Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε αν γίνεται στη φωνητική ομιλία να βάζει και τα σημεία στίξης?

Αυτο το αναρωτιεμαι και εφω πολυ καιρο αλλα δεν το εχω ψαξει. Χρησιμοποιω πλεον πολυ συχνα την φωνητικη πληκτρολογηση μιας και δουλευει εξαιρετικα.

 

Και δουλεύει κανονικάeee5e62e1cb63414e54a0a3e83ff8d64.jpge625131a8a5b8c8519f32ca480f4f66f.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Σε ευχαριστουμε πολυ φιλε!!! Αντε να δωσουν και VoWiFi να εχω σημα και στο χωριο!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αναρωτιεμαι και εφω πολυ καιρο αλλα δεν το εχω ψαξει. Χρησιμοποιω πλεον πολυ συχνα την φωνητικη πληκτρολογηση μιας και δουλευει εξαιρετικα.

 

 

Σε ευχαριστουμε πολυ φιλε!!! Αντε να δωσουν και VoWiFi να εχω σημα και στο χωριο!!

Θα αργήσει πολύ το vowifi... Δεν το έχει καμία συσκευή Ελλάδα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει πολύ το vowifi... Δεν το έχει καμία συσκευή Ελλάδα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Εχω ενα φιλο στην Cosmote στο τμημα συσκευων. ΤΟυ ειχα πει πριν 10 μερες να ρωτησει αν θα δωσουν VoLTE/VoWiFi. Μου ειπε οτι επειδη δεν θα πωληθει το F1 απο Cosmote δεν θα δωσουω και VoLTE/VoWiFi. Αφου εσυ ομως βλεπεις VoLTE τοτε μπορουμε να ελπιζουμε. Μην ξεχναμε οτι η διαφορα του VoLTE με το VoWiFi ειναι πολυ μικρη και απλα απαιτειται ενα ακομα testing cycle απο τον Παροχο και τον κατασκευαστη.

Παρολαυτα και το VoLTE απο μονο του καλο ειναι γιατι η ποιοτητα ηχου στην κληση ειναι καλυτερη απο την αντιστοιχη του Circuit Switched

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο αναφέρεται και επιδεικνύεται ένα πρόβλημα με το Poco F1, οι πολύ χαμηλές ταχύτητες μεταφοράς αρχείων μέχρι και η αποτυχία μεταφοράς τους

- από την ενσωματωμένη μνήμη στην SD Card

- από την ενσωματωμένη μνήμη σε εξωτερικό αποθηκευτικό μέσο

(για την ακριβεία επιδεικνύεται μόνο το πρώτο, αλλά αναφέρεται πως ισχύει και το δεύτερο)

 

 

Αντιμετωπίζετε εσείς οι κάτοχοι τέτοιο πρόβλημα;

 

Εγώ όχι και μάλιστα πάει αρκετά γρήγορα σε μεταφορές . Επίσης με καλό modem η ασύρματη μεταφορα μεταξύ poco - Pc γίνεται σε αρκετά ικανοποιητική ταχύτητα μια που είναι και επιλογή στον ενσωματωμένω file manager . Γενικά κανένα θέμα αντιθέτως με το S7 που μερικές φορές οι μεταφορές γινόταν σε ταχύτητες αργές και ήθελε σύνδεση αποσύνδεση για να συνέλθει . :rolleyes::rolleyes:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα έως τώρα. Για να δούμε.

 

Εμένα μου έβγαλε ενημέρωση για miui 10 όσο ήμουν έξω για καφέ, τώρα που γύρισα σπίτι και είπα να την κάνω, δεν μου την εμφανίζει πλέον

Link to comment
Share on other sites

3η ενημέρωση μέσα στη βδομάδα στη close beta. Τρέχουν να βγάλουν τη πίτα από τον φούρνο... Χεχε

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δε κρατιέται μπορεί να κατεβάσει τη miui 10 απο το link που αναφέρεται εδώ...

https://www.xda-developers.com/download-miui-10-global-stable-xiaomi-poco-f1/

Εγω μολις τη πέρασα.

Αν βρω χρόνο το σ-κ θα κάνω και μια καθαρή εγκατάσταση. Αν οχι σίγουρα με το επομενο update.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3η ενημέρωση μέσα στη βδομάδα στη close beta. Τρέχουν να βγάλουν τη πίτα από τον φούρνο... Χεχε

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Τρέλανε μας :lol::lol::lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την αυτόματη φωτεινότητα.

Μία παρατήρηση νέα αναφορικά με την οθόνη κ polarised γυαλιά ηλίου. Στα περισσότερα κινητά φορώντας γυαλιά ηλίου με τέτοιο φακό, αν γυρίσεις την οθόνη στο πλάι δεν βλέπεις τπτ.

Στο poco αυτό το έχεις στην όρθια οθόνη. Βγήκα στο δρόμο με ήλιο κ νόμιζα ότι χάλασε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την αυτόματη φωτεινότητα.

Μία παρατήρηση νέα αναφορικά με την οθόνη κ polarised γυαλιά ηλίου. Στα περισσότερα κινητά φορώντας γυαλιά ηλίου με τέτοιο φακό, αν γυρίσεις την οθόνη στο πλάι δεν βλέπεις τπτ.

Στο poco αυτό το έχεις στην όρθια οθόνη. Βγήκα στο δρόμο με ήλιο κ νόμιζα ότι χάλασε το κινητό

 

Και εμενα στο Redmi Note 6 Pro , το ιδιο μου κανει . Με γυαλια ηλιου δε βλεπεις τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την αυτόματη φωτεινότητα.

Μία παρατήρηση νέα αναφορικά με την οθόνη κ polarised γυαλιά ηλίου. Στα περισσότερα κινητά φορώντας γυαλιά ηλίου με τέτοιο φακό, αν γυρίσεις την οθόνη στο πλάι δεν βλέπεις τπτ.

Στο poco αυτό το έχεις στην όρθια οθόνη. Βγήκα στο δρόμο με ήλιο κ νόμιζα ότι χάλασε το κινητό

 

και σε huawei με polarised φακους δεν εβλεπα τιποτα.....λογος που αλλαξα γυαλια ηλιου με κανονικους φακους.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές που κάποιοι λέγανε ότι ήρθε miui 10 stable από που την πήραν?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχθές που κάποιοι λέγανε ότι ήρθε miui 10 stable από που την πήραν?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω miui 9.6.25.0 global stable και περιοχή έχω Γαλλία για να δουλεύει το face unlock. Χθές απόγευμα ήρθε ενημέρωση για miui 10 περίπου 600 mb. Δεν την κατέβασα γιατί ήμουν εκτός σπιτιού. Μετά από μια ώρα η ενημέρωση εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έχω κάνει και εγώ, δεν έχει εμφανιστεί κάτι. Στο σάιτ η σταθερή είναι ακόμα στην miui 9.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει να μου εξηγήσει πως λειτουργεί πρακτικά το battery saver.

Ποια είναι για παράδειγμα η διαφορά στη συμπεριφορά μιας εφαρμογής όπως το Viber αν δεν την εξαιρέσεις από το background restriction;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει να μου εξηγήσει πως λειτουργεί πρακτικά το battery saver.

Ποια είναι για παράδειγμα η διαφορά στη συμπεριφορά μιας εφαρμογής όπως το Viber αν δεν την εξαιρέσεις από το background restriction;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Δε νομίζω ότι την χρειαζεται έτσι κ αλλιώς 1 μισι μέρα κρατάει χωρίς το energy saver

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δε κρατιέται μπορεί να κατεβάσει τη miui 10 απο το link που αναφέρεται εδώ...

https://www.xda-developers.com/download-miui-10-global-stable-xiaomi-poco-f1/

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-4406006-1-1.html

 

Μάλλον αυτή τη βδομάδα δεν θα έχει έκδοση open beta

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει να μου εξηγήσει πως λειτουργεί πρακτικά το battery saver.

Ποια είναι για παράδειγμα η διαφορά στη συμπεριφορά μιας εφαρμογής όπως το Viber αν δεν την εξαιρέσεις από το background restriction;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Όταν είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση μπαταρίας οι εφαρμογές δεν κάνουν έλεγχο στο παρασκήνιο αν έχεις λάβει καινούργιο μήνυμα και έτσι δεν βγάζει και ειδοποίηση, βέβαια όταν ανοίξεις το viber π.χ. τότε κάνει ανανέωση και παίρνει όλα τα μηνύματα. Αυτό εξοικονομεί μπαταρία, αλλά πρακτικά είναι μικρό το όφελος.

Link to comment
Share on other sites

με MIUI 9 global 264756 σκορ στο antutu

και με MIUI 10 global 285149. +8% αυξηση ιπποδυναμης.

Edited by soubasn
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1H6D7y1RjF-728B-lKQilEMaMgqg7vsjE/view?usp=drivesdk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/1prbtkXt7yNl15MTLEY1l2y_HxjuniVJV/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...