Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Ν1 μόλις με είπε παιδί από adslgr ότι είναι η Β1 και πλασάρουν την ίδια συχνότητα ως 5G. Αν ισχύει είναι τραγικό από την cosmote με το fake 5G που δίνει σε όλη την Ελλάδα και γίνεται απλά για να ανεβάσει τα fake νούμερα της 5G κάλυψης.

Για αυτό έχω ίδιες ταχύτητες τόσο καιρό με 5g και με 4g+ γιατί από τη μια έχω
Β1+Β3+Β20 με το 3ca του 4G+

Από την άλλη έχω
Ν1+Β3+Β20 με το fake 5G.

Καλά θα πάει αυτό μας δουλεύει η cosmote με το fake 5G της και την κάλυψη στην Ελλάδα. Σκάνδαλο θα το έλεγα. Αν δεν μπει N78 στα 3500 δεν είναι πραγματικό 5G.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, king2009 said:

Η Ν1 μόλις με είπε παιδί από adslgr ότι είναι η Β1 και πλασάρουν την ίδια συχνότητα ως 5G. Αν ισχύει είναι τραγικό από την cosmote με το fake 5G που δίνει σε όλη την Ελλάδα και γίνεται απλά για να ανεβάσει τα fake νούμερα της 5G κάλυψης.

Για αυτό έχω ίδιες ταχύτητες τόσο καιρό με 5g και με 4g+ γιατί από τη μια έχω
Β1+Β3+Β20 με το 3ca του 4G+

Από την άλλη έχω
Ν1+Β3+Β20 με το fake 5G.

Καλά θα πάει αυτό μας δουλεύει η cosmote με το fake 5G της και την κάλυψη στην Ελλάδα. Σκάνδαλο θα το έλεγα. Αν δεν μπει N78 στα 3500 δεν είναι πραγματικό 5G.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η cosmote στην ελλαδα είναι η μόνη που χρησημοποιει exclusive 5G carrier τα 700mhz (N28) Το DSS υπάρχει σε όλο τον κόσμο και σε όλες τις εταιρίες , γενικά υπάρχουν θετικα της ανάπτυξης του DSS . Αλλά ναι πρακτικά ίδιες ταχυτγτες με LTE στην παρούσα φάση 

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote στην ελλαδα είναι η μόνη που χρησημοποιει exclusive 5G carrier τα 700mhz (N28) Το DSS υπάρχει σε όλο τον κόσμο και σε όλες τις εταιρίες , γενικά υπάρχουν θετικα της ανάπτυξης του DSS . Αλλά ναι πρακτικά ίδιες ταχυτγτες με LTE στην παρούσα φάση 
Γιατί το προωθεί ως 5g όμως? Τι να το κάνω οταν η διαφορά από 3ca lte δεν υπάρχει καν? Απλά να λέμε ότι έχουμε την μεγαλύτερη 5g κάλυψη στην Ελλάδα και να χειροκροτανε τα δελτία τύπου? Είμαι στα 800 μέτρα από τις κεραίες της cosmote απέναντι μου ακριβώς και είμαι με 300mb down 110 up ενω με μια Ν78 θα έπαιζα με 2gb down 200mb up.
Να πάρω τηλέφωνο υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι? Όπως τότε με το 4G που τους είχα πρήξει στα τηλέφωνα και τελικά μας έβαλαν 4G μετά από λίγο καιρό?

Υπάρχει περίπτωση αν δουν μεγαλη κατανάλωση σε δεδομένα από την κεραία να την αναβαθμισουν? Γιατί αν ειναι έτσι τρώω και 50tb το μήνα αρκεί να μας φέρουν Ν78.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ο,τι λες είναι απόλυτα εύλογο αλλά τα πράγματα έτσι είναι παγκοσμίως. 

Το να πάρεις τηλέφωνο δεν ξέρω κατά ποσό θα σε ωφελήσει. Μπες και δες στην ΕΕΤΤ για ποιες συχνότητες Έχει άδεια αυτή η κεραια για να δεις αν πρόκειται να μπει Ν78 στο μέλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Εν μεργ έχεις δίκιο . Όλα θα αλλάξουν με την έλευση του SA . Υπομονή . Ναι στην ελαλδα την τσίγκουνευοναστε πολύ την n78 . 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, king2009 said:

Αυτή είναι η κεραία παιδιά αν μπορείτε να καταλάβετε τίποτα
cd4826e15deb6196cfb27d67a02116eb.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν εχει άδεια, μόνο με Β1/Ν1.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπει, μόνο με Β1/Ν1
Κάτι κατάλαβα υπομονή με το fake 5g με λίγα λόγια ευχαριστώ πολύ. Τουλάχιστον είναι τιμιοτατο το upload σίγουρα βοηθάει ότι δεν έχω εμπόδια με την κεραία και πιάνω 120mb αλλά το upload δεν το λες και τέλειο στα 300.

Για να μπει Ν78 θα πρέπει να βάλουν άλλη κεραία έτσι?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με n78 μη νομίζεις ότι θα έχεις καλύτερο Upload από αυτό. Είσαι τυχερός γιατί η κεραία σου είναι άδεια και ουσιαστικά την έχεις όλη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Και με n78 μη νομίζεις ότι θα έχεις καλύτερο Upload από αυτό. Είσαι τυχερός γιατί η κεραία σου είναι άδεια και ουσιαστικά την έχεις όλη δική σου.
Ναι το έχω ξανά γράψει αυτό ότι λόγο 2500 κατοικών η κεραία είναι σχεδόν μόνιμα ελεύθερη χειμώνα καλοκαίρι την τερματίζω. Με Ν78 Καλλικράτεια Χαλκιδικής έπιασα μέχρι 1.8gb και 180mb upload βραδινές ώρες πριν κάτι μήνες που δεν είχε τουρισμό. Τώρα με τους τουρίστες έχει πέσει στα 900mb και 150 αντίστοιχα. Δεν έχω παράπονο με τα 120 upload αλλά δεν θα με πείραζε να είμαι και στο download κοντά στο 1gb. Έχω Ν78 στα 10χλμ νέα Μουδανιά αλλά δεν την πιάνω ούτε για αστείο ίσως με κατευθυντικη κεραία πάνω στο router αλλά και πάλι όχι σίγουρα αποτελέσματα.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα 😉

Στην Ελλάδα είμαστε καλά!

Screenshot_20230709_164857_NetMonster.thumb.jpg.313bd481ec0ea42586921a332846cda1.jpgScreenshot_20230709_164416_NetMonster.thumb.jpg.467e08b31f45a5947d0dc5e89c2118b0.jpg

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Όλη η Βαρκελώνη με RSRQ -17 -18 -19 -20  την ημέρα και ... -4 -5 τη νύχτα όπου έχουν νέο εξοπλισμό.

Σε παλια Cells με -12  είναι ήδη.

..στο 1 MBps μέγιστη ταχύτητα.

Στα νέα με -18 -19 -20 RSRQ γίνεται ο απόλυτος κορεσμός. ( 1 MBps )

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HORGRAP said:

Όλη η Βαρκελώνη με RSRQ -17 -18 -19 -20  την ημέρα και ... -4 -5 τη νύχτα όπου έχουν νέο εξοπλισμό.

Σε παλια Cells με -12  είναι ήδη.

..στο 1 MBps μέγιστη ταχύτητα.

Στα νέα με -18 -19 -20 RSRQ γίνεται ο απόλυτος κορεσμός. ( 1 MBps )

Καλά σε μια τόσο όμορφη πόλη δεν ξέρω κατά ποσό χρειάζεσαι το κινητό.
Εκτος και αν κάνεις χοτσποτ σε λαπτοπ για δουλειά. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Όλη η Βαρκελώνη με RSRQ -17 -18 -19 -20  την ημέρα και ... -4 -5 τη νύχτα όπου έχουν νέο εξοπλισμό.

Σε παλια Cells με -12  είναι ήδη.

..στο 1 MBps μέγιστη ταχύτητα.

Στα νέα με -18 -19 -20 RSRQ γίνεται ο απόλυτος κορεσμός. ( 1 MBps )

Γιατί τόσο χάλια θα δίκτυα τους; Δεν επενδύουν;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/i/5680445809

Παραλία μαραθια Φωκίδας 

Μπηκε n78 θα δω μετά από ποτ έρχεται 

Link to comment
Share on other sites

enb 142062 το έπιασα σήμερα πρώτη φορά Επταπυργίου με Ανθέων (Συκιές Θεσσαλονίκης) δεν μπόρεσα από τον χάρτη της ΕΕΤΤ να εντοπίσω από που είναι.@georgebad νομίζω πριν λίγες μέρες το είχες αναφέρει και εσύ.
a517baa6a76367b909f8285e1baed840.jpg

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, VasilisSam said:

enb 142062 το έπιασα σήμερα πρώτη φορά Επταπυργίου με Ανθέων (Συκιές Θεσσαλονίκης) δεν μπόρεσα από τον χάρτη της ΕΕΤΤ να εντοπίσω από που είναι.@georgebad νομίζω πριν λίγες μέρες το είχες αναφέρει και εσύ.
a517baa6a76367b909f8285e1baed840.jpg

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ δεν μπορώ να καταλαβω από ποτ έρχεται 

2 ώρες πριν, VasilisSam said:

enb 142062 το έπιασα σήμερα πρώτη φορά Επταπυργίου με Ανθέων (Συκιές Θεσσαλονίκης) δεν μπόρεσα από τον χάρτη της ΕΕΤΤ να εντοπίσω από που είναι.@georgebad νομίζω πριν λίγες μέρες το είχες αναφέρει και εσύ.
a517baa6a76367b909f8285e1baed840.jpg

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως είναι η 1411714 στο Επταπύργιο;

Link to comment
Share on other sites

Περισσός στην αποβάθρα του τρένου

https://www.speedtest.net/my-result/a/9401834644

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η 1411714 στο Επταπύργιο;
Είδα και εγώ την άδεια αυτή δεν ήξερα ότι είχαν βγάλει για εκεί, έχει χοντρό θέμα. Πρέπει να ξαναπεράσω από την περιοχή να μπω στα στενά να την βρω χαχα.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραλία Χιλιαδους Φωκίδα 

N78 και εδώ , πολύ καλά νούμερα. Πρέπει να υπερχει N78 Γτ τα σκ γίνεται χαμός 

https://www.speedtest.net/result/i/5681497753

Ξενερωσα παρα πολυ που η Ναυπακτος στο κέντρο της δεν έχει N78 ακόμα 

https://www.speedtest.net/result/i/5680742596

Με DSS χθες ωραδυ 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ότι με το SA θα αλλάξουν όλα. Γιατί το πιστεύετε αυτό; Ίσα-ίσα που τον πρώτο καιρό θα πάει πιο αργά το SA από το NSA, κοιτάξτε τα combos των τωρινών συσκευών στο cacombos.com

Τα ορατά οφέλη του SA θα είναι κυρίως στο latency, αν το χειριστούν σωστά από το δίκτυο. Μια ακόμα παράμετρος είναι οι μπάντες που θα φιλοξενήσουν SA. Στη Γερμανία η Vodafone.de το άνοιξε μόνο στα 700 MHz για αρχή, οι άλλες συχνότητες είναι ακόμα NSA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...