Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σύγκριση των 512 εσωτερικής μνήμης με εξωτερικούς σκληρούς δίσκους είναι ανεδαφική.

 

Η φθηνότερη 512 sd κάρτα στο Amazon ξεκινάει από 200 λίρες. Με brands πολύ πιο αναξιόπιστα σε sd κάρτες (να καίγονται κλπ).

 

Η Samsung πέρα του ότι βγάζει από τις ποιοτικότερες κάρτες (προς το παρόν δεν έχει 512), μια ενσωματωμένη μνήμη όμως είναι αποδοτικότερη από μια SD.

 

Τώρα αν χρειάζονται τόσα κλπ είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ είμαι καλυμμένος με τα 128 και γι'αυτό πήρα τη μικρή έκδοση.

 

Εάν κάποιος αξιοποιεί τόσα πολλά όμως είναι πολύ καλό vfm. Τα υπόλοιπα 2,3 μοντέλα που έχουν κυκλοφορήσει από άλλες εταιρίες κ έχουν 512 μνήμη πάνε από 1.5 χιλιάρικο κ φτάνουν τα 2.5 χιλιάρικα.

 

Είναι το φθηνότερο 512 αρι τηλέφωνο της αγοράς το Note 9.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση των 512 εσωτερικής μνήμης με εξωτερικούς σκληρούς δίσκους είναι ανεδαφική.

 

Η φθηνότερη 512 sd κάρτα στο Amazon ξεκινάει από 200 λίρες. Με brands πολύ πιο αναξιόπιστα σε sd κάρτες (να καίγονται κλπ).

 

Η Samsung πέρα του ότι βγάζει από τις ποιοτικότερες κάρτες (προς το παρόν δεν έχει 512), μια ενσωματωμένη μνήμη όμως είναι αποδοτικότερη από μια SD.

 

Τώρα αν χρειάζονται τόσα κλπ είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ είμαι καλυμμένος με τα 128 και γι'αυτό πήρα τη μικρή έκδοση.

 

Εάν κάποιος αξιοποιεί τόσα πολλά όμως είναι πολύ καλό vfm. Τα υπόλοιπα 2,3 μοντέλα που έχουν κυκλοφορήσει από άλλες εταιρίες κ έχουν 512 μνήμη πάνε από 1.5 χιλιάρικο κ φτάνουν τα 2.5 χιλιάρικα.

 

Είναι το φθηνότερο 512 αρι τηλέφωνο της αγοράς το Note 9.

 

Δεν συγκρίνω τοστιέρα με τηλεόραση συγκρίνω 2 αποθηκευτικά μέσα που το 80% είναι κοινό και στα 2. Eίναι κάτι ακριβό το 512 γιατί απλά τώρα ξεκινάει να βγαίνει στην φορα και ότι πρωτοξεκινάει να βγαίνει στην φορα το καθιερώνουν ακριβά προς τον καταναλωτή ειδικά samsung και apple. Eίτε είναι κάμερα είτε είναι σένσορας στην οθόνη κτλ, και όχι επειδή είναι κάτι που αξίζει. Δεν θα δεις πόλους να πάρουν 512gb. Δεν θα δεις και κόσμο να ζητάει 512. Γιατί όλοι πάνε σε σκληρό δίσκο από κάποια φάση και μετά γιατί είναι φθηνότερος και 10 φορες μεγαλύτερος. Kαι τα 2 είναι μέσα αποθηκεύσεις που συνυπάρχουν στην καθημερινότητα τον πιο πολλών ανθρώπων πλέον. Mπορείς να μου στήλης το ποσο πουλαει η κάθε εταιρία τα 512gb και τα 8gb ram? γιατί δεν ξέρω αν είναι φθηνότερη η samsung. Tην samy μονο για b-die ram και για ssd την επιλέγω. Σε όλα τα αλλα θεωρώ την kingston αιώνες καλύτερη και αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση των 512 εσωτερικής μνήμης με εξωτερικούς σκληρούς δίσκους είναι ανεδαφική.

 

Η φθηνότερη 512 sd κάρτα στο Amazon ξεκινάει από 200 λίρες. Με brands πολύ πιο αναξιόπιστα σε sd κάρτες (να καίγονται κλπ).

Κάνεις δεν βγήκε χαμένος από την μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όποιος αντεχει οικονομικα το έξτρα κόστος πάει κατευθειαν για το 8/512. Τοσο απο από άποψη ταχύτητας αλλά και αξιοπιστίας σε σχέση με μια microsd που πάντα υπάρχει μεγαλη περίπτωση αστοχίας υλικού.

Ειδικότερα όσοι χρησιμοποιούν dual sim λειτουργια και θα στριμώχτουν με τα 128gb .

Φυσικά υπάρχουν παντα και πατέντες αυτού του τύπου

ή για ακόμη πιο ριψοκινδυνους και τολμηρούς αυτου του τύπου:

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν βγήκε χαμένος από την μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όποιος αντεχει οικονομικα το έξτρα κόστος πάει κατευθειαν για το 8/512. Τοσο απο από άποψη ταχύτητας αλλά και αξιοπιστίας σε σχέση με μια microsd που πάντα υπάρχει μεγαλη περίπτωση αστοχίας υλικού.

Ειδικότερα όσοι χρησιμοποιούν dual sim λειτουργια και θα στριμώχτουν με τα 128gb .

Φυσικά υπάρχουν παντα και πατέντες αυτού του τύπου

ή για ακόμη πιο ριψοκινδυνους και τολμηρούς αυτου του τύπου:

Αυτό δεν ισχύει εδώ και μήνες. Με το τελευταίο update απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει εδώ και μήνες. Με το τελευταίο update απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα.

Που έχει αναφερθεί αυτο? Στο note 8 μια χαρα δουλεω και με τους 2 τρόπους, εχω και 128αρα microsd και 2 sim.

Εχω μεινει οντως ομως ενα minor update πισω. Αν ειναι να μη το κανω ποτε αν ισχυει, αλλά πρώτη φορά το διαβάζω.

Edit, ισχύει αυτο που γράφεις τελικα. Καλα που το διαβασα να μη κανω update ποτε. Η 2η sim και micosd μου είναι απαραίτητη. Τωρα ειναι που απορρίπτω 100% το νοτε 9.. :)

Αν και στο νοτε 8 ακομα δουλευει το κολπο απο οσο το εψαξα, σε ολα τα μεχρι στιγμης update.

Να και κατι που υπερέχει το νοτε 8 τελικά του 9, και για πολλούς ειναι μέχρι και λογος μη αγορας του 9...

I have tested system dump and like S9 it is blocked same way on Note9 as well. You need to use custom ROM with patch else it won't work.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77367111&postcount=2

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει εδώ και μήνες. Με το τελευταίο update απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα.

Τώρα που το είπες το διαβασα και εγώ στο xda. Δουλεύει μεν λεει κανονικα αλλά βγάζει συνεχώς popup μήνυμα σφάλματος . Το ίδιο ισχύει και για το s9 plus.

Υπάρχει βέβαια η δυνατότητα downgrade αλλά αν η Samsung αποφάσισε να το σταματήσει τελείωσε η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο βασικός λόγος που δεν αγόρασα κι εγω NOTE 9 6/128

Στο S9+ μου εδω και δυό μήνες εκανα downgrade και δουλέυω με πατέντα extension sim τέλεια.Κόστος μηδαμινό...

Επομένως κανένα update δεν πρόκειται να κάνω απο εδω και πέρα,διότι βλακωδώς η Samsung απενεργοποίησε τη δυνατότητα 2 sim με microSD ταυτόχρονα.Με τα δεδομένα αυτά το ΝΟΤΕ9 8/512 δειχνει μονόδρομος αλλά τα λ7 ειναι πολλά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όπως κι αν έχει η αλήθεια είναι ότι ο panosf έχει γράψει υπερβολές για το Ν8, από ενθουσιασμό ή από συμφέρον δεν έχει σημασία, τις οποίες ο ιδιος με νεότερες αναρτήσεις του τις καταρρίπτει και εκθέτει τον εαυτό του.

Όπως είπαμε και νωρίτερα κανένας ενθουσιασμός δεν υπάρχει πλέον καθώς κάθε 2 με 3 εβδομάδες εχω καινούργια συσκευή. Δεν υπάρχει το hype όπως πριν μερικά χρόνια. Σε λίγο καιρό θα έρθει το mate 20 και το x plus και εκεί θα κριθεί αν το note 9 θα παραμείνει στα χέρια μου.

 

Ακόμη όμως περιμένω να μου αναλύσεις τα περί συμφέροντος και δεν το κανείς . Θεωρείς ότι εργάζομαι για την αντιπροσωπεία της Samsung για παράδειγμα ; Εχω μεγάλη περιέργεια να μου εξηγήσεις τι συμφέρον μπορώ να εχω εγώ ή ο οποιαδήποτε από μια τοποθέτηση για την αυτονομία μιας συσκευής.

Και το λέω ειλικρινά χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης.

Δεν μπορεί να πάει το μυαλό μου σε καμία απολύτως λογική εξήγηση

 

Είναι καλό, χρήσιμο και υγιές να υπάρχουν διαφωνίες και αντιπαραθέσεις αλλά σε κόσμιο επίπεδο.

Ελπίζω να λήξει το θέμα από τους συνφορουμίτες και να προχωρήσουμε στα ουσιώδη επι της συσκευής :)

fixed.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα επισης αφού αποφάσισε να κάνει αυτή την κίνηση να σβηστούν όλα τα σχετικά επιθετικά μηνύματα στο συγκεκριμένο thread καθώς άφησε αρκετά προσβλητικά μηνύματα ενεργά[/b].

 

Man, κανε report στα μηνυματα που θελεις να διαγραφουν, ετοιμαζεσαι να ανοιξεις παλι την κοντρα που διαγραφηκε και δεν ενδιαφερει κανεναν και προβλεπω να τρωμε παλι σελιδες επι σελιδων για το τι αναφερθηκε πριν ενα χρονο σε θεμα αλλης συσκευης ενω εδω ολοι ψηνομαστε να διαβασουμε για το Ν9.

 

Τhat said, με τρωει το χερι μου να το χτυπησω καποια στιγμη αν και ξερω πως δεν ειναι "λογικο" upgrade απο το Ν8 μου μονο για την μπαταρια και τα extra features. Πειτε μια, οσοι εχετε την 8ρα εκδοση, βλεπετε οντως καμια διαφορα στην εμπειρια χρησης? Επειδη αν το αγορασω θα ειναι σιγουρα με την 8 ram, αναρωτιεμαι αν εχει καλυτερη διαχειριση σε βαθμο που να αξιζει τον κοπο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τhat said, με τρωει το χερι μου να το χτυπησω καποια στιγμη αν και ξερω πως δεν ειναι "λογικο" upgrade απο το Ν8 μου μονο για την μπαταρια και τα extra features.

Τα ηχεία είναι επίσης πολύ βελτιωμένα, όπως και η ακουστική κατά τις κλήσεις.

Συνολικά είναι μια καλή αναβάθμιση , αλλά αν πρέπει να δαπανήσεις ένα 500αρικο για το upgrade ρεαλιστικά δεν αξίζει τον κόπο. Τουλάχιστον αν δεν κουβαλάς την τρέλα που κουβαλάμε πολλοί από εμάς .

Link to comment
Share on other sites

Εφυγες τρεχοντας απο το s9+ για το p20 pro, το ιδιο θα γινει οταν βγει το mate 20 -αν παρεις το νοτε 9-, οποτε κατα τη γνωμη μου περιμενεις υπομονετικα...

 

Εντάξει σιγά πήρα S9+, μετά p20 pro, ξανά S9+ και τώρα είμαι ξανά με P20 pro... Και ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ δεν είμαι power user... Αν πω σε κανένα εδώ μέσα που με παρακολουθεί ότι το πρώτο βασικό στοιχείο αγοράς μου είναι η μπαταρία θα με πάρουν με τις λεμονοκουπες... Το Note 8 το φορτίζω κάθε 1,5 μέρες, το S9+ κάθε 2 μέρες (σχεδόν πάντα) και το P20 PRO κάθε 2,5 ή και 3 μέρες.... Οπότε η δική μου χρηση (που περιλαμβάνει και χρήση Tablet) δεν έχει σαν πρώτο κριτήριο την μπαταρία αλλά την κάμερα, την καινοτομία, την διαφορετικοτητα από τις προηγούμενες συσκευές ώστε να μην βαριέμαι και να αντέχω κάνα 2μηνο...

Και ναι αυτό έλεγα πριν σε ένα φίλο... Να δώσω τώρα 300€+ για το Note 9 για 1,5 μήνα και μετά κάνα 150€+ για το Mate 20 pro... Μήπως τελικά εμείς που αλλάζουμε συνέχεια συσκευές δεν τις αγοράζουμε αλλά τις νοικιαζουμε?

Παρόλα αυτά θα το νοικιάσω το Note 9....χεχεχεχε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σιγά πήρα S9+, μετά p20 pro, ξανά S9+ και τώρα είμαι ξανά με P20 pro... Και ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ δεν είμαι power user... Αν πω σε κανένα εδώ μέσα που με παρακολουθεί ότι το πρώτο βασικό στοιχείο αγοράς μου είναι η μπαταρία θα με πάρουν με τις λεμονοκουπες... Το Note 8 το φορτίζω κάθε 1,5 μέρες, το S9+ κάθε 2 μέρες (σχεδόν πάντα) και το P20 PRO κάθε 2,5 ή και 3 μέρες.... Οπότε η δική μου χρηση (που περιλαμβάνει και χρήση Tablet) δεν έχει σαν πρώτο κριτήριο την μπαταρία αλλά την κάμερα, την καινοτομία, την διαφορετικοτητα από τις προηγούμενες συσκευές ώστε να μην βαριέμαι και να αντέχω κάνα 2μηνο...

Και ναι αυτό έλεγα πριν σε ένα φίλο... Να δώσω τώρα 300€+ για το Note 9 για 1,5 μήνα και μετά κάνα 150€+ για το Mate 20 pro... Μήπως τελικά εμείς που αλλάζουμε συνέχεια συσκευές δεν τις αγοράζουμε αλλά τις νοικιαζουμε?

Παρόλα αυτά θα το νοικιάσω το Note 9....χεχεχεχε

 

Ε ναι ρε Κώστα, ένα άτυπο leasing είναι αυτό που κάνουμε με τα κινητά τηλέφωνα... Είναι δεδομένο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σιγά πήρα S9+, μετά p20 pro, ξανά S9+ και τώρα είμαι ξανά με P20 pro... Και ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ δεν είμαι power user... Αν πω σε κανένα εδώ μέσα που με παρακολουθεί ότι το πρώτο βασικό στοιχείο αγοράς μου είναι η μπαταρία θα με πάρουν με τις λεμονοκουπες... Το Note 8 το φορτίζω κάθε 1,5 μέρες, το S9+ κάθε 2 μέρες (σχεδόν πάντα) και το P20 PRO κάθε 2,5 ή και 3 μέρες.... Οπότε η δική μου χρηση (που περιλαμβάνει και χρήση Tablet) δεν έχει σαν πρώτο κριτήριο την μπαταρία αλλά την κάμερα, την καινοτομία, την διαφορετικοτητα από τις προηγούμενες συσκευές ώστε να μην βαριέμαι και να αντέχω κάνα 2μηνο...

Και ναι αυτό έλεγα πριν σε ένα φίλο... Να δώσω τώρα 300€+ για το Note 9 για 1,5 μήνα και μετά κάνα 150€+ για το Mate 20 pro... Μήπως τελικά εμείς που αλλάζουμε συνέχεια συσκευές δεν τις αγοράζουμε αλλά τις νοικιαζουμε?

Παρόλα αυτά θα το νοικιάσω το Note 9....χεχεχεχε

 

Χαχα, Θεός.. Μου βάζεις ιδέες για δουλειά όμως..

Τώρα για το note 9, θεωρώ από S9 plus ότι είναι πολύ μικρή η διαφορά στην εμπειρία χρήσης, προσωπικά αν το πάρω θα το πάρω σε κάνα δίμηνο αν κάτσει καμία προσφορά, black Friday κλπ,γενικά δηλαδή να σκατε τόσα λεφτά σε τόσο μικρό διάστημα είναι αρκετά μεγάλη σπατάλη... Αν σου περισσεύουν βέβαια καλά κάνεις αλά οκ, κάποτε για μένα οι βελτιώσεις ήταν τρομερές τώρα ελάχιστες και δεν αξίζουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρωην μακροχρονιος χρηστης note 2 3 και4, αφου εχω προσπερασει το 5 το 7 και το 8 γιατι παντα κατι με χσλαγε κι αφου μετα το note4 περασαν απο τα χερια μου πολλα (υπερτιμια) xiaomi, επεστρεψα στη σειρα note διοτι ενοιωσα οτι αυτη τη φορα κανανε τα δεοντα, που αν και ισως δεν δικαιολογουν την τετραψηφια τιμη εκκινησης, ειναι κινησεις προς τη σωστη κατευθυνση για μια συσκευη που υποτιθεται οτι τα εχει (σχεδον) ολα.

Πρωτες εντυπωσεις μετα απο 2 ημερες χρησης.

Δηλωνω γενικα xiaomi lover κι απογοητευμενος απο samsung μετα το note4.

 

1. Τρομερη ποιοτητα κατασκευης. Στιβαρη αισθηση. Εχουν ξεφυγει πλεον απο παιδικου τυπου ασθενειες με τριξιματα, gaps, και λοιπα προβληματα συνσρμολογησης. Το μεγεθος του σε ξεγελαει, σε καμμια περιπτωση δεν νοιωθεις οτι κρατας 6.2 ιντσων τηλεφωνο στο χερι.

2. Ακομα και με πολυωρη χρηση με στησιμο συσκευης κσι οθονη συνεχεια ον και τη θερμοκρασια περιβαλλοντος 30+ δεν ενοιωσα τη συσκευη να ζεσταινεται.

3. Screen time 5.30 με 6 ωρες στο στησιμο με 24ωρη χρηση της συσκευης με ολα ανοιχτα 4g wifi χωρις bt. Δεν ειναι wow αλλα απολυτα σεβαστη αυτονομια, οτι ακριβως χρειαζεται μια τετοια συσκευη. Προσωπικα ο λογος που με εκανε να την αποκτησω, θεωρω απαραδεκτο να αρχισεις να ψαχνεις για powerbank η μπριζα στο 3ωρο, κατι που γινοταν στα note 5 και 8.

4. Τρομερη οθονη, διακρτικο edge, για το οποιο ουτως η αλλως προσωπικα δεν νοιαζομαι. Θα προτιμουσα μια flat οθονη αλλα δεν μπορει κανεις να τα εχει ολα.

5. Πολυ καλα ηχεια, τα καλυτερα που εχω ακουσει σε κινητο, δεν με ενδιαφερει προσωπικα, στα συν φυσικα το audio jack.

6. Πολυ καλη ποιοτητα ηχου στις τηλεφωνικες κλησεις, πολυ καλη ανοιχτη ακροαση, απορροια του νο5.

7. Δυνατος δεκτης wifi, περασε τα τεστ στα δυσκολα σημεια του σπιτιου.

8. Το spen εχει υποστει τεραστιο upgrade, αλλα ειναι λογικο αφου εγω εχω χασει 3 μοντελα, ισως αλλος μπορει να αναλυσει καλυτερα σε σχεση με το 8.

9. Δεν προλαβα να δοκιμασω την καμερα σχεδον καθολου δεν μπορω να εκφερω αποψη.

 

Εν τελει δηλωνω πολυ ικανοποιημενος με τη συσκευη. Πραγματικα νοιωθω οτι υπαρχει μια στροφη προς τη σωστη κατευθυνση και χαιρομαι που τολμησα την αγορα, αν και οπως ειπα γενικως ειμαι απογοητευμενος απο τη samsung. Ελπιζω να συνεχισει να με διαψευδει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ πουθενά. Και δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό στο n8 και τη Samsung. (ξεκάθαρα φοβήθηκε τα του Note 7)

Και εγώ πέρσι το πήρα και το έστειλα σε 5 μέρες και κατέληξα στο mate 10 pro. Φετος όμως της βγάζω το καπέλο. Το 9αρι δείχνει πολύ καλά δείγματα μπαταρίας.

Επίσης κάτι άσχετο στο θέμα του fingerprint έχει κάνει άλματα! 100% σωστή λειτουργία και ταχύτατο αν και άργησε μπράβο τής. Επίσης εξελίχτηκε και το έξυπνο ξεκλείδωμα με πρόσωπο ίριδα. Έγινε γρηγορότερο.

Και τέλος το TouchWiz εχει κάνει άλματα. Παρά πολύ πλήρες και ρολαρει εξαιρετικά.

Να τα λέμε και αυτά μιας και μέχρι πέρσι έκραζα άσχημα.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Fingerprint και έξυπνο ξεκλείδωμα σε σχέση με S9+ ως προς την ταχύτητα και επιτυχία έχει μεγάλη διαφορά?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fingerprint και έξυπνο ξεκλείδωμα σε σχέση με S9+ ως προς την ταχύτητα και επιτυχία έχει μεγάλη διαφορά?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Μεγάλη διαφορά δεν θα έλεγα αλλά υπάρχει διαφορά. Πχ στο s9 είχες 9/10 σωστό ξεκλείδωμα με fingerprint εδώ είναι 10/10

Επισης ποιο γρήγορο έξυπνο ξεκλείδωμα που σε μαθαίνει με τον καιρό και βλέπω ότι γίνεται καλύτερο.

Επισης δουλεύει στο απόλυτο σκοτάδι αλλά και στο χαμηλό φωτισμό κάτι που στο s9 δεν είχε επιτυχία.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το έξυπνο ξεκλείδωμα για μένα είναι αργό κ δε βολεύει. 1 sec πρέπει να το κάνει. Όταν ανοίγεις το τηλ πολλές φορές όμως, σπάει λίγο μπάλες. Ίσως επειδή φοράω καπελάκι, γυαλιά κλπ?

 

Το δακτυλικό από την άλλη είναι ακαριαίο.

Σίγουρα θα το προτιμούσα μπροστά όμως για χρήση σε τραπέζι την ώρα που τρως κλπ

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 512 μάθαμε αν είναι πιο γρήγορο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 512 μάθαμε αν είναι πιο γρήγορο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γιατι να ειναι πιο γρηγορο?

ακομα και λιιιγο γρηγοροτερο να ειναι ποσοι θα καταλαβουν τη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 512 μάθαμε αν είναι πιο γρήγορο;

Οι εσωτερικές μνήμες θα έχουν καλύτερο read/write (κυρίως write).

Οι πιθανότητες ομως να δεις κάποια διαφορά σε real life usage ειναι μηδαμινές.

Ίσως αν εκτελέσεις καμία 40αρια εφαρμογες ταυτόχρονα ,το μοντέλο με τα 8gb να κρατήσει ανοιχτές λίγες περισσότερες.

Πέρα από το πρακτικό κομμάτι της μεγαλύτερης χωρητικότητας για αποθήκευση, δεν θα υπάρχουν διαφορές παρατηρήσιμες

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό με το απόλυτο σκοτάδι στο S9+. Δεν υποτίθεται οτι έχει Infrared sensor?

Μεγάλη διαφορά δεν θα έλεγα αλλά υπάρχει διαφορά. Πχ στο s9 είχες 9/10 σωστό ξεκλείδωμα με fingerprint εδώ είναι 10/10

Επισης ποιο γρήγορο έξυπνο ξεκλείδωμα που σε μαθαίνει με τον καιρό και βλέπω ότι γίνεται καλύτερο.

Επισης δουλεύει στο απόλυτο σκοτάδι αλλά και στο χαμηλό φωτισμό κάτι που στο s9 δεν είχε επιτυχία.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειναι πιο γρηγορο?

ακομα και λιιιγο γρηγοροτερο να ειναι ποσοι θα καταλαβουν τη διαφορα?

 

Τώρα κανονικά θέλει περισσότερα τεστ

2. Πάντα σε όλα η μεγαλύτερη μνήμη είναι γρηγορότερη

3. Ενδέχεται τα 8gb ram να μην έχει αλλά 2 ελεύθερα αλλά κάποια να τα έχει δεσμεύει για το σύστημα

4. Τώρα αν θα το καταλάβει κάποιος μεγάλη συζήτηση...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα κανονικά θέλει περισσότερα τεστ

2. Πάντα σε όλα η μεγαλύτερη μνήμη είναι γρηγορότερη

3. Ενδέχεται τα 8gb ram να μην έχει αλλά 2 ελεύθερα αλλά κάποια να τα έχει δεσμεύει για το σύστημα

4. Τώρα αν θα το καταλάβει κάποιος μεγάλη συζήτηση...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσο και να το φορτώσω έχω μόνιμα 2 GB με 3.5 ελεύθερα.

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό το συμβολάκι. Στο εγχειρίδιο δεν το αναφέρει κάν. https://www.dropbox.com/s/8ph7rcjcqm2kv3j/2018-09-04%2013.15.38-2.jpg?dl=0 Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό το συμβολάκι. Στο εγχειρίδιο δεν το αναφέρει κάν. https://www.dropbox.com/s/8ph7rcjcqm2kv3j/2018-09-04%2013.15.38-2.jpg?dl=0
Εξοικονόμηση δεδομένων.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...