία υοθετει περισσότερα τα αρνητικά παρά τα θετικά του ανταγωνισμού.

 

Τουλάχιστον με την 3700 μπαταρία την υιοθέτηση 3.1 type c(εδώ ακόμα κρατώ μικρό καλάθι)και in display fingerprint scanner έκανε πρόοδο,αλλά δεν παύει να έχει βασικές ελλείψεις σε feature ανταγωνιστικών προτάσεων.

 

Θέλω να δω τώρα που πλέον led notifications που εκτός απροόπτου θα αφαιρεθεί αν θα βάλει κανονικό AOD η τουλάχιστον ambient display που θα σου εμφανίζει πληροφορίες είτε με σήκωμα η άγγιγμα κινητού η πέρασμα χεριού από proximity sensor όπως προσφέρουν AOSP rom και όχι αυτό το ημιτελές που είναι σήμερα σε Oxygen.

 

Κα φυσικά να αυξήσουν τα δευτερόλεπτα που εμφανίζεται πληροφορίες από τα 3-4 δευτερόλεπτα στα 8-10.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...