Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://en.miui.com/thread-4406006-1-1.html

 

Μάλλον αυτή τη βδομάδα δεν θα έχει έκδοση open beta

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Και περιμενα πως και πως σημερα την Pie :cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Και περιμενα πως και πως σημερα την Pie :cry:

 

περίμενε γιατί βγάζει θέματα και προσπαθούν να τα λύσουν....

Link to comment
Share on other sites

περίμενε γιατί βγάζει θέματα και προσπαθούν να τα λύσουν....

 

Εβγαλαν 8.11.2 σωστα;Να δοκιμασω την V10.0.4.0 ετσι για να περασει η ωρα μεχρι την P :lol: ;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Βρε,παιδιά,μια βοήθεια...Είναι,πόση ώρα που ψάχνω στις ρυθμίσεις,για τις ειδοποιήσεις στη γραμμή ειδοποιήσεων,αλλά δεν βρίσκω κάτι.Εχω χάσει κάνα επεισόδιο;

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιω το miui 10 Stable Global ROM

Edited by mavros_skylos
Link to comment
Share on other sites

Βρε,παιδιά,μια βοήθεια...Είναι,πόση ώρα που ψάχνω στις ρυθμίσεις,για τις ειδοποιήσεις στη γραμμή ειδοποιήσεων,αλλά δεν βρίσκω κάτι.Εχω χάσει κάνα επεισόδιο;

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιω το miui 10 Stable Global ROM

 

δεν υπάρχει ακόμα στην σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Βρε,παιδιά,μια βοήθεια...Είναι,πόση ώρα που ψάχνω στις ρυθμίσεις,για τις ειδοποιήσεις στη γραμμή ειδοποιήσεων,αλλά δεν βρίσκω κάτι.Εχω χάσει κάνα επεισόδιο;

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιω το miui 10 Stable Global ROM

Από το στόμα μου το πήρες... Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και γω γιατί το έψαχνα, αλλά δεν...

Προς το παρον μονο ποσοστό μπαταρίας!

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση μπαταρίας οι εφαρμογές δεν κάνουν έλεγχο στο παρασκήνιο αν έχεις λάβει καινούργιο μήνυμα και έτσι δεν βγάζει και ειδοποίηση, βέβαια όταν ανοίξεις το viber π.χ. τότε κάνει ανανέωση και παίρνει όλα τα μηνύματα. Αυτό εξοικονομεί μπαταρία, αλλά πρακτικά είναι μικρό το όφελος.

 

Δεν ισχύει αυτό. Τουλάχιστον στο mi6 που έχω τα μηνύματα έρχονται κανονικά, ακόμα και τα e-mail. Εφόσον όμως πρόκειται για MIUI θα ισχύει και για το poco.

Αν κάποια εφαρμογή IM δεν τα λαμβάνει τα μηνύματα την εξαιρείς.

Τώρα το πως το πετυχαίνει δεν το γνωρίζω. Το μόνο σίγουρο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βγεις από μια εφαρμογή μετά από λίγη ώρα δεν υπάρχει στα πρόσφατα.

Με την εξοικονόμηση έχω δει στο mi6 ένα +30% σε ανοιχτή οθόνη για την χρήση που κάνω. :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε το ποσοστό μπαταρίας;

 

Ρυθμισεις->ειδοποιησεις και γραμμη καταστασης->δεικτης μπαταριας

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Τουλάχιστον στο mi6 που έχω τα μηνύματα έρχονται κανονικά, ακόμα και τα e-mail. Εφόσον όμως πρόκειται για MIUI θα ισχύει και για το poco.

Αν κάποια εφαρμογή IM δεν τα λαμβάνει τα μηνύματα την εξαιρείς.

Τώρα το πως το πετυχαίνει δεν το γνωρίζω. Το μόνο σίγουρο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν βγεις από μια εφαρμογή μετά από λίγη ώρα δεν υπάρχει στα πρόσφατα.

Με την εξοικονόμηση έχω δει στο mi6 ένα +30% σε ανοιχτή οθόνη για την χρήση που κάνω. :)

η ρυθμιση για την εξοικονόμηση μπαταρίας που λες που είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση για την εξοικονόμηση μπαταρίας που λες που είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρυθμίσεις--μπαταρία & απόδοση--κατανάλωση μπαταρίας--εξοικονόμηση μπαταρίας--ανοίγεις τον πρώτο διακόπτη μόνο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις--μπαταρία & απόδοση--κατανάλωση μπαταρίας--εξοικονόμηση μπαταρίας--ανοίγεις τον πρώτο διακόπτη μόνο.
εμένα είναι λίγο διαφορετικό; έχω beta miui

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e57affbd7a0ec783420589b8ff7d3a48.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι σε διαφορετικές εκδόσεις μπορεί να υπάρχει μόνο ο διακόπτης που λέει "απενεργοποίηση όταν φορτιστεί" (>60%)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->ειδοποιησεις και γραμμη καταστασης->δεικτης μπαταριας

 

Σε ευχαριστώ, πήγα εκεί αλλά δεν έχει δείκτη μπαταρίας...έχω 9.6.25 stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ κάπως να έχω ποσοστό μπαταρίας στην γραμμή κατάστασης;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, πήγα εκεί αλλά δεν έχει δείκτη μπαταρίας...έχω 9.6.25 stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ κάπως να έχω ποσοστό μπαταρίας στην γραμμή κατάστασης;

 

κατεβασε το θεμα Αdria Dark Elegance και ή το χρησιμοποιηεις εξ ολοκληρου εφοσον σου αρεσει ή χρησιμοποιεις το θεμα της αρεσκειας σου και στην προσαρμογη θεματος το επιλεγεις στην γραμμη καταστασης :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το θεμα Αdria Dark Elegance και ή το χρησιμοποιηεις εξ ολοκληρου εφοσον σου αρεσει ή χρησιμοποιεις το θεμα της αρεσκειας σου και στην προσαρμογη θεματος το επιλεγεις στην γραμμη καταστασης :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου δούλεψε μια χαρά Έτσι

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Επειδή το poco είναι ήδη στο δρόμο ήθελα να ρωτήσω τι τζάμι προτείνετε ή προτείνεται για την οθόνη;

 

https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=6157 το οποίο καλύπτει όλη την οθόνη ή

 

https://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=6143 αυτού του τύπου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουν περάσει πολλές συσκευές Xiaomi από τα χέρια κ τώρα ένα μήνα είμαι με galaxy s7 edge. Με τρώει να δοκιμάσω το poco. Αξίζει η μετάβαση να το κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουν περάσει πολλές συσκευές Xiaomi από τα χέρια κ τώρα ένα μήνα είμαι με galaxy s7 edge. Με τρώει να δοκιμάσω το poco. Αξίζει η μετάβαση να το κάνω??
Τι αξίζει ή όχι είναι υποκειμενικό. Αν το s7 που έχεις σε καλύπτει, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις μετάβαση σε άλλο κινητό. Όσο καθυστερεί η μετάβασή, κερδίζεις.

Αν πάλι δεν σε καλύπτει, τότε σαφέστατα κάνε μετάβαση σε άλλη συσκευή, αν οικονομικά έχεις τη δυνατότητα. Αν αυτή θα είναι το Poco ή άλλη συσκευή εξαρτάται από το τι θες. Πλέον, τα δυνατά σημεία και οι αδυναμίες του Poco έχουν αναλυθεί, τόσο σε αυτό το νήμα, όσο και σε άλλες πηγές στο διαδίκτυο.

Εγώ έχω Poco, είμαι ενθουσιασμένος μαζί του, αλλά πριν το πάρω γνώριζα ότι οι αδυναμίες (NFC, ποιότητα βιντεοσκόπησης, ...) του δεν θα με ενοχλούσαν.

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 10 το εξαιρετικό f1 έγινε απίστευτο.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τζαμάκι κάθεται καλά στο κινητό; Έχει δοκιμάσει κανείς;

dev6157_1-750x750.jpg

 

Αυτο φοράω κανει αψογη τοποθέτηση ενω έχει και απίστευτη αίσθηση το touch

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...