Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ήρθε οτα και το έκανα. Βέβαια το έχω σπίτι σαν δεύτερο, οπότε δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός ακόμα.

Ούτε μια ώρα χρήση απο χτες.

εμενα μου εκανε θεμα με τη φορτιστη δεν αναγνωριζε το φορτιστη του καν και γυρισα μια εκδοση πισω
Link to comment
Share on other sites

Χμμ επειδή η χρήση του είναι μιση ώρα τη μέρα σπίτι και όχι ολες τις μέρες δεν χρειάστηκε να φορτίσω.

Θα το δω το βράδυ και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν 2 3 ημέρες ένα update. Το έκανα και νομίζω μου δημιούργησε πρόβλημα στο ακουστικό. Ακούγεται πολύ χαμηλα. Είχα διαβάσει ότι είχε δημιουργηθεί παρόμοιο πρόβλημα σε άλλο update σε κάποιους. Έχει βρεθεί κάποια λύση?

 

Ενημερώνω ότι το λάθος ήταν δικό μου. Χρησιμοποίησα 2 3 φορές αντισηπτικο και μάλλον έκανε κάποιου είδους κρουστά πάνω στο ακουστικό.μου ήρθε χθες αναλαμπή και χρησιμοποίησα φυσιολογικό ορό πάνω στο ακουστικό. Μετά από 3 4 προσπάθειες ήταν καλύτερα και σήμερα το πρωί καμπάνα.

 

Επειδή πίστεψα ότι ίσως φταίει κάποια εφαρμογή έκανα factory reset. Στο μενού πλέον δεν υπάρχει η επιλογή του volte και του wifi calling. Τα ενεργοποιώ γράφοντας ότι χρειάζεται στο dialer αλλά δεν λειτουργούν και δεν βρίσκω το μενού όπως είπα παραπάνω. Τι πρέπει να κάνω?

Edited by samakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα ξαναγράψει κάποια στιγμή για κολλήματα στον POCO Launcher. Έχω φτιαγμένους κάποιους φακέλους με εφαρμογές μέσα στην επιφάνεια εργασίας. Παράδειγμα όταν ανοίγω το viber που είναι μέσα σε κάποιο από τους φακέλους μου, στέλνω τα μηνύματά μου, το κλείνω και με πετάει κανονικά μέσα στο φάκελο που υπάρχει το viber αλλά κολλάει εκεί δεν κλείνει ο φάκελος και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Πρέπει να περιμένω 10 με 15 δευτερόλεπτα περίπου με ανοιχτό το φάκελο κολλημένο να κλείσει. Άρχισε να μου τη δίνει και σκέφτομαι να βάλω το nova που είχα παλιά. Όπως επίσης και ο chrome πολλές φορές κολλάει σε κάποια σελίδα και πρέπει να τερματίσω την εφαρμογή να την ξανανοίξω και πιθανόν να ξεκολλήσει. Είναι γενικά αυτά τα κολλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα ξαναγράψει κάποια στιγμή για κολλήματα στον POCO Launcher. Έχω φτιαγμένους κάποιους φακέλους με εφαρμογές μέσα στην επιφάνεια εργασίας. Παράδειγμα όταν ανοίγω το viber που είναι μέσα σε κάποιο από τους φακέλους μου, στέλνω τα μηνύματά μου, το κλείνω και με πετάει κανονικά μέσα στο φάκελο που υπάρχει το viber αλλά κολλάει εκεί δεν κλείνει ο φάκελος και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Πρέπει να περιμένω 10 με 15 δευτερόλεπτα περίπου με ανοιχτό το φάκελο κολλημένο να κλείσει. Άρχισε να μου τη δίνει και σκέφτομαι να βάλω το nova που είχα παλιά. Όπως επίσης και ο chrome πολλές φορές κολλάει σε κάποια σελίδα και πρέπει να τερματίσω την εφαρμογή να την ξανανοίξω και πιθανόν να ξεκολλήσει. Είναι γενικά αυτά τα κολλήματα;

 

 

Το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε SD κάρτα [στη την αρχη του μηνυματος...]. Μηπως χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

Το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε SD κάρτα [στη την αρχη του μηνυματος...]. Μηπως χρησιμοποιεις;

 

Από την αρχή που έχω το Poco χρησιμοποιώ SD κάρτα και δεν είχα αυτά τα θέματα. Μετά την 11.0.6 ξεκίνησαν.

Link to comment
Share on other sites

1μιση ++ χρόνο στα χέρια μου, σταθερότατο, γρήγορο, μεγαλη αυτονομία, κανενα προβλημα. Μιας και το PocoF2 είναι σε πολύ υψηλή τιμή με βλέπω να το κρατάω πολύ καιρό ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά από 1 χρόνο και κάτι μου έπεσε σήμερα το poco χωρίς θήκη και έσπασε η οθόνη πάνω αριστερά και το ράγισμα φτάνει μέχρι το ακουστικό σχεδόν.. Μέχρι στιγμής λειτουργεί μια χαρά όπως και οι αισθητήρες και η μπροστά κάμερα του. Έχουμε κανένα δοκιμασμένη λύση να αγοράσω σαν ανταλλακτικό ή να ρισκάρω από ebay να αγοράσω οθόνη ? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά από 1 χρόνο και κάτι μου έπεσε σήμερα το poco χωρίς θήκη και έσπασε η οθόνη πάνω αριστερά και το ράγισμα φτάνει μέχρι το ακουστικό σχεδόν.. Μέχρι στιγμής λειτουργεί μια χαρά όπως και οι αισθητήρες και η μπροστά κάμερα του. Έχουμε κανένα δοκιμασμένη λύση να αγοράσω σαν ανταλλακτικό ή να ρισκάρω από ebay να αγοράσω οθόνη ? :(

 

Δοκιμασμένη λύση είναι να το πας στο Κωτσόβολο να στο φτιάξουν, έτσι έκανα εγώ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού στις κλήσεις. Δεν άκουγα τίποτα. Δοκίμασα να το καθαρισω με οδοντόβουρτσα, χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά πήρα μια καρφίτσα και άνοιξα μερικές μικρές τρυπουλες και τώρα φωνή καμπάνα. Άδικα ταλαιπωρήθηκα τόσο καιρό. Δοκιμάστε το όσοι έχετε ίδιο θέμα. Μεγάλη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ώρες ώρες η πάνω μπαρα (ώρα, σήμα wifi και ποσοστό μπαταρίας) ενώ είναι λευκά, ορισμένες φορές μου το αλλάζει σε μαύρο. Κάνοντας εναλλαγή εφαρμογών επανερχεται σε λευκο.

 

Και εμενα μου το κανει αυτο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και πόσο κόστισε η αλλαγή οθόνης?

 

100€

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα με τις μπάρες, δηλαδή μαυρίζουν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις με pixel experience ten plus να μας ενημερωσει αν εχει θεμα με τη φορτιση του κινητου ?
Link to comment
Share on other sites

100€

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα με τις μπάρες, δηλαδή μαυρίζουν.

 

Ρώτησα σήμερα στην επίσημη αντιπροσωπεία και μου είπαν 68.8 ευρώ γνήσια οθόνη απλά χρεώνεσαι τα έξοδα αποστολής , ενώ τα έξοδα επιστροφής είναι δικά τους

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα η τελευταία αναβάθμιση. Γύρνα στη προηγούμενη. Αν δεις το αναφέρουν όλοι στο thread στο xda
η πλακα ειναι οτι γυρισα στη προηγουμενη εστρωσε το κινητο δωσανε αναβαθμιση πριν 2 μερες και παλι τα ιδια κανει

πρεπει να ναι σουρωμενοι εκει χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου κλέψανε το φορτιστή μου από τη δουλειά μπορεί καππιος να μου στρειλει ακριβώς το μοντέλο του φορτιστή και τα amber που βγάζει για να πάρω έναν τον ίδιο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είναι ο mdy-08-ei. Output 5v, 2.5A. 9V 2A. 12V 1,5A. Αυτά γράφει στον δικό μου. Υπάρχει στο Σκρουτζ...
ετχαριστω πολυ τον βρηκα 8 ευρω

18w ?

Link to comment
Share on other sites

ετχαριστω πολυ τον βρηκα 8 ευρω

18w ?

 

Εμενα λεει οτι βγαζει σε Αμπερ/Βατ: 2,5/9 ή 2/12

 

Υ.Γ. γτσ οποιου κλεβει, από μικρα πραγματα μεχρι μεγαλα (δε μιλαμε για ενα bic που βρηκες κατω)

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Γα καμερα απλα βαλτε αυτη την gcam F1v9.5_6.2.030 και δειτε αποτεσματα pixel 3. και πραγματικα το εννοω! εμεινα με το στομα ανοικτο με τις φωτος! κοντραρει οποιαδηποτε τηλεφωνο ναυαρχιδα ακομα και σημερα! δεν ξερω πωε ταιριαζει ετσι και πωε το καναν! με μι8 και μι9 δεν ειχα τετοιο αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

Γα καμερα απλα βαλτε αυτη την gcam F1v9.5_6.2.030 και δειτε αποτεσματα pixel 3. και πραγματικα το εννοω! εμεινα με το στομα ανοικτο με τις φωτος! κοντραρει οποιαδηποτε τηλεφωνο ναυαρχιδα ακομα και σημερα! δεν ξερω πωε ταιριαζει ετσι και πωε το καναν! με μι8 και μι9 δεν ειχα τετοιο αποτελεσμα

Αυτή φοράω και εγώ και είναι ΤΟP

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξαναπροσθεσαν την εγγραφή σε αργή κίνηση.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξαναπροσθεσαν την εγγραφή σε αργή κίνηση.

 

Ούτε που είχα πάρει χαμπάρι ότι την είχαν αφαιρέσει...χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...