Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες πες σε ποιό μαγαζί αναφέρεσαι. Προσωπικά θα το διασταύρωνα και με την ελληνικό εισαγωγέα, γιατί ακούγεται κάπως παράδοξο, να μην εισάγεται από τον επίσημο αντιπρόσωπο, αλλά να καλύπτεται από επίσημη εγγύηση, όμως μόνο για ένα χρόνο

Αναφέρομαι στο phonegallery.

Όχι του Πειραιά αλλά αυτό της Πανεπιστημίου με τα κόκκινα γράμματα.

Όσες φορές έχω αγοράσει από αυτούς, μου έχουν φανεί πολύ επαγγελματίες.

Σε ότι αφορά την εγγύηση τώρα, επέμενα και μου απάντησαν ότι έχει ένα χρόνο από την infoquest.

Τώρα το πώς και το γιατί, δεν το ρώτησα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο phonegallery.

Όχι του Πειραιά αλλά αυτό της Πανεπιστημίου με τα κόκκινα γράμματα.

Όσες φορές έχω αγοράσει από αυτούς, μου έχουν φανεί πολύ επαγγελματίες.

Σε ότι αφορά την εγγύηση τώρα, επέμενα και μου απάντησαν ότι έχει ένα χρόνο από την infoquest.

Τώρα το πώς και το γιατί, δεν το ρώτησα.

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως μες στο site γράφει ξεκάθαρα "1 χρόνος εγγύηση καταστήματος".

Αν έχετε την δυνατότητα από κάποιο γνωστό για έκδοση τιμολογίου αξίζει να το πάρετε από info quest και να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια εγγυηση μονο οτι φερνει η info.Γεγονος αυτο.

Eαν καποιο καταστημα αγοαραζει απο αυτους εχετε 2 χρονια,απο ολα τα αλλα μονο οτι δινουν τα καταστηματα αυτα.

Βεβαια την τελικη επιλογη επιλογη την κανει ο καθενας μας.Ειτε απ Κινα ειτε απο εδω.

Βαλτε τα συν και τα πλυν και αποφασιστε.

Για εμενα παντα το παρακατω σχολιο,εαν εχεις σκοπο να το κρατησεις πας επισημα Ελλαδα.

Ενα αλλο κομματι που κοιταμε ειναι η αξια μεταπωλ/σης.

Αλλη τιμη θα φυγει εαν ειναι με 2 χρονια εγγυηση,και αλλη εαν οχι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Global armored edition με την carbon πλατη βρισκουμε πουθενά?
Δεν το εχω βρει πουθενά. Ανα τακτα χρονικά διαστήματα μαλιστα ψαχνω να βρω εστω την πλάτη ωστε να την αλλάξω, αλλά ουτε πλάτη δε βρίσκω ακόμα. Έχουν μονο τις κλασσικές ανθρακή, μπλε.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μες στο site γράφει ξεκάθαρα "1 χρόνος εγγύηση καταστήματος".

Κάναμε ολόκληρη κουβέντα επί τούτου, ακριβώς επειδή γράφει εγγύηση καταστήματος.

Έτσι μου είπε ότι δίνει ένα χρόνο στην infoquest. Παρε και σήμερα αν σε ενδιαφέρει.

Δε νομίζω ότι θα σου πούνε αλλά.

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το βρηκα στα 270 € περιπου απο banggood με τα 64 g ram global version αξιζει να το παρω; Ειμαι κατοχος Asus zenfone 5z και το θελω για τη συζυγο λογω καμερας και επεξεργαστη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το βρηκα στα 270 € περιπου απο banggood με τα 64 g ram global version αξιζει να το παρω; Ειμαι κατοχος Asus zenfone 5z και το θελω για τη συζυγο λογω καμερας και επεξεργαστη.

 

Τσάμπα το βρήκες

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε ολόκληρη κουβέντα επί τούτου, ακριβώς επειδή γράφει εγγύηση καταστήματος.

Έτσι μου είπε ότι δίνει ένα χρόνο στην infoquest. Παρε και σήμερα αν σε ενδιαφέρει.

Δε νομίζω ότι θα σου πούνε αλλά.

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα σοβαρα τωρα..με το που ανεφερα επισημη εγγυηση 2 χρονια αλλαξε ολο το σεναριο.

Ελληναρες........:lol:

 

@ceed777

Παιρνεις το ρισκο σου και προχωρας εαν θες,μην περιμενεις να σου πει καποιος παρτο και μετα να σε σταματησουν τελωνειο και να δωσεις αλλα χ ευρο.

Και μην μου πει κανεις περι τελωνειου κτλ........οσο εστελναν απο Βελγιο κατι γινοταν,τωρα........:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές, πριν από λίγο πήρε ένας καλός φίλος το 128αρι από phonegallery και του έδωσαν ένα χρόνο επίσημη εγγύηση της info quest.

Τώρα μένει να χαλάσει για να τους το πάει κι ετσι να διαπιστώσουμε αν όντως του είπαν την αλήθεια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές, πριν από λίγο πήρε ένας καλός φίλος το 128αρι από phonegallery και του έδωσαν ένα χρόνο επίσημη εγγύηση της info quest.

Τώρα μένει να χαλάσει για να τους το πάει κι ετσι να διαπιστώσουμε αν όντως του είπαν την αλήθεια.

 

Μπορει απλα να κανει ενα τηλεφωνο στην info να του απαντησουν.

Εμενα παντως σε παλαιοτερη τηλεφωνικη επικοινωνια με info για ενα redmi 3s ηταν κατηγορηματικοι: Αναλαμβανουν μονο κινητα που ειναι αγορασμενα απο το επισημο δικτυο τους.

Βεβαια εχει περασει ενας χρονος και βαλε απο τοτε και ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα. Αλλά αμφιβάλλω

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Μπροστά δεν ήμουν, επομένως δεν μπορώ να επιμείνω.

Είναι όμως πολύ σοβαρό κατάστημα για να λέει τέτοιες αρλουμπες.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Μπροστά δεν ήμουν, επομένως δεν μπορώ να επιμείνω.

Είναι όμως πολύ σοβαρό κατάστημα για να λέει τέτοιες αρλουμπες.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην επιμένεις σε κάτι πού δεν υσχιει φίλε...εκτιθεσε άσκοπα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη εγγύηση για Ελλάδα από Infoquest, ΜΟΝΟ μέσω των συνεργαζόμενων με Infoquest καταστημάτων. ΜΟΝΟ. Και είναι διάρκειας 2 ετών. Τους έχω ρωτήσει πρόσφατα με e-mail.

Οι άλλες εγγυήσεις λογικά είναι εγγυήσεις καταστήματος, ό,τι και αν σημαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη εγγύηση για Ελλάδα από Infoquest, ΜΟΝΟ μέσω των συνεργαζόμενων με Infoquest καταστημάτων. ΜΟΝΟ. Και είναι διάρκειας 2 ετών. Τους έχω ρωτήσει πρόσφατα με e-mail.

Οι άλλες εγγυήσεις λογικά είναι εγγυήσεις καταστήματος, ό,τι και αν σημαίνει αυτό.

Απλό αν χαλάσει πάει πίσω στην Κίνα και μετά γυρνάει 2 μήνες στο νερό)
Link to comment
Share on other sites

Απλό αν χαλάσει πάει πίσω στην Κίνα και μετά γυρνάει 2 μήνες στο νερό)

Πολλα σκρουτζομαγαζα τα ανοιγουν-φτιαχνουν σε τεχνικους τους εδω.Και πολλες φορες ειναι εξαιρετικοι στην δουλεια τους,αρκει να εχουν ανταλλακτικα να δουλεψουν.

Για ολες τις μαρκες που πωλούν και εχουν κανει εισαγωγη μονοι τους εννοω το παραπανω σχολιο.

 

Η εδω αντοιπρωσοπια σε 3-5 εργασιμες στο εχει ετοιμο.Αυτο έγινε με προβληματικό max2 πρόσφατα που έστειλα στην info,αγορα απο plaisio.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι τωρα πληρωνεις τελωνειο; εαν επιλεξεις την αντιστοιχη μεθοδο αποστολης χωρις τελωνειο δεν εχεις προβλημα.Τουλαχιστον για banggood και gearbest και πιστεψε με εχω κανει και συνεχιζω να κανω πολλες αγορες.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι τωρα πληρωνεις τελωνειο; εαν επιλεξεις την αντιστοιχη μεθοδο αποστολης χωρις τελωνειο δεν εχεις προβλημα.Τουλαχιστον για banggood και gearbest και πιστεψε με εχω κανει και συνεχιζω να κανω πολλες αγορες.

 

Εγω στο λεω φιλε που πληρωσα εχθες.....με αποστολη nl.....απο gearbest,ενα Beelink N50 N5000 Mini PC με κοστος 217 ευρο,και με την πιο ασφαλη αποστολη και καλα....κανε τα μαθηματικα σου να δεις ποσο καπελο εφαγα:mad:...και πιστεψε με εχω πανω απο 1500 αγορες απο αυτα τα καταστηματα,δεν ειχαμε θεματα για χρονια.......τα εχουν κανει πτν..........:!:

 

Εαν εσυ λοιπον μπορεις να μου εξασφαλίσεις περασμα χωρις τελωνειο 100% να σου δωσω χρηματα να μου φερεις διαφορα που θελω.

 

Βεβαια το παρων νημα δεν ειναι για τελωνείο κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pixel 3 Camera on Pocophone F1 Improves Low-Light Performance by 10X!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο λεω φιλε που πληρωσα εχθες.....με αποστολη nl.....απο gearbest,ενα Beelink N50 N5000 Mini PC με κοστος 217 ευρο,και με την πιο ασφαλη αποστολη και καλα....κανε τα μαθηματικα σου να δεις ποσο καπελο εφαγα:mad:...και πιστεψε με εχω πανω απο 1500 αγορες απο αυτα τα καταστηματα,δεν ειχαμε θεματα για χρονια.......τα εχουν κανει πτν..........:!:

 

Εαν εσυ λοιπον μπορεις να μου εξασφαλίσεις περασμα χωρις τελωνειο 100% να σου δωσω χρηματα να μου φερεις διαφορα που θελω.

 

Βεβαια το παρων νημα δεν ειναι για τελωνείο κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pixel 3 Camera on Pocophone F1 Improves Low-Light Performance by 10X!

 

H NL δεν είναι ασφαλής μέθοδος για αγορά από gearbest.

Με Belgium θα ήσουν ok

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, εσυ θα μου δινεις τα χρηματα κι εγω θα σου αγοραζω οτι θες αλλα με ενα μικρο κερδος για μενα που θα ειναι λιγοτερο απο το τελωνειο, ας πουμε μονο 10%, νομιζω οτι ειναι δικαιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ σωστα, συμφωνω απολυτως. Ο φιλος μαλλον την πατησε, παρολο που εχει τοση εμπειρια. Ποτε με nl, αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που μαθαινεις οταν ξεκινας να αγοραζεις απο κινα.

Link to comment
Share on other sites

H NL δεν είναι ασφαλής μέθοδος για αγορά από gearbest.

Με Belgium θα ήσουν ok[/quote

Οταν εστελναν με Belgium φιλε ημουν οκ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια, εσυ θα μου δινεις τα χρηματα κι εγω θα σου αγοραζω οτι θες αλλα με ενα μικρο κερδος για μενα που θα ειναι λιγοτερο απο το τελωνειο, ας πουμε μονο 10%, νομιζω οτι ειναι δικαιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ σωστα, συμφωνω απολυτως. Ο φιλος μαλλον την πατησε, παρολο που εχει τοση εμπειρια. Ποτε με nl, αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που μαθαινεις οταν ξεκινας να αγοραζεις απο κινα.

 

 

Καλα σοβαρα τωρα να σου δινω 10%.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη πληροφορία αυτή παιδιά. Μπράβο.

Δεν το γνώριζα παρόλο που ψωνίζω χρόνια μέσω ίντερνετ.

Προφανώς δεν έτυχε να την πατήσω ποτέ και γι αυτό δεν το έμαθα.

Με λίγα λόγια, αποφεύγουμε την ένδειξη NL ακόμα κι αν ο πωλητής λεει μέσω Ευρώπης χωρίς τελωνεία και τα ρέστα;

Σόρρυ για το οφτοπικ αλλά είναι πολύ ουσιαστική αυτή η πληροφορία.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη πληροφορία αυτή παιδιά. Μπράβο.

Δεν το γνώριζα παρόλο που ψωνίζω χρόνια μέσω ίντερνετ.

Προφανώς δεν έτυχε να την πατήσω ποτέ και γι αυτό δεν το έμαθα.

Με λίγα λόγια, αποφεύγουμε την ένδειξη NL ακόμα κι αν ο πωλητής λεει μέσω Ευρώπης χωρίς τελωνεία και τα ρέστα;

Σόρρυ για το οφτοπικ αλλά είναι πολύ ουσιαστική αυτή η πληροφορία.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανουν την βλακεια και ενω εχει nl η αρχικη πληροφορια ειναι cn.......Για ενα διαστημα εστελναν με βελγικο και ειχαμε βρει την υγεια μας.....Αλλα παει και αυτο....τους κοστιζε πολυ η ολη διαδικασια.

 

Αλλα ειμαστε εκτος θεματος,τα υπολοιπα στο σχετικο νημα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη πληροφορία αυτή παιδιά. Μπράβο.

Δεν το γνώριζα παρόλο που ψωνίζω χρόνια μέσω ίντερνετ.

Προφανώς δεν έτυχε να την πατήσω ποτέ και γι αυτό δεν το έμαθα.

Με λίγα λόγια, αποφεύγουμε την ένδειξη NL ακόμα κι αν ο πωλητής λεει μέσω Ευρώπης χωρίς τελωνεία και τα ρέστα;

Σόρρυ για το οφτοπικ αλλά είναι πολύ ουσιαστική αυτή η πληροφορία.

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η priority line απο gearbest ειναι απολυτως ασφαλης μεθοδος.

Επισης:

https://www.gearbest.com/promotion-TOP-SELLERS-GEAR-special-2814.html

267,96 με priority line τελικη τιμη. Δεν απαιτειται ασφαλεια δεματος εαν πληρωσετε με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Η priority line απο gearbest ειναι απολυτως ασφαλης μεθοδος.

Επισης:

https://www.gearbest.com/promotion-TOP-SELLERS-GEAR-special-2814.html

267,96 με priority line τελικη τιμη. Δεν απαιτειται ασφαλεια δεματος εαν πληρωσετε με paypal.

 

Eξακολουθείς να δινεις λαθος πληροφοριες.....ΔΕΝ ειναι απολυτα ασφαλης η ολη διαδικασια φιλε με priority line.....εχω φαει τελωνείο με αυτην την μεθοδο...:mad:

Εδω δεν κανομε διαφήμιση καταστηματων.:X

 

Στο γραφουν κιολας.....

About customs tax

Taxes may apply for imported goods/services and is regulated by the country law. GearBest is not responsible for any tax invoice charged on its products. Shipping rates are estimates and may depend on different policies and tax rates applied per country. Please contact local customs for clarity and information.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...