Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα μάλλον θα είχε ενεργοποιηθεί η εν λόγω επιλογή από λάθος. Μέχρι τώρα δεν το ξαναέκανε πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.Εχω κατεβάσει αρκετές gcam αλλά δε μπορώ να καταλάβω πια παίζει καλύτερα.Εχετε να προτείνετε κάποια βάση της εμπειρίας σας; Ευχαριστώ πολύ.Και αν γίνετε και τι ρυθμίσεις θα χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Τσάκο αυτή που δε χρειάζεται κάτι.

Μόνο το "final jpg quality hdr+" να βάλεις στο 100%.

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397940183

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω σχεδόν πειστεί να το αγοράσω το συντομότερο, ίσως και σήμερα . Πείτε μου ποια θεωρείτε τα αρνητικά του κινητού ονομαστικά και αν είναι σημαντικά ώστε να το αφήσω.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω σχεδόν πειστεί να το αγοράσω το συντομότερο, ίσως και σήμερα . Πείτε μου ποια θεωρείτε τα αρνητικά του κινητού ονομαστικά και αν είναι σημαντικά ώστε να το αφήσω.
Εγώ τα μόνα 2 αρνητικά που βρήκα είναι οι στρογγυλεμενες γωνίες στην οθόνη (το ήξερα) και η έλλειψη ir (για κάποιο λόγο νόμιζα πως είχε). Σε όλα τα υπόλοιπα νομίζω ξεπέρασε και τις προσδοκίες μου. Ηχείο δυνατό. Τρομερά γρήγορο. Πολύ δυνατή μπαταρία. Καλή οθόνη. Δυνατό WiFi. Bluetooth 5.0. Και πολύ καλή κάμερα με gcam, για τις ανάγκες μου τουλάχιστον.

Τελευταίο αφήνω το face unlock το οποίο με εξέπληξε πραγματικά. Αστραπιαίο και σε απόλυτο σκοτάδι. Δεν προλαβαίνεις να δεις καν την lock screen.

Να ενημερώσω ότι το έχει σε προσφορά το πλαίσιο στα 299

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα μόνα 2 αρνητικά που βρήκα είναι οι στρογγυλεμενες γωνίες στην οθόνη (το ήξερα) και η έλλειψη ir (για κάποιο λόγο νόμιζα πως είχε). Σε όλα τα υπόλοιπα νομίζω ξεπέρασε και τις προσδοκίες μου. Ηχείο δυνατό. Τρομερά γρήγορο. Πολύ δυνατή μπαταρία. Καλή οθόνη. Δυνατό WiFi. Bluetooth 5.0. Και πολύ καλή κάμερα με gcam, για τις ανάγκες μου τουλάχιστον.

Τελευταίο αφήνω το face unlock το οποίο με εξέπληξε πραγματικά. Αστραπιαίο και σε απόλυτο σκοτάδι. Δεν προλαβαίνεις να δεις καν την lock screen.

Να ενημερώσω ότι το έχει σε προσφορά το πλαίσιο στα 299

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και γω αυτή την προσφορά είδα.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και γω αυτή την προσφορά είδα.
Ξέχασα να σου πω και για τις ειδοποιήσεις. Είναι ίσως σημαντικό για κάποιους. Εμφανίζεται το εικονίδιο πάνω αριστερά για 3 " περίπου και μετά εξαφανίζεται. Αν κατεβάσεις τη κουρτίνα φαίνεται βέβαια. Αν μετά πχ σου έρθει ειδοποίηση από άλλη εφαρμογή εμφανίζεται πάλι για 3" μαζί με την προηγούμενη ειδοποίηση, εφ όσον δεν την έχεις διαβάσει. Δεν είναι τόσο ενοχλητικό όσο νόμιζα. Δε ξερω αν θα το αλλάξουν με update. Εγώ λόγω και smartwatch δεν έχω θέμα. Έτσι κι αλλιώς έρχονται εκεί οι ειδοποιήσεις.

Χτυπά το φίλε..

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Και γω αυτή την προσφορά είδα.

 

Παιδιά μην τρελάθουμε κιόλας άκου προσφορά το 64αρι 300 ευρώ όταν από Σκρουτζ ξεκινάει από 250 ευρώ και το 128αρι ξεκινάει από 272 ευρώ εγώ προσωπικά πριν 3 μέρες πήρα το 128αρι στα 280 ευρω. Αυτό που λέτε δεν είναι προσφορά αλλά κοροϊδία προς μη διαβασμενους καταναλωτές. Μην τα πετάτε ετσι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελάθουμε κιόλας άκου προσφορά το 64αρι 300 ευρώ όταν από Σκρουτζ ξεκινάει από 250 ευρώ και το 128αρι ξεκινάει από 272 ευρώ εγώ προσωπικά πριν 3 μέρες πήρα το 128αρι στα 280 ευρω. Αυτό που λέτε δεν είναι προσφορά αλλά κοροϊδία προς μη διαβασμενους καταναλωτές. Μην τα πετάτε ετσι

 

Κοίτα, επειδή οι άτοκες δόσεις με πιστωτική είναι σημαντική ελάφρυνση που πολλά σκρουτζομαγαζα δεν κάνουν, δεν με ενοχλεί να δώσω ελάχιστα παραπάνω. Επίσης δεν εμπιστεύομαι να δώσω τηλεφωνικώς τα στοιχεία της κάρτας για αγορά. Και όσον αφορά την χωρητικότητα, αφού μεγαλώνει και με κάρτα μνήμης, όλα καλά. Στα 400 εννοείται δεν το συζητούσα.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελάθουμε κιόλας άκου προσφορά το 64αρι 300 ευρώ όταν από Σκρουτζ ξεκινάει από 250 ευρώ και το 128αρι ξεκινάει από 272 ευρώ εγώ προσωπικά πριν 3 μέρες πήρα το 128αρι στα 280 ευρω. Αυτό που λέτε δεν είναι προσφορά αλλά κοροϊδία προς μη διαβασμενους καταναλωτές. Μην τα πετάτε ετσι
Φίλε μου προσφορά σε σχέση με τα μεγάλα καταστήματα. Ξέρουμε κι έμεις τι είναι το σκρουτζ. Κι άλλη η εγγύηση από Skroutz κι άλλη από infoquest.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελάθουμε κιόλας άκου προσφορά το 64αρι 300 ευρώ όταν από Σκρουτζ ξεκινάει από 250 ευρώ και το 128αρι ξεκινάει από 272 ευρώ εγώ προσωπικά πριν 3 μέρες πήρα το 128αρι στα 280 ευρω. Αυτό που λέτε δεν είναι προσφορά αλλά κοροϊδία προς μη διαβασμενους καταναλωτές. Μην τα πετάτε ετσι

 

260 € το πρώτο ετοιμοπαράδωτο στο skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Για τον άνθρωπο που είπε για το θέμα δόσεων και πιστωτικής και ασφάλειας στοιχείων το δέχομαι.Για το θέμα εγγύησης infoquest προτιμώ να μην το σχολιάσω και στεναχωρήσω κόσμο κάποτε και εγώ την εμπιστεύομουν αλλά σαν παθών είδα τι σημαίνει η εγγύηση της και από αέρα κοπανιστο χόρτασα σας εύχομαι ειλικρινά να μην την χρειαστείτε.
Link to comment
Share on other sites

Για τον άνθρωπο που είπε για το θέμα δόσεων και πιστωτικής και ασφάλειας στοιχείων το δέχομαι.Για το θέμα εγγύησης infoquest προτιμώ να μην το σχολιάσω και στεναχωρήσω κόσμο κάποτε και εγώ την εμπιστεύομουν αλλά σαν παθών είδα τι σημαίνει η εγγύηση της και από αέρα κοπανιστο χόρτασα σας εύχομαι ειλικρινά να μην την χρειαστείτε.
Αδερφέ κι εγώ το πήρα μεταχειρισμένο στα 200 ευρώ από αγγελία στο Facebook. Πιο φθηνά απ ότι στο σκρουτζ. Ο καθένας ζυγίζει κ βλέπει. Οπως και να χει πολλοί προτιμούν μεγάλες αλυσίδες για διάφορους λόγους. Γι αυτό και είπα στο παιδί για τη προσφορά του πλαισίου. Προσωπικά έχω πάρει 50 συσκευες από Κίνα τα τελευταία χρόνια και καμιά 10αρια από σκρουτζ. Πότε από αλυσίδα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον άνθρωπο που είπε για το θέμα δόσεων και πιστωτικής και ασφάλειας στοιχείων το δέχομαι.Για το θέμα εγγύησης infoquest προτιμώ να μην το σχολιάσω και στεναχωρήσω κόσμο κάποτε και εγώ την εμπιστεύομουν αλλά σαν παθών είδα τι σημαίνει η εγγύηση της και από αέρα κοπανιστο χόρτασα σας εύχομαι ειλικρινά να μην την χρειαστείτε.

Οχι φιλε να το σχολιασεις,....πες το σε εμενα και να σου εξηγησω για το ποσες φολες εχω-εχουμε φαει εδω μεσα κατα καιρους απο διαφορα μαγαζακια που σε μια νυχτα κλεινουν.....και μετα τραβας τα β...σου.

Καλα για τα γνωστα Κινεζομαγαζα μην σχολιασω εγω καλυτερα........ποσο πιο Κινεζοι απο τους Κινεζους γινονται με τα δεκαδες mail που προσπαθεις να αποδειξης οτι δεν εισαι ελεφαντας.

 

Εαν εσυ το ρισκαρεις,οκ προβλημα-αποψη-επιλογη σου,αλλα δεν ειναι ο κανονας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

260 € το πρώτο ετοιμοπαράδωτο στο skroutz...

 

 

 

Παρότι το πήρα από το drele σήμερα θα έδινε τα 40+ που θέλει το πλαίσιο για να έχω την καλύτερη δυνατή υποστήριξη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε να το σχολιασεις,....πες το σε εμενα και να σου εξηγησω για το ποσες φολες εχω-εχουμε φαει εδω μεσα κατα καιρους απο διαφορα μαγαζακια που σε μια νυχτα κλεινουν.....και μετα τραβας τα β...σου.

Καλα για τα γνωστα Κινεζομαγαζα μην σχολιασω εγω καλυτερα........ποσο πιο Κινεζοι απο τους Κινεζους γινονται με τα δεκαδες mail που προσπαθεις να αποδειξης οτι δεν εισαι ελεφαντας.

 

Εαν εσυ το ρισκαρεις,οκ προβλημα-αποψη-επιλογη σου,αλλα δεν ειναι ο κανονας.

 

Θα σχολιασω οτι απο skroutzomagaza δεν μιλαω για τυχαια μαγαζια γινεται παντα ερευνα πρωτον αποκλειονται αυτα που δεν εχουν φυσικη βαση και λενε πωλησεις μονο διαδυκτυακα μονο αυτα που εχουν μια εδρα δευτερον διαβαζουμε αλλα επισης και γραφουμε αξιολογησεις και παντα διαβαζουμε πιο πολυ τις αρνητικες αξιολογησεις. Τριτον αν μπορουμε ρωταμε και κανα γνωστο μηπως και αγορασε κατι απο εκει και μετα προχωραμε σε παραγγελιες.

Αγοραζω 18 χρονια πραγματα απο κινα και απο οταν αρχισε να εμφανιζετε το skroutz και bestprice. Εννοειται πως και εγω την πατησα εξαλλου παθαινεις και μαθαινεις. Απο ebay γιατι μεχρι στιγμης ποσα χρονια μονο απο ebay παραγγελνω απο εξω και ξερω να προτεινω συμβουλες ποτε δεν αγοραζω απο προμηθευτη που εχει κατω απο 99% positive feedback και παντα να εχει πανω απο 2000 πωλησεις τουλαχιστον. Οχι 98% ουτε κατω απο 2000 πωλησεις ποτέ. Και παντα παιδια αξιολογησεις μην βαριεστε να αφηνεται σε καθε αγορα τοσο για το προιον οσο και το προμηθευτη.Η αλληλεγυη μεταξυ μας θα γκρεμισει πολλους παταχτσηδες!!!

Τελος θελω να πω οτι δουλευω σαν τεχνικος υπολογιστων σε εταιρεια που επισκευαζουμε και tablet και κινητα τηλεφωνα το 60% των επισκευων μας ειναι προιοντα απο πλαισιο που ειτε δεν τους καλυψε η "εγγυηση" τους ειτε μονο για τεχνικο ελεγχο σκασε το εικοσαρικακι. Ενω εμεις οπως και πολλα αλλα εργαστηρια που γνωριζω τον τεχνικο ελεγχο τον κανουμε δωρεαν και λεμε στο πελατη τι θα κοστισει και αν δεν συμφωνει μπορει να παρει το προιον του και φυγει χωρις καμια χρεωση. Αυτα ειχα να πω μην το συνεχισουμε εδω παιδια σε αλλο thread αν θελετε γιατι εχουμε βγει πολυ off topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρηκα την armored edition 6 - 128 στο σκρουτζομαγαζο vivacom στα 271 κατόπιν παραγγελίας. Αξίζει λέτε; Έχει καποιος εμπειρία απο το συγκεκριμενο μαγαζι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα σχολιασω οτι απο skroutzomagaza δεν μιλαω για τυχαια μαγαζια γινεται παντα ερευνα πρωτον αποκλειονται αυτα που δεν εχουν φυσικη βαση και λενε πωλησεις μονο διαδυκτυακα μονο αυτα που εχουν μια εδρα δευτερον διαβαζουμε αλλα επισης και γραφουμε αξιολογησεις και παντα διαβαζουμε πιο πολυ τις αρνητικες αξιολογησεις. Τριτον αν μπορουμε ρωταμε και κανα γνωστο μηπως και αγορασε κατι απο εκει και μετα προχωραμε σε παραγγελιες.

Αγοραζω 18 χρονια πραγματα απο κινα και απο οταν αρχισε να εμφανιζετε το skroutz και bestprice. Εννοειται πως και εγω την πατησα εξαλλου παθαινεις και μαθαινεις. Απο ebay γιατι μεχρι στιγμης ποσα χρονια μονο απο ebay παραγγελνω απο εξω και ξερω να προτεινω συμβουλες ποτε δεν αγοραζω απο προμηθευτη που εχει κατω απο 99% positive feedback και παντα να εχει πανω απο 2000 πωλησεις τουλαχιστον. Οχι 98% ουτε κατω απο 2000 πωλησεις ποτέ. Και παντα παιδια αξιολογησεις μην βαριεστε να αφηνεται σε καθε αγορα τοσο για το προιον οσο και το προμηθευτη.Η αλληλεγυη μεταξυ μας θα γκρεμισει πολλους παταχτσηδες!!!

Τελος θελω να πω οτι δουλευω σαν τεχνικος υπολογιστων σε εταιρεια που επισκευαζουμε και tablet και κινητα τηλεφωνα το 60% των επισκευων μας ειναι προιοντα απο πλαισιο που ειτε δεν τους καλυψε η "εγγυηση" τους ειτε μονο για τεχνικο ελεγχο σκασε το εικοσαρικακι. Ενω εμεις οπως και πολλα αλλα εργαστηρια που γνωριζω τον τεχνικο ελεγχο τον κανουμε δωρεαν και λεμε στο πελατη τι θα κοστισει και αν δεν συμφωνει μπορει να παρει το προιον του και φυγει χωρις καμια χρεωση. Αυτα ειχα να πω μην το συνεχισουμε εδω παιδια σε αλλο thread αν θελετε γιατι εχουμε βγει πολυ off topic

 

Δεν ειναι οφφ τοπικ,οταν προτεινεις κατι για αγορα φιλε.........ο καθε φιλος εδω θα δωσει τα χρηματα του,και πολυ πιθανον να σε ακουσει,εαν φαει φολα για τον οποιο λογο θα του επιστρεψεις εσυ τα χρηματα του,η θα κανεις δωρεαν την επισκευη μιας και εισαι και τεχνικος οπως αναφερεις??

 

Φιλε αυτο το γραμμα που εγραψες δεν μου λεει τιποτα...ειδικα σε εμενα που ασχολουμε επαγγελματικα με τον χώρο κοντα στα 30 χρονια τωρα......ναι 50ρισα......τα ειδα τα καλα σκρουτζομαγαζα απο συσκευες που μας στελνουν για δοκιμες.......μπορειται να το κρατησετε μετα απο την δοκιμη αλλα γραψτε κατι.......δεν ξερω εαν σου λεει κατι αυτο.

Και φυσικα δεν ονοματησα καταστηματα,οχι οτι μου ειναι δυσκολο,αλλα για ενα μεροκαματο παμε ολοι....:rolleyes:

Οσο για αγορες ακο Κινα αστο απο το κεφαλι βρομαει.........κανα κουπονακι παιζει που λενε και οι γνωστοι-αγνωστοι......:X

 

Κατα τα αλλα για την επίσημη εγγυηση δεν ειδα κατι.........

 

@mantilas

Ναι φυσικα μεγαλη ευκαιρια παρτο....Το κατάστημα λειτουργεί μόνο διαδικτυακά ...:blink:

Καλα εσυ η πλακα μας κανεις η promo στο μαγαζακι.....διαβασε τιποτα απο τα παραπανω που γραφουμε ........??:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και μετα την αναλυση αγορων και τα περιτιαυτα.kostas1 38 ειμαι που θα παει θα σε φτασω χεχεχε... Για να σας ρωτησω ρε παιδια τωρα κανα official dark theme θα μας δοθει γιατι αυτη η ασπραδα πολυ με εχει ξενερωσει. Αντε σε μια ωρα ξεκλειδωνω και bootloader για να μπορεσω να ρουταρω και να στησω το κινητο. Το εχω απο τη τεταρτη και το ειχα με τα βασικα αφου δεν ειχε νοημα μεχρι να το ξεκλειδωσω αφου θα με κανει reset. To πως να φλασαρω το magisk απο το TWRP το ξερω τα βηματα για να περασω το twrp μπορει να με τα φρεσκαρει κανεις?Ξερω μονο οτι ειναι καποιες εντολες απο adb αν θυμαμαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι γραφεις, ουτε promo κανω ουτε πλακα. Απλα ειδα οτι εχει πολλές θετικές αξιολογήσεις το μαγαζι. Δλδ δεν μπορείς να μην εισαι ειρωνικος;
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι γραφεις, ουτε promo κανω ουτε πλακα. Απλα ειδα οτι εχει πολλές θετικές αξιολογήσεις το μαγαζι. Δλδ δεν μπορείς να μην εισαι ειρωνικος;

Κανενα ιχνος ειρωνειας φιλε........η τεραστια απορια που μου εμεινε μετα απο οσα γραφτηκαν σχετικα,να ρωτας για ενα καταστημα που δουλευει μονο στο δυκτιο.

Δικα σας τα χρηματα,δικες και οι αποφασεις.

 

Καλες αγορες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει οτι δεν εχει φυσικο καταστημα. Τελος παντων το βρηκα στην ιδια περιπου τιμη 272 σε αλλο μαγαζι που εχει καταστημα. Μου φαίνεται περιεργο ομως να υπάρχουν τοσες θετικές αξιολογήσεις σε διαδικτυακα μαγαζια
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει οτι δεν εχει φυσικο καταστημα. Τελος παντων το βρηκα στην ιδια περιπου τιμη 272 σε αλλο μαγαζι που εχει καταστημα. Μου φαίνεται περιεργο ομως να υπάρχουν τοσες θετικές αξιολογήσεις σε διαδικτυακα μαγαζια

 

Σκέψου αυτό... Αυτοί δεν έχουν φίλους ή πολλά accounts?...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αρα να μην κοιταμε τα feedback?Έχει 600 θετικά. Δεν εχω καμια σχεση με το καταστημα προς αποφυγην παρεξηγησεως. Απο οτι καταλαβαινω το παίζουμε στην τυχη τελειως με τετοιου ειδους αγορες.Με το just tech έχει κανενας εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

Αρα να μην κοιταμε τα feedback?Έχει 600 θετικά. Δεν εχω καμια σχεση με το καταστημα προς αποφυγην παρεξηγησεως. Απο οτι καταλαβαινω το παίζουμε στην τυχη τελειως με τετοιου ειδους αγορες.Με το just tech έχει κανενας εμπειρία;

 

Προσωπικά, τα ratings τα έχω σαν ένδειξη. Δεν τα εμπιστεύομαι. Εμπιστεύομαι τα μάτια μου και το μυαλό μου.

 

Επίσης, ποτέ δεν εμπιστεύομαι καταστήματα μόνο διαδικτυακά. Συνήθως είναι 1 δωμάτιο ή 1 διαμέρισμα, με τις εκάστοτε παραγγελίες.

 

Ναι, έχω κάποια εμπειρία με καταστήματα skroutz και bestprice, για όποιον βιαστεί να ρωτήσει με καλές και κακές συναλλαγές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...