Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με την 9.1.0.239 εδώ και λίγες μέρες σε συσκευή JSN-L22 και από όταν είχε πρωτομπεί η 9.0.1 είχα πρόβλημα με το 4G στην ενεργή κάρτα σιμ (δεν έπαιζε η Β20 σαν να ήταν κλειδωμένη ενώ στην 2η σιμ - την ανενεργή έπαιζε κανονικά). Χτες έβγαλα την 2η σιμ γιατί δεν έχω κάνει ανανέωση εδώ και 4 μήνες και αποφάσισα να την βγάλω τελείως. Ως εκ θαύματος η CU που χρησιμοποιώ σαν κύρια κάρτα πιάνει επιτέλους κανονικά Β20 ενώ κάνει και CA Β3+Β20 που το είχα χάσει παντελώς από τότε που αναβαθμίστηκε το κινητό στην 9. Βάζοντας και την άλλη κάρτα μόνη της (Q) πάλι δούλευε κανονικά η Β20 και το CA (αυτή την φορά Β7+Β20). Από εδώ και στο εξής θα μείνει μόνο με την CU το κινητό και ελπίζω να μην τα κάνουν πάλι μπαχαλο με την 10 που αναμένεται σύντομα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είμαι με την 9.1.0.239 εδώ και λίγες μέρες σε συσκευή JSN-L22 και από όταν είχε πρωτομπεί η 9.0.1 είχα πρόβλημα με το 4G στην ενεργή κάρτα σιμ (δεν έπαιζε η Β20 σαν να ήταν κλειδωμένη ενώ στην 2η σιμ - την ανενεργή έπαιζε κανονικά). Χτες έβγαλα την 2η σιμ γιατί δεν έχω κάνει ανανέωση εδώ και 4 μήνες και αποφάσισα να την βγάλω τελείως. Ως εκ θαύματος η CU που χρησιμοποιώ σαν κύρια κάρτα πιάνει επιτέλους κανονικά Β20 ενώ κάνει και CA Β3+Β20 που το είχα χάσει παντελώς από τότε που αναβαθμίστηκε το κινητό στην 9. Βάζοντας και την άλλη κάρτα μόνη της (Q) πάλι δούλευε κανονικά η Β20 και το CA (αυτή την φορά Β7+Β20). Από εδώ και στο εξής θα μείνει μόνο με την CU το κινητό και ελπίζω να μην τα κάνουν πάλι μπαχαλο με την 10 που αναμένεται σύντομα...
έρχεται η 10?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις ενημερώσεις από την Huawei είναι μέσα στην λίστα με τις συσκευές που θα πάρουν την 10 το Honor 8x. Κάνα καλό app για ηχογράφηση κλήσεων έχει να προτείνει κανείς; Το μαμισιο δεν κάνει ηχογράφηση όταν κάνεις κλήση...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις ενημερώσεις από την Huawei είναι μέσα στην λίστα με τις συσκευές που θα πάρουν την 10 το Honor 8x. Κάνα καλό app για ηχογράφηση κλήσεων έχει να προτείνει κανείς; Το μαμισιο δεν κάνει ηχογράφηση όταν κάνεις κλήση...

 

eiναι παρανομο πια αυτό...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάνα καλό app για ηχογράφηση κλήσεων έχει να προτείνει κανείς; Το μαμισιο δεν κάνει ηχογράφηση όταν κάνεις κλήση...
Της huawei, δουλεύει σε emui 9. Απλά κάνεις install το app.

https://www.xda-developers.com/huawei-honor-emui-9-call-recording/amp/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Της huawei, δουλεύει σε emui 9. Απλά κάνεις install το app.

https://www.xda-developers.com/huawei-honor-emui-9-call-recording/amp/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Όντως δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ φίλε μου!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι ενσωματώνει ενεημρώσεις ασφαλείας του λειτουργικού και επιδιορθώνει κάποιο πρόβλημα κατά το οποίο επιβραδυνόταν η απόδοση, δίχως να το κατονομάζει.

Προσωπικά, ουδέν αντιλήφθηκα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μαρτιο; Εχουμε ψωμι ακομα μεχρι τοτε.

 

Παρεπιπτοντως, εχει βρει κανεις καποιο θεμα για το κινητο που να δειχνει τις δυο μπαρες του σηματος (για χρηση με δυο καρτες σιμ) καθετα, δηλαδη την μια πανω απο την αλλη;

 

Η ρημαδα η Huawei δεν σε αφηνει να σβησεις τα ονοματα των παροχων οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο και αντι να βλεπω την μπαρα του wifi που κρυβεται λογω του notch βλεπω πανω αριστερα cosmote και vodafone. Λες και δεν ξερω ποιες εταιριες εχω, πρεπει να ειναι εκει πανω να τις βλεπω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καποιες φορες αναβοσβηνουν πολυ γρηγορα οι ενδειξεις του σηματος, και του wifi..

Με το που ξυπνάς την οθόνη..

MakTheo

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μαρτιο; Εχουμε ψωμι ακομα μεχρι τοτε.

 

Παρεπιπτοντως, εχει βρει κανεις καποιο θεμα για το κινητο που να δειχνει τις δυο μπαρες του σηματος (για χρηση με δυο καρτες σιμ) καθετα, δηλαδη την μια πανω απο την αλλη;

 

Η ρημαδα η Huawei δεν σε αφηνει να σβησεις τα ονοματα των παροχων οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο και αντι να βλεπω την μπαρα του wifi που κρυβεται λογω του notch βλεπω πανω αριστερα cosmote και vodafone. Λες και δεν ξερω ποιες εταιριες εχω, πρεπει να ειναι εκει πανω να τις βλεπω συνεχεια.

 

Αμα πας προβολη .περισσοτερες ρυθμισεις παρουσιασης στην οθονη.εχει επιλογη εμφανιση φορεα παροχης και μπορεις να απενεργοποιησεις το ονομα του φορεα!

Link to comment
Share on other sites

Αμα πας προβολη .περισσοτερες ρυθμισεις παρουσιασης στην οθονη.εχει επιλογη εμφανιση φορεα παροχης και μπορεις να απενεργοποιησεις το ονομα του φορεα!

Το ξερω αυτο, το εχω κανει απο την πρωτη μερα. Στην οθονη κλειδωματος ομως δεν απενεργοποιουνται τα ονοματα του φορεα. Αυτα θελω να βρω καποιο τροπο να φυγουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βρει κανά widget ώστε να ανοίγω και να κλείνω τις κάρτες sim χωρίς να χρειάζεται "όλοι" αυτή η διαδικασία από τις ρυθμίσεις;;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Χθες το βράδυ έκλεισα τη συσκευή μου και το πρωί που την άνοιξα, εμφανίσθηκε στην stock εφαρμογή sms ένα γραπτό μήνυμα που το είχα στείλει στις 12/08 (!!!!!) και το οποίο μάλιστα το είχα διαγράψει από τότε!!!!!!!

Υπάρχει κάποια πιθανότητα να μπορεί κάποιος να δώσει μια λογική εξήγηση σε αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε πριν λιγο κατι σχετικο με το huawei mobile services, το ανεβαλα για αργοτερα (ή ποτέ).

Ειναι αυτο που θα αντικαταστήσει τα google services σε συσκευές που δεν θα τα εχουν;

 

 

Edit.

Κατι στα γρήγορα που είδα ήταν οτι ζητουσε αδεια για εξατομικευμενες διαφημίσεις κτλ, δεν ειχα χρονο να ψαξω να διαβάσω και τα ανέβαλλα. Τώρα ψαχνω και δεν τα βρισκω πουθενα σε μενού κτλ

 

Αυτο ειναι σχετικό;

 

https://www.news247.gr/technologia/huawei-mobile-services-4-0-i-beta-ekdosi-erchetai-akoma-pio-konta-stis-ypiresies-tis-google.7557355.html

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όντως ζητά άδεια για εξατομικευμένες διαφημίσεις, την οποία όμως μπορείς να ανακαλέσεις από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανα

Μεσα απο το app gallery εψαξα χθες huawei mobile services, αλλα μου βγαζει το huawei id (το κέντρο λογαριασμων της huawei ) και στην συνέχεια οσο και εαν εψαξα εκεί δεν βρηκα πουθενα αυτο που μου εβγαλε ως ειδοποίηση χθες και πάτησα αναβολή, ουτε για εξατομικευμενες διαφημίσεις κτλ που εβλεπα οταν μου πεταξε την ειδοποίηση..

Τέλος πάντων δεν βαριεσαι, κουβέντα να γινεται είναι το θεμα, δεν καιγομαι να κανω τιποτα ουτως ή άλλως

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...