Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αξίζει η μετάβαση από s8 plus σε note 9 η note 8?

 

εγω θα ελεγα οτι αξιζει σε s9 plus λογω διπλης καμερας, την οποια θα δεις και σε note 8 αλλα θα χασεις αυτονομια και θα κερδισεις πενακι, ενω note 9 τα εχεις ολα αλλα πολυ κοστος. Οποτε αν δεν θες πενακι τοσο πολυ, το s9 plus ειναι η πιο τιμια επιλογη τωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι αξιζει σε s9 plus λογω διπλης καμερας, την οποια θα δεις και σε note 8 αλλα θα χασεις αυτονομια και θα κερδισεις πενακι, ενω note 9 τα εχεις ολα αλλα πολυ κοστος. Οποτε αν δεν θες πενακι τοσο πολυ, το s9 plus ειναι η πιο τιμια επιλογη τωρα.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει η μετάβαση από s8 plus σε note 9 η note 8?

 

Εγώ έκανα αυτή την διαδρομή (s8+ σε note 8) και είδα διαφορές. Καλύτερη κάμερα, λίγο μεγαλύτερη οθόνη αλλά πιο συμμαζεμένο (αν θυμάμαι καλά) και φυσικά πενάκι. Στην μπαταρία δεν είδα διαφορά μιας και τα δύο μου έβγαζαν μέχρι το βράδυ που τα φορτίζω. Κάποια στιγμή πιέστηκα με το Note γιατί κάποιο update χάλασε την αυτονομία αλλά μετά έστρωσε (και το τελευταίο το έκανε σούπερ). Αλλά μη λαμβάνεις υπόψιν τα λεγόμενά μου γιατί έχω το μικρόβιο των αλλαγών....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το note 8 που ειχα ειναι εξαιρετικο.ειναι τηλεφωνο κατσε καλα.μονο αν εχει κολλημα να αλλαζει ο αλλος κινητα θα παει στο 9.εχω το 9 ειναι πολυ καλυτερο σε φωτο ηχο και το pen που πατας βγαζει φωτο κτλ.επισης το καλο ειναι δεν χρειαζεται το dex,συνδεεις απλα με το καλωδιο σε μια οθονη και εχεις εναν υπολογιστη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απο οτι ειδα τωρα επεσαν οι τιμες παρα πολυ το 8ρι 592 και το πηρα 1000+,και το 9ρι που εχω τωρα το πηρα 1049 τωρα επεσε 854.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει η μετάβαση από s8 plus σε note 9 η note 8?

 

Ότι αξίζει είναι το μόνο σίγουρο από εκεί και πέρα είναι τι αντέχει η τσέπη σου.

Απλά πράγματα........

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω note 8 ή note 9.Όποιος έχει την καλοσύνη να μου πει αν το note 8 είναι τόσο χάλια σε μπαταρία όσο διαβάζω εδώ μέσα.Εκτός της μπαταρίας δεν βλέπω τρελές διαφορές για να δώσει κάποιος 850 € στην καλύτερη να πάρει το note 9.To κινητό μου το δουλεύω κυρίως με wifi γύρω στις 3-4 ώρες ημερισίως μπορεί και παραπάνω και τα τηλέφωνα να είναι το πολύ 1 ώρα χωρίς bluetooth ανοιχτό. Όπως βλέπετε δεν είμαι Heavy User...Θα μου βγάζει άνετα την ημέρα μπρεί και 2?

Ας απαντήσει κάποιος που είχε και τα 2 κινητά!

 

Με βάση αυτά που γράφεις βαρύς χρήστης δεν είσαι οπότε την 1+ κάτι την έχεις σίγουρα ( παίζει ρόλο εάν θα είσαι dual κλπ κλπ).

Τώρα ότι αφορά τις τιμές vs 9-8 εδώ είναι άλλο θέμα δηλαδή το 9 για παράδειγμα είναι το νέο με ότι το πιο πολύ σε δύναμη / μπαταρία ήχο. Το 8 είναι πολύ καλό δοκιμασμένο και αυτό δύναμη άρα;;;

Εάν μιλάς μόνο για καινούργιο πας όπου αντέχει η τσέπη σου εάν όμως σκέφτεσαι και το used που υπάρχουν ευκαιρίες τότε και το 9 μπορεί να έρθει στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες χωρες πηραν το νεο update που διορθωνει την καμερα προς το καλυτερο,απορω και γω γιατι αργησε εδω στην ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μολις σήμερα αγορασα την συσκευή! Θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι καλυτερο σχετικα με την μπαταρια:να το αφησω να ξεφορτισει και επειτα να το φορτισω ή να το φορτισω απ' ευθείας? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα καλοριζικο και να εχεις παντα μονο ευχαριστα τηλεφωνηματα και μηνυματα.φορτισε το οπως θελεις εσυ δεν υπαρχει απολυτως κανενα θεμα.η μπαταρια μετα απο μερικους κυκλους θα προσφερει το 100 τοις εκατο σε αυτονομια.οι μπαταριες που εχουν τα τελευταια s και n (οι σειρες)αρχιζουν να χανουν πολυ αργοτερα απο τα 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες χωρες πηραν το νεο update που διορθωνει την καμερα προς το καλυτερο,απορω και γω γιατι αργησε εδω στην ελλαδα.
Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα πέρασε ένα update που έλεγε ότι βελτιώνει την κάμερα και διάφορα άλλα. Σε εσάς δεν ήρθε τιποτα; Επειδή είναι καινούργιο και δεν είχα χρησιμοποιήσει κάμερα δεν ξέρω αν όντως επέφερε βελτίωση...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα πέρασε ένα update που έλεγε ότι βελτιώνει την κάμερα και διάφορα άλλα. Σε εσάς δεν ήρθε τιποτα; Επειδή είναι καινούργιο και δεν είχα χρησιμοποιήσει κάμερα δεν ξέρω αν όντως επέφερε βελτίωση...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε πες μας την έκδοση ντε
Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας την έκδοση ντε
Κάνει αυτό το sc;621f5eca098a2b9b0b5abd60ff8fe502.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις το good lock 2018; Πώς μπορώ να το περάσω, υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω το note 8 με το 9. Μια έχουμε ήδη 6 gb ram λοξοκοιτάζω το 8 gb. Βλέπω όμως ότι η τιμή του είναι σταθερή. Τι λέτε? Αξίζει την επιπλέον διαφορά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω το note 8 με το 9. Μια έχουμε ήδη 6 gb ram λοξοκοιτάζω το 8 gb. Βλέπω όμως ότι η τιμή του είναι σταθερή. Τι λέτε? Αξίζει την επιπλέον διαφορά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνώμη μου είναι ότι αξίζει περισσότερο για την μεγαλύτερη χωρητικότητα των 256 gb πάρα για τα 6 gb RAM.

Όχι ότι η RAM είναι άχρηστη αλλά απ'ότι έχουν αναφέρει τα παιδιά που το πήραν οι διαφορές από τα 6gb στα 8gb ουσιαστικά δεν γίνονται αντιληπτές "δια γυμνού οφθαλμού".

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι αξίζει περισσότερο για την μεγαλύτερη χωρητικότητα των 256 gb πάρα για τα 6 gb RAM.

Όχι ότι η RAM είναι άχρηστη αλλά απ'ότι έχουν αναφέρει τα παιδιά που το πήραν οι διαφορές από τα 6gb στα 8gb ουσιαστικά δεν γίνονται αντιληπτές "δια γυμνού οφθαλμού".

 

512gb.

Αλλά και πάλι δεν αξίζει η διαφορά (κατά την γνώμη μου πάντα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω το note 8 με το 9. Μια έχουμε ήδη 6 gb ram λοξοκοιτάζω το 8 gb. Βλέπω όμως ότι η τιμή του είναι σταθερή. Τι λέτε? Αξίζει την επιπλέον διαφορά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν το πήρα διάλεξα το 8gb για δύο λόγους πρώτον γιατί είναι Samsung (μπορεί εύκολα να γεμίσει και 100gb :lol: ) δεύτερον και ο πιο βασικός ότι μπορεί να το κρατήσω για αρκετό καιρό.

Μετα από ένα μήνα χρήσης είναι σίγουρος ότι εδώ θα αράξω .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω το note 8 με το 9. Μια έχουμε ήδη 6 gb ram λοξοκοιτάζω το 8 gb. Βλέπω όμως ότι η τιμή του είναι σταθερή. Τι λέτε? Αξίζει την επιπλέον διαφορά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ ξεκίνησα με το 6/128 και σχεδόν ένα μήνα μετά πήγα στο 8/512.

 

Θα αραξω σ αυτό το τηλέφωνο.

 

Μπορώ να έχω και 130gb αρχεία και δύο κάρτες sim όταν χρειάζεται.

Η 8ram δεν νομίζω ότι κάνει διαφορά στην καθημερινότητα.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η samsung δεν είναι apple παίδες. Στην apple έχουν μυαλό, θα έβγαζαν 64 τη βασική και 512 τη μεγάλη, έτσι θα ανάγκαζε πολύ κόσμο να πάει στο μεγάλο..τώρα με 128 το μικρό είναι υπέρ αρκετά για το 95% των χρηστών. Μόνο όποιος θέλει 2η σιμ έχει ανάγκη για μεγάλο ίσως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο και με μαθηματικη ακριβεια οτι αλλα 2 gb ram κανουν διαφορα,ειδικα μελλοντικα.και η εκδοση των 6 αλλα και των 8 δεν ειναι για 1 και 2 χρονια.αν το προσεξει καποιος ειναι συσκευη που θα βγαλει 5 χρονια με μια αλλαγη μπαταριας μετα τα 3 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις το good lock 2018; Πώς μπορώ να το περάσω, υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα θα με ενδιέφερε εάν το χει περάσει κάποιος.Στο you tube υπάρχουν οδηγίες.Απο ότι έχω διαβάσει ο πρώτος τρόπος είναι κατεβάζεις την εφαρμογή σε apk.Στο you tube οι περισσότεροι την κατεβάζουν απο Samsung apps αλλά στην Ευρώπη δεν το υποστηριζει.Υπαρχει τρόπος να την κατεβάσεις αλλά δυστυχώς δεν εχω τολμήσει.Οδηγίες έχω βρει αλλά στα αγγλικα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, μην έχουμε αυταπάτες. Ούτε το 5% δεν θα "αραξει" στη συσκευή. Οταν ηχήσουν οι σειρήνες του Note 10 (ή ακόμα ακόμα και του s10) τότε θα τρέξουμε. Οπότε ας κινούμαστε με αυτά τα δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ξεκίνησα με το 6/128 και σχεδόν ένα μήνα μετά πήγα στο 8/512.

 

Θα αραξω σ αυτό το τηλέφωνο.

 

Μπορώ να έχω και 130gb αρχεία και δύο κάρτες sim όταν χρειάζεται.

Η 8ram δεν νομίζω ότι κάνει διαφορά στην καθημερινότητα.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο!

 

Εσύ βρε τρελέ πήγες από Ν9 "μικρό" σε Ν9 "μεγάλο". Όταν θα βγει το 10 ούτε με αλυσίδες δεν θα σε κρατάμε..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο και με μαθηματικη ακριβεια οτι αλλα 2 gb ram κανουν διαφορα,ειδικα μελλοντικα.και η εκδοση των 6 αλλα και των 8 δεν ειναι για 1 και 2 χρονια.αν το προσεξει καποιος ειναι συσκευη που θα βγαλει 5 χρονια με μια αλλαγη μπαταριας μετα τα 3 χρονια.
Ναι αλλά πάνω από χρόνο δεν κρατάω τηλέφωνο. Το note 8 το αγόρασα τέλη Ιανουαρίου :)

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...