Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ αν είναι έτσι τον ήπιαμε

Αν θυμαμαι καλα τα κουπονια αυτα ειχαν ημερομηνια ληξης 15/09...

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χμμ αν είναι έτσι τον ήπιαμε

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι αλλά δεν κερδίζεις κάτι με το κουπόνι. 1040 το πουλάνε στα γνωστά καταστήματα, μείον 200= 840. Τόσο το βρίσκεις στα ιντερνετικα καταστήματα. Εκτός κι αν νομίζεις πως κάπου υστερούν αυτά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι αλλά δεν κερδίζεις κάτι με το κουπόνι. 1040 το πουλάνε στα γνωστά καταστήματα, μείον 200= 840. Τόσο το βρίσκεις στα ιντερνετικα καταστήματα. Εκτός κι αν νομίζεις πως κάπου υστερούν αυτά.....
Το παιδι θελει και το κουπονι και ατοκες δοσεις, αν μαντευω σωστα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ηθελα να ρωτησω..παιζουν τα κουμπια οπως power button,bixby και φωνης?εμενα εαν τα κουμησεις δεξια αροστερα,κουνιουνται λιγο
Ναι από την πρώτη μέρα. Είναι λίγο χαλαρά σε σχέση με το s9+ αλλά δε δίνω σημασία.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Βαλε λιγη Logo να βρεις την υγεια σου!!!!!!:X

 

Εβαλα αλλα ετρεξε πολυ στο τηλ και ασπρισε σε μια μερια..τωρα???να βαλω μπλε ανεξιτηλο μαρκαδορο?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αλλα ετρεξε πολυ στο τηλ και ασπρισε σε μια μερια..τωρα???να βαλω μπλε ανεξιτηλο μαρκαδορο?
Να υποθέσω ότι αστειεύεσαι.Ε;

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αλλα ετρεξε πολυ στο τηλ και ασπρισε σε μια μερια..τωρα???να βαλω μπλε ανεξιτηλο μαρκαδορο?

 

ελαφρυ γυαλοχαρταρισμα και υπομονη....αλλιως με Dremelακι τροχισμα του επιμαχου σημειου,στοκαρισμα,ξανα μανα τριψιμο και τελικο φινιρισμα με βερνικι της επιλογης σου !:lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αλλα ετρεξε πολυ στο τηλ και ασπρισε σε μια μερια..τωρα???να βαλω μπλε ανεξιτηλο μαρκαδορο?

 

Διαβρωτικο φίλε... Άφοβα η συσκευή ειναι αδιάβροχη.... Χαχαχχα... Άρε Μπιλ...

Τελος το off topic... Και φυσικά αστειεύεται ο φίλος...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έδωσε συσκευή η Samsung ρε παιδιά, που βγαίνει η μέρα. Βραδάκι κι εχω και υπόλοιπο πριν μπει για φορτιση. Της πήρε μερικά χρόνια, αλλά το κατάλαβε και το έδωσε στην αγαπημένη σειρά note.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι αλλά δεν κερδίζεις κάτι με το κουπόνι. 1040 το πουλάνε στα γνωστά καταστήματα, μείον 200= 840. Τόσο το βρίσκεις στα ιντερνετικα καταστήματα. Εκτός κι αν νομίζεις πως κάπου υστερούν αυτά.....
Το παιδι θελει και το κουπονι και ατοκες δοσεις, αν μαντευω σωστα.
Θέλω τιμολόγιο και κάποιες άτοκες ,σωστά

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έδωσε συσκευή η Samsung ρε παιδιά, που βγαίνει η μέρα. Βραδάκι κι εχω και υπόλοιπο πριν μπει για φορτιση. Της πήρε μερικά χρόνια, αλλά το κατάλαβε και το έδωσε στην αγαπημένη σειρά note.

 

Η συσκευή είναι αντάξια του ονόματος της... Εξαιρετική και ολοκληρωμένη... Να πω την αλήθεια απόρησα που δεν μου έλειψε το P20 PRO ούτε μια στιγμή ενω το s9plus την 2η φορά που το πήρα δεν μπόρεσα να το κρατήσω περισσότερο από 10 μέρες οχι ότι είναι πολύ διαφορετικό το Note 9 στα σημεία αλλα ειναι στην χρήση και στην οθόνη εμφανισιακά τετραγωνοποιημενη και υπέροχη... Αν είχε και nav gestures θα ηταν άλλο πράμα. Υπομονή ως την Android 9

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το έβγαλε ξαφνικά χωρίς να είμαι στο YouTube. Τι παίζει; 0607eb9033d92853505ca3c5bc98ccc5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα τωρα....Εαν ειχα αυτο το wallpaper στην κεντρικη οθονη καθε μερα θα εβλεπα εφιαλτες συνεχεια:lol::lol::lol:Ελεος φορουμιτη νταξει:p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τιμολόγιο και κάποιες άτοκες ,σωστά

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Τιμολόγιο παίρνεις και απο τα ιντερνετικα.

Για τις δόσεις δεν το έψαξα ποτέ αλλά βλέπω κατά καιρους καταστήματα που δίνουν αυτή την δυνατότητα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι αντάξια του ονόματος της... Εξαιρετική και ολοκληρωμένη... Να πω την αλήθεια απόρησα που δεν μου έλειψε το P20 PRO ούτε μια στιγμή ενω το s9plus την 2η φορά που το πήρα δεν μπόρεσα να το κρατήσω περισσότερο από 10 μέρες οχι ότι είναι πολύ διαφορετικό το Note 9 στα σημεία αλλα ειναι στην χρήση και στην οθόνη εμφανισιακά τετραγωνοποιημενη και υπέροχη... Αν είχε και nav gestures θα ηταν άλλο πράμα. Υπομονή ως την Android 9
Έχεις δίκιο για τα navigation gestures. Αφού τα χρησιμοποίησα σε συσκευή xiaomi δεν μπορώ να γυρίσω σε buttons πάλι. Μπορείς να το κάνεις και τωρα αρκετά εύκολα. Εγώ χρησιμοποιώ το edge gestures σε συνδυασμό με το hide nav bar. Για εμένα η Xiaomi έχει την καλύτερη υλοποίηση σε navigation gestures αυτή την στιγμή. Με τις εφαρμογές αυτές πετυχαίνεις κάτι αντίστοιχο.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα....Εαν ειχα αυτο το wallpaper στην κεντρικη οθονη καθε μερα θα εβλεπα εφιαλτες συνεχεια:lol::lol::lol:Ελεος φορουμιτη νταξει:p

 

Γιατί αγαπήτε φίλε;; Venum τρομερή ταινία βγαίνει σε λίγο καιρό :lol:

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι αντάξια του ονόματος της... Εξαιρετική και ολοκληρωμένη... Να πω την αλήθεια απόρησα που δεν μου έλειψε το P20 PRO ούτε μια στιγμή ενω το s9plus την 2η φορά που το πήρα δεν μπόρεσα να το κρατήσω περισσότερο από 10 μέρες οχι ότι είναι πολύ διαφορετικό το Note 9 στα σημεία αλλα ειναι στην χρήση και στην οθόνη εμφανισιακά τετραγωνοποιημενη και υπέροχη... Αν είχε και nav gestures θα ηταν άλλο πράμα. Υπομονή ως την Android 9

 

Με OnePlus gesture app έλυσες το πρόβλημα.

Άψογα και αποτελεσματικά και με μια απλή εντολή adb λες και αντίο στα αποκρουστικά on screen button.

 

Αλλιώς υπομονή λίγους μήνες έως έλευση της 9 αν θες native που όπως είδα από video δεν μου άρεσε η υλοποίηση της Samsung και καμία σχέση με Oxygen όπως αναφέρει ο ο youtuber.

https://www.xda-developers.com/exclusive-this-is-android-pie-with-samsung-experience-10-on-the-samsung-galaxy-s9/

 

Στο 12´

 

Έχεις δίκιο για τα navigation gestures. Αφού τα χρησιμοποίησα σε συσκευή xiaomi δεν μπορώ να γυρίσω σε buttons πάλι. Μπορείς να το κάνεις και τωρα αρκετά εύκολα. Εγώ χρησιμοποιώ το edge gestures σε συνδυασμό με το hide nav bar. Για εμένα η Xiaomi έχει την καλύτερη υλοποίηση σε navigation gestures αυτή την στιγμή. Με τις εφαρμογές αυτές πετυχαίνεις κάτι αντίστοιχο.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η υλοποίηση της Xiaomi είναι η χειρότερη μακραν.

Πολλές εφαρμογές έχουν edge swipe λειτουργίες για να πραγματοποιήσεις κάτι συγκεκρμενο και η υλοποίηση MIUI δημιουργεί conflict.

 

Η υλοποίηση της Apple,OnePlus,Vivo,Oppo είναι η πιο λειτουργική,φιλική και εύχρηστη στον χρήστη και άψογη ανταπόκριση των εφαρμογών.

 

Πχ για να καταλάβεις ο dolphin browser με edge swipe από δεξιά σου ανοίγει παράθυρο για extra ρυθμίσεις πχ full screen mode η extension κλπ.

 

Ε λοιπόν όταν πας να κάνεις edge swipe back δημιουργείται conflict και αντι να λειτουργήσει το πίσω ανοίγει η καρτέλα του dolphin.

 

Και στο γράψιμο δεν βολεύει edge gesture πχ πες γράφεις κάτι σε Viber η WhatsApp εκεί που είναι το δάχτυλο σου αν θες να βγάλεις το πληκτρολόγιο πρέπει να το μετακινήσεις δεξιά η αριστερά είτε από αριστερά είτε από δεξιά ανάλογα αν κάποιος είναι δεξιόχειρες η αριστερόχειρας και εξαφανίζεται.

 

Ενώ σε swipe up left or right gesture το δάχτυλο πάει απλά και φυσικά λίγο πιο κάτω και εκτελεις την εντολή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures ήταν εξαιρετικά και στο p20 pro... πολύ καλή υλοποίηση, όσον αφορά με τα xiaomi, συμφωνώ με alex ,όπως επίσης είναι θέμα συνήθειας και στο Redmi note 5 της μικρής μου το ευχαριστιέμαι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με OnePlus gesture app έλυσες το πρόβλημα.

Άψογα και αποτελεσματικά και με μια απλή εντολή adb λες και αντίο στα αποκρουστικά on screen button.

 

Αλλιώς υπομονή λίγους μήνες έως έλευση της 9 αν θες native που όπως είδα από video δεν μου άρεσε η υλοποίηση της Samsung και καμία σχέση με Oxygen όπως αναφέρει ο ο youtuber.

https://www.xda-developers.com/exclusive-this-is-android-pie-with-samsung-experience-10-on-the-samsung-galaxy-s9/

 

Στο 12´

 

 

 

Η υλοποίηση της Xiaomi είναι η χειρότερη μακραν.

Πολλές εφαρμογές έχουν edge swipe λειτουργίες για να πραγματοποιήσεις κάτι συγκεκρμενο και η υλοποίηση MIUI δημιουργεί conflict.

 

Η υλοποίηση της Apple,OnePlus,Vivo,Oppo είναι η πιο λειτουργική,φιλική και εύχρηστη στον χρήστη και άψογη ανταπόκριση των εφαρμογών.

 

Πχ για να καταλάβεις ο dolphin browser με edge swipe από δεξιά σου ανοίγει παράθυρο για extra ρυθμίσεις πχ full screen mode η extension κλπ.

 

Ε λοιπόν όταν πας να κάνεις edge swipe back δημιουργείται conflict και αντι να λειτουργήσει το πίσω ανοίγει η καρτέλα του dolphin.

 

Και στο γράψιμο δεν βολεύει edge gesture πχ πες γράφεις κάτι σε Viber η WhatsApp εκεί που είναι το δάχτυλο σου αν θες να βγάλεις το πληκτρολόγιο πρέπει να το μετακινήσεις δεξιά η αριστερά είτε από αριστερά είτε από δεξιά ανάλογα αν κάποιος είναι δεξιόχειρες η αριστερόχειρας και εξαφανίζεται.

 

Ενώ σε swipe up left or right gesture το δάχτυλο πάει απλά και φυσικά λίγο πιο κάτω και εκτελεις την εντολή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτό με το πληκτρολόγιο δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια, τέλος πάντων. Όσον αφορά το παράδειγμα με το dolphine λογικά εάν κανείς swipe στο πάνω 1/3 της οθόνης θα δουλεύει το shortcut του dolphine. Εμένα πάντως τα gesture της xiaomi μου έρχονται πιο φυσικα, περισσότερο από του OnePlus και προσωπικά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα και με την χρήση τις μη native υλοποίησης που κάνω τώρα στο huawei.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι αντάξια του ονόματος της... Εξαιρετική και ολοκληρωμένη... Να πω την αλήθεια απόρησα που δεν μου έλειψε το P20 PRO ούτε μια στιγμή ενω το s9plus την 2η φορά που το πήρα δεν μπόρεσα να το κρατήσω περισσότερο από 10 μέρες οχι ότι είναι πολύ διαφορετικό το Note 9 στα σημεία αλλα ειναι στην χρήση και στην οθόνη εμφανισιακά τετραγωνοποιημενη και υπέροχη... Αν είχε και nav gestures θα ηταν άλλο πράμα. Υπομονή ως την Android 9
Κώστα βάλε navigation gestures το έχω από day one και σε s9 και τώρα στο note δουλεύει τέλεια.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures ήταν εξαιρετικά και στο p20 pro... πολύ καλή υλοποίηση, όσον αφορά με τα xiaomi, συμφωνώ με alex ,όπως επίσης είναι θέμα συνήθειας και στο Redmi note 5 της μικρής μου το ευχαριστιέμαι.
Δε θα το χαρακτήριζα εξαιρετικά. Gestures μέσα σε fingerprint reader που πιάνει ένα bezel.

Εξαιρετική πρώτα είναι η υλοποίηση της Apple (ειδικά σε αυτή την περίπτωση γίνεται τόσο φυσικά η μετάβαση που χαίρεσαι να τα δουλεύεις) κι έπειτα στην ΟΡ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το χαρακτήριζα εξαιρετικά. Gestures μέσα σε fingerprint reader που πιάνει ένα bezel.

Εξαιρετική πρώτα είναι η υλοποίηση της Apple (ειδικά σε αυτή την περίπτωση γίνεται τόσο φυσικά η μετάβαση που χαίρεσαι να τα δουλεύεις) κι έπειτα στην ΟΡ.

 

Ακριβως.

Εξαιρετικα ειναι της apple, OP και της xiaomi αρκετα καλο, το ειχα τσεκαρει στο Mi Mix 2.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πληκτρολόγιο δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια, τέλος πάντων. Όσον αφορά το παράδειγμα με το dolphine λογικά εάν κανείς swipe στο πάνω 1/3 της οθόνης θα δουλεύει το shortcut του dolphine. Εμένα πάντως τα gesture της xiaomi μου έρχονται πιο φυσικα, περισσότερο από του OnePlus και προσωπικά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ακόμα και με την χρήση τις μη native υλοποίησης που κάνω τώρα στο huawei.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειναι λυση αυτη να κανω swipe στο 1/3 για να δουλεύει το gesture στην μια περιπτωση και στο άλλο 2/3 να δουλευει στην άλλη περίπτωση.

Και σιγουρα υπάρχουν πολλές εφαρμογές που δημιουργείτε αντίστοιχο confict απλα με dolphin το παρατήρησα και ειναι τερμα ενοχλητικό.

 

Αυτο με το πληκτρολόγιο θελει απο κοντα να το δεις για να καταλάβεις τι εννοώ και ποσο πιο natural ειναι το swipe up left or right ως back σε σχεση με edge-side swipe

Τεσπα,εγω προτιμώ Apple υλοποιηση και τα παρακλάδια τους οπως σε OP,Vivo και Oppo

Και Xiaomi αν τιμησω θα βγαλω απο συρταρι oneplus gesture app που ελπιζω σε global rom να δουλευει διοτι σε κινεζικη οχι.

 

Τα gestures ήταν εξαιρετικά και στο p20 pro... πολύ καλή υλοποίηση, όσον αφορά με τα xiaomi, συμφωνώ με alex ,όπως επίσης είναι θέμα συνήθειας και στο Redmi note 5 της μικρής μου το ευχαριστιέμαι.

Δεν εννουσα βεβαια τα gesture με το απολίθωμα home button που κάκιστα έβαλε η Huawei.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις τρέξει λίγες φορές την διαδικασία αυτή. Όπως είπα τις πρώτες φορές σε πάει 100..μετά θέλει ενεργοποίηση το δεξιά εικονίδιο που λέει ασφάλεια συσκευής. Απλά Πράγματα
Είχες δίκιο, αλλά όταν τελικά συμβαίνει αυτό βγαίνει σχετική ειδοποίηση:

84a6d09a6e8eae8aef9bfa51417bd351.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το device maintenance με συγχωρείται αλλά είναι μια μπούρδα και μισή.

Όπως το αντίστοιχο με το antivirus.

 

Δεν αξιζει παραμικρή ενασχόληση.

 

Πιο πολύ επιβαρύνουν παρά βοηθούν σε οτιδήποτε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το device maintenance με συγχωρείται αλλά είναι μια μπούρδα και μισή.

Όπως το αντίστοιχο με το antivirus.

 

Δεν αξιζει παραμικρή ενασχόληση.

 

Πιο πολύ επιβαρύνουν παρά βοηθούν σε οτιδήποτε.

 

Ετσι ειναι. Αυτο ισος χρειαζοταν την εποχη που τα λειτουργικά τους ήταν πολύ κακογραμμένα με κακο ram management. Τώρα μπορεί να το κάνει και χειρότερα. Eιδικά αυτό το mcafee που νομίζω έχουν μέσα. Πιο άχρηστο δεν υπάρχει. Μονο Kaspersky. Aν αρχίζουν να μας κράζουν για τις βλασθημίες που είπαμε προς το device maintenance εσύ φταίς :D :D

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...