Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

URL για να κατεβάσουμε την εφαρμογή κάμερας που λέτε;; Δε βρίσκω άκρη..

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog657/

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το δικο μου με την 11,0,8 φτανει στις 3,5 ωρες οθονης απο 100% εως 20-18 % με χαλαρη χρηση μονο σε Wifi δικτυο συνεχως συνδεδεμενο χωρις 4g ανοιχτα. ειναι νορμαλ?
Link to comment
Share on other sites

όντως, από τις καλυτερες για το PocoF1

Έτσι σωστά,έχω δοκιμάσει και άλλες αλλά εγώ προσωπικά πιστεύω είναι η καλύτερη ως τώρα για το f1

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις για τη gcam που προτείνετε ή έτσι όπως είναι;
Εγώ έκανα της φωτογραφίας. 0c1c2151303eb38845c123ade9e17235.jpg

 

POCO F1

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ έχω παρατηρήσει σημαντική πτώση της διάρκειας μπαταρίας μετά το update. Στην κατανάλωση βγάζει περίπου 25% στα other apps...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα της φωτογραφίας. 0c1c2151303eb38845c123ade9e17235.jpg

 

POCO F1

 

εγω εχω ον το super res zoom και τις 2 επιλογες απο πανω, τιποτε αλλα. απλα τα αποτελεσματα ειναι εκπληκτικα!εχετε pixel 3 πραγματικα!!

δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα!!!!!:D:D:D:D:D:D σχεδον σαν να εχετε καλη φωτογραφικη μηχανη!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ έχω παρατηρήσει σημαντική πτώση της διάρκειας μπαταρίας μετά το update. Στην κατανάλωση βγάζει περίπου 25% στα other apps...

 

μια απ τα ίδια! κάτι δεν έχουν καλά με αυτό το other apps.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια! κάτι δεν έχουν καλά με αυτό το other apps.

 

Καλημέρα, έχει κάποιος κάποια λύση ή πρόταση για να λυθεί το drain; Ή απλώς περιμένουμε το επόμενο update μήπως και αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κάποιος κάποια λύση ή πρόταση για να λυθεί το drain; Ή απλώς περιμένουμε το επόμενο update μήπως και αλλάξει κάτι;
Καλημέρα. Εμένα το other app είναι 22% με 47%μπαταρία.

Έχω ανεβάσει πολλές φορές αυτόν https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8006875 τον οδηγό.

Θα βελτιωθεί σίγουρα η μπαταρία σου.

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα το other app είναι 22% με 47%μπαταρία.

Έχω ανεβάσει πολλές φορές αυτόν https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8006875 τον οδηγό.

Θα βελτιωθεί σίγουρα η μπαταρία σου.

 

 

POCO F1

 

προσωπικά και αφού έχω κάνει 2 φορές επαναφορά εργ. ρυθμίσεων δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά. ακολούθησα και τον οδηγό σου. [φαντάσου η φωτεινότητα το κινητού μου είναι στο 20% περίπου - μόνο όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο μπαίνει στο αυτόματο - ελάχιστες φορές]

το όλο θέμα με την μπαταρία ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε android 10. θα περιμένω μήπως με το miui 12 αλλάξει κάτι και αν όχι αλλαγή μπαταρίας και βλέπουμε. γενικά ψάχνοντας και σε ξένα φόρουμ υπάρχουν αρκετά άτομα που μιλάνε για το θέμα μπαταρίας.

ο μέγιστος χρόνος που βγάζει είναι περί 4-4:30 ώρες - αν φτάσει 5 χτυπάω παλαμάκια απο χαρά! :lol: που να έπαιζα και παιχνίδια δηλαδή.

 

υπομονή και βλέπουμε

:)

:baby:
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά και αφού έχω κάνει 2 φορές επαναφορά εργ. ρυθμίσεων δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά. ακολούθησα και τον οδηγό σου. [φαντάσου η φωτεινότητα το κινητού μου είναι στο 20% περίπου - μόνο όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο μπαίνει στο αυτόματο - ελάχιστες φορές]

 

το όλο θέμα με την μπαταρία ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε android 10. θα περιμένω μήπως με το miui 12 αλλάξει κάτι και αν όχι αλλαγή μπαταρίας και βλέπουμε. γενικά ψάχνοντας και σε ξένα φόρουμ υπάρχουν αρκετά άτομα που μιλάνε για το θέμα μπαταρίας.

 

ο μέγιστος χρόνος που βγάζει είναι περί 4-4:30 ώρες - αν φτάσει 5 χτυπάω παλαμάκια απο χαρά! :lol: που να έπαιζα και παιχνίδια δηλαδή.

 

 

 

υπομονή και βλέπουμε

 

:)

Τα ίδια κι εγώ

Περιμένω miui 12, αλλιώς αλλαγή μπαταρίας. Η μόνη απογοήτευση από τη συσκευή μέχρι τώρα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η χιαομι το κανει για να καταναλωσει γρηγοροτερα τη μπαταρια μας. Το ιδιο κανουν και οι δημιουργοι εφαρμογων οπως το βαιμπερ και το facebook. Λετε οι λιγες νεες δυνατοτητες που εχουν βαλει 6 χρονια τωρα να θελουν τοσο περισσοτερη επεξεργαστικη ισχη και μπαταρια για να λειτουργησουν σε σχεση πχ με το 2014; ΑΠλα το κανουν για να καταναλωνεται η μπαταρια πιο γρηγορα και να την αλλαζουμε και για να γινονται αργα τα κινητα και να τα αλλαζουμε και αυτα.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με το τελευταίο update, έχω +2 ώρες sot. Σαν standby, πρέπει να είναι περισσότερο από 2 ώρες, αλλά δεν το έχω μετρήσει.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με το τελευταίο update, έχω +2 ώρες sot. Σαν standby, πρέπει να είναι περισσότερο από 2 ώρες, αλλά δεν το έχω μετρήσει.

 

Και εγώ με το τελευταίο update έχω δει +1 με 2 ώρες στο SOT, έστρωσε η μπαταρία πολύ με την 11.0.8.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, ξεχαστηκα κανα χρονο και εμεινε το κινητο μου στην MIUI 10 Global 9.6.27 Beta :lol:

Παταω την 11.0.8.0 απο πανω μεσω updater? θελω factory reset κτλ?

Επισης τελος οι Beta? Μονο την stable που ειπα βρηκα στο mi.com, Ευχαριστω!

 

Τελικα δεν με αφηνε. εκανα Αλλαγη σε Stable rom κατεβασε την 11.0.5.0 , δοκιμασα να βαλω την 11.0.8.0 που ειχα ηδη κατεβασμενη και μου την βγαζει unofficial και δεν περναει, οποτε ξανα κατεβαζω την 8.0 μεσω updater.. Επισης εσβησε τα παντα :p

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι λίγο ανορθόδοξο ,όταν φοράμε micro SD στο κινητό, η σιμ να μπαίνει στην δεύτερη και όχι στην πρώτη θέση...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, ξεχαστηκα κανα χρονο και εμεινε το κινητο μου στην MIUI 10 Global 9.6.27 Beta :lol:

Παταω την 11.0.8.0 απο πανω μεσω updater? θελω factory reset κτλ?

Επισης τελος οι Beta? Μονο την stable που ειπα βρηκα στο mi.com, Ευχαριστω!

 

Τελικα δεν με αφηνε. εκανα Αλλαγη σε Stable rom κατεβασε την 11.0.5.0 , δοκιμασα να βαλω την 11.0.8.0 που ειχα ηδη κατεβασμενη και μου την βγαζει unofficial και δεν περναει, οποτε ξανα κατεβαζω την 8.0 μεσω updater.. Επισης εσβησε τα παντα :p

Όταν αλλάζεις από developer σε stable πάντα θέλει όλα wipe.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζεις από developer σε stable πάντα θέλει όλα wipe.

 

Τελικα εκει στο MIUI 10 που ειχα μεινει τελειωσαν οι Beta? Γιατι ειχε μηνες να βγαλει update.

 

Με κρεμασε παντως το Miui, εχασα 2 επαφες ενω εκανα backup μεσα απο τις ρυθμισεις τις οποιες προσθεσα πριν κανα 2-3 μηνες.

Επισης δεν υποστηριξε αρκετες εφαρμογες (10/50 πηρε backup), και εγω βιαστηκα... Και εχασα το google authenticator, κλειδωθηκα εξω απο το kraken account, παλι καλα ειχα μονο 30 ευρω αλλα και παλι :(.

 

Το Titanium backup που δουλευα πριν ~ 10 χρονια βλεπω τωρα θελει Root....

Τι αλλος τροπος υπαρχει για Full backup εφαρμογων οπως π.χ. το Steam που εχω καμια 10αρια account στο Authenticator και ειναι βασανο καθε φορα να τα ξαναβαζω με SMS στο κινητο (χωρις root?)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκει στο MIUI 10 που ειχα μεινει τελειωσαν οι Beta? Γιατι ειχε μηνες να βγαλει update.
oi beta από public (για όλους) έγιναν "closed" (για λίγους)

 

Με κρεμασε παντως το Miui, εχασα 2 επαφες ενω εκανα backup μεσα απο τις ρυθμισεις τις οποιες προσθεσα πριν κανα 2-3 μηνες.
Το εχω τσεκάρει με το i.mi.com μια χαρα κανει backup σε επαφές/sms/photos κτλ

Επισης δεν υποστηριξε αρκετες εφαρμογες (10/50 πηρε backup), και εγω βιαστηκα... Και εχασα το google authenticator, κλειδωθηκα εξω απο το kraken account, παλι καλα ειχα μονο 30 ευρω αλλα και παλι :(.
κραταει backup μόνο συγκεκρινες εφαρμογές, ειναι και θέμα android version & εφαρμογης αν επιτρέπει προσβαση στον χώρο της.

 

Το Titanium backup που δουλευα πριν ~ 10 χρονια βλεπω τωρα θελει Root....
Πάντοτε ROOT ήθελε για να κάνει σωστά την δουλειά του

Τι αλλος τροπος υπαρχει για Full backup εφαρμογων οπως π.χ. το Steam που εχω καμια 10αρια account στο Authenticator και ειναι βασανο καθε φορα να τα ξαναβαζω με SMS στο κινητο (χωρις root?)
ROOT + Titanium Backup ειναι πολύ καλός συνδυασμός.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...