Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία, έστω από άλλες συσκευές, από το Nillkin Amazing 3D CP+ Max tempered glass όσον αφορά την ευκρίνεια, τη χρωματική πιστοτητα, τη λεπτομέρια και την αφή;

 

Λογικά πρέπει να μην έχει θέμα συμβατότητας με θήκες μιας και δεν καλύπτει όλη την edge πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς εμπειρία, έστω από άλλες συσκευές, από το Nillkin Amazing 3D CP+ Max tempered glass όσον αφορά την ευκρίνεια, τη χρωματική πιστοτητα, τη λεπτομέρια και την αφή;

 

Λογικά πρέπει να μην έχει θέμα συμβατότητας με θήκες μιας και δεν καλύπτει όλη την edge πλευρα.

Θελει λιγο προσοχη γιατι στο P20 pro ηταν απλα εξαιρετικο και full adhesive δηλαδή κολλουσε σε ολοκληρη την οθονη....αλλα δεν ηταν case friendly οποτε δεν μπορουσες να το συνδιασεις με θηκες που ανεβαιναν πολύ στις edge πλευρες (δηλαδή το αντιθετο από αυτό που λες)

Αλλα με θηκες τυπου skin, λεπτες ηταν καταπληκτικο με τελειο touch respond και ευκρινεια...

Στο ΝΟΤΕ 8 που το ειχα δοκιμασει κολλουσε μονο περιμετρικα και αυτό από μονο του ηταν μειον χωρια ότι αυτου του τυπου τα γυαλια (που κολλανε περιμετρικα) εχουν και το πολύ ασχημο dot matrix εφε....από ότι εχω δει από εικονες στο ebay δυστυχως και στο ΝΟΤΕ 9 κολλαει μονο περιμετρικα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θελει λιγο προσοχη γιατι στο P20 pro ηταν απλα εξαιρετικο και full adhesive δηλαδή κολλουσε σε ολοκληρη την οθονη....αλλα δεν ηταν case friendly οποτε δεν μπορουσες να το συνδιασεις με θηκες που ανεβαιναν πολύ στις edge πλευρες (δηλαδή το αντιθετο από αυτό που λες)

Αλλα με θηκες τυπου skin, λεπτες ηταν καταπληκτικο με τελειο touch respond και ευκρινεια...

Στο ΝΟΤΕ 8 που το ειχα δοκιμασει κολλουσε μονο περιμετρικα και αυτό από μονο του ηταν μειον χωρια ότι αυτου του τυπου τα γυαλια (που κολλανε περιμετρικα) εχουν και το πολύ ασχημο dot matrix εφε....από ότι εχω δει από εικονες στο ebay δυστυχως και στο ΝΟΤΕ 9 κολλαει μονο περιμετρικα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον θα κοιτάξω για κάτι διαφορετικό.

Κάποια πρόταση για καλό, τζάμι που να καλύπτει, όσο περισσότερο γίνεται, την edge πλευρά, ώστε να μη δείχνει άσχημα με λεπτές θήκες;

Link to comment
Share on other sites

Γνώμες για μαγνητική βάση στήριξης σε αεραγωγό αυτοκινήτου;

 

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

 

Κανένα πρόβλημα το είχα και στο note8 απλά θα πρέπει

1 να έχεις το μεταλλικό πλακάκι κάτω κάτω για να δουλεύει και το nfc

2 το μεταλλικό πλακάκι να είναι μεγάλο ( σαν αυτό που έχει το αντίστοιχο προϊόν της spigen) για να αντέχει η συγκράτηση στις λακκούβες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέτε να βολεύει ή θα το κάνει τεραστιο;

 

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/14000/s/thiki-foriti-bataria-samsung-galaxy-note-9/

 

Βρήκα τελικά adapter από USB type c σε micro USB που να έχει υποστήριξη ΟΤG. Στα καταστήματα κάνεις δεν ήξερε ποιός το υποστηρίζει και ποιος όχι... ότι να 'ναι...

Πλέον το tivizen και η flir ir camera παίζουν και στο Νοτε 9 μου...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέτε να βολεύει ή θα το κάνει τεραστιο;

 

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/14000/s/thiki-foriti-bataria-samsung-galaxy-note-9/

 

Βρήκα τελικά adapter από USB type c σε micro USB που να έχει υποστήριξη ΟΤG. Στα καταστήματα κάνεις δεν ήξερε ποιός το υποστηρίζει και ποιος όχι... ότι να 'ναι...

Πλέον το tivizen και η flir ir camera παίζουν και στο Νοτε 9 μου...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί να πάρεις όλο αυτό το πράγμα και να το κουβαλάς συνέχεια μαζί σου? Με τόσα λεφτά παίρνεις και θήκη και ξεχωριστό powerbank για να το συνδέεις οπότε χρειαστεί (που δεν νομίζω να χρειάζεται και καθε μέρα). Πολύ ακριβό και άσχημο κατά τη γνώμη μου, χωρίς ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος για το tempered glass της X-One για τη συσκευή μας. Θέλω να πετάξω το screen protector της Spigen και να βάλω γυαλί.

Επόμενη επιλογή Whitestone dome...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους έχουν πάρει την "ταπεινή" έκδοση των 128 γίγα κ θέλουν παραπάνω χώρο να σας ενημερώσω ότι το Γερμανικό Άμαζον έχει 95 ευρώ την sandisk microsd των 400 γίγα!!! Την παρήγγειλα σήμερα, θα σας πω όταν την έχω κριτική αλλά δεν περιμένω προβλήματα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις τοποθετησει Τempered glass της invisible defender? απο οτι βλεπω σε youtubers λενε καλα λογια . Edited by gastonegr
(Ιphone 3g, 3gs , 4, 4s , 5, 5s , 7, 7plus ,Iphone X ), (samsung note 1 , 2 , 3 , 4 , 8 , 9), (galaxy s3, s4 ,s6 , s6 edge ,s7 edge , s8 , s9+) , (lg g3, g4, g6 ) ,( htc desire ) , (sony z3 ,z4 , z5 , z ultra) ,( Huawei p20 pro.)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος για το tempered glass της X-One για τη συσκευή μας. Θέλω να πετάξω το screen protector της Spigen και να βάλω γυαλί.

Επόμενη επιλογή Whitestone dome...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Τι δεν σου αρέσει στην neoflex;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σου αρέσει στην neoflex;
Ενώ έχει πολύ καλή εφαρμογή, η εμπειρία από την οθόνη είναι απαράδεκτη. Πολύ orange peel για το γούστο μου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα εφαρμογη του dome και εγω δεν εχω λογια για το συγκεκριμενο τζαμακι..σημερα ομως πριν κανα μισαωρο εκανε φυσαλιδες κατω κατω στο κινητο οχι στην μερια της οθονης αλλα στο πλαισιο το μαυρο..Υπαρχει εγγυηση σε αυτο η οχι?
(Ιphone 3g, 3gs , 4, 4s , 5, 5s , 7, 7plus ,Iphone X ), (samsung note 1 , 2 , 3 , 4 , 8 , 9), (galaxy s3, s4 ,s6 , s6 edge ,s7 edge , s8 , s9+) , (lg g3, g4, g6 ) ,( htc desire ) , (sony z3 ,z4 , z5 , z ultra) ,( Huawei p20 pro.)
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ! Έχω στο μυαλό μου τον ίδιο ακριβώς συνδυασμό.

Πες μας εντυπώσεις όταν το εγκαταστήσεις.

 

Edit : Βλέπω 2pack. Μπορείς να γράψεις τιμή αγοράς και από που το πήρες ;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εκανα εφαρμογη του dome και εγω δεν εχω λογια για το συγκεκριμενο τζαμακι..σημερα ομως πριν κανα μισαωρο εκανε φυσαλιδες κατω κατω στο κινητο οχι στην μερια της οθονης αλλα στο πλαισιο το μαυρο..Υπαρχει εγγυηση σε αυτο η οχι?

 

Το ιδιο συνεβει και σε μενα με την διαφορα οτι δημιουργηθείκε αμεσως μετα την τοποθετηση. Συνηθως σημβενει αν δεν καθαρισεις καλα την οθονη κατι που εγω ομως προσεξα πολυ κατα την καθαριση της

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συνεβει και σε μενα με την διαφορα οτι δημιουργηθείκε αμεσως μετα την τοποθετηση. Συνηθως σημβενει αν δεν καθαρισεις καλα την οθονη κατι που εγω ομως προσεξα πολυ κατα την καθαριση της
Μήπως ήθελε παραπάνω curing το adhesive ?

Γενικά θέλει πολύ καλό καθάρισμα στη διαδικασία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει πολύ καλή εφαρμογή, η εμπειρία από την οθόνη είναι απαράδεκτη. Πολύ orange peel για το γούστο μου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Από αίσθηση σε χέρι και πενάκι;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από αίσθηση σε χέρι και πενάκι;

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Μέτρια θα έλεγα και στα δύο. Το χέρι εάν είναι λίγο ιδρωμένο, κολλάει λίγο. Με το πενάκι καταλαβαίνεις τη διαφορά σε σχέση με την καθαρή οθόνη από κάτω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δουλειά..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f818194e16190aaaca0ce2b5e3c3c9fb.jpg

Καλορίζικο.Αυτα τα δυο είναι ο καλύτερος συνδυασμός.Οσον αφορά τη θήκη είναι φοβερή!Μου έπεσε χτες το τηλεφωνο με την οθόνη προς τα κάτω και δεν έπαθε τίποτε λόγω της θηκης που εξέχει κατά πολύ στις στενές πλευρες.Εννοειται ούτε το dome glass.Συν το αυτάκι της θηκης πολύ πρακτικό για χρηση ως σταντ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ! Έχω στο μυαλό μου τον ίδιο ακριβώς συνδυασμό.

Πες μας εντυπώσεις όταν το εγκαταστήσεις.

 

Edit : Βλέπω 2pack. Μπορείς να γράψεις τιμή αγοράς και από που το πήρες ;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Από mobilefun τα πήρα. Νομίζω 58 ευρώ είχε το dome. Αmazon και mobilefun είναι επίσημοι μεταπωλητές της whitestone, οπότε καλύπτεται και από την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ! Έχω στο μυαλό μου τον ίδιο ακριβώς συνδυασμό.

Πες μας εντυπώσεις όταν το εγκαταστήσεις.

 

Edit : Βλέπω 2pack. Μπορείς να γράψεις τιμή αγοράς και από που το πήρες ;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Το τζαμάκι είναι πολύ ωραίο, ξεχωρίζει λιγότερο από το αντίστοιχο του note 8, όμως μου έχει αφήσει μια φούσκα στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι είναι πολύ ωραίο, ξεχωρίζει λιγότερο από το αντίστοιχο του note 8, όμως μου έχει αφήσει μια φούσκα στη μέση.
Εάν έχεις όρεξη, ξεκόλλησε το με πιστολάκι για τα μαλλιά, πλύνε το με ζεστό νερό και σαπούνι, καθάρισε την οθόνη από τα υπολείμματα adhesive και επανέλαβε τη διαδικασία.

 

Είναι μανούρα....

 

Αλλιώς το αφήνεις ως έχει, και το Note είναι κούκλα.

 

Άραγε θα δουλεύει το dome με την Spigen Liquid Air...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις όρεξη, ξεκόλλησε το με πιστολάκι για τα μαλλιά, πλύνε το με ζεστό νερό και σαπούνι, καθάρισε την οθόνη από τα υπολείμματα adhesive και επανέλαβε τη διαδικασία.

 

Είναι μανούρα....

 

Αλλιώς το αφήνεις ως έχει, και το Note είναι κούκλα.

 

Άραγε θα δουλεύει το dome με την Spigen Liquid Air...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι δουλεύει μια Χαρά με spigen liquid Air.

Και αφήνει και κενό μάλιστα.

Γενικά στο note 9 το Dome glass είναι ποιο μαζεμένο απ'ότι s9 plus νομίζω.

 

Εδώ φωτογραφίες και με liquid Air.

https://www.dropbox.com/sh/ctllnkiseul9it5/AAA2dGgCLp7kyufQFSmriZFGa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...