Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το xiaomi mi 10t pro έχει όλες τις μπάντες που θα παίξουν Ελλάδα για 5G?
Ναι και το light και το mi 10T. Δεν έχει την 26Ghz αλλά έτσι και αλλιώς μόνο το galaxy fold την υποστηρίζει. Σε νοιάζουν οι 700 ή 2100 και η 3500 που τις καλύπτουν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πηρε το μάτι μου ότι κάποιες μη πιστοποιημενες συσκευές πιάνουν ακόμα και σήμερα 5g στην κοσμοτε. Ισχύει;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πηρε το μάτι μου ότι κάποιες μη πιστοποιημενες συσκευές πιάνουν ακόμα και σήμερα 5g στην κοσμοτε. Ισχύει;
Μην διαβάζεις και ότι γράφεται. Μπορεί να είναι αλήθεια μπορεί και όχι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση στέλνω κάτι; σε κατάστημα Γερμανός ήταν εντελώς άσχετοι. Δε έχουμε ακόμα 5G μου λένε
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση τα παιδιά από Ξάνθη μου είπαν ότι το ανοίξανε στο κέντρο. Οι ταχύτητες παίζουν από 80 έως 250.

 

Μόλις φεύγεις λιγο από το κέντρο τα γνωστά μονοψήφια νούμερα με το υπερφόρτωμενο 4G.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Βόλο να μας πει τι ψάρια πιάνει η κάλυψη? Γενικά γνωρίζει κανείς αν στο Βόλο η κάλυψη περιορίζεται μόνο στο κέντρο?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου έστειλαν τα παιδιά από Ξάνθη.

 

IMG-20201219-112703.jpg

 

IMG-20201219-112616.jpg

 

Μόλις φεύγεις από το κέντρο αρχίζει το δράμα με τα μονοψήφια. Πρέπει άμεσα να να αναβαθμίσουν όλη την πόλη.

 

Μου είπαν ότι παρότι το τηλέφωνο έγραφε 5G το speedtest το κατέγραψε εσφαλμένα σαν LTE.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Ύστερα από κάτι που διάβασα δοκίμασα να στείλω 5G στο 1333 από μη πιστοποιημένη 5G συσκευή (oneplus 8) στην οποία την πρώτη μέρα επέστρεφε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται. Τώρα επέστρεψε το γνωστό μήνυμα ότι το αίτημα για ενεργοποίηση θα ολοκληρωθεί στα επόμενα λεπτά. Ίσως είναι bug του συστήματος και δεν έχω στην πόλη μου ακόμα 5G για να δοκιμάσω αλλά φαίνεται πλέον να το ανοίγουν και σε άλλες συσκευές, πέραν όσων είναι στη λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου έστειλαν τα παιδιά από Ξάνθη.

 

IMG-20201219-112703.jpg

 

IMG-20201219-112616.jpg

 

Μόλις φεύγεις από το κέντρο αρχίζει το δράμα με τα μονοψήφια. Πρέπει άμεσα να να αναβαθμίσουν όλη την πόλη.

 

Μου είπαν ότι παρότι το τηλέφωνο έγραφε 5G το speedtest το κατέγραψε εσφαλμένα σαν LTE.

 

Εχουν ενεργοποιησει το 5G γτ μπορεο να βλεπει απλα το profile και να βγαζει το εικονιδιο..το speedtest δν κανει λαθος σρ αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημέρωση: Ύστερα από κάτι που διάβασα δοκίμασα να στείλω 5G στο 1333 από μη πιστοποιημένη 5G συσκευή (oneplus 8) στην οποία την πρώτη μέρα επέστρεφε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται. Τώρα επέστρεψε το γνωστό μήνυμα ότι το αίτημα για ενεργοποίηση θα ολοκληρωθεί στα επόμενα λεπτά. Ίσως είναι bug του συστήματος και δεν έχω στην πόλη μου ακόμα 5G για να δοκιμάσω αλλά φαίνεται πλέον να το ανοίγουν και σε άλλες συσκευές, πέραν όσων είναι στη λίστα.

Θα με ενδιεφερε αρκερα αν καταφερεις να ανοιξεις 5g σε μην υποστηριζομενη συσκευη :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5G στη δουλειά μου στο χώρο που κάνουμε διάλειμμα με ταχύτητες 180 mbps που πριν εκεί είχα 4G με 8mbps
Link to comment
Share on other sites

Στην Αττική, από το λίγο commute που κάνω, υπάρχει 5G σε όλα τα κέντρα των δήμων. Ψυχικό, Μαρούσι, Ηράκλειο, Κηφισιά έχει ανοίξει. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το υπόλοιπο της Αθήνας.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Ύστερα από κάτι που διάβασα δοκίμασα να στείλω 5G στο 1333 από μη πιστοποιημένη 5G συσκευή (oneplus 8) στην οποία την πρώτη μέρα επέστρεφε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται. Τώρα επέστρεψε το γνωστό μήνυμα ότι το αίτημα για ενεργοποίηση θα ολοκληρωθεί στα επόμενα λεπτά. Ίσως είναι bug του συστήματος και δεν έχω στην πόλη μου ακόμα 5G για να δοκιμάσω αλλά φαίνεται πλέον να το ανοίγουν και σε άλλες συσκευές, πέραν όσων είναι στη λίστα.

 

Καλησπέρα!!!

Έκανες κάποια ρύθμιση στο κινητό σου και σου ήρθε το μήνυμα ότι θα ενεργοποιηθεί ή όχι?

Εμένα έρχεται ακόμα το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται με sim cosmote ενώ με sim της wind μου το δινει σαν επιλογή

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

αρα να μην περιμενω update για iphone 12 για dual sim? Εννοω να δουλευουν και οι 2 αλλα να εχω εστω 5G στην πρωτη μονο

 

 

 

Έχει διαρρεύσει έγγραφο της Verizon ότι η Apple θα το δώσει αργότερα, αλλά η διαρροή είναι ρίσκο που το ζυγίζεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το netmaster βλέπω τα παρακάτω, αρα από όσο καταλαβαίνω ακόμα δεν έχω αναβαθμιστεί?

 

IMG-1050.jpg

 

 

 

Δεν θα φανεί στα applications που δείχνουν τος κυψέλες το 5G στις NSA αρχιτεκτονικές. Μόνο σε Samsung με το ενσωματωμένο network monitor

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου έστειλαν από Ξάνθη κέντρο. Μετά από λίγα μέτρα το χάος.

 

Netmonster

 

 

IMG-20201219-163759.jpg

 

IMG_20201219_163823.jpg

 

IMG_20201219_163851.jpg

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που μένω κοντά σε 5G κεραία στη Θεσσαλονίκη και δεν έχω αντίστοιχη συσκευή! ;) :lol:

 

Αυτο ειναι κριμα διοτι τζαμπα θα τρως ακτινοβολια...ΔΕΝ αξιζει .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...