Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι λειτουργούν όλα τα OTG που έχουν θύρα USB Type C και το παλιό (φαντάσου ότι λειτουργώ ακόμα του δυναμίτη NOTE 7) όπως και τα no name

 

Εγώ έβαλα ένα του NOTE 3 που είχα (με το ανταπτορα που είχε μέσα η συσκευασία) αλλα τίποτα ...

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας εάν δουλεύει το OTG που είχαμε από το παλιό Samsung στο NOTE 9 μας ?????

αυτό που είχε μέσα στο κουτί το έχασες?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είχε μέσα στο κουτί το έχασες?

 

Αυτό έβαλα και δεν δούλεψε .....

 

ΥΓ ..Σε έμενα Cosmote ήρθε σήμερα αναβάθμιση ..

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έβαλα και δεν δούλεψε .....

 

ΥΓ ..Σε έμενα Cosmote ήρθε σήμερα αναβάθμιση ..

 

Θα πρέπει να υποστηρίζει το φόρματ του USB flash drive ή σκληρού δίσκου... Νομίζω ότι καλύτερα διαβάζει τα fat32 αν θυμάμαι καλά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να υποστηρίζει το φόρματ του USB flash drive ή σκληρού δίσκου... Νομίζω ότι καλύτερα διαβάζει τα fat32 αν θυμάμαι καλά...

 

OK Θα δοκιμάσω και άλλο USB στικάκι σε ευχαριστώ πολλή ..

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

OK Θα δοκιμάσω και άλλο USB στικάκι σε ευχαριστώ πολλή ..

FAT32 ναι, αλλά είναι παμπάλαιο σύστημα αρχείων και δεν θα στο συνιστούσα.

Nα προτιμήσεις το ExFAT γιατί μπορείς να βάζεις μοναδικά αρχεία πάνω από 4GB που στο FAT32 δεν μπορείς ...

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

FAT32 ναι, αλλά είναι παμπάλαιο σύστημα αρχείων και δεν θα στο συνιστούσα.

Nα προτιμήσεις το ExFAT γιατί μπορείς να βάζεις μοναδικά αρχεία πάνω από 4GB που στο FAT32 δεν μπορείς ...

 

Ναι έχεις δίκιο αυτό ήθελα να προτείνω αλλά δεν θυμόμουν πως λεγόταν

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ένα του NOTE 3 που είχα (με το ανταπτορα που είχε μέσα η συσκευασία) αλλα τίποτα ...
Αν κατάλαβα καλά θες να συνδέσεις micro USB στικάκι με τον αντάπτορα από micro USB σε type c. Αν κάνεις αυτή τη διαδικασία δεν θα δουλέψει. Αυτός ο ανταπτορας είναι μόνο για φόρτιση . Θα πρέπει να βάλεις τον αντάπτορα που είναι USB type A σε type c,κανονική θύρα USB Δηλαδή σε type c.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι το Νοτε 9 μου δεν εχει την επιλογη συνθεση αν δεν επιλεξω παραληπτη; Το Note 8 που εχω την εχει και μπορω να γραψω μηνυματα χωρις να προσθεσω παραλήπτες ,εχω κανει κάτι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω πως παρέδωσε πνεύμα με την άφιξη του oreo αλλά είπα μήπως μια στο εκατομμύριο...... :)
Παιδιά η εφαρμογή είναι παρατημένη από την ίδια.την Πειραιώς εδώ και πολύ καιρό

Για αυτό δεν δουλεύει .Εγώ άνοιξα λογαριασμό στην αλφα για αυτό τον λόγο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα bug. Αν έχεις ανοιχτή την κάμερα και έρθει μήνυμα στο messenger βγάζει φωτογραφία μόνο του .

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, στο Note 8 Επειδή δεν εκανα επανεκκίνηση για αρκετες ημερες χρησιμοποιούσα στην Διαχείριση συσκευης πάταγα το κουμπί "Βελτιστοποίηση τώρα", το τηλέφωνο έκλεινε κάποιες εφαρμογές από τη μνήμη και από 80% πήγαινε στο 100%

Τώρα που το δοκίμασα στο Note 9 δεν πηγαίνει ποτέ πάνω από 90%.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό και δεν φτάνει στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, στο Note 8 Επειδή δεν εκανα επανεκκίνηση για αρκετες ημερες χρησιμοποιούσα στην Διαχείριση συσκευης πάταγα το κουμπί "Βελτιστοποίηση τώρα", το τηλέφωνο έκλεινε κάποιες εφαρμογές από τη μνήμη και από 80% πήγαινε στο 100%

Τώρα που το δοκίμασα στο Note 9 δεν πηγαίνει ποτέ πάνω από 90%.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό και δεν φτάνει στο 100%;

 

Εμένα πάντως στο Ν8 που έχω, ποτέ δεν πάει πάνω από 90%...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, στο Note 8 Επειδή δεν εκανα επανεκκίνηση για αρκετες ημερες χρησιμοποιούσα στην Διαχείριση συσκευης πάταγα το κουμπί "Βελτιστοποίηση τώρα", το τηλέφωνο έκλεινε κάποιες εφαρμογές από τη μνήμη και από 80% πήγαινε στο 100%

Τώρα που το δοκίμασα στο Note 9 δεν πηγαίνει ποτέ πάνω από 90%.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό και δεν φτάνει στο 100%;

 

Νομιζω πρεπρει να ενεργοποιησεις το antivirus για να παει 100%. Κατα τη γνωμη μου μην το κανεις, ειναι μια χαρα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο Ν8 που έχω, ποτέ δεν πάει πάνω από 90%...

 

Μέχρι τις τελευταίες ημέρες που το είχα πήγαινε στο 100% δεν ξέρω μήπως άλλαξε κάτι τον τελευταίο μήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω πρεπρει να ενεργοποιησεις το antivirus για να παει 100%. Κατα τη γνωμη μου μην το κανεις, ειναι μια χαρα!

 

Δεν το έχω σκοπό να ενεργοποιήσω το AntiVirus γιατί δεν κατεβάζω εφαρμογές εκτός Play

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θες να συνδέσεις micro USB στικάκι με τον αντάπτορα από micro USB σε type c. Αν κάνεις αυτή τη διαδικασία δεν θα δουλέψει. Αυτός ο ανταπτορας είναι μόνο για φόρτιση . Θα πρέπει να βάλεις τον αντάπτορα που είναι USB type A σε type c,κανονική θύρα USB Δηλαδή σε type c.

 

Send from Samsung Note 9

Σε ευχαριστώ πολύ για τι συμβολή σου το έκανα και τελικά μου δούλεψε με ExFAT τώρα όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπρει να ενεργοποιησεις το antivirus για να παει 100%. Κατα τη γνωμη μου μην το κανεις, ειναι μια χαρα!

 

Ακριβώς αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, όπως δείχνει κι η φωτό που έβαλα παραπάνω πάει στο 100 και χωρίς το av.

 

Τις 4-5 πρώτες φορές πάει. Μετά θέλει το anti-virus.

Προφανώς είναι καινούριο το δικό σου ή έκανες επαναφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 βδομάδες έχω την συσκευή και δεν έχω κάνει επαναφορά. Anyway, αδιάφορο εντελώς ως νούμερο.

 

Προφανώς έχεις τρέξει λίγες φορές την διαδικασία αυτή. Όπως είπα τις πρώτες φορές σε πάει 100..μετά θέλει ενεργοποίηση το δεξιά εικονίδιο που λέει ασφάλεια συσκευής. Απλά Πράγματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα bug. Αν έχεις ανοιχτή την κάμερα και έρθει μήνυμα στο messenger βγάζει φωτογραφία μόνο του .

 

Send from Samsung Note 9

 

μηπως συμβαινει μονο σε εσενα;εχω κανει δοκιμη τωρα αλλα δεν βγαζει φωτο οπως αναφερεις.η τελευταια φωτο που εβγαλα ειναι πριν 3 ωρες και εμεινε αυτη

http://i66.tinypic.com/2wdszk6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα μια συγκριση το note 9 με το mate 10 lite στην ταχυτητα του 4g+ στο speedtest και ειμαι μονιμα πισω περιπου 15mbps. Πως γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...