Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταματάει πλέον στο android 9. Και γω το χρειάζομαι στη δουλειά μου αλλά δυστυχώς πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν θα το δουλεύω για πολύ καιρό ακόμα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Στα χνάρια της apple......βαδίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Μετά από πολλά 5 χρόνια iPhone (σκυλιά, δεν χαλάνε με τίποτα) αποφάσισα να δοκιμάσω το Note9. Μια σημαντική ερώτηση, μιας και απέχω χρόνια από το android. Χρειάζομαι calendar για επαγγελματικό σκοπό, όπου να μπορεί να κάνει αναζήτηση για χρόνια πριν. Καμιά πρόταση pls?
Motorola RAZR XT910, HTC ONE S, SONY SP, LG G2, Samsung Note Edge, iPhone 6, iPhone 7plus, Samsung Note9, :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σταματάει πλέον στο android 9. Και γω το χρειάζομαι στη δουλειά μου αλλά δυστυχώς πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν θα το δουλεύω για πολύ καιρό ακόμα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Καλά, μην είσαι και σίγουρος. Τα ίδια έλεγαν και για την ορεο. Πόσο δύσκολο είναι πια να γίνεται εγγραφή φωνής; Εξάλλου δες και αυτό το σχόλιο sto link που έβαλε ο jig, αν δεν λέει φίδια η τύπισσα

 

Janet Stockley

I updated to Android 9 on my Google Pixel XL on 5th September and just noticed today your Message within ACR App about no support call recording. Just letting you know it is still fully working for me 100% YAY. I am in Australia.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση προς εσάς που έχετε το YouTube vanced μου ζητάει συνέχεια update και όταν πατάω να γίνει μου λέει στο playstore ότι δεν βρέθηκε (λογικό βέβαια) υπάρχει τρόπος να το κάνουμε update η το αφήνουμε έτσι;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το κανεις από το PC
Έγινε φίλε! Το είχα ξεχάσει ότι γίνεται και από PC. Σ'ευχαριστώ!

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε! Το είχα ξεχάσει ότι γίνεται και από PC. Σ'ευχαριστώ!

 

Send from Samsung Note 9

Την έβαλες? Είδες κάτι διαφορετικό? Εγώ ακόμα δεν την έβαλα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αν για κάποιον δεν είναι πρόβλημα το βάρος και το μέγεθος είναι πολύ καλό από κάθε άποψη...Μετά από αρκετές μέρες χρήσης είμαι σίγουρος...

 

Το πρόβλημα για μενα είναι ότι η ηχογράφηση κλήσης η οποία με βολεύει πολύ για τη δουλειά απ την 9 θα είναι αδύνατη όποτε για μενα θα χάσει ένα πολύ μεγάλο ατού απέναντι στο iOS...

 

Όσο κλειδώνει το Android τόσο θα είναι πιο λογικό να πηγαίνει κανείς σε iOS

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες? Είδες κάτι διαφορετικό? Εγώ ακόμα δεν την έβαλα
Δεν έχει κάτι διαφορετικό! Είναι security update .

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση προς εσάς που έχετε το YouTube vanced μου ζητάει συνέχεια update και όταν πατάω να γίνει μου λέει στο playstore ότι δεν βρέθηκε (λογικό βέβαια) υπάρχει τρόπος να το κάνουμε update η το αφήνουμε έτσι;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Update από την επίσημη σελίδα των παιδιών που το έχουν αναπτύξει. Έχεις την τελευταία τους?

 

Σε εμένα είναι οκ δε βγάζει τίποτα σχετικό με την τελευταία.

Γενικά ρίχνε ματιά στα patch notes και βλέπε τι αλλάζουν αν θες. Αλλιώς μένεις εκεί κ κανείς κάνα update το χρόνο για να είσαι σχετικός.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση προς εσάς που έχετε το YouTube vanced μου ζητάει συνέχεια update και όταν πατάω να γίνει μου λέει στο playstore ότι δεν βρέθηκε (λογικό βέβαια) υπάρχει τρόπος να το κάνουμε update η το αφήνουμε έτσι;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Κατέβασε από 'δω τη νεώτερη έκδοση:

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Και κάνε την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Το κατέβασα πριν 3 μέρες από XDA. Θα τσεκάρω και τη σελίδα του app.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αν για κάποιον δεν είναι πρόβλημα το βάρος και το μέγεθος είναι πολύ καλό από κάθε άποψη...Μετά από αρκετές μέρες χρήσης είμαι σίγουρος...

 

Το πρόβλημα για μενα είναι ότι η ηχογράφηση κλήσης η οποία με βολεύει πολύ για τη δουλειά απ την 9 θα είναι αδύνατη όποτε για μενα θα χάσει ένα πολύ μεγάλο ατού απέναντι στο iOS...

 

Όσο κλειδώνει το Android τόσο θα είναι πιο λογικό να πηγαίνει κανείς σε iOS

5 ποστ πάνω από το δικό σου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Μετά από πολλά 5 χρόνια iPhone (σκυλιά, δεν χαλάνε με τίποτα) αποφάσισα να δοκιμάσω το Note9. Μια σημαντική ερώτηση, μιας και απέχω χρόνια από το android. Χρειάζομαι calendar για επαγγελματικό σκοπό, όπου να μπορεί να κάνει αναζήτηση για χρόνια πριν. Καμιά πρόταση pls?
Business calendar. Ο,τι καλυτερο. Το εχω αγορασμενο και αξιζει.
Τι σημαίνει αυτό;

Ότι με την 9 δεν θα λειτουργεί καμία εφαρμογή τύπου ACR;

Ρωτάω γιατί πλέον μου έχει γίνει απαραίτητο στην καθημερινότητα μου και με έχει βολέψει απίστευτα πολύ.

Ετσι λεγεται. Ηδη απο την 7 εχουν αρχισει τα προβληματα. Ειδικα αν χρησιμοποιεις bt, οπως εγω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Μετά από πολλά 5 χρόνια iPhone (σκυλιά, δεν χαλάνε με τίποτα) αποφάσισα να δοκιμάσω το Note9. Μια σημαντική ερώτηση, μιας και απέχω χρόνια από το android. Χρειάζομαι calendar για επαγγελματικό σκοπό, όπου να μπορεί να κάνει αναζήτηση για χρόνια πριν. Καμιά πρόταση pls?
Το native calendar είναι πολύ καλό. Επίσης καλό είναι το digical.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσεως όπως και substratum theme θα δουλεύουν σε Android P μόνο με root πλέον.

Τα έχω δοκιμάσει με custom P rom σε 5T.

 

Δυστυχώς η Google εχει πάρει κατεύθυνση να συγκλίνει προς ios με περιορισμούς και λιγότερες επιλογές διαθέσιμες στους χρήστες.:(:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσεως όπως και substratum theme θα δουλεύουν σε Android P μόνο με root πλέον.

Τα έχω δοκιμάσει με custom P rom σε 5T.

 

Δυστυχώς η Google εχει πάρει κατεύθυνση να συγκλίνει προς ios με περιορισμούς και λιγότερες επιλογές διαθέσιμες στους χρήστες.:(:mad:

Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και με Oreo όσον αφορά την ηχογράφηση για αρκετό καιρό (περιορισμός όμως από μεριάς Samsung Os) και τελικά οι developers βρήκαν άκρη. Τώρα ο περιορισμός είναι από το Android το ίδιο;

Για το Substratum το διάβασα κι εγώ, πολύ κρίμα.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidpolice.com/2018/08/15/android-9-pie-puts-end-third-party-call-recording-apps/

 

Απο οσο καταλαβα θα ειναι αδυνατον να μπορει εφαρμογη να ηχογραφησει,το λενε και οι προγραμματιστες acr.

Σε επομενη ενημερωση ομως συγκεκριμενα στην 9.1 αναφερει το κειμενο οτι θα υποστηριζεται εγγενως απο το λειτουργικο.νομιζω ολα αυτα γινονται σχετικα με τους κανονες συμορφωσης στην ΕΕ.

Απο τη μια δεν επιτρεπει τριτες εφαρμογες και απο την αλλη θα ενσωματωθει στην επομενη εκδοση; περιεργα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάνεις το wellet της win bank?

Λειτουργεί ή είναι off οπως στο Note 8?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το κινητό, το wallet από την oreo και μετά δεν λειτουργεί!

Η winbank μας παρέχει τις πιο εξελιγμένες υπηρεσίες!!!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας εάν δουλεύει το OTG που είχαμε από το παλιό Samsung στο NOTE 9 μας ?????

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το κινητό, το wallet από την oreo και μετά δεν λειτουργεί!

Η winbank μας παρέχει τις πιο εξελιγμένες υπηρεσίες!!!

 

Ναι, ξέρω πως παρέδωσε πνεύμα με την άφιξη του oreo αλλά είπα μήπως μια στο εκατομμύριο...... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας εάν δουλεύει το OTG που είχαμε από το παλιό Samsung στο NOTE 9 μας ?????

 

Ναι λειτουργούν όλα τα OTG που έχουν θύρα USB Type C και το παλιό (φαντάσου ότι λειτουργώ ακόμα του δυναμίτη NOTE 7) όπως και τα no name

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...