Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι στην 10 λειτουργεί κανονικά to led στην ειδοποίηση των αναπάντητων κλήσεων και των sms.

Σε όλες τις άλλες εφαρμογές (viber, messenger) δουλεύει άψογα εκτός από τα παραπάνω.

Μήπως μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση.

 

ουτε εμενα δουλευει το led σε αναπαντητη κληση (sms δεν τσεκαρα οταν μου ειχε ερθει).

και εχω κανει και format μετα την εγκατασταση της 10.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ψυχαναγκασμοι είναι όλα αυτά με τα reset κτλ μετά από κάθε αναβάθμιση.

Πουθενά η Samsung δεν προτείνει κάτι τέτοιο να γίνεται ως διαδικασία ρουτίνας.

Ή γνώμη μου είναι να κάνεις την αναβάθμιση και μόνο εάν σου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα να προχωρήσεις σε στήσιμο από την αρχή.

Πάντα απλά αναβαθμίσω χωρίς τέτοιες διαδικασίες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

εμένα πάντως μετά την ΟΤΑ αναβάθμιση μου παρουσιάζε εμφανέστατο και σημαντικό lag.... αναγκαστικά του έκανα factory reset και πλέον όλα δουλεύουν σχεδόν τέλεια :) μου ήρθε σήμερα και το update Ιανουαρίου...

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα σημερα η ενημερωση ασφαλειας 1 Ιανουαριου 2020 (99κατι mb), κατεβηκε και τωρα μπαινει.

 

Ελληνικό Note 9 512/8

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τις εφαρμογές του galaxy Labs?

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.android.samsung.utilityapp&cId=000004665763

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα δουλευει το led σε αναπαντητη κληση (sms δεν τσεκαρα οταν μου ειχε ερθει).

 

και εχω κανει και format μετα την εγκατασταση της 10.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μάλλον η Samy θέλει να το καταργήσει το led, όπως έκανε με το Note 10!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στα sms δουλεύει, στις αναπάντητες όχι.

 

Μια ακόμα διαφορά που παρατήρησα είναι στην συμπεριφορά του virtual home button όταν είμαι σε εφαρμογή πλήρους οθόνης. Πριν απλά με έβγαζε στην homescreen, τώρα είναι σαν να πατάω back πρώτα. Έτσι, αν είμαι πχ σε παιχνίδι, πριν βγει στο homescreen με ρωτάει αν θέλω να βγω από την εφαρμογή. Η βλακεία είναι πως αν έβλεπα κάτι στο Netflix, πριν έμπαινε σε λειτουργία picture in picture, ενώ τώρα το κλείνει εντελώς.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημέρι μέσω ota μπήκε η 10 (ATO) Αυστριακό κ αμεσως τα καπακια μια αναβάθμιση εξτρα.

Χωρις factory reset η καποιο wipe.Ο καιρος θα δειξει Εάν τα παει καλα.

Τα gestures μια χαρα κανένα πρόβλημα.

Καλοδεχούμενα ολα τα εξτραδακια/αλλαγές που έχει βαλει η Samsung.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Good Lock έλειψε σε κάποιους:

https://techmaniacs.gr/episimo-ntempoyto-stis-3-fevroyarioy-gia-to-good-lock-2020-stis-samsung-syskeyes/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν το ήξερα ότι θα αργήσει τόσο θα εμένα με την 9, 2 μηνες ακόμα... Σπαστικό το task changer οπως είναι τώρα...

Στην γραμμή καταστασης στο 9 ειχε κάτω δεξια ενα κουμπάκι εκκαθάριση. Στην 10 δεν υπάρχει τίποτα. Σε όλους σας ετσι ειναι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σε Πορτογαλικό. Παρόλα αυτά όπως έγραψα ξανά, μόνο με τον φόβο μη δε κάτσει καλά και χρειαστεί επαναφορά, τρέμω!!!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς καμία δόση εξυπνάδας δεν έχω καμία διάθεση να κατεβάσω την 10 με αυτά που διαβάζω.

Τουλάχιστον για το επόμενο διάστημα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μάλλον η Samy θέλει να το καταργήσει το led, όπως έκανε με το Note 10!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

δοκιμασα και sms (εκανα κληση στο κινητο ενω ειχα κλησει την sim1 και μου ηρθε sms μολις την ανοιξα παλι για την χαμενη κληση)....δουλευει μια χαρα το led στα sms.

 

αρα με τις αναπαντητες κλησεις μονο υπαρχει το θεμα.

 

PS. να πω οτι μολις εκανα και wipe cache και δεδομενων για την εφαρμογη του τηλεφωνου, αλλα τιποτα. και στις ρυθμισεις της ειναι επιλεγμενη η επιλογη που εχει για ''φωτεινη ενδειξη που αναβοσβηνει''.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς καμία δόση εξυπνάδας δεν έχω καμία διάθεση να κατεβάσω την 10 με αυτά που διαβάζω.

Τουλάχιστον για το επόμενο διάστημα..

Τί διαβάζεις;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς καμία δόση εξυπνάδας δεν έχω καμία διάθεση να κατεβάσω την 10 με αυτά που διαβάζω.

Τουλάχιστον για το επόμενο διάστημα..

Να την κατεβάσεις γιατί είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έχει βγει για το note 9. Αν δε κάτσει καλά κάνεις επαναφορά και τέλος. Εγώ πάντα κάνω επαναφορά σε μεγάλες αναβαθμίσεις έτσι κι αλλιώς. Έτσι και στο android 10 έκανα και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

 

Αν βρείτε τρόπο για το led στις κλήσεις πείτε το γιατί ούτε σε εμένα δουλεύει. Αν το έβγαλαν είναι μλκ με τη σκέψη ότι δεν έχουν led τα νέα μοντέλα ας ενεργοποιήσουν και την ίριδα. Πιο πολύ για bug μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά, μετά το λάθος να κάνω την επαναφορά πριν την αναβάθμιση, θα επισκεφτώ κάποιο service για να το δουν. Συνεχίζει να λέει ότι είναι ενημερωμένο... Δεν γνωρίζω να τη φλασάρω μόνος (λίγο κι ο φόβος μη γίνει κι άλλη πατάτα) οπότε είναι η μόνη λύση για μένα.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα την ενημέρωση Ιανουαρίου, μετά την αναβάθμιση στο Android 10.

 

Αρνητικές αλλαγές που πρόσεξα ότι έφερε η 10 και δε μ'άρεσαν.

 

1) Το μέγιστο μήκος της edge μπάρας το έχουν μικρύνει. Εκεί που έσερνα και έπιανα να την ανοίξω είναι κενό.

2) Το menu του spen το έχουν κάνει μόνο δεξιά δε μεταφέρεται αριστερά ούτε γίνεται σκρολ με το δάχτυλο. Έχεις το floating κουμπί που το πας γύρω γύρω αλλά το μενού εμφανίζονται όλα κάτω δεξιά.

3) Η ενσωματωμένη εφαρμογή καιρού δεν κάνει αλλαγή τοποθεσίας με swap. Θέλει ή ξεχωριστά widget ή να αλλάζεις τοποθεσία με 4 ταπς αν θες να δεις τον καιρό σε άλλη πόλη.

4) Το led που λέτε στις κλήσεις.

5) Τα gestures τα θεωρώ τελείως χαζά, και απλά μπήκαν για τη μετάβαση μηλοφωνάκηδων. Τα παλιά είναι πολύ πιο βολικά.

6) Τα recent apps δεν κλείνουν με σύρσιμο δεξιά-αριστερά αλλά προς τα πάνω και δεν το λες και βολικό. Στην 9 νομίζω το ρύθμιζες με ποιον τρόπο το θες, εδώ δεν το βρίσκω ή δεν υπάρχει πλέον?

 

(υγ Άμα έχετε δει κι άλλα προσθέστε τα με παράθεση)

 

Επίσης να πώ, κανένα lag με dirty flash.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς με Greece Cosmote (συσκευή από Κατάστημα Γερμανός) την 10;

Στο Sammobile δείχνει ότι έχουν πάρει όλες τη 10 και δινει ενημερώσεις Ιανουαρίου η Greece Cosmote δεν υπάρχει καν.

Μπορεί να παίζει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά σε μένα:

e9de25aab9ce847ab4ad08f03817641d.jpg

Τελικά το εχει και εμενα απλα απο το theme που είχα στα 9 ηταν πολύ σκούρα και δεν το πρόσεξα...af2e0d4b5af600ce02f3d0feec4d13a2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς με Greece Cosmote (συσκευή από Κατάστημα Γερμανός) την 10;

Στο Sammobile δείχνει ότι έχουν πάρει όλες τη 10 και δινει ενημερώσεις Ιανουαρίου η Greece Cosmote δεν υπάρχει καν.

Μπορεί να παίζει κάτι άλλο;

 

Κανείς που να γνωρίζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα την ενημέρωση Ιανουαρίου, μετά την αναβάθμιση στο Android 10.

 

Αρνητικές αλλαγές που πρόσεξα ότι έφερε η 10 και δε μ'άρεσαν.

 

1) Το μέγιστο μήκος της edge μπάρας το έχουν μικρύνει. Εκεί που έσερνα και έπιανα να την ανοίξω είναι κενό.

.[/b]

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι μπορείς να την μετακινήσεις πάνω ή κάτω ώστε να τη βάλεις στο σημείο που σε βολεύει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι μπορείς να την μετακινήσεις πάνω ή κάτω ώστε να τη βάλεις στο σημείο που σε βολεύει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι, είχα συνηθίσει ένα εύρος συγκεκριμένο και τώρα το περιόρισε. Συνήθεια ξανά, απλά δεν κατάλαβα τον λόγο να το κάνουν.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου γράψει Τι είναι το good lock που θα ανακοινωθεί και θα κυκλοφορήσει 3 Φεβρουαρίου τι κάνει τι εφαρμογή είναι αυτή και αν θα είναι και για το δικό μας κινητό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου γράψει Τι είναι το good lock που θα ανακοινωθεί και θα κυκλοφορήσει 3 Φεβρουαρίου τι κάνει τι εφαρμογή είναι αυτή και αν θα είναι και για το δικό μας κινητό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχήν μέχρι στιγμής δίνεται επίσημα σε λίγες χώρες. Όχι στην Ελλάδα. Δε γνωρίζουμε τις προθέσεις της Samsung στο μέλλον.

Μέχρι τώρα μπορούσε κάποιος να το εγκαταστήσει μέσω 3ης εφαρμογής του play store.

 

Με απλά λόγια, παραμετροποιει τη συσκευή με διάφορες υποεφαρμογες. Πχ αλλάζει τη μπάρα ειδοποιήσεων με διαφορετικά χρώματα, εικονίδια κτλ., έχει επιλογές να αλλάξεις τον task manager κ.α.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...