Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα φορτιστή σαν το δικό του τον γνήσιο από που μου προτείνετε να το πάρω εννοείται από Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις αγορασα τον ασυρματο φορτιστη της Samsung και παρατηρω οτι πρεπει να το ακουμπησω 2 _ 3 φορες για να ξεκινησει να φορτισει.Μηπως φταιει η θηκη; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα τον ασυρματο φορτιστη της Samsung και παρατηρω οτι πρεπει να το ακουμπησω 2 _ 3 φορες για να ξεκινησει να φορτισει.Μηπως φταιει η θηκη; Ευχαριστω

Με ασύρματο φορτιστή Blizwolf δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με την πρώτη επαφή ξεκινάει η φόρτιση.

Από θήκη έχω Spigen Liquid Air. Μήπως το απομακρύνεις αμέσως και δεν προλαβαίνει να ξεκινήσει η διαδικασία ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 βδομάδες και κάτι με την spigen neo hybrid σε χρώμα gunmetal, χωρις να έχει πέσει ποτέ το τηλέφωνο, έχω να πω οτι:

1. Η θήκη είναι ωραία στο χέρι αν και δεν έχει πολύ καλό γκριπ σε επιφάνεια με κλήση.

2. Στην μια πάνω γωνία στο σημείο που ενώνονται τα δύο μέρη της θήκης έχει ξεβαψει ελαφρώς το περιστατικό κομμάτι.

3. Αν και δεν μπαίνει σχεδόν καθόλου σκόνη μέσα στη θήκη, και παρόλο που το βγάζω απ τη θήκη για να το καθαρίσω κάθε 1-2 μέρες, στο πίσω μέρος, χαμηλά έχει αποκτήσει μια αισθητή γρατζουνιά 1,5-2 εκατοστών και κάποιες αραχνιες που φαίνονται ανάλογα τον φωτισμό.

 

Γενικά δεν περίμενα να έχω γρατζουνιές από τόσο νωρίς, ούτε η θήκη να αρχίσει να ξεβαφει. Παρ' όλα αυτά με βλέπω να την παίρνω και σ άλλο χρώμα, μια και είναι απ τις πιο ωραίες σε εμφάνιση αλλά και στο χέρι. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η spigen έχει ρίξει πολύ τα στάνταρ της.

Εγω είχα πρόβλημα με την Slim armor που άρχισε να ξεφλουδιζει μετά από μόλις 2 εβδομάδες πολύ προσεκτικής χρήσης στα πλάγια.

Απαράδεκτο, σκεφτείτε ότι η spigen μου πρόσφερε να μου στείλει τη rugged armor γιατί γνωρίζουν ότι η σλιμ και η tough έχουν πρόβλημα με την ματ επιφάνεια που ξεφλουδιζει.

 

Αντί να ασχολούμαι με μ%$#κιες πήρα μια UAG plasma που δεν καταλαβαίνει τίποτα κι ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το thread για τα bluetooth δεν έχει πολλή κίνηση.. Πείτε ρε παιδιά καμία ιδέα..

Απ τον Γενάρη είχα ένα plantronics Voyager 3200 (ο αντικαταστάτης του edge) από το οποίο ήμουν υπερευχαριστημένος. Δυστυχώς όμως δεν άντεξε να μουλιαζει μια μέρα στο νερό, που το έβαλε με κάτι ρούχα η κοπέλα μου. Επομένως, θέλω τη βοήθεια σας.. Να την χωρίσω η όχι?

 

Πέρα απ την πλάκα επειδή χρειάζομαι και ασυρματα ακουστικά για το γυμναστηριο, είμαι σε δίλλημα. Να πάρω το ίδιο και ενα ζευγάρι headphones JBL t500bt, για να έχω στο γυμναστήριο (σύνολο 130€), η να πάρω διπλές bluetooth ψείρες τύπου Huawei freebuds (100€) / apple airpods (130€) / Samsung iconx 2018 (160€)?

Ο βασικός προβληματισμός μου με τα τρία τελευταία είναι ότι δεν θα χουν την ποιότητα κλήσης του plantronics, αλλά και ότι θα φεύγουν απ το αυτί στο γυμναστήριο. Ενώ δεν ξέρω καθόλου τι κάνουν από μπάσο.

Για πείτε καμία γνώμη..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η spigen έχει ρίξει πολύ τα στάνταρ της.

Εγω είχα πρόβλημα με την Slim armor που άρχισε να ξεφλουδιζει μετά από μόλις 2 εβδομάδες πολύ προσεκτικής χρήσης στα πλάγια.

Απαράδεκτο, σκεφτείτε ότι η spigen μου πρόσφερε να μου στείλει τη rugged armor γιατί γνωρίζουν ότι η σλιμ και η tough έχουν πρόβλημα με την ματ επιφάνεια που ξεφλουδιζει.

 

Αντί να ασχολούμαι με μ%$#κιες πήρα μια UAG plasma που δεν καταλαβαίνει τίποτα κι ησύχασα.

 

εχεις απολυτο δικιο

η δικη μου [Thin Fit] σε μια εβδομαδα εγινε ετσι [screen shot]

Βεβαια μου την αλλαξαν αμεσα και μου ειπαν οτι στην συγκεκριμενη ειχαν ειδοποιηθει οτι ηταν προβληματικη η βαφη

 

 

 

ps

επειδη μου αρεσουν οι λεπτες θηκες πηρα μια MSVII και ειναι α ψ ο γ η!!

https://goo.gl/yDTx21

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ωραία θήκη αλλά προσωπικά προτιμώ να μην έχει εκτεθειμένα μέρη της συσκευής περιμετρικά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε γμτ στο note 8 έχω τη neo hybrid και στους 11 μήνες δεν έχει πάθει τίποτε, σαν καινούργια. Αν δεν έπαιρνα για το note 9 τη γνήσια protective stand, πάλι στην neo hybrid θα πήγαινα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το thread για τα bluetooth δεν έχει πολλή κίνηση.. Πείτε ρε παιδιά καμία ιδέα..
Εγώ πήρα αυτά και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Υπόψιν είναι από τα ελάχιστα bluetooth 5.0 με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07B9R67WR/ref=oh_aui_i_d_old_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

03258344069753199449c1fbd7061adc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτή την θήκη https://www.tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=14379

για φθηνή λύση μέχρι να πάω να βάλω x one γυαλί & urban plasma θήκη. Η θήκη είναι άψογη παρότι είναι φθηνή. Καλύπτει το κινητό παντού & δεν έχει κανένα πρόβλημα στην αφή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τζαμάκι έκλεισε για μένα σήμερα οριστικά με την τοποθέτηση του x-one. Πάχος μόλις 0,2 χιλ., απίστευτη διαύγεια και 100% ανταπόκριση.

 

Η αγορά και η τοποθέτηση έγινε από μαγαζί στο Αιγάλεω. Ευχαρίστως με pm όποια άλλη λεπτομέρεια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλημέρα

Σχετικά με το συγκεκριμένο Τζαμάκι ( x-one) , έχει κάποιος άποψη ? Έχει κόλλα παντού ή μόνο στις άκρες?

Σκέφτομαι να το τοποθετήσω μήπως και κάνω δουλειά..

Μέχρι τώρα έχω πετάξει 20 ευρώ σε άλλα τζαμάκια..

 

Αναφορικά με θήκες , για κάποιον που θέλει πολύ λεπτή θήκη ( όπως εμένα..) , προτείνω και εγώ τις θήκες MSVII . Πολύ καλές . Επίσης και η Spigen thin fit είναι αντίστιχα μια καλή επιλογή..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Είναι full glue. Το μόνο του αρνητικό για μένα είναι ότι κόβει αρκετά από τα πλαϊνά της οθόνης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι full glue. Το μόνο του αρνητικό για μένα είναι ότι κόβει αρκετά από τα πλαϊνά της οθόνης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Οκ Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Θα το τοποθετήσω εντός της επόμενης εβδομάδας και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Είναι full glue. Το μόνο του αρνητικό για μένα είναι ότι κόβει αρκετά από τα πλαϊνά της οθόνης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Συμφωνω. Δεν επρεπε να βάλουν το μαυρο πλαίσιο περιμετρικα. Επρεπε να την αφησουν σκετο τζαμακι... Σε κάτι χαζοπεσιματα που ειχα μέσα στο αμάξι δεν έχει πάθει τίποτα. Μετά από 3 εβδομάδες ούτε μια γρατζουνιά και δεν την προσέχω ιδιαίτερα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Επίσης ελπίζω να μην σπάει εύκολα σε γερό πεσιμο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική επιλογή το Whitestone dome. Η διαφορά με τα απλά screen protectors είναι τεράστια. Τόσο σε αίσθηση όσο και ευκρίνεια της οθόνης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Από το s8 γλυκοκοιτάζω το whitestone dome glass, δεν το πήρα ούτε με το note 8 και το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα για το note 9.Απλά δεν υπάρχει.......και σε συνδυασμό με την protective case της samsung τα σπάνε.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Από το s8 γλυκοκοιτάζω το whitestone dome glass, δεν το πήρα ούτε με το note 8 και το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα για το note 9.Απλά δεν υπάρχει.......και σε συνδυασμό με την protective case της samsung τα σπάνε.....!!!!

 

Το τοποθετήσατε μόνοι σας ρε παιδιά? Με τρομάζει λίγο η όλη διαδικασία που είδα στο youtube.. Κάνουν τοποθέτηση σε κάποιο μαγαζί?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το τοποθετήσατε μόνοι σας ρε παιδιά? Με τρομάζει λίγο η όλη διαδικασία που είδα στο youtube.. Κάνουν τοποθέτηση σε κάποιο μαγαζί?

 

Δεν νομίζω να υπάρχει μαγαζί που να αναλαμβάνει τοποθέτηση.

Με λίγο προσοχή και ηρεμία θα τα καταφέρεις.

Οταν πρώτο βγήκε είχα 3 αποτυχημένες προσπάθειες στο s8 plus.

Φέτος 3 επιτυχημένες προσπάθειες σε Note 9 και s9 plus.

Άλλαξε λίγο η βάση πλέον σε σχέση με όταν πρώτο βγήκε και έγινε κάπως ποιο "ασφαλές" η όλη διαδικασία.

Τώρα Πλέον που έμαθα με Dome glass, θα το ξανά πάρω όταν αλλάξω συσκευή.

 

Επίσης αποτυχημένη προσπάθεια που γράφω σημαίνει κάποια κάποιες φουσκάλες κάτω κάτω δεξιά.

Μη φανταστείς κάτι τραγικό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καμία όμορφη slim θήκη, πλάτη μόνο που να έχει και ενσωματωμένο stand έχει να προτείνει κάνεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το whitestone dome τοποθετείται πολύ εύκολα αρκεί στο περιβάλλον να μν εχει σκόνη.Υπάρχει ενα μικρό gap μεταξύ της κόλας και της τοποθέτησης που απαιτεί καθαρό περιβάλλον για να μν κάτσουν σκόνες στην οθόνη.Κατά τα άλλα είναι εύκολη η τοποθέτηση.Η protective της samsung δεν είναι bulky και είναι πολύ ποιοτική...αν θέλετε ακόμα πιο slim, η original σιλικόνης είναι επίσης ποιοτική...
Link to comment
Share on other sites

Το whitestone dome τοποθετείται πολύ εύκολα αρκεί στο περιβάλλον να μν εχει σκόνη.Υπάρχει ενα μικρό gap μεταξύ της κόλας και της τοποθέτησης που απαιτεί καθαρό περιβάλλον για να μν κάτσουν σκόνες στην οθόνη.Κατά τα άλλα είναι εύκολη η τοποθέτηση.Η protective της samsung δεν είναι bulky και είναι πολύ ποιοτική...αν θέλετε ακόμα πιο slim, η original σιλικόνης είναι επίσης ποιοτική...

 

Ειπες τη μαγικη λεξη. Καθαρο περιβαλλον. Τα λιγα δευτερολεπτα που μεσολαβουν μεταξυ εφαρμογης κολλας κι εφαρμογης γυαλιου, ευκολα μπορουν να αποβουν... μοιραια για να κατσουν 1-2 σκονιτσες, απο τις απειρες που αιωρουνται στο χωρο...

Link to comment
Share on other sites

Συν προσοχή αφού ριξουμε τη κόλλα να μην έχει φουσκαλα γιατι αυτή θα μεταφερθεί ανάμεσα στο τζάμι και το κινητό.Πρέπει να την σπασουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...