Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ δεν έγραψες ότι το Α2 έχει καλύτερες? Το mi note 3

Οντως,αλλα με το τελευταιο update θεωρω οτι πλεον του 1 ειναι,αν οχι καλυτερο,ισαξιο.Ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.

Τουλαχιστον στα δικα μου ματια αυτες οι διαφορες.

Το 3 εχει οικονομικη διαφορα 2 ευρο,οποτε δεν θα το ελεγα διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με μια διαφορά περνάς gcam σε 30 sec και δεν εχεις επαφή με τo a2

Ναι και αυτο σωστο,μερα με την νυχτα οι διαφορες,αλλα εγραφα τοτε για εργοστασιακες καταστασεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

O άλλος χαιρετάει κ μετά από λίγο ξαναγυρνάει .. τέλειο που λέει κ η Καγιά ..Ακόμα κ αν νομίζουμε ότι είναι το τέλειο κινητό που προφανώς δεν είναι , αλλά εφόσον μας καλύπτει σ αυτά που θέλουμε εσείς οι μη κάτοχοι τι ζόρι τραβάτε ; btw to netflix σε hd .η ,μη hd σε οθονιταες των 6 ιντσών είν' απλά γελοίο επιχείρημα . Όπως είπε οτυπος του unboxing therapy δεν υπάρχει καμία διαφορά και κανείς την δούλεια σου .εγώ προτιμώ να βλέπω ,netflix σε lg 4k 49 ιντσες και σε κανένα κινητό αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ..

 

 

Μερικοι το έχετε χάσει τελείως. Αν το να βλέπεις HD video στο κινητό σου είναι περιττό, για ποιο άλλο διαολεμένο λόγο θέλετε μεγάλη ανάλυση; Facebook;

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι το έχετε χάσει τελείως. Αν το να βλέπεις HD video στο κινητό σου είναι περιττό, για ποιο άλλο διαολεμένο λόγο θέλετε μεγάλη ανάλυση; Facebook;

 

HD Netflix αδερφέ..... Τα έχεις μπερδέψει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

HD Netflix αδερφέ..... Τα έχεις μπερδέψει.

 

Υπάρχουν πολλοί άλλοι τρόποι να δεις HD ταινίες νόμιμα και εύκολα την σήμερον ημέρα; Για πες να μάθω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έγραψες ότι το Α2 έχει καλύτερες? Το mi note 3
Το Mi Note 3 αν δεν κάνω λάθος έχει Sony imx 386.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ζόρια είναι όλα του king, δικά σου και των λοιπών. Όταν κάποιος ρωτάει αν υποστηρίζει η όχι 4G+ η volte η αν κάνει κεφτεδακια και ψήνει καφέ και του απαντάμε, τι ζόρι είναι αυτό να πεταχτούν τα fanboys να αποδείξουν ότι δεν πρέπει να μας νοιάζει;

Το αυτό.

Χαλάμε τις καρδιές μας άνευ λόγου και αιτίας. Και το γιο μου που είναι στο δημοτικό να βάλω να διαβάσει όλα αυτά που ειπώθηκαν από το πρωί, θα χάσει πάσα ιδέα.

Ξαφνικά βρεθήκαμε οι μισοί haters και οι άλλοι μισοί fanboys. Για όνομα.....

Σε τέτοια φόρουμ που πολλοί μπαίνουν να ενημερωθούν προτού προχωρήσουν σε κάποια αγορά, καλό είναι οι απαντήσεις να δίνονται με σαφήνεια και μονολεκτικά, αν αυτό είναι εφικτό.

Ρωτάει για παράδειγμα κάποιος, αν θα πιάνει 4G+ με το pocophone. Η απάντηση που οφείλουμε να του δώσουμε, είναι ξεκάθαρα όχι. Αφού αυτή είναι η αλήθεια. Αν αρχίσουμε για τα hardware, για τα volte, για το πόσο σημαντικό είναι το 4G+ ή όχι, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αποχωρήσει από το φόρουμ μπερδεμένος.

 

Η συσκευή είναι μια καλή συσκευή για τα χρήματα που κοστίζει και καλή αγορά για κάποιον που τον ενδιαφέρουν οι επιδόσεις

Έτσι ακριβώς. Αυτό ισχύει, προς τιμήν τους, για όλα τα xiaomi.

Κανένα xiaomi δεν είναι ευκαιρία, δεν είναι ληστεία, δεν είναι κλοπή και άλλα τέτοια που ακούγονται.

Είμαστε δηλαδή εμείς οι έξυπνοι και πιάσαμε κότσο ολόκληρη xiaomi; Όχι βέβαια.

Τα κινητά τους κοστολογούνται ακριβώς όσο πρέπει, βάσει πάντα αυτών που προσφέρουν. Αν τα κοστολογούσαν παραπάνω, πολύ πιθανόν να μένανε στα ράφια για πολύ καιρό.

Ένα κινητό δεν είναι μόνο ένας ξερός επεξεργαστής ή μια σκέτη κάμερα. Είναι ένας συνδυασμός καλών χαρακτηριστικών αλλά και ποιοτικών υλικών κατασκευής.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί άλλοι τρόποι να δεις HD ταινίες νόμιμα και εύκολα την σήμερον ημέρα; Για πες να μάθω και εγώ.

 

Έτσι όπως το έγραψες άλλο κατάλαβα.

 

Πάντως Netflix εγώ βλέπω στη τηλεόραση. Δεν τυρρανιεμαι σε 6 ίντσες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ ενηλίκων, θελω να πιστεύω, την εχουν βγάλει εξω και την μετράνε εδω και ποσο καιρο ποιανού ειναι μεγαλύτερη, μπαινεις να ενημερωθείς για την συσκευή και βλέπεις τον κλασσικό ελληναρα σε όλο του το μεγαλείο κρυμμένο πισω απο πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει ελπιδα απλα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως,αλλα με το τελευταιο update θεωρω οτι πλεον του 1 ειναι,αν οχι καλυτερο,ισαξιο.Ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.

Τουλαχιστον στα δικα μου ματια αυτες οι διαφορες.

Το 3 εχει οικονομικη διαφορα 2 ευρο,οποτε δεν θα το ελεγα διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και αυτο σωστο,μερα με την νυχτα οι διαφορες,αλλα εγραφα τοτε για εργοστασιακες καταστασεις.

 

Το πακέτο που έγραψες πριν το κάνει ελκυστικό μόνο ο επεξεργαστής όπως έγραψα, αν δεν είχε αυτόν τον επεξεργαστή δεν θα ήταν τόσο ελκυστικό σε αυτή την τιμή. Και για όποιον τον ενδιαφέρουν αποκλειστικά οι επιδόσεις το κινητό είναι πάρα πολύ καλή επιλογή στα χρήματα που ζητάει. Μέχρι εκεί όμως γιατί για κάποιον που οι απόλυτες επιδόσεις δεν είναι σημαντικές μπορεί να βρει κάτι άλλο με το υπόλοιπο πακέτο του ποκο εκτός του επεξεργαστή με λιγότερα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 4 - παμε για αισιως 5 σελιδες - ειστε σιγουροι οτι γραφετε στο νημα που αφορα το poco f1 ;

Αφηστε τις συγκρισεις για το απαραιτητο νημα και μιληστε ή ρωτηστε οι μη κατοχοι για την συσκευη.

 

Ενας moderator να σβησει τα περιττα μηνυματα δεν υπαρχει ωρε;

 

και το παρον βεβαιως βεβαιως:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο που έγραψες πριν το κάνει ελκυστικό μόνο ο επεξεργαστής όπως έγραψα, αν δεν είχε αυτόν τον επεξεργαστή δεν θα ήταν τόσο ελκυστικό σε αυτή την τιμή. Και για όποιον τον ενδιαφέρουν αποκλειστικά οι επιδόσεις το κινητό είναι πάρα πολύ καλή επιλογή στα χρήματα που ζητάει. Μέχρι εκεί όμως γιατί για κάποιον που οι απόλυτες επιδόσεις δεν είναι σημαντικές μπορεί να βρει κάτι άλλο με το υπόλοιπο πακέτο του ποκο εκτός του επεξεργαστή με λιγότερα χρήματα

 

θα το γραψω οσο πιο ξεκαθαρα μπορω.

Εαν καποιος θελει το maximun απο πλευρα επιδοσεων-αξιοπρεπεις καμερες-πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,για τα υλικα του παντα,μεγαλη μπαταρια με εξαιρετικους χρονους sot,για τα χρηματα που θα δωσει παει στο 1.

Παιζει τα παντα απο games,τρεχει τα παντα απο εφαρμογες υπερανετα,και θα το εχετε αυτο σε βαθος χρονου με την γνωστη υποστιριξη απο ολους.

Εαν θες ποιοτικότερα υλικα,γυαλι-ασυρματη φορτιση-nfc-καλυτερες καμερες κτλ,πας σε συσκευες αλλου επιπεδου και τιμης.

 

Αυτη ειναι η αποψη μου για την συσκευη.

Για αυτο και την εχω προτείνει σε πολλους φιλους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο που έγραψες πριν το κάνει ελκυστικό μόνο ο επεξεργαστής όπως έγραψα, αν δεν είχε αυτόν τον επεξεργαστή δεν θα ήταν τόσο ελκυστικό σε αυτή την τιμή. Και για όποιον τον ενδιαφέρουν αποκλειστικά οι επιδόσεις το κινητό είναι πάρα πολύ καλή επιλογή στα χρήματα που ζητάει. Μέχρι εκεί όμως γιατί για κάποιον που οι απόλυτες επιδόσεις δεν είναι σημαντικές μπορεί να βρει κάτι άλλο με το υπόλοιπο πακέτο του ποκο εκτός του επεξεργαστή με λιγότερα χρήματα
Το note 9 δηλαδή θα ήταν ελκυστικό στα 1000 ευρώ με sd 625?

Και δεν είναι θέμα fanboys και haters, είναι ότι κάποιοι ειρωνεύονται ρε φίλε αντί να επιβραβεύουν τέτοιες κυκλοφοριες συσκευών.

Όσο για τη σύγκριση με iPhone xs max που κάποιος έγραψε πιο πίσω, εμένα αν μου χαρίζες ένα από τα 2,θα επαιρνα το iPhone, για να το πουλήσω, να πάρω poco και να μου μείνουν και 1000 ευρώ. Κι όχι μόνο λόγω χρημάτων. Οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικες. Σε όποιον δε κάνει ας μην το πάρει. Δεν υπάρχει λόγος να χαλιεται. Δεν τον υποχρέωσε κανένας

Για μένα η μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις ναυαρχίδες είναι η κάμερα.

Παρεμπιπτόντως για όποιον δε ξέρει (κι είναι πολλοί από ότι βλέπω) η gcam κάνει φοβερή δουλειά. Ειδικά στη μπροστινή εγώ με το leeco cool1 πατάω πολύ ακριβότερα κινητά

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Το note 9 δηλαδή θα ήταν ελκυστικό στα 1000 ευρώ με sd 625?

Και δεν είναι θέμα fanboys και haters, είναι ότι κάποιοι ειρωνεύονται ρε φίλε αντί να επιβραβεύουν τέτοιες κυκλοφοριες συσκευών.

Όσο για τη σύγκριση με iPhone xs max που κάποιος έγραψε πιο πίσω, εμένα αν μου χαρίζες ένα από τα 2,θα επαιρνα το iPhone, για να το πουλήσω, να πάρω poco και να μου μείνουν και 1000 ευρώ. Κι όχι μόνο λόγω χρημάτων. Οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικες. Σε όποιον δε κάνει ας μην το πάρει. Δεν υπάρχει λόγος να χαλιεται. Δεν τον υποχρέωσε κανένας

Για μένα η μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις ναυαρχίδες είναι η κάμερα.

Παρεμπιπτόντως για όποιον δε ξέρει (κι είναι πολλοί από ότι βλέπω) η gcam κάνει φοβερή δουλειά. Ειδικά στη μπροστινή εγώ με το leeco cool1 πατάω πολύ ακριβότερα κινητά

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω τι θα ήταν αλλά στο Poco το μόνο που ξεχωρίζει είναι ο επεξεργαστής εξαιτίας της τιμής. Αν είχε άλλο επεξεργαστή κάνεις δεν θα ασχολούνταν ή αν η τιμή με αυτόν τον επεξεργαστή ήταν υψηλότερη. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε όταν ρώτησε κάποιος αν υποστηρίζει ca για 4g+,ε , δεν υποστηρίζει και κάποιος κάτοχος απλά το έγραφε σαν απάντηση στον φίλο που ρώτησε νομίζω δεν θα γεμίζαμε 7-8 σελίδες, μια απλή ερώτηση και μια εξίσου απλή απάντηση. Προφανώς αυτός που ρώτησε το 4g+ το θεωρεί σημαντικό για μια συσκευή που σκέφτεται να αγοράσει, ίσως πιο σημαντικό από τον επεξεργαστή για τον οποίο ξεχωρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα ήταν αλλά στο Poco το μόνο που ξεχωρίζει είναι ο επεξεργαστής εξαιτίας της τιμής. Αν είχε άλλο επεξεργαστή κάνεις δεν θα ασχολούνταν ή αν η τιμή με αυτόν τον επεξεργαστή ήταν υψηλότερη. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε όταν ρώτησε κάποιος αν υποστηρίζει ca για 4g+,ε , δεν υποστηρίζει και κάποιος κάτοχος απλά το έγραφε σαν απάντηση στον φίλο που ρώτησε νομίζω δεν θα γεμίζαμε 7-8 σελίδες, μια απλή ερώτηση και μια εξίσου απλή απάντηση. Προφανώς αυτός που ρώτησε το 4g+ το θεωρεί σημαντικό για μια συσκευή που σκέφτεται να αγοράσει, ίσως πιο σημαντικό από τον επεξεργαστή για τον οποίο ξεχωρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.
Δε διαφωνώ φίλε μου. Εγώ ας πούμε δε παίρνω συσκευη χωρίς ραδιόφωνο. Αυτό δε σημαίνει ότι θα μπαινω στο νήμα συσκευής χωρίς ραδιόφωνο και θα ειρωνεύομαι.

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι feedback έλαβαν απο τους χρήστες της συσκευής και τι ετοιμάζουν να διορθώσουν στο επόμενο update http://en.miui.com/thread-4272498-1-1.html

για οσους δεν γνωριζουν οτι καθε εβδομαδα στην μακρινη ανατολη προσπαθουν για καθε συσκευη xiaomi να την εξελισσουν...(εαν δε κανουν ανακληση της Rom την επομενη μερα:lol: )

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τι feedback έλαβαν απο τους χρήστες της συσκευής και τι ετοιμάζουν να διορθώσουν στο επόμενο update http://en.miui.com/thread-4272498-1-1.html

Κατι κανουμε......και ασε να λενε τα δικα τους οι αλλοι....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω τι θα ήταν αλλά στο Poco το μόνο που ξεχωρίζει είναι ο επεξεργαστής εξαιτίας της τιμής. Αν είχε άλλο επεξεργαστή κάνεις δεν θα ασχολούνταν ή αν η τιμή με αυτόν τον επεξεργαστή ήταν υψηλότερη. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε όταν ρώτησε κάποιος αν υποστηρίζει ca για 4g+,ε , δεν υποστηρίζει και κάποιος κάτοχος απλά το έγραφε σαν απάντηση στον φίλο που ρώτησε νομίζω δεν θα γεμίζαμε 7-8 σελίδες, μια απλή ερώτηση και μια εξίσου απλή απάντηση. Προφανώς αυτός που ρώτησε το 4g+ το θεωρεί σημαντικό για μια συσκευή που σκέφτεται να αγοράσει, ίσως πιο σημαντικό από τον επεξεργαστή για τον οποίο ξεχωρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Για αυτον τον λογο το εφτιαξαν με αυτο το setup,για να κανει την διαφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό.

Χαλάμε τις καρδιές μας άνευ λόγου και αιτίας. Και το γιο μου που είναι στο δημοτικό να βάλω να διαβάσει όλα αυτά που ειπώθηκαν από το πρωί, θα χάσει πάσα ιδέα.

Ξαφνικά βρεθήκαμε οι μισοί haters και οι άλλοι μισοί fanboys. Για όνομα.....

Σε τέτοια φόρουμ που πολλοί μπαίνουν να ενημερωθούν προτού προχωρήσουν σε κάποια αγορά, καλό είναι οι απαντήσεις να δίνονται με σαφήνεια και μονολεκτικά, αν αυτό είναι εφικτό.

Ρωτάει για παράδειγμα κάποιος, αν θα πιάνει 4G+ με το pocophone. Η απάντηση που οφείλουμε να του δώσουμε, είναι ξεκάθαρα όχι. Αφού αυτή είναι η αλήθεια. Αν αρχίσουμε για τα hardware, για τα volte, για το πόσο σημαντικό είναι το 4G+ ή όχι, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αποχωρήσει από το φόρουμ μπερδεμένος.

 

 

Έτσι ακριβώς. Αυτό ισχύει, προς τιμήν τους, για όλα τα xiaomi.

Κανένα xiaomi δεν είναι ευκαιρία, δεν είναι ληστεία, δεν είναι κλοπή και άλλα τέτοια που ακούγονται.

Είμαστε δηλαδή εμείς οι έξυπνοι και πιάσαμε κότσο ολόκληρη xiaomi; Όχι βέβαια.

Τα κινητά τους κοστολογούνται ακριβώς όσο πρέπει, βάσει πάντα αυτών που προσφέρουν. Αν τα κοστολογούσαν παραπάνω, πολύ πιθανόν να μένανε στα ράφια για πολύ καιρό.

Ένα κινητό δεν είναι μόνο ένας ξερός επεξεργαστής ή μια σκέτη κάμερα. Είναι ένας συνδυασμός καλών χαρακτηριστικών αλλά και ποιοτικών υλικών κατασκευής.

 

Like.......

Link to comment
Share on other sites

Να χουμε το νου μας πλέον επειδή από εδώ και πέρα όλες οι Android 9 ROM έχουν το anti-rollback, ενεργοποιημένο υποχρεωτικά από την Google... :mad:

"ατιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους πετάς στα τάρταρα.."

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Να χουμε το νου μας πλέον επειδή από εδώ και πέρα όλες οι Android 9 ROM έχουν το anti-rollback, ενεργοποιημένο υποχρεωτικά από την Google... :mad:

"ατιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους πετάς στα τάρταρα.."

Μέσα στο χαμό δεν ξέρω αν το δες .αλλά πήραμε κανονικά τις ειδοποιήσεις στο notch

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο χαμό δεν ξέρω αν το δες .αλλά πήραμε κανονικά τις ειδοποιήσεις στο notch

 

Μες τον χαμό δεν ξερω εαν το είδες αλλα ενημέρωσα για τις ειδοποιήσεις στην 8.10.18 eu ενώ άλλος ένας κάτοχος ενημέρωσε ότι ισχύει και για την μαμά 8.10.18 :D Επίσης έγινε ανάκληση της (άγνωστο το γιατί) :confused:... αλλα που να το δεις, σ αφήνουν οι άλλοι; :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πότε λένε ότι θα βγάλουν την 9 (pie) στο poco?

 

Μέχρι τέλος του τρέχοντος έτους....προσωπικά πιστεύω πως οταν βγει για το Mi8 θα βγει και για μας εαν όχι ταυτόχρονα ίσως με καθυστέρηση λιγων ημερών.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Να χουμε το νου μας πλέον επειδή από εδώ και πέρα όλες οι Android 9 ROM έχουν το anti-rollback, ενεργοποιημένο υποχρεωτικά από την Google... :mad:

"ατιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους πετάς στα τάρταρα.."

Αυτό ισχύει για όλα τα Xiaomi η για πιο πρόσφατες συσκευές του τρέχοντος έτους;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

η ανάκληση στην 8.10.18 έγινε γιατί υπήρχαν κάποια θέματα με τα θέματα σε κάποιες χώρες. αυτής της βδομάδας θα βγει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...