Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή φίλε μου φέρνει για επισκευή ο άλλος το Samsung που έχει πάρει από το πλαίσιο σ εσένα???? Δεν το πάει στη Samsung???

Μερικοί τα σκέφτεστε τώρα και τα γράφετε? Τι σχέση έχει το πλαίσιο με την εγγύηση.? Το xiaomi από το πλαίσιο θα το πας στην infoquest

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου φέρνει για επισκευή ο άλλος το Samsung που έχει πάρει από το πλαίσιο σ εσένα???? Δεν το πάει στη Samsung???

Μερικοί τα σκέφτεστε τώρα και τα γράφετε? Τι σχέση έχει το πλαίσιο με την εγγύηση.? Το xiaomi από το πλαίσιο θα το πας στην infoquest

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Καλο ειναι φιλε να κανεις παραθεση σε οποιον απαντας.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι φιλε να κανεις παραθεση σε οποιον απαντας.:)
Έχεις δίκιο. Νομίζω κατάλαβε όμως. Τέλος πάντων. Εγώ πρότεινα στον φίλο το pocophone από πλαίσιο με εγγύηση infoquest. Όχι turbo-x Ω

Κι ο σκοπός του forum είναι να βοηθάμε κάποιον που έχει λιγότερες γνώσεις. Κι όχι να το παίζουμε έξυπνοι. Και δεν είμαι μέτοχος του πλαισίου. Ισα ίσα.

Φίλος μου λεγε τόσο καιρό ότι θέλει κινητό. Του λέω όταν είναι πες μου να σου πω τι να πάρεις. Άσχετος τελείως. Και πήγε μόνος του στο πλαίσιο και του φόρτωσαν ένα honor view 10 εκθεσιακό 430 ευρώ. Και καλά δώρο θήκη και τζάμι...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου φέρνει για επισκευή ο άλλος το Samsung που έχει πάρει από το πλαίσιο σ εσένα???? Δεν το πάει στη Samsung???

Μερικοί τα σκέφτεστε τώρα και τα γράφετε? Τι σχέση έχει το πλαίσιο με την εγγύηση.? Το xiaomi από το πλαίσιο θα το πας στην infoquest

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ναι γιατι υποτιθεται αν το πας στο πλαισιο και καλα στο επισκευαζουν και αυτοι ενω στη πραγματικοτητα το στελνουν σε μικροεργαστηρια και σε λενε οτι το εστειλαν στη samsung και καλα. Πανε να δεις ποσο θα σε χρεωσουν για αλλαγη οθονης σε samsung ή πλαισιο και ποσο σε εργαστηρια και δες και ποσο κανει απο ebay που απο εκει θα την παρουν ολοι την οθονη. Σκεψου μετα ο καθενας με αυτες τις τιμες αν δεν το κανει μονος του σε ποιον θα το παει να το επισκευασει.

 

Y.Γ. Να στε καλα ολοι που με βοηθησατε στο πως να περασω TWRP για να ρουταρω το κινητο. Δεν βαριεσαι την βρηκα μονος μου την ακρη και τωρα ξεκινω το στησιμο του κινητου. Καληνυχτες

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι υποτιθεται αν το πας στο πλαισιο και καλα στο επισκευαζουν και αυτοι ενω στη πραγματικοτητα το στελνουν σε μικροεργαστηρια και σε λενε οτι το εστειλαν στη samsung και καλα. Πανε να δεις ποσο θα σε χρεωσουν για αλλαγη οθονης σε samsung ή πλαισιο και ποσο σε εργαστηρια και δες και ποσο κανει απο ebay που απο εκει θα την παρουν ολοι την οθονη. Σκεψου μετα ο καθενας με αυτες τις τιμες αν δεν το κανει μονος του σε ποιον θα το παει να το επισκευασει.

 

Y.Γ. Να στε καλα ολοι που με βοηθησατε στο πως να περασω TWRP για να ρουταρω το κινητο. Δεν βαριεσαι την βρηκα μονος μου την ακρη και τωρα ξεκινω το στησιμο του κινητου. Καληνυχτες

Εγώ ξέρω ότι απευθύνεσαι κατευθείαν στην εταιρεία. Και σ αυτούς να πας θα σε παραπεμψουν στην εταιρεία

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η αλλαγή οθόνης δεν έχει σχέση με την εγγύηση

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετα την αναλυση αγορων και τα περιτιαυτα.kostas1 38 ειμαι που θα παει θα σε φτασω χεχεχε... Για να σας ρωτησω ρε παιδια τωρα κανα official dark theme θα μας δοθει γιατι αυτη η ασπραδα πολυ με εχει ξενερωσει.

Έχει αρκετά σκουρα θέματα που είναι εξαιρετικά και μέσω του poco launcher σκουραινεις και τα υπομενου. Ψάξτο λίγο.

Εμένα πάλι με κούρασε η πολύ μαυρίλα κι έχω κρατήσει σκούρο μόνο viber, youtube και messenger.

Δεν καταλαβαίνεις που αρχίζει το κινητό και που τελειώνει. Άρχισε να μου φαίνεται πολύ μονότονο αλλά γούστα είναι αυτά.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα ειδικά με τα διαδυκτιακα κατάστηματα είναι σαν να το παίρνεις από Κίνα χωρίς τον φόβο τελωνείου.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα ειδικά με τα διαδυκτιακα κατάστηματα είναι σαν να το παίρνεις από Κίνα χωρίς τον φόβο τελωνείου.

Όχι φίλε μου δεν έχει καμία σχέση. Έχω πάρει αρκετά προϊόντα από σκρουτζ και δεν είχα θέμα. Δύο βασικά πράγματα είναι ότι τα παίρνω με αντικαταβολή οπότε το προϊόν το παίρνεις και μετά το πληρώνεις.

Και κάτι που δεν το ξέρουν πολλοί είναι ότι σε συνεννόηση με το κατάστημα τους λες ότι δεν κάνω παραλαβή το προϊόν αν δεν είναι σφραγισμένο.Η μεταφορική το ανοίγει γιατί έχει δώσει εντολή ο αποστολέας, το βλέπεις ζελατίνα, πληρώνεις και φεύγεις.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τώρα βγήκε και το θέματακι με το πάνελ και αντε να ρισκάρεις να έχεις το <<καλο>>. Έχει κάποιος την armored edition να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα ειδικά με τα διαδυκτιακα κατάστηματα είναι σαν να το παίρνεις από Κίνα χωρίς τον φόβο τελωνείου.

Εαν το εκαστοτε καταστημα τα φερνει απο Κινα ναι.

Κανουν αλλες συμφωνιες με τα Κινεζομαγαζα.

Που τα περισσοτερα σκτρουτζομαγαζα αυτο κανουν αλλωστε χρονια τωρα.

Και φυσικα η επισημη εγγυηση 2 ετων δεν ισχύει.

 

@menioseten

Φιλε το αυτονοητο ειναι να το παρω σφραγισμενο,και εννοω εργοστασιακα σφραγισμενο.Αλλιως βρισκω μεταχ/νο με ακομα καλυτερη τιμη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά σκουρα θέματα που είναι εξαιρετικά και μέσω του poco launcher σκουραινεις και τα υπομενου. Ψάξτο λίγο.

Εμένα πάλι με κούρασε η πολύ μαυρίλα κι έχω κρατήσει σκούρο μόνο viber, youtube και messenger.

Δεν καταλαβαίνεις που αρχίζει το κινητό και που τελειώνει. Άρχισε να μου φαίνεται πολύ μονότονο αλλά γούστα είναι αυτά.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

σε EU dev υπαρχει ηδη night mode και νομιζω και στην ελληνικη dev
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τώρα βγήκε και το θέματακι με το πάνελ και αντε να ρισκάρεις να έχεις το <<καλο>>. Έχει κάποιος την armored edition να μας πει εντυπώσεις;

Για να σου φύγει το άγχος, κανείς δεν έγραψε ότι το άλλο πάνελ έχει θέμα, απλά σε κάποιους που υπάρχει το πρόβλημα ανάμεσα στα

χιλιάδες κομμάτια είχαν το θέμα.

Αυτό μπορεί να συμβεί και στην καλύτερη οικογένεια.

Επίσης ξέχασα να πω ότι στους περισσότερους μετά την τελευταία αναβάθμιση έφυγε το πρόβλημα.

Εγω στη θέση σου θα προχωρούσα στην αγορά με κλειστά μάτια, η συσκευή είναι τούμπανο.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα ειδικά με τα διαδυκτιακα κατάστηματα είναι σαν να το παίρνεις από Κίνα χωρίς τον φόβο τελωνείου.

Εξαρτάται το σκρουτζομάγαζο.

Σε κάποια έχεις μια χαρά υποστήριξη, σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

 

Ευχαριστώ, τώρα βγήκε και το θέματακι με το πάνελ και αντε να ρισκάρεις να έχεις το <<καλο>>. Έχει κάποιος την armored edition να μας πει εντυπώσεις;

Καλό θα ήταν να μην υπήρχε το εν λόγω θεματάκι αλλά, πίστεψέ με, δεν είναι και κάτι το φοβερό.

Χώρια που και από μεγάλη αλυσίδα να το πάρεις, πολύ αμφιβάλλω αν θα το αναγνωρίσουν ως ελαττωματικό.

Άντε τώρα να τους πεις ότι όταν το βάζω πάνω στο μαξιλάρι μου ή σε κάποια άλλη μαλακή επιφάνεια, δεν έχει καλή απόκριση και τα λοιπά.

Πάρ' τ' αυγό και κούρευτο....

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για να σου φύγει το άγχος, κανείς δεν έγραψε ότι το άλλο πάνελ έχει θέμα, απλά σε κάποιους που υπάρχει το πρόβλημα ανάμεσα στα

χιλιάδες κομμάτια είχαν το θέμα.

Αυτό μπορεί να συμβεί και στην καλύτερη οικογένεια.

Επίσης ξέχασα να πω ότι στους περισσότερους μετά την τελευταία αναβάθμιση έφυγε το πρόβλημα.

Εγω στη θέση σου θα προχωρούσα στην αγορά με κλειστά μάτια, η συσκευή είναι τούμπανο.

 

Pocophone F1

 

Για πιο προβλημα μιλατε???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται το σκρουτζομάγαζο.

Σε κάποια έχεις μια χαρά υποστήριξη, σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

 

 

Καλό θα ήταν να μην υπήρχε το εν λόγω θεματάκι αλλά, πίστεψέ με, δεν είναι και κάτι το φοβερό.

Χώρια που και από μεγάλη αλυσίδα να το πάρεις, πολύ αμφιβάλλω αν θα το αναγνωρίσουν ως ελαττωματικό.

Άντε τώρα να τους πεις ότι όταν το βάζω πάνω στο μαξιλάρι μου ή σε κάποια άλλη μαλακή επιφάνεια, δεν έχει καλή απόκριση και τα λοιπά.

Πάρ' τ' αυτό και κούρευτο....

Απο το εκαστοτε καταστημα η υποστηριξη εννοεις προφανως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για πιο προβλημα μιλατε???

 

NVT-ts (καλό πάνελ) VS fts_ts (ελαττωματικό).

Έτσι ειπώθηκε τουλάχιστον και στη δική μου την περίπτωση έδειξε να ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το εκαστοτε καταστημα η υποστηριξη εννοεις προφανως.

Έτσι ακριβώς.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την armored edition την έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις; Χωρίς θήκη θα είναι οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ ήταν θέμα software που διορθώθηκε; Αν είναι έτσι σιγά τα ωά. Θέμα hardware να μην είναι.

Link to comment
Share on other sites

NVT-ts (καλό πάνελ) VS fts_ts (ελαττωματικό).

Έτσι ειπώθηκε τουλάχιστον και στη δική μου την περίπτωση έδειξε να ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς.

Παιδιά προσοχή στις λέξεις, το γράφω και το τονίζω από την αρχή που ανέβασα την φωτογραφία.

Κάνεις δεν είπε ότι είναι ελαττωματικό αλλά ότι σε αυτό το πάνελ κάποια κομμάτια στις χιλιάδες που βγήκαν, οι χρήστες είπαν ότι είχαν το θέμα.

 

 

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στις λέξεις, το γράφω και το τονίζω από την αρχή που ανέβασα την φωτογραφία.

Κάνεις δεν είπε ότι είναι ελαττωματικό αλλά ότι σε αυτό το πάνελ κάποια κομμάτια στις χιλιάδες που βγήκαν, οι χρήστες είπαν ότι είχαν το θέμα.

Ναι, σωστό. Μην πάρουμε κι ανθρώπους στο λαιμό μας. Μια χαρά είναι το κινητό.

Απλά κάπως έπρεπε να το περιγράψω κι επέλεξα τη λέξη "ελαττωματικό".

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

NVT-ts (καλό πάνελ) VS fts_ts (ελαττωματικό).

Έτσι ειπώθηκε τουλάχιστον και στη δική μου την περίπτωση έδειξε να ισχύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην υπερβαλλουμε με τη λεξη ελατωματικο και τρομοκρατειτε ο κοσμος. Οπως εχω πει εγω αγορασα 2 pocophone ενα για μενα και ενα για τη γυναικα μου το δικο μου εχει fts_ts και της γυναικας μου ΝVΤ-ts τα δοκιμασα πλαι πλαι στο χερι και τα 2 δεν εχουν καμια διαφουρα στο touch. Η διαφορα τους ειναι οπως εχει πει και καποιο αλλο παιδι εδω μεσα μονο οταν ειναι ακουμπισμενα σε μαλακη επιφανεια(μαξιλαρι,στρωμα κρεβατιου) το fts_ts αργει να ανταποκριθει μερικες φορες οχι παντα το touch του. Εγω προσωπικα δεν το βρισκω σοβαρο θεμα αφου σχεδον ολη την ωρα στο χερι το εχουμε και δουλευουμε που εκει δεν εχει καμια διαφορα το ενα απο το αλλο. Και αν δεν διαβαζα εδω μεσα για αυτη τη διαφορα μπορει να μην το προσεχα καν τοσο ασημαντη διαφορα ειναι

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Άρα το "προβληματικό" χρειάζεται λίγο παραπάνω πιεση.?

Σωστά καταλαβαίνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το "προβληματικό" χρειάζεται λίγο παραπάνω πιεση.?

Σωστά καταλαβαίνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι. Εγω που ήρθα από εξαετίας galaxy n3 χρειάστηκα μια δύο μέρες για να προσαρμοστω.

Στο n3 λίγο αγγίζεις την εφαρμογή

και ανοίγει.

Εδω παρατηρήσα ότι αν πας να κλείσεις την οθόνη με διπλό κτύπημα και την έχεις όρθια σε βάση, μερικές φορές δεν το πιάνει,

ενώ στο n3 απλά την ακουμπουσες ελαφριά και έκλεινε.

 

Το ξαναλέω ότι η συσκευή είναι τούμπανο και τα οποία προβληματάκια αναφέρονται είναι αμελητέα μπροστά την καθημερινή βαρία χρήση.

 

 

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τελειωσα με περασμα TWRP και εκανα και root δεν ξερω τι να κανω να μεινω με stable να παω σε dev ή στην ελληνικη XTRV?
Link to comment
Share on other sites

καεβασα το youtube vanced και το micro g και ενω βαζω τα στοιχεια μου να συνδεθει καπου σκαλωνει και δε τα περνει

 

ειναι θεμα εφαρμογης η θεμα ρομ ?

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο Google Chrome και δοκίμασε πάλι με κλειστό το chrome.. Θα σου το περάσει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια custom aosp, los, κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ειναι πολυ αοριστο ρωταω απο κοσμο που εχει δοκιμασει και εχει κατασταλαξει σε μια που ειναι ειτε η πιο λειτουργικη ειτε πιο ομορφη ή ευχρηστη. Εγω ειμαι ακομα 4 μερες με το κινητο ενω άλλοι μηνες και σιγουρα εχουν δει πολλα για να προτεινουν. Το οτι υπαρχουν απειρες ρομ για το κινητο μας το ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...