Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα κατεβάζει update 1.9GB miui 11 , αντε μακάρι να έστρωσαν την μπαταρία.

 

ποια έκδοση?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο που έχω παρατηρήσει είναι πως έχει χαθεί το εικονίδιο που έλεγε αν το wifi είναι 4 ή 5..
Ποιο εικονίδιο εννοείς? Μόλις έκανα κι εγώ το update

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια έκδοση?
11.0.8

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11,0,8

ήρθε το πρωί η ενημέρωση

 

edit: πάνω στο εικονίδιο του WIFI με την προηγ. έκδοση υπήρχε ένα μικρό 4 ή 5 αναλόγως το δίκτυο με το οποίο ήσουν συνδεδεμένος. ΑΥτό πλέον έχει χαθεί.

Επίσης παρατήρησα μεγαλύτερη γραμματοσειρά στην ΚΛΗΣΗ που να δηλώνει τη διάρκειά της.

 

edit1: έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα το POCO theme αν δουλεύει πλέον ΟΚ με το κινητό μας; ή γνωρίζετε αν το ίδιο θέμα θα υπάρχει στο F2; ή το παρατήσανε και θα έχουμε το απλό MIUI Κι εμείς;

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update, 7 λεπτά πήρε η εγκατάσταση. Δε βλέπω καμία διαφορά προς το παρόν, πέρα από το security patch.
Link to comment
Share on other sites

11,0,8

ήρθε το πρωί η ενημέρωση

 

edit: πάνω στο εικονίδιο του WIFI με την προηγ. έκδοση υπήρχε ένα μικρό 4 ή 5 αναλόγως το δίκτυο με το οποίο ήσουν συνδεδεμένος. ΑΥτό πλέον έχει χαθεί.

Επίσης παρατήρησα μεγαλύτερη γραμματοσειρά στην ΚΛΗΣΗ που να δηλώνει τη διάρκειά της.

 

edit1: έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα το POCO theme αν δουλεύει πλέον ΟΚ με το κινητό μας; ή γνωρίζετε αν το ίδιο θέμα θα υπάρχει στο F2; ή το παρατήσανε και θα έχουμε το απλό MIUI Κι εμείς;

Σ εμένα δεν υπήρχε ποτέ αυτό το 4ή 5

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα δεν υπήρχε ποτέ αυτό το 4ή 5

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ούτε σε εμένα, πρώτη φορά διαβάζω για κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο update, εμένα έδειχνε ως την εικόνα. Αυτό χάθηκε τώρα. 6b35b3635975c9123bdefd211239d434.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Είχα την 11.0.4 και μου ήρθε ειδοποίηση για την 11.0.8, 561ΜΒ. Ήδη κάνω την εγκατάσταση. Δεν μου είχε έρθει καθόλου ειδοποίηση για 11.0.6
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει το animation του screenshot. Νιώθω πολύ καλύτερη απόκριση στην αφή. Επίσης με swipe up διαγώνια από κάτω, από δεξιά ή αριστερά, ανοίγει ο Google assistant, το οποίο μπορεί να απενεργοποιηθεί από τα default apps.

 

Πάντως νομίζω ότι είναι πιο γρήγορη γενικά η συσκευή, πιο σβέλτη, στα animations και τα λοιπά. Επίσης αν και είναι νωρίς, νομίζω η μπαταρία έχει βελτιωθεί ΠΑΡΑ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει το animation του screenshot. Νιώθω πολύ καλύτερη απόκριση στην αφή. Επίσης με swipe up διαγώνια από κάτω, από δεξιά ή αριστερά, ανοίγει ο Google assistant, το οποίο μπορεί να απενεργοποιηθεί από τα default apps.

 

 

 

Πάντως νομίζω ότι είναι πιο γρήγορη γενικά η συσκευή, πιο σβέλτη, στα animations και τα λοιπά. Επίσης αν και είναι νωρίς, νομίζω η μπαταρία έχει βελτιωθεί ΠΑΡΑ πολύ.

Η μπαταρία τα ίδια χάλια μου φαίνεται αλλά είναι νωρίς

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Swipe up diagonally from bottom corner to open up google assistant

2. - Δεν ισχύει

3. Add Mi Mover to system app

4. Screenshot animation tweaked

5. Touch responsiveness increased

6. Security patch changed to the month of April

7. Added Private DNS under connection and sharing

8. Removed Wifi generation from status bar

9. Added Wifi Technology under Wifi details

Απο το group του f1 στο telegram.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το τελευταίο mi security apk από το apkmirror (προσοχή τα μισά θα γινουν αγγλικά) και στην χρήση της μπαταρία τα "αλλά" από 35-40% βλέπω ότι είναι τώρα 15%. Στο mi max 3 ποτέ δεν είναι πάνω απο 4-5%.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Το Touch βελτιώθηκε αισθητά.

 

Πάντα μετά από update το τηλέφωνο φαίνεται πιο γρήγορο αλλά τώρα σίγουρα οι εφαρμογές ανοίγουν σφαίρα.

 

Το swipe δουλεύει υποδειγματικα.

 

Μπαταρία σε κανά δύο μέρες θα φανεί.

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορούμε να ενεργοποιησουμε την ακραία εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Κατεβάζουμε την εφαρμογή της φωτογραφίας και ακολουθούμε τα βήματα.

 

Είδα ένα βίντεο που έλεγε ότι δεν την έχουν βάλει στην νέα ρομ και είπα να δοκιμάσω.

 

Στην προηγούμενη ρομ δεν μπορούσες να κάνεις on τον διακόπτη, πλέον σε αφήνει.

a308604942007c2d5622fa68b05e6195.jpg3b04476464df72675e8e3d83861dba61.jpge3ee3a95e8afec350a40b90f854ab382.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

H 4.1.2 security apk της xiaomi, το poco έχει την 3.9.2, έχει ultra saving Mode απλά για διάφορους λόγους πολλοί λένε ότι δεν είναι καλό να την αλλάζεις και απλά να περιμένουμε το update από την xiaomi.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα οθόνη πριν τέσσερις μέρες στον Κωτσόβολο 100€ οπότε έχω το κινητό πάλι άθικτο στα χέρια μου.

Σκέφτομαι επιπλέον να αγοράσω τζαμακι, έχετε κάτι καλό και ανθεκτικό να προτείνετε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρατήρησα ότι κάποιοι έγραψαν ότι το touch βελτιώθηκε μετά το τελευταίο update. Σε μένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Για να πιάσει το touch πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές. Έτσι ήταν όταν το πρωτοαγόρασα. Πολύ χάλια. Και εκτός αυτού όταν ανοίγω ένα φάκελο για να ανοίξω κάποια εφαρμογή παγώνει εκεί για κάποια δευτερόλεπτα και μετά ξεκολλάει. Όπως επίσης κολλήματα με το chrome που δεν είχα πριν. Αντί να διορθώνουνε μου φαίνεται χειρότερα τα κάνουνε.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με το καινούργιο update η μπαταρία έπεσε πολύ. Ενώ έφτιαξε το θέμα με τα μηνύματα που αργούσαν να φύγουν.Τελος στις κλήσεις δεν ακούω καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα σήμερα το πρωί την αναβάθμιση που βγήκε προχθές v11.0.8.0.

Για να δούμε τι νέο έχουνε πρόσθεση.

 

Τα βρήκα εδώ.

https://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QEJMIXM/miui_POCOF1Global_V11.0.8.0.QEJMIXM_146861c001_10.0.zip

 

OTA link.

https://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V11.0.6.0.QEJMIXM-V11.0.8.0.QEJMIXM-e0d241911d-10.0.zip

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...