Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα αμέσως μετά την αναβάθμιση ήρθε ένα security update. Προς το παρόν δεν θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί βαριέμαι τη διαδικασία να τα περνάω όλα από την αρχή. Αν όμως διαπιστώσω κολλήματα και δυσλειτουργίες τότε θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα.

Διαπιστώνει και κάποιος άλλος ότι, αν και είναι ρυθμισμένο να φαίνεται το όνομα του παρόχου (πάνω και αριστερά στην οθόνη), αυτό εξαφανίζεται αναίτια μετά από λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου κ σε μένα το ίδιο...Όπως επίσης έχει θέμα το widget της μουσικής.Εκει που το βλέπεις κανονικά και λειτουργεί μια χαρά μετά απο λίγο μαυρίζει και γράφει :παρουσιάστηκε σφάλμα γραφικού στοιχείου...Αυτα
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και σε εμένα συμβαίνει να εξαφανίζεται το όνομα του παρόχου, ενώ στις ρυθμίσεις το έχω στην επιλογή να φαίνεται. Έως τώρα είναι το μοναδικό bug που έχω διαπιστώσει.

Από την άλλη ωραία η επιλογή "Σκουρόχρωμη λειτουργία".

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν μπορώ να αλλάξω την ποιότητα του βίντεο ή κάνω κάτι λάθος? Μόνο 720p μπορώ να επιλέξω.

Edit. Άκυρο είχα τον καλλοπισμο ενεργό.

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θελω να παρω ενα Honor για τη μανα μου, να αντικαταστήσω ενα παλιότερο που εχει. Ειμαι αναμεσα στο 8Χ και το Honor 20 Lite. Και τα 2 γυρω στα 190€ ειναι. Η μεγαλύτερη οθόνη του 8Χ δεν νομίζω να την ενδιαφερει πολυ, ουτε η μια παραπάνω καμερα του 20 Lite. Αυτό που με προβληματίζει είναι στο wifi των συσκευών που γραφει για το 8X οτι εχει Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ενω το 20 lite γραφει Wi-Fi 802.11 b/g/n. Γνωρίζει κανείς τη διαφορά; Ειναι καποιο ποιο αργό απ'το αλλο ή με μικρότερη εμβέλεια κτλ. Επειδή δεν έχει και το γρηγορότερο ίντερνετ σπιτι της δεν θα ηθελα να της παρω και συσκευή με τυχόν "αργο ίντερνετ". Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος φίλε μου, το 8X όπως το έγραψες κ εσύ υποστηρίζει περισσότερα πρότυπα του wifi. Το ac νομίζω είναι το wifi 5,άρα σίγουρα θα είναι πιο γρήγορο. Ήδη πλέον αρχίζουν να κυκλοφορούν routers /modems/κινητά κτλ που να υποστηρίζουν το νέο πρότυπο wifi6.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να πάρω κάποιον με βίντεο κλήση; ψάχνω και δεν το βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή για αυτόν τον σκοπό, αν δεν σου δίνει την δυνατότητα το λειτουργικό. Όπως duo, Viber, messenger κλπ.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή για αυτόν τον σκοπό, αν δεν σου δίνει την δυνατότητα το λειτουργικό. Όπως duo, Viber, messenger κλπ.

 

Sent from my Galaxy S10e

Ευχαριστώ. Πως νόμιζα ότι υποστήριζε χωρίς να κατεβάσω κάτι...

Αν κατεβάσω το Google duo πρέπει να το κατεβάσει κ ο άλλος που θέλω να μιλήσω, ε; λογικά.

Το viber έχει άθλια εικόνα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για να καλέσεις μέσω εφαρμογής πρέπει να έχουν και οι δύο την ίδια.

Νομίζω θεωρητικά το Android δεν υποστηρίζει από μόνο του απλή βίντεοκληση όπως γινόταν παλιά από εποχής 3G. Απλά κάποιοι κατασκευαστές το φτιάχνουν οι ίδιοι να δουλεύει, όπως η Samsung.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας, και στο δικό μου 8x ήρθε προχθές η αναβάθμιση έπειτα από την οποία όμως έχω διαπιστώσει ραγδαία μείωση της απόδοσης της μπαταρίας ( μιλάμε για 30% λιγότερη διάρκεια - δεν βγάζει μέρα!).. Συμβαίνει και σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας, και στο δικό μου 8x ήρθε προχθές η αναβάθμιση έπειτα από την οποία όμως έχω διαπιστώσει ραγδαία μείωση της απόδοσης της μπαταρίας ( μιλάμε για 30% λιγότερη διάρκεια - δεν βγάζει μέρα!).. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Καλημέρα.

Προσωπικά, δεν έχω παρατηρήσει (ακόμα) κάτι τέτοιο.

Το τηλέφωνο το έχω 11 μήνες περίπου. Κλείνει το πολύ ένα βράδυ την εβδομάδα, είναι μόνιμα ανοικτά δεδομένα ή wifi, συγχρονίζουν 5 λογαριασμοί e-mail, πολύ χρήση viber, αρκετή χρήση skype for business και πολύ browsing. Η μπαταρία σίγουρα με βγάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ, ακόμα και σε μέρες με έντονη χρήση. Τις υπόλοιπες μέρες (δίχως να κλείσει) από το πρωί μέχρι νωρίς το μεσημέρι της επομένης, ενώ τα Σαββατοκύριακα από το πρωί μέχρι το επόμενο βράδυ.

Εγώ αυτό που παρατήρησα με το 10 είναι ένα θέμα με την προεπισκόπηση των φωτογραφιών της Gcam (έκδοση 5.1.018.177470874.7.beta2). Πλέον, όταν βγάζω φωτογραφία, δεν μου την απεικονίζει στην Gcam, αλλά για να την δω πρέπει να πάω στον αντίστοιχο φάκελο...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για να καλέσεις μέσω εφαρμογής πρέπει να έχουν και οι δύο την ίδια.

Νομίζω θεωρητικά το Android δεν υποστηρίζει από μόνο του απλή βίντεοκληση όπως γινόταν παλιά από εποχής 3G. Απλά κάποιοι κατασκευαστές το φτιάχνουν οι ίδιοι να δουλεύει, όπως η Samsung.

 

Sent from my Galaxy S10e

Ναι η Samsung έχει γιατί μίλησαν χθες δύο συγγενείς μου μεταξύ τους και είχαν και οι δύο Samsung. Από κει το είδα κ εγώ και το έψαχνα στο 8x μου και λέω τι γίνεται...

Εντάξει, θα βολευτώ με κάποια εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας, και στο δικό μου 8x ήρθε προχθές η αναβάθμιση έπειτα από την οποία όμως έχω διαπιστώσει ραγδαία μείωση της απόδοσης της μπαταρίας ( μιλάμε για 30% λιγότερη διάρκεια - δεν βγάζει μέρα!).. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Στο δικό μου δεν υπάρχει έως τώρα θέμα με τη μπαταρία, λειτουργεί όπως και πριν την αναβάθμιση. Ίσως δεν "έκατσαν" καλά οι εφαρμογές και να χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας, και στο δικό μου 8x ήρθε προχθές η αναβάθμιση έπειτα από την οποία όμως έχω διαπιστώσει ραγδαία μείωση της απόδοσης της μπαταρίας ( μιλάμε για 30% λιγότερη διάρκεια - δεν βγάζει μέρα!).. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Ούτε εγώ είχα θέμα με την αναβάθμιση αλλά αν έχεις προβλήματα κατέβασε το Hisuite στον υπολογιστή σου και κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας όλων των αρχείων και εφαρμογών που έχεις στο τηλέφωνο σου και μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά μπορείς να ξαναφορτώσεις το αντίγραφο από τον υπολογιστή και να μην χάσεις τίποτα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) Γνωρίζουμε κάποια έκδοση της gcam, που να δουλεύει σωστά μετά την αναβάθμιση σε 10;

2) Το tempered της Nillkin μου κράτησε σε μερικά σημεία περιμετρικά αέρα. Δεν έκανα κάτι καλά ή είναι ελάχιστα μεγαλύτερο και δεν κάθεται καλά στις άκρες;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις μου ήρθε νέα αναβάθμιση λογισμικού 10.0.0.186 με την ενημέρωση του κώδικα ασφαλείας του Android για τον Απρίλιο 2020 με μέγεθος 89ΜΒ. Συσκευή JSN-L22.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε αν εχετε καταφερει να ειναι μονιμα γυρισμενη η οθονη σε οριζοντια θεση ? Δηλαδη η αρχικη οθονη , να ειναι οριζοντια, γατι θελω να το παρω και να το βαλω στο αυτοκινητο αντι για 2din android unit. Ακομα και κλειδωμενο να δειχνει οριζοντια, γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παρατηρώ ότι από την αναβάθμιση σε 10 και μετά, έπαψαν να αποθηκεύονται στο τηλέφωνο οι φωτογραφίες και τα βίντεο που μου στέλνουν στο viber. Δίχως οποιαδήποτε αλλαγή στις ρυθμίσεις του viber και ασχέτως εάν απλά θα δω την φωτογραφία ή θα πατήσω πάνω της για να ανοίξει, αυτή δεν αποθηκεύεται κάπου. Πριν, αν θυμάμαι καλά, το είχα ρυθμίσει έτσι και αποθήκευε όταν πατούσα είτε να δω τη φωτογραφία είτε να παίξει το βίντεο.

Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. αν απο το emui 10 κάνω επαναφορά στο emui 9, θα επηρεαστούν οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει, και εφοσον αυτές δεν θα επηρεαστούν (διαγραφούν) θα μπορέσω να ξαναπάω στην emui 10? Και όλα αυτά γιατί θέλω να εγκαταστήσω το call recorder . ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει το call recorder στη 10.Βασικα δείχνει ότι κάνει εγγραφή αλλά το αρχείο δε το βρίσκεις πουθενά μετά..Δεν υπάρχει το αρχείο με την εγγραφή πουθενά!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...