Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις - κάρτες sim & δίκτυα, τέρμα κάτω έχει πεδίο για προεπιλογή sim κλήσης και ίντερνετ.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει τελευταία εφαρμογές για να βλέπω τις φωτογραφίες και κάθε φορά που βγάζω μία φωτογραφία σε διαφορετική ρύθμιση από την απλή (π. χ. Πορτραίτο) δημιουργεί ξεχωριστό φάκελο. Με αποτέλεσμα να γεμίζει το μενού φακέλους με μόνο μία φώτο. Έχετε κάποια λύση;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Συνδέω το τηλέφωνο με υπολογιστή , επιλέγω μεταφορά αρχείων αλλά οι φακελοι viber media photo η video είναι άδειοι.κοινως δεν μπορώ να βρω που είναι αποθηκευμένα τα video και οι φωτογραφίες του viber ενώ στο κινητό φαίνονται κανονικά. Όταν το συνδέω και επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών βρίσκω μόνο τις φωτογραφίες του viber στον φάκελο viber media photos αλλά πουθενα τα βίντεο. Βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ .
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει τελευταία εφαρμογές για να βλέπω τις φωτογραφίες και κάθε φορά που βγάζω μία φωτογραφία σε διαφορετική ρύθμιση από την απλή (π. χ. Πορτραίτο) δημιουργεί ξεχωριστό φάκελο. Με αποτέλεσμα να γεμίζει το μενού φακέλους με μόνο μία φώτο. Έχετε κάποια λύση;

Αν μιλάς για φωτογραφίες που βγάζεις με GCam υπάρχει αυτό το tool

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/app-gcam-portrait-merger-t3952364

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για φωτογραφίες που βγάζεις με GCam υπάρχει αυτό το tool

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/app-gcam-portrait-merger-t3952364

Έκανε δουλίτσα. Αυτό εννοούσα ναι. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου εμφάνισε την κιτρινηλα στην οθόνη επάνω αριστερά φαντάζομαι ότι την καλύπτουν από το πλαίσιο έτσι δεν είναι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη λίστα για το Miui 12 δεν βλέπω το Poco. Παίζει να μην το πάρει;

 

Η πρώτη ανακοίνωση έγινε για κινητά με κινέζικη έκδοση. Το poco είναι global. Θα τη πάρει αλλα αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Συνδέω το τηλέφωνο με υπολογιστή , επιλέγω μεταφορά αρχείων αλλά οι φακελοι viber media photo η video είναι άδειοι.κοινως δεν μπορώ να βρω που είναι αποθηκευμένα τα video και οι φωτογραφίες του viber ενώ στο κινητό φαίνονται κανονικά. Όταν το συνδέω και επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών βρίσκω μόνο τις φωτογραφίες του viber στον φάκελο viber media photos αλλά πουθενα τα βίντεο. Βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ .

 

Κάποιος να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεό ειναι σε αλλο φακελο, viber videos. Δες επισης μηπως εισαι στην καρτα SD και οχι στον εσωτερικο χωρο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω αλλιώς . Σε ποιους φακέλους βρίσκονται τα βίντεο και σε ποιο οι φωτογραφίες του βαιμπερ στο δικό σας κινητό? Ποια επιλογή κάνετε όταν συνδέεται το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω αλλιώς . Σε ποιους φακέλους βρίσκονται τα βίντεο και σε ποιο οι φωτογραφίες του βαιμπερ στο δικό σας κινητό? Ποια επιλογή κάνετε όταν συνδέεται το κινητό?
viber/media/

ed12c2893e3598d1951a8a7809da6a7b.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αλλού αποθηκεύονται στο Internal Storage/Pictures/Viber για τις φωτογραφίες και στο Internal Storage/Movies/Viber για τα βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος ενός pocophone 128 εδώ και ένα χρόνο. Αρκετά ικανοποιημένος. Απλά έχω την εντύπωση οτι πολλές φορές η οθόνη δεν έχει την ευαισθησία που είχε το πρώτο μου redmi note 2 pro. Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η παρακάτω. Υπάρχει κάποιο καλό stylus pen να προτείνετε? Ακόμα καλύτερα με pressure sensitivity μιας και με ενδιαφέρει κυρίως για sketch.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος ενός pocophone 128 εδώ και ένα χρόνο. Αρκετά ικανοποιημένος. Απλά έχω την εντύπωση οτι πολλές φορές η οθόνη δεν έχει την ευαισθησία που είχε το πρώτο μου redmi note 2 pro. Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η παρακάτω. Υπάρχει κάποιο καλό stylus pen να προτείνετε? Ακόμα καλύτερα με pressure sensitivity μιας και με ενδιαφέρει κυρίως για sketch.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αυτό με το stylus το κοίταζα και εγώ.σκιτσαρω και θα με ενδιέφερε.το κακό είναι ότι δεν είμαι γνώστης του να ψωνίζω από το εξωτερικό οπότε περιοριζομαι στην εγχώρια αγορά.προς το παρών έχω ένα απλό stylus.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα και σήμερα στο Poco. Πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή από το play store και όταν έσβηνε η οθόνη σταματούσε να κατεβάζει. Έπρεπε να κρατάω ανοιχτή την οθόνη για να την κατεβάσει. Είπα μήπως έτυχε. Έτσι ξεκίνησα να κατεβάσω άλλη μια εφαρμογή και πάλι το ίδιο. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Εχω και εγω το ιδιο ακριβώς πρόβλημα καθε φορα που αναβαθμιζεται το call of duty που ειναι 1.8gb. Οταν σβήνει η οθονη σταματα καιβτο update. Δεν βρήκα κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τις ρυθμισεις του battery saver σχετικα με το κλειδωμα οθονης λογικα. Αν κοιταξετε μεσω του security app ισως βρειτε κατι.

Αλλιως με λιγο ψαξιμο στο google βρηκα ενδεικτικα οτι καποιοι το εφτιαξαν ειτε με update των google play services ή αλλοι με clear cache and/or data του play store.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τις ρυθμισεις του battery saver σχετικα με το κλειδωμα οθονης λογικα. Αν κοιταξετε μεσω του security app ισως βρειτε κατι.

Αλλιως με λιγο ψαξιμο στο google βρηκα ενδεικτικα οτι καποιοι το εφτιαξαν ειτε με update των google play services ή αλλοι με clear cache and/or data του play store.

 

Δεν εχω ποτέ ενεργοποιημενο το battery saver.

Link to comment
Share on other sites

Η εξοικονόμηση μπαταρίας δηλαδή σταματάει το downloading με κλειστή οθόνη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζετε το τηλέφωνο μέχρι τέρμα 100% και το βγάλετε από την πρίζα σε πόση ώρα αρχίζει και πέφτει η μπαταρία. Σήμερα το πρόσεξα στο δικό μου μόλις έφτασε στο 100% και το έβγαλα το ανοίγω ξεκλειδώνω την οθόνη και βλέπω την μπαταρία από 100% σταδιακά μέχρι 95% έπεσε μέσα σε 10 περίπου δευτερόλεπτα. Μάλλον τα έχει παίξει η μπαταρία φαντάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 με 10 λεπτά με χρήση από 100 πάει στο 95%.Μετά το Android update η μπαταρία έγινε τραγική. Σε 1 και μισή μέρα με 5:30 ώρες οθόνη μόνο με WiFi ανοιχτό και στην μέση η φωτεινότητα φτάνει στο 10%.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 με 10 λεπτά με χρήση από 100 πάει στο 95%.Μετά το Android update η μπαταρία έγινε τραγική. Σε 1 και μισή μέρα με 5:30 ώρες οθόνη μόνο με WiFi ανοιχτό και στην μέση η φωτεινότητα φτάνει στο 10%.
Εμένα είναι ακόμα χειρότερα!

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 με 10 λεπτά με χρήση από 100 πάει στο 95%.Μετά το Android update η μπαταρία έγινε τραγική. Σε 1 και μισή μέρα με 5:30 ώρες οθόνη μόνο με WiFi ανοιχτό και στην μέση η φωτεινότητα φτάνει στο 10%.

 

Μια από τα ίδια δυστυχώς και σε εμένα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...