Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερουμε σε ποιες miui κραταει ειδοποιησεις μονιμα πανω αριστερα ?

σε ποια eu ?stable η dev και σε ποια ελληνικη ?stable η dev ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως ακόμα και με wakelocks η μπαταρία κατάφερε να βγάλει 4 ώρες sot.

.

4 ώρες sot για το f1 είναι απλά απαράδεκτος χρόνος μπαταρίας ακόμη και αν έκανες πολυυυυυ βαρία χρήση.

Δεν ξέρω πια ρομ έχεις οπότε έχω στην θέση σου θα έκανα πρώτα ένα Hard reset και μετά μια μια τις εφαρμογές.

Εγω είμαι με την τελευταία σταθερή και η μπαταρία είναι βράχος.

e2e6aa263d9ae1e65fc7a1ebb9eaa7f5.jpg642b7f90fa96f0e5ef78aa9958ca86d9.jpg9a9f11c1459ec71fd01da02783b0f51f.jpg

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η ενεργοποίηση γιατί με ενδιαφέρει και εμένα
Καλημέρα. Ενεργοποίησα την υπηρεσία τηλεφωνοντας στο 13830 της Vodafone. Με σύνδεσαν με τεχνικό στον οποίο είπα ότι έχω iPhone. Μετά από λίγη ώρα ήρθε και το επιβεβαιωτικο μήνυμα. Το ζήτημα είναι τώρα ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις τον διακόπτη ενεργοποίησης του vowifi. Έχω φάει τον τόπο.

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία;;;

 

(έχω την τελευταία dev 9.5.9)

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενεργοποίησα την υπηρεσία τηλεφωνοντας στο 13830 της Vodafone. Με σύνδεσαν με τεχνικό στον οποίο είπα ότι έχω iPhone. Μετά από λίγη ώρα ήρθε και το επιβεβαιωτικο μήνυμα. Το ζήτημα είναι τώρα ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις τον διακόπτη ενεργοποίησης του vowifi. Έχω φάει τον τόπο.

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία;;;

 

(έχω την τελευταία dev 9.5.9)

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αμα πας ρυθμισεις,καρτες sim και δικτυα και μετα πατησεις πανω εκει που λεει vodafone δε στο βγαζει κατω κατω ?εχεις dev global ?κραταει ειδοποιησεις πανω αριστερα ?
Link to comment
Share on other sites

αμα πας ρυθμισεις,καρτες sim και δικτυα και μετα πατησεις πανω εκει που λεει vodafone δε στο βγαζει κατω κατω ?εχεις dev global ?κραταει ειδοποιησεις πανω αριστερα ?
Έχω την Global 9.5. 9 beta και τις κρατάει τις ειδοποιήσεις μόνιμα πάνω αριστερά.

Δες το print screen από τις ρυθμίσεις μου :b875b3370f3b49876e42e4eaa9cb48ad.jpga21401333922e8c80c8dc5ade9708800.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Global 9.5. 9 beta και τις κρατάει τις ειδοποιήσεις μόνιμα πάνω αριστερά.

Δες το print screen από τις ρυθμίσεις μου :b875b3370f3b49876e42e4eaa9cb48ad.jpga21401333922e8c80c8dc5ade9708800.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πάτα εκεί που λέει vofafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*# *#869434#*#* ετσι το έχεις ενεργοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

πάτα εκεί που λέει vofafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*# *#869434#*#* ετσι το έχεις ενεργοποιήσει?

Ναι κανονικά. Enabled.

Δεν βγαίνει πουθενά ο διακόπτης

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Enabled.

Δεν βγαίνει πουθενά ο διακόπτης

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μηπως το βγαλανε ?αν και δε νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Enabled.

Δεν βγαίνει πουθενά ο διακόπτης

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις του Vowifi θα πατήσεις το *#*#869434#*#* στον dialer τόσες φορές μέχρι να σου γράψει "Vowifi carrier check was disabled" (δηλ. σε σένα χρειάζεται να το κάνεις άλλη μια φορά)

7JPthc0_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να αλλάξω το region του κινητου σε κάποια αλλη χώρα εκτός Ελλάδας,για να μου έρθει το stable update της 10.3.4.0 ..

 

Έχει κανείς κάποια απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε την έχουν δώσει ακομη στη Ελλάδα ίσως?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι χαλια γραμματοσειρα ειναι αυτη ρε παιδια στην 9.5.9 dev ?
Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις του Vowifi θα πατήσεις το *#*#869434#*#* στον dialer τόσες φορές μέχρι να σου γράψει "Vowifi carrier check was disabled" (δηλ. σε σένα χρειάζεται να το κάνεις άλλη μια φορά)

 

7JPthc0_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το κατάφερα. Απλά δεν είχα φανταστεί ότι πρέπει να λέει vowifi carrier check DISABLED!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το κατάφερα. Απλά δεν είχα φανταστεί ότι πρέπει να λέει vowifi carrier check DISABLED!
οντως ετσι πρεπει να λεει αλλα και γω ποιο πανω δε παρατηρησα οτι το εβαζες στο enable
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε την έχουν δώσει ακομη στη Ελλάδα ίσως?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό δεν είναι αλήθεια ή μάλλον είναι μισή αλήθεια.

Η αναβάθμιση είχε έρθει κανονικά για μερικές ώρες, όταν και την αφαίρεσαν για λόγους που μόνο αυτοί ξέρουν. Στην συνέχεια μάθαμε πως αν γυρίσεις σε Ινδία το region, έρχεται η αναβάθμιση και την κάνεις κανονικά.

Άρα το γιατί, παραμένει άγνωστο, εκτός και αν κάτι μου διαφεύγει. Είναι απαράδεκτο αυτό και έχει συμβεί ξανά στην ίδια συσκευή, αλλά εκείνη η αναβάθμιση, ήρθε με όλα τα Region, eventually. Αυτή, δεν έχει έρθει, και δεν βλέπω να έρχεται (εκτός και αν δώσουν την πιο καινούρια για την οποία διάβασα κάπου εδώ στο νήμα, μαζί, σε όλα τα region).

Link to comment
Share on other sites

οντως ετσι πρεπει να λεει αλλα και γω ποιο πανω δε παρατηρησα οτι το εβαζες στο enable
Η ερώτηση τώρα είναι η εξης:

Προτίμηση δικτύου : wifi ή δίκτυα κινητής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση τώρα είναι η εξης:

Προτίμηση δικτύου : wifi ή δίκτυα κινητής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

wifi βαλε

και μετα κανε μια επαννεκινηση και βαλτω σε λειτουργια πτησης και ανοιξε το wifi και κανε μια κληση να δεις περνει ?

Link to comment
Share on other sites

GoogleCamera_6.2.030

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog470/

Changelog:

Build based on the latest version of GCam which was released with Pixel 3a/XL.

 

HDR+/Enhanced: working.

Night Sight: working.

Portrait (front/back): working.

Time lapse: working.

Video mode: working.

Slow Motion: working.

RAW output: working.

P3 AWB: working only in HDR+ enhanced and Night Sight (forced on!).

* some settings might need app restart to take effect *

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα κάτοχος του pocophone εδώ και κάποιες μέρες και προερχόμενος από το θρυλικό πλέον lemax2 μπορώ να πω ότι η αναβάθμιση μόνο θετική μπορεί να χαρακτηριστεί. Σε όλους τους τομείς υπερέχει με διαφορά το f1 αν εξαιρέσουμε μόνο ότι είναι πλαστικό και το lemax2 μεταλλικό αν και για μένα παντελώς αδιάφορο.

Αρκετά μικρότερο αν και περισσότερες ίντσες το κρατάς στο χέρι πολύ πιο άνετα.

Τεράστια εντύπωση μου έχει κάνει και η μπαταρία απίστευτη αυτονομία.

Έχω την εντύπωση ότι θα αργήσω να αλλάξω πάλι συσκευή μιας και αυτός ήταν και ο αρχικός στόχος της αγοράς του poco!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Με την Indian Version του κινητού από το banggood εκτός από τον φορτιστή που μπορεί να μην είναι eu Θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα κάτοχος του pocophone εδώ και κάποιες μέρες και προερχόμενος από το θρυλικό πλέον lemax2 μπορώ να πω ότι η αναβάθμιση μόνο θετική μπορεί να χαρακτηριστεί. Σε όλους τους τομείς υπερέχει με διαφορά το f1 αν εξαιρέσουμε μόνο ότι είναι πλαστικό και το lemax2 μεταλλικό αν και για μένα παντελώς αδιάφορο.

 

Αρκετά μικρότερο αν και περισσότερες ίντσες το κρατάς στο χέρι πολύ πιο άνετα.

 

Τεράστια εντύπωση μου έχει κάνει και η μπαταρία απίστευτη αυτονομία.

 

Έχω την εντύπωση ότι θα αργήσω να αλλάξω πάλι συσκευή μιας και αυτός ήταν και ο αρχικός στόχος της αγοράς του poco!

 

 

 

Καλοδουλευτο.

Το είχα για δυο μήνες και το μόνο που με απογοήτευσε δίπλα στον θρύλο lemax2 ήταν η οθόνη του.

Σε όλα τα υπόλοιπα ήταν αξιοπρεπέστατο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να είναι τέρας αυτονομίας απέναντι στο le max 2 ;)

 

Το γλυκοκοιτάζω ρε παίδες το ποκακι....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις του Vowifi θα πατήσεις το *#*#869434#*#* στον dialer τόσες φορές μέχρι να σου γράψει "Vowifi carrier check was disabled" (δηλ. σε σένα χρειάζεται να το κάνεις άλλη μια φορά)

7JPthc0_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

Συγνωμη που επεμβαινω στα χωραφια σας, επειδη εγω εχω αλλη συσκευη, αλλα οταν παταω *#*#869434#*#* δεν κανει τιποτα οσες φορες και να το πατησω. Απλα παραμενει ως εχει. Καμμια συμβουλη?

Εχω κανει τα παντα και μονο το volte εχει ενεργοποιηθει.

Ευχαριστω.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επεμβαινω στα χωραφια σας, επειδη εγω εχω αλλη συσκευη, αλλα οταν παταω *#*#869434#*#* δεν κανει τιποτα οσες φορες και να το πατησω. Απλα παραμενει ως εχει. Καμμια συμβουλη?

Εχω κανει τα παντα και μονο το volte εχει ενεργοποιηθει.

Ευχαριστω.

Αν είσαι Vodafone δες εδώ καλύτερα https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459578

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Είχα γράψει και στο post 5685 . Κάποιος που να το εχει αγοράσει πρόσφατα από Ελλάδα υπάρχει; Βλέπω πως δεν αξιζει να το αγοράσει κάποιος απο Κίνα γιατί οι τιμές στο σκρουτζ είναι ίδιες,αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...