Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάνεις κάτοχος note 9 και s9+?

Παρατήρησα βάζοντας το δίπλα με το s9+ φίλου ότι το νότε 9 μου έχει χαμηλότερη φωτεινότητα (κάπου στο 20%). Μιλάω πάντα για εσωτερικό χώρο, Manual brightness, στο μάξιμουμ η ρύθμιση.

Υποτίθεται ότι είναι η πιο φωτεινη οθόνη σε Samsung κινητό. Εκτός αν αυτό αναφέρεται μόνο για εξωτερικούς χώρους

Αν έχει κάποιος άλλος s9 plus, μπορείτε να το ελέγξετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Τι είναι αυτό βρε παιδιά που μου το βγάζει αέρα και που καθώς κρατώ το τηλέφωνο; όταν είναι σβηστή η οθόνη και βάλω τον αντίχειρα μου στη θέση που είχαν κάποτε το κουμπί δονιζει και βγάζει αυτό αλλά έχει τύχει και άλλη φορά να το βγάλει. Ευχαριστώ εκ των προτέρωνdedbda40bdc3f4c990ff01bd16d1046c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Τι είναι αυτό βρε παιδιά που μου το βγάζει αέρα και που καθώς κρατώ το τηλέφωνο; όταν είναι σβηστή η οθόνη και βάλω τον αντίχειρα μου στη θέση που είχαν κάποτε το κουμπί δονιζει και βγάζει αυτό αλλά έχει τύχει και άλλη φορά να το βγάλει. Ευχαριστώ εκ των προτέρωνdedbda40bdc3f4c990ff01bd16d1046c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - αποκλεισμός τυχαίων αγγιγματων

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - αποκλεισμός τυχαίων αγγιγματων

 

Συνεχίζει όμως όταν βάζω τον αντίχειρα μου κάτω κατω να δονείται και να ανάβει η οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο μνμ βέβαια. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε μου

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει όμως όταν βάζω τον αντίχειρα μου κάτω κατω να δονείται και να ανάβει η οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο μνμ βέβαια. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε μου

Και εμένα πάρα ότι τα έχω απενεργοποιήσει όλα .Όταν το βγάζω από ένα πουγκί που έχω και το βάζω όταν το βάζω σε τσαντάκι και εμένα μου ανοίγει η οθόνη και μου σπάει τα νεύρα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει όμως όταν βάζω τον αντίχειρα μου κάτω κατω να δονείται και να ανάβει η οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο μνμ βέβαια. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε μου

 

Δονείται γιατί όταν πατάς εκεί είναι σαν να πατάς το κεντρικό κουμπί. Ακόμα και όταν αυτό δεν φαίνεται. Για αυτό σου ανάβει και η οθόνη.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει όμως όταν βάζω τον αντίχειρα μου κάτω κατω να δονείται και να ανάβει η οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο μνμ βέβαια. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε μου

 

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - γραμμή πλοήγησης - ξεκλείδωμα με κεντρικό κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - γραμμή πλοήγησης - ξεκλείδωμα με κεντρικό κουμπί

 

Είσαι θεό Βαγγ... Δεν υπάρχουν λόγια... Ευχαριστώ;; κούρασε πιστεύω... Καλημέρα σε όλους καλή εβδομάδα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το face id πως τα πάει, είναι γρήγορο; Εχει επιλογή όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να ανοίγει η οθόνη και να ξεκλειδώνει με face id ;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το face id πως τα πάει, είναι γρήγορο; Εχει επιλογή όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να ανοίγει η οθόνη και να ξεκλειδώνει με face id ;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γνωρίζει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το face id πως τα πάει, είναι γρήγορο; Εχει επιλογή όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να ανοίγει η οθόνη και να ξεκλειδώνει με face id ;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εξαιρετικά τα πάει το face unlock. Δουλεύει πιο γρήγορα από το S9+. Και σαφώς το έχω με διπλή προστασία, και με το face unlock και με το iris scanner.

Το δεύτερο που ζητάς το κάνει μόνο το iPhone.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το face id πως τα πάει, είναι γρήγορο; Εχει επιλογή όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να ανοίγει η οθόνη και να ξεκλειδώνει με face id ;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την 9 θα έχει το δεύτερο να ξυπνάει η οθόνη όταν σηκώνεις το τηλέφωνο αλλά δεν ξέρουμε αν θα συνδυάζεται να ξεκλειδώνει άμεσα με Face ID.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά τα πάει το face unlock. Δουλεύει πιο γρήγορα από το S9+. Και σαφώς το έχω με διπλή προστασία, και με το face unlock και με το iris scanner.

Το δεύτερο που ζητάς το κάνει μόνο το iPhone.

Όχι το κάνει και το Huawei που έχω, εντάξει μικρό το κακό αφού τα πάει εξαιρετικά. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την 9 θα έχει το δεύτερο να ξυπνάει η οθόνη όταν σηκώνεις το τηλέφωνο αλλά δεν ξέρουμε αν θα συνδυάζεται να ξεκλειδώνει άμεσα με Face ID.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Α έχει ανακοινωθεί σαν feature στο Android 9; Το θέμα είναι πότε θα το πάρει... Ευχαριστώ alex

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανεις δεν παρατηρησε ότι η φωτεινοτητα του note 9 είναι χαμηλοτερη από αυτή του s9 plus και πολύ χαμηλοτερη από αυτή του note 8?? Τι ακριβως εκανε η Samsung με αυτό το μοντελο??? Μιλαω παντα για τις ιδιες ρυθμισεις (max brightness manual)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω στο max πρεπει να ειναι στο αυτοματο η φωτεινοτητα και σε συνθηκες εντονου φωτισμου πχ κατω απο τον ηλιο,εκει δινουν το τερμα οι συσκευες.

 

http://www.displaymate.com

 

 

http://i64.tinypic.com/160ezp4.png

http://i65.tinypic.com/6f73o2.png

http://i67.tinypic.com/28v3jo2.png

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά είναι δυνατόν να χαμηλωσαν τόσο τη maximum φωτεινότητα στο note 9?

Βαλτε το δίπλα δίπλα με note 8, max brightness Manual και στα 2 και θα πάθετε πλάκα πόσο πιο φωτεινό είναι το 8αρι..

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά είναι δυνατόν να χαμηλωσαν τόσο τη maximum φωτεινότητα στο note 9?

Βαλτε το δίπλα δίπλα με note 8, max brightness Manual και στα 2 και θα πάθετε πλάκα πόσο πιο φωτεινό είναι το 8αρι..

Αυτο που λες προκυπτει και απο τους παραπανω πινακες του displaymate.

Ισως τη μειωσαν για να αποφευγουν το burn in.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι τέλεια και μέσα και σε εξωτερικό χώρο

Αυτό είναι το ζητούμενο!

 

 

 

Mike

... on the go

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι το note 9 sm-960f με το sm-960fd τι διαφορά έχουν;

 

Ο κωδικός αυτός που δίνεις είναι για το s9 και το s9 dual.

Το note είναι sm-n960f . Οπότε λογικά το ίδιο ειναι,αλλά δεν νομίζω να κυκλοφορεί σε μόνη έκδοση το note

Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε την Ελληνική. Σε 1-2 μέρες θα έχει βγει. Η καθυστέρηση πλέον αγγίζει το πολύ 1.5 βδομάδα σε σχέση με την αρχική κυκλοφορία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...