Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με αυτό εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Πως γίνεται παίδες να μην υποστηρίζεται για το ποκο μας το volte vowifi, να στέλνω WIFICALL στο 1333 και να λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο... ενώ κάνοντας αυτή την κλήση *#*# κτλπ να μου λέει ότι ενεργοποιήθηκε;

 

Ενώ στην ουσία δεν ενεργοποιείται. Για πείτε...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το θεμα και σταματα να ρωτας τα ιδια και τα ιδια. Ποσες φορες να στο πουνε δηλαδη? Πανω δεξια γραφει "αναζητηση στο θεμα". Ελεος.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή του ελέους στους αγενείς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Πως γίνεται παίδες να μην υποστηρίζεται για το ποκο μας το volte vowifi, να στέλνω WIFICALL στο 1333 και να λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο... ενώ κάνοντας αυτή την κλήση *#*# κτλπ να μου λέει ότι ενεργοποιήθηκε;

 

Ενώ στην ουσία δεν ενεργοποιείται. Για πείτε...

 

Με αυτόν τον τρόπο ενεργοποιείς την λειτουργία στη συσκευή. Για να παίξει σε VoLTE/VoWiFi πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ΚΑΙ από τον πάροχο και αυτό γίνεται είτε τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών είτε στέλνοντας το παραπάνω SMS από υποστηριζόμενη (κατά Cosmote) συσκευή.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο ενεργοποιείς την λειτουργία στη συσκευή. Για να παίξει σε VoLTE/VoWiFi πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ΚΑΙ από τον πάροχο και αυτό γίνεται είτε τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών είτε στέλνοντας το παραπάνω SMS από υποστηριζόμενη (κατά Cosmote) συσκευή.
Εγώ αφού το ενεργοποίησα πρωτα με τον παροχο έκανα disable το *#και μετά restart και έγινε.b199c4a687e7f335b7104ba2133ef893.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο ενεργοποιείς την λειτουργία στη συσκευή. Για να παίξει σε VoLTE/VoWiFi πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ΚΑΙ από τον πάροχο και αυτό γίνεται είτε τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών είτε στέλνοντας το παραπάνω SMS από υποστηριζόμενη (κατά Cosmote) συσκευή.

Ε αυτό λέω.. δεν ενεργοποιείται! Η Κοσμοτε μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την συσκευή μου!!

 

Θα δοκιμάσω το κόλπο που είπε το παιδί από πάνω, ένα λεπτό.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό λέω.. δεν ενεργοποιείται! Η Κοσμοτε μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την συσκευή μου!!

 

 

 

Θα δοκιμάσω το κόλπο που είπε το παιδί από πάνω, ένα λεπτό.

Τους είπα ότι έχω το mi8 lite

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το volte, το ξέρετε ότι το μήνυμα ΔΕΝ πρέπει να σταλεί από το pocophone, σωστά;

 

Το στέλνετε από μία από τις συσκευές που αναφέρει η cosmote στη σελίδα της και μετά βάζετε την κάρτα στο pocophone και κάνετε το *#.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το volte, το ξέρετε ότι το μήνυμα ΔΕΝ πρέπει να σταλεί από το pocophone, σωστά;

 

Το στέλνετε από μία από τις συσκευές που αναφέρει η cosmote στη σελίδα της και μετά βάζετε την κάρτα στο pocophone και κάνετε το *#.

 

Τι γίνεται όμως όταν δεν έχω καμμιά συσκευή από αυτές που αναφέρει η Κοσμοτε στην κατοχή μου, ούτως ώστε να στείλω από εκεί το μήνυμα; Μάλλον θα καλέσω την εξυπηρέτηση και θα τους πω να μου το ενεργοποιήσουν λέγοντας ψέματα ότι έχω το mi8 lite γιατί δεν γίνεται αλλιώς ,οπως λέει ο φίλος παραπάνω ... Μα καλά πότε θα το προσθέσει στην λίστα της το πόκο η Κοσμοτε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως όταν δεν έχω καμμιά συσκευή από αυτές που αναφέρει η Κοσμοτε στην κατοχή μου, ούτως ώστε να στείλω από εκεί το μήνυμα; Μάλλον θα καλέσω την εξυπηρέτηση και θα τους πω να μου το ενεργοποιήσουν λέγοντας ψέματα ότι έχω το mi8 lite γιατί δεν γίνεται αλλιώς ,οπως λέει ο φίλος παραπάνω ... Μα καλά πότε θα το προσθέσει στην λίστα της το πόκο η Κοσμοτε;

Εγώ τους είπα να μου το ενεργοποιήσουν, μου είπαν ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου, τους είπα ότι αυτό το ξέρω καλύτερα εγώ, μου είπαν ότι η λειτουργία αυτή πιθανότατα να μην δουλεύει σωστά στο τηλέφωνο μου, τους είπα ότι αυτό είναι δικό μου θέμα και μου το ενεργοποιησαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα να μου το ενεργοποιήσουν, μου είπαν ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου, τους είπα ότι αυτό το ξέρω καλύτερα εγώ, μου είπαν ότι η λειτουργία αυτή πιθανότατα να μην δουλεύει σωστά στο τηλέφωνο μου, τους είπα ότι αυτό είναι δικό μου θέμα και μου το ενεργοποιησαν.

Επιθετικη τακτικη,αλλα δουλεψε......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone τη κάνουμε,?φίλος έκανε (που σε εκείνο όπως είπε δούλεψε) με ρύθμιση iPhone 7 και κομπλέ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως όταν δεν έχω καμμιά συσκευή από αυτές που αναφέρει η Κοσμοτε στην κατοχή μου, ούτως ώστε να στείλω από εκεί το μήνυμα; Μάλλον θα καλέσω την εξυπηρέτηση και θα τους πω να μου το ενεργοποιήσουν λέγοντας ψέματα ότι έχω το mi8 lite γιατί δεν γίνεται αλλιώς ,οπως λέει ο φίλος παραπάνω ... Μα καλά πότε θα το προσθέσει στην λίστα της το πόκο η Κοσμοτε;

 

Αυτός ακριβώς έκανα εγώ σήμερα. Κάλεσε το 13888 και πες τους ότι θες να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Όταν σε ρωτήσουν τι συσκευή έχεις πες τους ψέματα ότι έχεις το Mi 8 lite. Άλλωστε δεν μπορούν να διαπιστώσουν αν λες αλήθεια ή ψέματα. Μετά από μερικές ώρες θα σου έρθει μήνυμα, κάνεις restart το κινητό και είσαι έτοιμος. Εγώ τους πήρα σήμερα το μεσημέρι και τώρα το απόγευμα ενεργοποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς έκανα εγώ σήμερα. Κάλεσε το 13888 και πες τους ότι θες να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Όταν σε ρωτήσουν τι συσκευή έχεις πες τους ψέματα ότι έχεις το Mi 8 lite. Άλλωστε δεν μπορούν να διαπιστώσουν αν λες αλήθεια ή ψέματα. Μετά από μερικές ώρες θα σου έρθει μήνυμα, κάνεις restart το κινητό και είσαι έτοιμος. Εγώ τους πήρα σήμερα το μεσημέρι και τώρα το απόγευμα ενεργοποιήθηκε.
και γω το διο εκανα και δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς έκανα εγώ σήμερα. Κάλεσε το 13888 και πες τους ότι θες να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Όταν σε ρωτήσουν τι συσκευή έχεις πες τους ψέματα ότι έχεις το Mi 8 lite. Άλλωστε δεν μπορούν να διαπιστώσουν αν λες αλήθεια ή ψέματα. Μετά από μερικές ώρες θα σου έρθει μήνυμα, κάνεις restart το κινητό και είσαι έτοιμος. Εγώ τους πήρα σήμερα το μεσημέρι και τώρα το απόγευμα ενεργοποιήθηκε.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!! Πήρα το 13888 και είπα στην γυναίκα εξυπηρετητή ότι έχω το mi8 lite !! Μια χαρά εξυπηρέτηση πελατών παρατηρώ. Τώρα αναμένω την ενεργοποίηση.

 

Έτσι κάνουν αυτοί ρωτάνε την συσκευή που έχουμε για να δουν αν είναι διαθέσιμη στη λίστα της Κοσμοτε, οπότε αφού δεν μπορούν να το τσεκαρουν εμείς τους λέμε λευκό ψεμματακι και είμαστε μια χαρά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω την βοήθεια σας σε κάτι περίεργο που μάλλον είναι περισσότερο θέμα vodafone παρά poco! Συχνά τις τελευταίες μέρες με καλούν και ενώ το κινητο είναι ανοικτό κανονικά σε αυτούς δείχνει κλειστό! Μετά από λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι με καλεσε το τάδε νουμερο!!! Να ειναι θεμα της vodafone στην περιοχή μου αυτό ή κάτι που μπορώ να λύσω στην συσκευή μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το τηλέφωνο περίπου 2 βδομάδες και το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η οθόνη δεν είναι πολύ ευαίσθητη στην αφή. Πατάω σε ορισμένα σημεία και δεν ανταποκρίνεται αμέσως. Είμαι με την τελευταία stable 10.2.3.0. Λέτε να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί να είναι υπεύθυνη και η προστασία οθόνης(Tempered glass) αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως όταν δεν έχω καμμιά συσκευή από αυτές που αναφέρει η Κοσμοτε στην κατοχή μου, ούτως ώστε να στείλω από εκεί το μήνυμα; Μάλλον θα καλέσω την εξυπηρέτηση και θα τους πω να μου το ενεργοποιήσουν λέγοντας ψέματα ότι έχω το mi8 lite γιατί δεν γίνεται αλλιώς ,οπως λέει ο φίλος παραπάνω ... Μα καλά πότε θα το προσθέσει στην λίστα της το πόκο η Κοσμοτε;

 

Από ό,τι διάβασα παρακάτω, το ενεργοποίησες.

 

Η cosmote φαντάζομαι δε θα υποστηρίξει ποτέ το pocophone και δε θα το φέρει προς πώληση ποτέ, γιατί χτυπάει στα ίσια τα 6s iPhones, σε τιμή και specs.

 

Βέβαια, μπορεί και να μη μπορεί να τα πουλήσει, αν ποτέ τα φέρει, αφού δε μπορείς να "πουλήσεις μούρη" με ένα pocophone, γιατί του λείπει το μήλο από την πλάτη.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι διάβασα παρακάτω, το ενεργοποίησες.

 

Η cosmote φαντάζομαι δε θα υποστηρίξει ποτέ το pocophone και δε θα το φέρει προς πώληση ποτέ, γιατί χτυπάει στα ίσια τα 6s iPhones, σε τιμή και specs.

 

Βέβαια, μπορεί και να μη μπορεί να τα πουλήσει, αν ποτέ τα φέρει, αφού δε μπορείς να "πουλήσεις μούρη" με ένα pocophone, γιατί του λείπει το μήλο από την πλάτη.....

 

Συμφωνώ με όσα αναλύεις περί ποκοφον, ακόμα δεν ενεργοποιήθηκε το αίτημα απλά θα περιμένω, πέρασε ένα δυωρο από την στιγμή που επικοινώνησα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου αλλά το pocophone F1 δεν υπάρχει .Δεν μπορώ να του βρω μειονεκτήματα.Από εδώ και πέρα μόνο pocophone.Το F2 πότε θα βγει?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου αλλά το pocophone F1 δεν υπάρχει .Δεν μπορώ να του βρω μειονεκτήματα.Από εδώ και πέρα μόνο pocophone.Το F2 πότε θα βγει?

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα,μια από τα ίδια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το τηλέφωνο περίπου 2 βδομάδες και το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η οθόνη δεν είναι πολύ ευαίσθητη στην αφή. Πατάω σε ορισμένα σημεία και δεν ανταποκρίνεται αμέσως. Είμαι με την τελευταία stable 10.2.3.0. Λέτε να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε την εφαρμογή της φωτογραφίας και δες εάν έχεις αυτό το panel.

Από ότι διάβασα όσοι έχουν αυτό, δεν έχουν θέματα. 7051470084fe49b01d29b865e8ade521.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμενα

σημερα το πηρα στα χερια μου...εχω καποιες ερωτήσεις που σιγουρα εχουν απαντηθεί στο φορουμ...απλα δεν εχω τον χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες για αυτό οποιος εχει τον χρονο και την καλοσυνη, μου απανταει...αλλιως δεν πειραζει

 

δεν θα σας ζαλισω λε λεπτομέρειες..απλα υπαρχει τροπος στο βαιμπερ..στο μαιλ..στο gmail...να βαλω δικο μου ηχο ειδοποιήσεις όπως στο νοτε 4 που ειχα?....γιατι οσο και να προσπαθω μου δινει μονο προκαθορισμενο ηχο για όλα και όχι για κάθε μια εφαρμογή.

 

αυτό το μικρο ερωτημα για τωρα και σας ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ έχω την "μάπα" οθόνη;5b489559221e12b4dc1ab8928eae27ca.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμενα

 

σημερα το πηρα στα χερια μου...εχω καποιες ερωτήσεις που σιγουρα εχουν απαντηθεί στο φορουμ...απλα δεν εχω τον χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες για αυτό οποιος εχει τον χρονο και την καλοσυνη, μου απανταει...αλλιως δεν πειραζει

 

 

 

δεν θα σας ζαλισω λε λεπτομέρειες..απλα υπαρχει τροπος στο βαιμπερ..στο μαιλ..στο gmail...να βαλω δικο μου ηχο ειδοποιήσεις όπως στο νοτε 4 που ειχα?....γιατι οσο και να προσπαθω μου δινει μονο προκαθορισμενο ηχο για όλα και όχι για κάθε μια εφαρμογή.

 

 

 

αυτό το μικρο ερωτημα για τωρα και σας ευχαριστω εκ των προτερων:)

Αν δεν αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής όπως πχ στο μεσεντζερ τότε όχι.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...