Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή εγώ έχω την "μάπα" οθόνη;5b489559221e12b4dc1ab8928eae27ca.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Καλημέρα! Επειδή και εγώ έχω την ίδια οθόνη και κάτι μου λέει ότι έχεις το 128... Επιβεβαιώνω ότι έχει θέματα στην αφή αλλά μόνο όταν βρίσκεται σε μαλακή επιφάνεια και πατάς με το ένα δάχτυλο χωρίς να το κρατάς ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή και εγώ έχω την ίδια οθόνη και κάτι μου λέει ότι έχεις το 128... Επιβεβαιώνω ότι έχει θέματα στην αφή αλλά μόνο όταν βρίσκεται σε μαλακή επιφάνεια και πατάς με το ένα δάχτυλο χωρίς να το κρατάς ...

 

Το έχω προσέξει αυτό που λες! Βέβαια έχω το 64αρι εγώ. Δεν πειράζει προς το παρόν καλά είμαστε

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής όπως πχ στο μεσεντζερ τότε όχι.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

κριμα..αυτό δεν το περιμενα!

με το λεντ το μονοχρωμο οκ...αλλά ουτε ηχο?

 

 

ευχαριστω πολύ για την γρηγορη απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή και εγώ έχω την ίδια οθόνη και κάτι μου λέει ότι έχεις το 128... Επιβεβαιώνω ότι έχει θέματα στην αφή αλλά μόνο όταν βρίσκεται σε μαλακή επιφάνεια και πατάς με το ένα δάχτυλο χωρίς να το κρατάς ...

 

Εγώ έχω το 128 με το άλλο πάνελ και τέτοιο θέμα που γράφεις δεν έχω.

 

Δηλαδή εγώ έχω την "μάπα" οθόνη;5b489559221e12b4dc1ab8928eae27ca.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Εγω το διάβασα στο telegram ότι με το πάνελ το δικό σου τα παιδιά είχαν θέμα με το πάτημα.

Το τονίζω, δεν λέω ότι αυτά τα πάνελ είναι προβληματικά αλλά τρία ή τεσσάρα παιδιά που απάντησαν και είχαν θέμα με το πάτημα φορούσαν αυτό.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 128 με το άλλο πάνελ και τέτοιο θέμα που γράφεις δεν έχω.

 

Εγω το διάβασα στο telegram ότι με το πάνελ το δικό σου τα παιδιά είχαν θέμα με το πάτημα.

Το τονίζω, δεν λέω ότι αυτά τα πάνελ είναι προβληματικά αλλά τρία ή τεσσάρα παιδιά που απάντησαν και είχαν θέμα με το πάτημα φορούσαν αυτό.

 

 

 

Pocophone F1

Δυστυχώς είναι δεδομένο θέμα του εν λόγω πάνελ... Και έχει και διαφορετική απόχρωση και απόδοση χρωμάτων συγκριτικά με τις μη Ebbg οθόνες.. Το λέω γιατί έχω και τα 2 πάνελ σε 2 διαφορετικά ποκο. Κερδίζει σε χρώμα χάνει στη αφή σε μαλακες μη σταθερές επιφάνειες ή σε κλίση πχ σταντ... Και αφή μόνο με ένα δάχτυλο ξανά λέω.. Αν το αγγίζει ο χρήστης όλα καλά λόγω καλύτερου capacity

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή της φωτογραφίας και δες εάν έχεις αυτό το panel.

Από ότι διάβασα όσοι έχουν αυτό, δεν έχουν θέματα. 7051470084fe49b01d29b865e8ade521.jpg

 

Pocophone F1

Που το έχουμε αυτό το πρόγραμμα και βλέπουμε αυτά?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Που το έχουμε αυτό το πρόγραμμα και βλέπουμε αυτά?

Κατέβασε την εφαρμογή από το play.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή από το play.

 

Pocophone F1

Tο κατέβασα και είδα ότι έχω οθόνη αυτές που λέτε προβληματικές άλλο εγώ μια χαρά την βλέπω χωρίς κανένα πρόβλημα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποίησε η κοσμοτε την υπηρεσία wificall , έκανα disable τα *#*# αλλά μέχρι στιγμής είδα μόνο το volte να λειτουργεί μιας και έβγαλε εικονίδιο. Δεν έβγαλε εικονίδιο για το vowifi. Θα αναμένω . Το έβαλα σε πτήση το κινητό για να το τσεκαρω υπόψιν.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

 

Το ενεργοποίησα μέσω των ρυθμίσεων καρτών σιμ!! Πρώτη φορά βλέπω αυτή τη λειτουργία , δεν υπήρχε μέχρι πρότινος. Φαίνεται η κοσμοτε παρενέβη στο λειτουργικό του κινητού για να συμβεί αυτό. Μια χαρά.

 

Screenshot-2019-05-14-14-23-21-597-com-android-phone.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω την βοήθεια σας σε κάτι περίεργο που μάλλον είναι περισσότερο θέμα vodafone παρά poco! Συχνά τις τελευταίες μέρες με καλούν και ενώ το κινητο είναι ανοικτό κανονικά σε αυτούς δείχνει κλειστό! Μετά από λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι με καλεσε το τάδε νουμερο!!! Να ειναι θεμα της vodafone στην περιοχή μου αυτό ή κάτι που μπορώ να λύσω στην συσκευή μου;

 

Μου συνέβη και εμένα, απεγκατέστησα εφαρμογή που είχα για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων αριθμών και επανήλθε το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και εμένα, απεγκατέστησα εφαρμογή που είχα για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων αριθμών και επανήλθε το τηλέφωνο.

 

Ποια εφαρμογή ήταν φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Στην global miui κατω από κει που έκανες ενημέρωση λογισμικού είχε που έκανες ενημέρωση της εφαρμογές της. Χιαομι

Στην EU που πέρασα μόλις τώρα ξέρουμε που είναι αυτό που ενημερώνει της εφαρμογές συστήματος ?

Link to comment
Share on other sites

Στην global miui κατω από κει που έκανες ενημέρωση λογισμικού είχε που έκανες ενημέρωση της εφαρμογές της. Χιαομι

Στην EU που πέρασα μόλις τώρα ξέρουμε που είναι αυτό που ενημερώνει της εφαρμογές συστήματος ?

 

Στις ρυθμίσεις θα δεις το δεύτερο μενου. Σε μένα το λέει systems app updater

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το otg υποστηρίζει σκληρό δίσκο? Θέλω να πάρω έναν μιας κι έχω καταργήσει τον υπολογιστή τελευταία . Για να κατεβάζω ταινίες κλπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμενα

........................

 

δεν θα σας ζαλισω λε λεπτομέρειες..απλα υπαρχει τροπος στο βαιμπερ..στο μαιλ..στο gmail...να βαλω δικο μου ηχο ειδοποιήσεις όπως στο νοτε 4 που ειχα?....γιατι οσο και να προσπαθω μου δινει μονο προκαθορισμενο ηχο για όλα και όχι για κάθε μια εφαρμογή.

 

αυτό το μικρο ερωτημα για τωρα και σας ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Για το viber

Αντικατέστησε το αρχείο του ήχου για τα μηνύματα του viber με ένα δικό σου, το δικό σου αρχείο να το ονομάσεις όπως είναι του viber : viber_message.mp3 (το αυθεντικό αρχειο το μεταφέρεις αλλού, η το μετονομάζει και το αφήνεις στον φάκελο.....)

 

Το αρχείο του ήχου είναι στον φάκελο

Διαχείριση αρχείων/android /media/com.viber.voip/notifications

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Για το viber

Αντικατέστησε το αρχείο του ήχου για τα μηνύματα του viber με ένα δικό σου, το δικό σου αρχείο να το ονομάσεις όπως είναι του viber : viber_message.mp3 (το αυθεντικό αρχειο το μεταφέρεις αλλού, η το μετονομάζει και το αφήνεις στον φάκελο.....)

 

Το αρχείο του ήχου είναι στον φάκελο

Διαχείριση αρχείων/android /media/com.viber.voip/notifications

 

τι ειπες τωρα…

με εστειλες αδιαβαστο…

παω να με διαβασω και να το κανω αμεσως….

και φυσικα σ ευχαριστω πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή και εγώ έχω την ίδια οθόνη και κάτι μου λέει ότι έχεις το 128... Επιβεβαιώνω ότι έχει θέματα στην αφή αλλά μόνο όταν βρίσκεται σε μαλακή επιφάνεια και πατάς με το ένα δάχτυλο χωρίς να το κρατάς ...

 

Δυστυχώς είναι δεδομένο θέμα του εν λόγω πάνελ... Και έχει και διαφορετική απόχρωση και απόδοση χρωμάτων συγκριτικά με τις μη Ebbg οθόνες.. Το λέω γιατί έχω και τα 2 πάνελ σε 2 διαφορετικά ποκο. Κερδίζει σε χρώμα χάνει στη αφή σε μαλακες μη σταθερές επιφάνειες ή σε κλίση πχ σταντ... Και αφή μόνο με ένα δάχτυλο ξανά λέω.. Αν το αγγίζει ο χρήστης όλα καλά λόγω καλύτερου capacity

+1000

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά υπάρχει αυτό το θεματάκι.

Εμένα με ενοχλεί μόνο όταν το έχω πάνω στη βάση της μηχανής και προσπαθώ να απαντήσω σε μια κλήση ή να ανοίξω τους χάρτες.

Εκεί λοιπόν πρέπει να βάλω το άλλο χέρι κόντρα από πίσω για να δουλέψει η αφή.

Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να κατεβάσω την εφαρμογή. Ξέρω από τώρα το αποτέλεσμα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις θα δεις το δεύτερο μενου. Σε μένα το λέει systems app updater
δε το βλεπω πουθενα.που εννοεις δευτερο μενου ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με wind καρτοκινητο και στο site της wind λέει ότι ενεργοποιείς στο κινητό το volte και ενεργοποιειται αυτόματα. Έκανα ότι έχουν γράψει τα παιδιά στις τελευταίες σελίδες και πολλές επανεκκινησεις αλλα δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο.δμε βλέπω Ν ενεργοποιειται κάτι.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καεβασα το youtube vanced και το micro g και ενω βαζω τα στοιχεια μου να συνδεθει καπου σκαλωνει και δε τα περνει

ειναι θεμα εφαρμογης η θεμα ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

καεβασα το youtube vanced και το micro g και ενω βαζω τα στοιχεια μου να συνδεθει καπου σκαλωνει και δε τα περνει

ειναι θεμα εφαρμογης η θεμα ρομ ?

Δεν μπορούσα να κάνω αντιγραφή το λινκ

Δες την απάντηση στην φωτογραφία 622284d0d08e466b994ee7cb98f51bcd.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

δε το βλεπω πουθενα.που εννοεις δευτερο μενου ?
Μπαίνεις στις ρυθμίσεις και στο εμφανίζει δεύτερο. Πρακτικά ανοίγει το app. Δεν έχω βρει πως να το εμφανίσεις "έξω". 5987739f90372705742ecb581238c429.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή της φωτογραφίας και δες εάν έχεις αυτό το panel.

Από ότι διάβασα όσοι έχουν αυτό, δεν έχουν θέματα. 7051470084fe49b01d29b865e8ade521.jpg

 

Pocophone F1

 

Αυτή την οθόνη έχω, σε 128. Δεν έχω το θέμα που αναφέρετε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...