Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού υπάρχει κατάλογος για συμβατές θήκες με το Dome,γιατί δεν μπορώ να βρω.

Εχω δει μία απλή διαφανή θήκη σιλικόνης για να φαίνεται και το μπλε χρώμα του τηλ.,αυτήν εδώ,

Baseus Safety Airbag Case Θήκη Σιλικόνης Διάφανη (Samsung Galaxy Note 9), αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζει με το Dome.

 

Το Dome (η εκδοση για note 9) αφηνει υπερβολικα πολυ χωρο διαθεσιμο περιμετρικα. Δε θα εχεις κανενα θεμα με τη θηκη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Θα κάνω μια σύνοψη για όποιον θέλει μια καλή προστασία με γυαλί στο κινητό του, μιας και δοκίμασα και φοράω το παραπάνω tempered που ανέφερα το Σάββατο.

Οι επιλογές λοιπόν, πάντα κατά τη προσωπική μου άποψη, είναι οι εξής:

 

1. Dome Glass:

υπέρ: άριστη εφαρμογή, χωρίς rainbow effect κτλ, άψογο scrolling.

Κατά: ακριβό, αγχωτικό στη τοποθέτηση που θα πρέπει να έχεις μια κάποια εμπειρία σε εφαρμογή tempered glass.

Τιμή: περίπου 50€

 

2. Hofi glass:

Υπέρ: άριστη εφαρμογή, χωρίς rainbow effect κτλ, άψογο scrolling.

Κατά: θέλει αρκετή υπομονή στη τοποθέτηση μιας και αφήνει φουσκάλες. Δε πρέπει να απογοητευθείτε και να συνεχίσετε με το δάχτυλο να διώχνετε τις οποίες φουσκάλες. Θέλει κι αυτό μια κάποια εμπειρία.

Περιμετρικά έχει ένα πολύ λεπτό μαύρο πλαίσιο που, αν και δε φαίνεται καθόλου μετά τη τοποθέτηση, κάποιους μπορεί να τους ενοχλεί.

Τιμή: 12,90€ από frog.gr

 

3. Glass με κόλλα τυπου dome από mrs.gr:

Υπέρ: άριστη εφαρμογή, χωρίς rainbow effect κτλ., Αν είστε Αθήνα (το κατάστημα είναι Γαλάτσι) στο τοποθετούν στο μαγαζί και το παίρνετε αλφαδι. Η τιμή του είναι πολύ καλή για τυπου dome.

Κατά: scrolling 9/10. Τα παραπάνω είναι ένα κλικ καλύτερα. Αν είστε επαρχία πρεπει να σκεφτείτε τη τοποθέτηση μιας και δεν έχει το toolkit του dome.

Τιμή: 19.90€

Υπάρχει κανένα link για το 3ο?

Δεν μπόρεσα να το βρω στο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα link για το 3ο?

Δεν μπόρεσα να το βρω στο κατάστημα

 

https://www.mrs.gr/el/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και μάλλον το βράδυ θα τοποθετήσω το Dome.

1. Το πρέπει να προσέξω για τις φουσκάλες.

2. Τώρα έχει την εργοστασιακή ζελατίνα και θα την βγάλω την ώρα που θα βάλω το τζαμακι ώστε να μείνει πεντακάθαρη. Να την περάσω με το πανάκι ή θα αφήσει χνουδι (άλλωστε θα προέρχεται από ζελατίνα άρα πεντακάθαρη οθόνη)?

Ευχαριστώ

Υ. Γ. Χαζές ερωτήσεις αλλά και το άγχος δεδομένο...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις φουσκάλες δεν περνάς με uv . Καθαρίζεις και ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή. Σελοτειπ στις θύρες. Προσοχή στο ακουστικό. Καλό αλφαδιασμα για να μη δεις την κόλλα να τρέχει κ αγχωθείς :) τα άλλα τα ξέρεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις φουσκάλες δεν περνάς με uv . Καθαρίζεις και ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή. Σελοτειπ στις θύρες. Προσοχή στο ακουστικό. Καλό αλφαδιασμα για να μη δεις την κόλλα να τρέχει κ αγχωθείς :) τα άλλα τα ξέρεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήμουν σίγουρος πως κάποιος ψείρας θα μου απαντήσει αλλά δεν ήξερα ότι θα είναι ο Νο1...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και μάλλον το βράδυ θα τοποθετήσω το Dome.

1. Το πρέπει να προσέξω για τις φουσκάλες.

2. Τώρα έχει την εργοστασιακή ζελατίνα και θα την βγάλω την ώρα που θα βάλω το τζαμακι ώστε να μείνει πεντακάθαρη. Να την περάσω με το πανάκι ή θα αφήσει χνουδι (άλλωστε θα προέρχεται από ζελατίνα άρα πεντακάθαρη οθόνη)?

Ευχαριστώ

Υ. Γ. Χαζές ερωτήσεις αλλά και το άγχος δεδομένο...... :lol:

 

Να είσαι ήσυχος και χωρίς άγχος όλα καλά θα πάνε.

Καλό καθάρισμα ότι λένε οι οδηγίες, και όχι πολύ καθυστέρηση από την στιγμή που θα πέσει η κόλλα μέχρι να βάλεις το τζάμι.

Όλα έτοιμα δίπλα σου.

Γιατί αν μεσολαβήσει πολύς χρόνος δεν είναι ότι καλύτερο τελευταία στιγμή να μαζεύεις την τελευταία σκόνη που έκατσε.

Επίσης κοίταξε να το βάλεις με την πρώτη φορά, αν κάνει φυσαλίδες και χωρίς να περάσεις την λάμπα ξεκινήσεις καθαρισμούς κτλ έχεις ποιο λίγες πιθανότητες να το πετύχεις.

Στο τελευταίο που έβαλα έκανε φυσαλίδες, έβγαλα έπλενα καθάρισα, το ξανά βάζω πάλι φυσαλίδα.

Το στεγνωσα (με την λάμπα) και σε δύο μέρες καλύτερα να μη σου δείξω πως έγινε.

Η πρώτη τοποθέτηση να προσέξεις να είναι σωστή να μη χρειαστεί δεύτερη.

Και μη ξεχάσεις τα σφουγγαράκια κάνουν δουλειά!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι ήσυχος και χωρίς άγχος όλα καλά θα πάνε.

Καλό καθάρισμα ότι λένε οι οδηγίες, και όχι πολύ καθυστέρηση από την στιγμή που θα πέσει η κόλλα μέχρι να βάλεις το τζάμι.

Όλα έτοιμα δίπλα σου.

Γιατί αν μεσολαβήσει πολύς χρόνος δεν είναι ότι καλύτερο τελευταία στιγμή να μαζεύεις την τελευταία σκόνη που έκατσε.

Επίσης κοίταξε να το βάλεις με την πρώτη φορά, αν κάνει φυσαλίδες και χωρίς να περάσεις την λάμπα ξεκινήσεις καθαρισμούς κτλ έχεις ποιο λίγες πιθανότητες να το πετύχεις.

Στο τελευταίο που έβαλα έκανε φυσαλίδες, έβγαλα έπλενα καθάρισα, το ξανά βάζω πάλι φυσαλίδα.

Το στεγνωσα (με την λάμπα) και σε δύο μέρες καλύτερα να μη σου δείξω πως έγινε.

Η πρώτη τοποθέτηση να προσέξεις να είναι σωστή να μη χρειαστεί δεύτερη.

Και μη ξεχάσεις τα σφουγγαράκια κάνουν δουλειά!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

1. Ποια εννοείς σφουγγαράκια? Τα πανάκια, το αυτοκολλητακι ή κάτι άλλο?

2. Αν με το που θα ρίξω το τζαμάκι δω φυσαλίδες, το βγάζω και το πλένω ή αρχίζω να πιέζω μήπως και φύγουν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

1. Ποια εννοείς σφουγγαράκια? Τα πανάκια, το αυτοκολλητακι ή κάτι άλλο?

2. Αν με το που θα ρίξω το τζαμάκι δω φυσαλίδες, το βγάζω και το πλένω ή αρχίζω να πιέζω μήπως και φύγουν?

 

Όχι τα πανάκια, ούτε τα αυτοκόλλητα,

Δύο πλακέ άσπρα σφουγγαράκια που μπαίνουν δεξιά αριστερά για να απορροφήσουν τυχόν κόλλα που θα βγει από το τζάμι..

 

Αν είναι τέρμα άκρη του τζαμιού ίσως καταφέρεις να βγάλεις την φυσαλίδα πιέζοντας ελαφρά.

Και λέω ελαφρά γιατί το τζάμι κουνιέται αν δεν περάσεις την λάμπα δεν είναι σταθερό.

 

Αν δεις μια μικρή φυσαλίδα θα έλεγα να την αφήσεις ως έχει παρά βγάλε πλενε κτλ.

Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα μη σε πάρω στο λαιμό μου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι τα πανάκια, ούτε τα αυτοκόλλητα,

Δύο πλακέ άσπρα σφουγγαράκια που μπαίνουν δεξιά αριστερά για να απορροφήσουν τυχόν κόλλα που θα βγει από το τζάμι..

 

Αν είναι τέρμα άκρη του τζαμιού ίσως καταφέρεις να βγάλεις την φυσαλίδα πιέζοντας ελαφρά.

Και λέω ελαφρά γιατί το τζάμι κουνιέται αν δεν περάσεις την λάμπα δεν είναι σταθερό.

 

Αν δεις μια μικρή φυσαλίδα θα έλεγα να την αφήσεις ως έχει παρά βγάλε πλενε κτλ.

Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα μη σε πάρω στο λαιμό μου.

 

Δεν με πρόλαβες, το εβαλαααα!!!!

Ευτυχώς πήγαν ολα καλά. Έμεινε μια απειριοελαχιστη φουσκιτσα κάτω στην άκρη, στην γωνία Edge αλλά δεν φαίνεται.

Τελικά ήταν ευκολακι.....

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα.

Ναι, πρέπει να βάλω.....

Τωρα θέλω να πάρω θήκη για να το βγάλω στην κυκλοφορία...... :lol:

Samsung silicone μαύρη. Αν έχει κάποιος για πούλημα ας μου γράψει άμεσα μιας και το πρωί θα κάνω την παραγγελία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πρόλαβες, το εβαλαααα!!!!

Ευτυχώς πήγαν ολα καλά. Έμεινε μια απειριοελαχιστη φουσκιτσα κάτω στην άκρη, στην γωνία Edge αλλά δεν φαίνεται.

Τελικά ήταν ευκολακι.....

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

 

Στην γωνία edge.

Εκεί άφησε και το τελευταίο που έβαλα, το έβγαλα να το ξανά βάλω και έγινε σκ***α.

Καλύτερα που το άφησες έτσι.

Εγώ το έβγαλα για φυσαλίδα μέγεθος κεφάλι καρφίτσας.

 

Μπασηπεριπτωση.

Τώρα είναι ώρα να το χαρείς!!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα.

Ναι, πρέπει να βάλω.....

Τωρα θέλω να πάρω θήκη για να το βγάλω στην κυκλοφορία...... :lol:

Samsung silicone μαύρη. Αν έχει κάποιος για πούλημα ας μου γράψει άμεσα μιας και το πρωί θα κάνω την παραγγελία.

Εγώ την πήρα αλλά δεν μου αρέσει.

Πολύ το μεγαλώνει νομίζω ρε ****το!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα.

Ναι, πρέπει να βάλω.....

Τωρα θέλω να πάρω θήκη για να το βγάλω στην κυκλοφορία...... :lol:

Samsung silicone μαύρη. Αν έχει κάποιος για πούλημα ας μου γράψει άμεσα μιας και το πρωί θα κάνω την παραγγελία.

Κώστα έχεις pm.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δυστυχως το κιν ειχε μια στενη επαφη σε εδαφος με χαλικι και εκανε μια γραντζουνια-ρωγμη το τζαμακι ο οποιο ηταν πακετο με την 360 hin fit της spigen ... γνωριζει κανεις ποιο αλλο τεμπερντ γκλας μπορει να ταιριαξει με την συγκεκριμενη θηκη και να χει σωστη εφαρμογη???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διώξω την φυσαλίδα που μου έμεινε κάτω δεξιά???

 

 

 

https://i.postimg.cc/VfSH16zk/20181204-075300.jpg20181204-075300.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διώξω την φυσαλίδα που μου έμεινε κάτω δεξιά???

 

 

 

https://i.postimg.cc/VfSH16zk/20181204-075300.jpg20181204-075300.jpg

 

Όχι!

μόνο αν βγάλεις το τζάμι αφαιρέσεις την κόλλα και τοποθετήσεις ξανά με το δεύτερο σωληνάριο που παρέχετε με την συσκευασία του Dome.

Κάτι που ποτέ δεν πίστεψα ότι μπορεί να πάει καλά.

 

Άστο έτσι καλύτερα.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει κανεις αν καποιο μαγαζι αναλαμβανει την τοποθετηση στο τζαμι της Dome;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διώξω την φυσαλίδα που μου έμεινε κάτω δεξιά???

 

 

Όχι, όπως σου είπε ο Νίκος δε γίνεται χωρίς να αφαιρέσεις το γυαλι. Καλύτερα άφησε το έτσι

Ακολούθησες το tip να αφήσεις να κυλήσει η κόλλα μέχρι το κέντρο και όταν αυτή ακουμπήσει το γυαλι να τραβήξεις την γλώσσα που επιτρέπει σε όλο το γυαλι να ακουμπήσει στην οθόνη;

Αυτό είναι το στοίχημα για να μη δημιουργούνται φυσαλίδες, το έγραψα και παραπάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες γνωριζει κανεις αν καποιο μαγαζι αναλαμβανει την τοποθετηση στο τζαμι της Dome;

 

Δε νομίζω Σωτήρη. Δοκιμάσε το μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όπως σου είπε ο Νίκος δε γίνεται χωρίς να αφαιρέσεις το γυαλι. Καλύτερα άφησε το έτσι

Ακολούθησες το tip να αφήσεις να κυλήσει η κόλλα μέχρι το κέντρο και όταν αυτή ακουμπήσει το γυαλι να τραβήξεις την γλώσσα που επιτρέπει σε όλο το γυαλι να ακουμπήσει στην οθόνη;

Αυτό είναι το στοίχημα για να μη δημιουργούνται φυσαλίδες, το έγραψα και παραπάνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε νομίζω Σωτήρη. Δοκιμάσε το μόνος σου...

 

Ναι, το έκανα έτσι ακριβώς. Μάλιστα είχε μείνει μια μεγάλη φυσαλίδα στο κέντρο αλλά το άγγιξα πολύ ελαφρά και την έβγαλα. Έμεινε αυτή η μικρή στην άκρη όπου λόγω της θέσης της (φαίνεται υπό γωνία) δεν την πρόσεξα.

Δεν πειράζει όμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες γνωριζει κανεις αν καποιο μαγαζι αναλαμβανει την τοποθετηση στο τζαμι της Dome;

 

Είμαι από αυτούς που "δεν πιάνουν τα χέρια τους". Παρ' όλα αυτά σου λέω να δεις 2-3 το βίντεο, κάνε και μια φορά "εικονική" τοποθέτηση (εμένα με βοήθησε πολύ) και προχώρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω τον ασύρματο φορτιστή της Samsung τύπου stand. Θέλω να είναι συνδεδεμένος στην πρίζα και να μην βάζω βγάζω το καλώδιο από πίσω αλλά να έχω πάνω το τηλέφωνο χωρίς να φορτίζει. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται η ασύρματη φόρτιση;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω τον ασύρματο φορτιστή της Samsung τύπου stand. Θέλω να είναι συνδεδεμένος στην πρίζα και να μην βάζω βγάζω το καλώδιο από πίσω αλλά να έχω πάνω το τηλέφωνο χωρίς να φορτίζει. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται η ασύρματη φόρτιση;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Νομιζω πως οχι, φιλε.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα σήμερα.Πήρα μία διαφανή θήκη σιλικόνης,αλλά ενώ είναι καλή γενικά,δεν έχει προεξέχοντα χείλη ώστε να προστατεύσει το τηλ εάν αυτό πέσει με τη μούρη.:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα σήμερα.Πήρα μία διαφανή θήκη σιλικόνης,αλλά ενώ είναι καλή γενικά,δεν έχει προεξέχοντα χείλη ώστε να προστατεύσει το τηλ εάν αυτό πέσει με τη μούρη.:(
Spigen neo hybrid ή τη γνήσια standing cover

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...