Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εγκαταστήσει το call recorder από όταν είχα το EMUI 9 στην συσκευή και με την αναβάθμιση στο EMUI 10 συνεχίζει να δουλεύει κανονικά και οι καταγραφές κλήσεων εμφανίζονται στην εφαρμογή ηχογράφηση. Το είχα κατεβάσει από εδώ:

https://www.xda-developers.com/huawei-honor-emui-9-call-recording/amp/

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • 1 month later...
Καινούρια αναβάθμιση του EMUI στην έκδοση 10.0.0.195. Σύμφωνα με το log προσθέτει το Huawei assistant καθώς και βελτιώσεις σε όσους είχαν προβλήματα με το 4G LTE από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού. Μοντέλο JSN-L22.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορούμε να αναβαθμίσουμε σε οποια έκδοση θέλουμε χρησιμοποιώντας τον τρόπο που αναφέρετε εδώ : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/guide-how-to-flash-approved-fullota-zip-t4112775

Αναβάθμισα το p30 pro αλλά κ το Honor 8x στην 196 με security update Μαΐου.

Πολύ εύκολη και απλή διαδικασία κ δεν χρειάζεται να περιμένουμε την ota... Εφόσον κυκλοφορήσει στο FF κ είναι διαθέσιμη για το μοντέλο μας μπορούμε να την περάσουμε.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 20 μέρες με έχει τρελάνει αυτή η ειδοποίηση με την ενημέρωσή λογισμικού. Πατάω το "αργότερα", φεύγει κ εμφανίζεται ξανά μέσα σε δευτερόλεπτα.

Δεν θέλω να του κάνω ενημέρωση και με έχει τρελάνει. Πως γίνεται να μη μου εμφανίζεται; 4ee523f15bfb1a4b72c83c4c8a2499d5.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 20 μέρες με έχει τρελάνει αυτή η ειδοποίηση με την ενημέρωσή λογισμικού. Πατάω το "αργότερα", φεύγει κ εμφανίζεται ξανά μέσα σε δευτερόλεπτα.

Δεν θέλω να του κάνω ενημέρωση και με έχει τρελάνει. Πως γίνεται να μη μου εμφανίζεται; 4ee523f15bfb1a4b72c83c4c8a2499d5.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ' οτι βλεπω απ το screenshot εισαι ακομη με EMUI 9. Γιατι δεν κανεις την αναβάθμιση στο 10 που είναι πολυ καλυτερο σε ολα. Αφιερωσε ενα μισαωρακι το πολυ να κάνεις την ενημέρωση και θα παψει να σου εμφανίζεται
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι βλεπω απ το screenshot εισαι ακομη με EMUI 9. Γιατι δεν κανεις την αναβάθμιση στο 10 που είναι πολυ καλυτερο σε ολα. Αφιερωσε ενα μισαωρακι το πολυ να κάνεις την ενημέρωση και θα παψει να σου εμφανίζεται
Πότε δεν κάνω updates γιατί δεν θέλω να το γυρίσω εργοστασιακες σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο πρόβλημα μετά

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακώς. Το τηλέφωνό πρέπει να παίρνει και ενημερώσεις ασφαλείας. Κάθε μήνα. Καλό θα ήταν να μην έχεις εφαρμογές τραπέζης πχ εφόσον δεν το αναβαθμίζεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακώς. Το τηλέφωνό πρέπει να παίρνει και ενημερώσεις ασφαλείας. Κάθε μήνα. Καλό θα ήταν να μην έχεις εφαρμογές τραπέζης πχ εφόσον δεν το αναβαθμίζεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Όχι δεν έχω εφαρμογές τραπέζης.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είχα ενα θέμα με την εργοστασιακή εφαρμογή FM και αναγκάστηκα να κάνω απεγκατασταση,ξέρει κανεις πως θα την ξαβαβαλω?Δεν ξέρω γιατί στα καλά καθουμενα μου αναβοσβηνε το ραδιο,δοκιμασα να αλλάξω ακουστικά αλλά τίποτα,επίσης ουτε η νέα αναβάθμιση μου έχει ερθει ακόμη (196) Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν ηρθε ακομα η νεα αναβάθμιση (196) οπως επισης τους τελευταίους 2 μηνες αρχισε σιγά σιγα να κολλάει (μαλλον απο επεξεργαστικη ισχύ) καθως κρασαρει συχνα viber/youtube οπως και καποιες αλλες εφαρμογες (πχ revolut) κανουν 20" να ανοιξουν.. Μαλλον παει για αλλαγή.

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη εβδομάδα μου ήρθε η νέα ενημέρωση 10.0.0.205 με τον κώδικα ασφαλείας για τον Ιούνιο του 2020. Όλα καλά με την συσκευή, δεν μου έχει τύχει κανένα πρόβλημα, δουλεύει ρολόι. JSN-L22.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παλια οταν ειχα αγορασει το κινητο θυμαμαι που ειχε μια επιλογη στην μαμισια εφαρμογη "Συλλογή" που την ελεγε "παρομοιες εικονες" ή καπως ετσι. Τωρα ψαχνω ψαχνω παντου και δεν μπορω να την βρω πουθενα.

 

Ξερει κανεις που ειναι; γιατι βολευει αρκετα για να σβησω πολλες φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το call recorder από όταν είχα το EMUI 9 στην συσκευή και με την αναβάθμιση στο EMUI 10 συνεχίζει να δουλεύει κανονικά και οι καταγραφές κλήσεων εμφανίζονται στην εφαρμογή ηχογράφηση. Το είχα κατεβάσει από εδώ:

 

https://www.xda-developers.com/huawei-honor-emui-9-call-recording/amp/

Δε δουλεύει από τη 10 και μετά
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό γράφω ότι το είχα εγκαταστήσει στο EMUI 9 και κάνοντας αναβάθμιση στο 10 συνεχίζει να δουλεύει. Αν πας να βάλεις την συγκεκριμένη έκδοση απευθείας στο 10 δεν λειτουργεί. Οπότε αν σε ενδιαφέρει η ηχογράφηση ή ψάχνεις για άλλη εναλλακτική ή κάνεις επαναφορά στην 9, εγκαθιστάς την παραπάνω εφαρμογή και μετά ξαναβαζεις την 10 με ότι ταλαιπωρία αυτό συνεπάγεται.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να μου πει ποια η διαφορά συσκευής L21 με L22.

Ευχαριστώ.

 

Το L21 είναι η ευρωπαϊκή έκδοση και το L22 είναι η Ασιατική. Έχουν τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά εκτός από το ότι το L21 έχει NFC ενώ το L22 δεν έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα εχει μείνει στην έκδοση 186 (Απριλιου αν θυμάμαι καλα) δεν ηρθε ποτε η 205

 

MakTheo

 

Δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητα από Ρυθμίσεις>Σύστημα και ενημερώσεις>Ενημέρωση λογισμικού. Αν δεν σου δείχνει καινούργια έκδοση σύνδεσε το σε PC και άνοιξε το Hisuite. Θα σου βγάλει ειδοποίηση μόλις συγχρονιστεί το κινητό σου με την εφαρμογή. Τέλος αν δεν δουλέψει κάτι από τα παραπάνω δοκίμασε μέσω της εφαρμογής Υποστήριξη (Πρώην HiCare). Εγώ με συσκευή L22 είμαι στην έκδοση 10.0.0.217 με ενημερώσεις ασφαλείας Ιουλίου 2020.

Edited by Dimos_Vav
Προσθήκη

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Ας μας πει κάποιος που έχει το L21 σε ποιά έκδοση λειτουργικού είναι.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι στη 10,0,0,186(C432Ε5R1P3), αλλα τώρα που συνδέθηκα με το Hisuite είδα διαθεσιμη για κατεβασμα την 10,0,0,220
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το L21 εχω και εχει παραμεινει στην εκδοση 186. Ουτε απο τις ρυθμισεις ουτε απο το hicare βρισκει ενημερωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και πέρασα μέσω Hisuite την 10,0,0,220
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και εγω το ιδιο. Με το HiSuite απο τον υπολογιστη κατεβασα την τελευταια εκδοση αλλα σε μενα εβγαλε την 224.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και εγω το ιδιο. Με το HiSuite απο τον υπολογιστη κατεβασα την τελευταια εκδοση αλλα σε μενα εβγαλε την 224.

 

Σε παει στην τελευταια εκδοση της προηγουμενης EMUI.

Αν η version της συσκευης σου ειχε την 224 ως τελευταια τοτε θα σε παει εκει, αν αλλη version ειχε την 220 τοτε εκεινη θα παει στην 220.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...