Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά Εγώ έχω χάλια μπαταρία με το πολύ 3-4 ώρες οθόνη, κυρίως YouTube και αρκετό browsing , εδώ που είμαι έχω χάλια σήμα ούτε μια γραμμή δεν βγάζει οπότε μιλάω μέσω vowifi ( Cosmote ) είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες αν σου κάνει κάποια εφαρμογή drain στην μπαταρία. Εγώ ποτέ δεν έχω δει κάτω από 5 ώρες & δουλεύω εφαρμογές που τραβάνε φουλ μπαταρία όπως βλέπεις & στις φώτο. d84b98cff86eda399c6ef0b4aa022525.jpg4c6fa6986a75c091ada3c298f0319be0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη διαφορά τιμής στα δύο μοντέλα με μια ή με 2 κάρτες

 

Έχουν διαφορά στην ρύθμιση του επεξεργαστή. Ο λόγος είναι οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται

Κάπου είχα βρει αναλυτική πληροφόρηση για το πως είναι χρονισμένος και συγχρονισμένος ο κάθε επεξεργαστής για τα δύο αυτά μοντέλα αλλά δεν μπορώ να το βρω ξανά για να το κάνω post.

 

Αυτό ναι μου κάνει νόημα! Υποθέτω ίσως υπό συνθήκες να υποχρονίζεται ο του dual? Χμ, θα ψάξω να δω....

Ευχαριστώ!

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λιγο αυτη εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kimcy929.doubletaptoscreenoff

 

Μπορεις να κοιταξεις και τον Nova.Πληρη παραμετροποιηση και με πολλα gestures

να δουλευουν οπως εσυ θελεις.

 

 

Κάνει πραγματικό κλείδωμα και λειτουργεί το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα;

 

 

Και μενα 4 μηνες χρησης.

55698651_2194372290826832_3181378221421625344_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=89947c91876e9af33b36e0e705fd0988&oe=5D3FA4E9

 

Καλησπέρα έχω το εξής θέμα η μπαταρία του κινητού εχει φτάσει στο 95,2 τοις εκατό και το έχω τέσσερις μήνες στην κατοχή μου το είδα από το πρόγραμμα του phone info υπάρχει καμία ιδέα στο τι να κάνω?? η δεν μας τα λέει Καλά αυτό το πρόγραμμα?

 

 

Έχω το ίδιο θέμα. Μου δείχνει υγεία μπαταρίας 94.7%.

Ειναι σωστό; Σε τι δεδομένα βασίζεται για να το βγάλει;

 

 

Επίσης μπορώ να δω κάπου πότε πρωτοενεργοποίησα το κινητό;

 

 

 

Παιδιά καλησπέρα. Κανένα κινητό δε με έχει ταλαιπωρήσει τόσο πολύ όσον αφορά στην εύρεση ενός σωστού tempered glass. Έχω αλλάξει 3 έως τώρα αξίας από 10 έως 20 ευρώ και το ένα κόλλησε και ξεκόλλησε , το άλλο δεν έπιανε όλη την οθόνη ούτε καν τις άκρες και το τρίτο δεν έβγαζε τον αέρα και συνεπώς δεν πατούσε στη μια πλευρά. Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο καλό κι όχι πανάκριβο ούτως ώστε να ασφαλίσει το κινητό τουλάχιστον για 10 μήνες ακόμη που θα ήθελα να το έχω; Μέχρι να πέσει η τιμή του note 10 δηλαδή. Θα ήθελα να είναι full face . Ευχαριστώ

 

 

Εγώ έχω δώσει συνολικά πάνω από 130 ευρώ. 2 dome κι ένα άλλο των 30 ευρώ. Θα έπαιρνα άλλο κινητό με αυτά τα λεφτά :)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε με αυτά που γράφει το phone info. Το έχουμε ξαναπεί.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε με αυτά που γράφει το phone info. Το έχουμε ξαναπεί.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

 

 

Γιατί όμως; Με τί δεδομένα δημιουργεί το health percentage?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Στις επιλογές προγραμματιστή έχω ενεργοποιήσει τη νυχτερινή λειτουργία στο αυτόματο με βάση την ώρα της ημέρας αλλά δεν λειτουργεί, μένει σε άσπρο μόνο. Το έχει τσεκαρει κανείς άλλος αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνει πραγματικό κλείδωμα και λειτουργεί το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα;

 

 

 

 

 

 

 

Έχω το ίδιο θέμα. Μου δείχνει υγεία μπαταρίας 94.7%.

Ειναι σωστό; Σε τι δεδομένα βασίζεται για να το βγάλει;

 

 

Επίσης μπορώ να δω κάπου πότε πρωτοενεργοποίησα το κινητό;

 

 

 

 

 

 

Εγώ έχω δώσει συνολικά πάνω από 130 ευρώ. 2 dome κι ένα άλλο των 30 ευρώ. Θα έπαιρνα άλλο κινητό με αυτά τα λεφτά :)

Τα dome τα τοποθετήσες εσύ? Η αντοχή τούς? Γιατί εγώ το xone που έχω βάλει στις καμπύλες επειδή δεν εφάπτεται ακριβώς όταν ακουμπήσει κάπου κάνει ραγίσματα. Πρώτη φορά σε edge & με έχει προβληματίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Tempered glass έχω βάλει της spigen.

 

Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει κόλλα μόνο περιμετρικά και οχι σε ολόκληρο το γυαλί ε?

Αν ναι πως τα πάει στο touch respond?

Στα πλαϊνά (που λογικά είναι μαύρα κόβει οθόνη?

Φτάνει μέχρι τις άκρες των edge?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Link μεμβράνης;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1) https://www.aliexpress.com/item/8D-Full-Cover-Soft-Hydrogel-Film-For-Samsung-Galaxy-Note-8-9-S8-S9-Screen-Protector/32949055457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6dc44c4dJ6BBug

2) https://www.aliexpress.com/item/Full-Cover-Hydrogel-Film-For-Samsung-Galaxy-Note-9-8-S6-S7-Edge-S8-S9-Plus/32920812827.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6dc44c4dJ6BBug

Πάρτα και τα δυο και δεν θα χάσεις.... Βρες και μια θήκη φτηνή διπλή και άσε τους άλλους να ξοδεύουν....

Δεν θα καταλαβαίνεις και συ ο ίδιος ότι έχει τοποθετηθεί κάποια μεβράνη...

Υ.Γ. Στο le max 2 εγκαταστάθηκε το Android Q από την 6η στην 10η Beta 2 έκδοση....απίστευτη συσκευή μετά την HTC HD2!

Μήπως κάποιος επιχείρησε να το κάνει και στην δική μας συσκευή...για να γράψει τις εντυπώσεις του?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Κάνει πραγματικό κλείδωμα και λειτουργεί το ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα;

 

 

 

 

 

 

 

Έχω το ίδιο θέμα. Μου δείχνει υγεία μπαταρίας 94.7%.

Ειναι σωστό; Σε τι δεδομένα βασίζεται για να το βγάλει;

 

 

Επίσης μπορώ να δω κάπου πότε πρωτοενεργοποίησα το κινητό;

 

 

 

 

 

 

Εγώ έχω δώσει συνολικά πάνω από 130 ευρώ. 2 dome κι ένα άλλο των 30 ευρώ. Θα έπαιρνα άλλο κινητό με αυτά τα λεφτά :)

Ποσά;;; Τότε είμαι σε καλό δρόμο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) https://www.aliexpress.com/item/8D-Full-Cover-Soft-Hydrogel-Film-For-Samsung-Galaxy-Note-8-9-S8-S9-Screen-Protector/32949055457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6dc44c4dJ6BBug

2) https://www.aliexpress.com/item/Full-Cover-Hydrogel-Film-For-Samsung-Galaxy-Note-9-8-S6-S7-Edge-S8-S9-Plus/32920812827.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6dc44c4dJ6BBug

Πάρτα και τα δυο και δεν θα χάσεις.... Βρες και μια θήκη φτηνή διπλή και άσε τους άλλους να ξοδεύουν....

Δεν θα καταλαβαίνεις και συ ο ίδιος ότι έχει τοποθετηθεί κάποια μεβράνη...

Υ.Γ. Στο le max 2 εγκαταστάθηκε το Android Q από την 6η στην 10η Beta 2 έκδοση....απίστευτη συσκευή μετά την HTC HD2!

Μήπως κάποιος επιχείρησε να το κάνει και στην δική μας συσκευή...για να γράψει τις εντυπώσεις του?

 

Αυτά τώρα έχουν την αντίστοιχη προστασία ενός τζαμιού;;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Τα dome τα τοποθετήσες εσύ? Η αντοχή τούς? Γιατί εγώ το xone που έχω βάλει στις καμπύλες επειδή δεν εφάπτεται ακριβώς όταν ακουμπήσει κάπου κάνει ραγίσματα. Πρώτη φορά σε edge & με έχει προβληματίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 1ο ανεπιτυχώς εγώ. Το 2ο σε κατάστημα.

Έχει γεμίσει με γρατσουνιές. Ίσως το έβαλα στην τσέπη με τπτ κλειδιά, δεν κατάλαβα πως έγινε, αλλά δεν θα έπρεπε να είχε γίνει τόσο χάλια.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει κόλλα μόνο περιμετρικά και οχι σε ολόκληρο το γυαλί ε?

Αν ναι πως τα πάει στο touch respond?

Στα πλαϊνά (που λογικά είναι μαύρα κόβει οθόνη?

Φτάνει μέχρι τις άκρες των edge?

 

Δεν ξέρω ότι έχει κόλλα μόνον περιμετρικά,, και επειδή δεν θυμάμαι.. μπορεί να είναι nilkin..

Σε αρκετές περιπτώσεις, πρέπει να πατήσω έντονα την οθόνη, και δες τις όχι και τόσο καθαρές φωτογραφίες...

 

http://imgur.com/vvhry8l

 

http://imgur.com/O0iUkNB

 

http://imgur.com/Di6nuP4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το speedport του ΟΤΕ που το έχετε διαβάσει; Αυτό έχω το speedport plus γιατί έχω 200αρα γραμμή. Αν είναι να τους πάρω να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Στις επιλογές προγραμματιστή έχω ενεργοποιήσει τη νυχτερινή λειτουργία στο αυτόματο με βάση την ώρα της ημέρας αλλά δεν λειτουργεί, μένει σε άσπρο μόνο. Το έχει τσεκαρει κανείς άλλος αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακόμη δεν έχω το ΝΟΤΕ 9, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό από την στιγμή που το κάνει το τηλέφωνο αυτόματα με τον αισθητήρα; Επίσης η ώρα που νυχτώνει δεν είναι σταθερή ως γνωστό. Θα αλλάζεις συνέχεια την ρύθμιση;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μπορείς κάποιος να με πει πως κάνουμε αυτό με το Google play services να σταματήσει το battery drain έχει ξανά αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω ρε γμτ ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το speedport του ΟΤΕ που το έχετε διαβάσει; Αυτό έχω το speedport plus γιατί έχω 200αρα γραμμή. Αν είναι να τους πάρω να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1086340-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%86%CF%8D%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%83%CE%B5-Speedport-PLUS

 

Ο ΟΤΕ είναι ενημερωμένος και θα προσπαθήσει να το διορθώσει σε επόμενο update. Αν και νομίζω θα το έχω σουτάρει μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τώρα έχουν την αντίστοιχη προστασία ενός τζαμιού;;

Αυτά έχουν προστασία από γρατσουνιές (κλειδιών κ.λ.π.) και η διπλή θήκη (θήκη με καπάκι) θα κάνει την δουλειά της σε πιθανές πτώσεις..

..και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Υ.Γ. Το έχουν αναλύσει το θέμα άλλοι προφεσόροι μέσα εδώ καθώς το τζάμι δεν σε προστατεύει 100%... Τέλος εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το έχουν αναλύσει το θέμα άλλοι προφεσόροι μέσα εδώ καθώς το τζάμι δεν σε προστατεύει 100%... Τέλος εδώ!

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα υπάρχει κάποιο link? Ή αν δεν βαριεσαι να το ξαναγράψεις το γιατί?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μπορείς κάποιος να με πει πως κάνουμε αυτό με το Google play services να σταματήσει το battery drain έχει ξανά αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω ρε γμτ ....
Αρχικά απενεργοποιησε το Google project, βάλε το Google play σε αδράνεια, όχι αυτόματες αναβάθμισεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και παλαιότερα στο θέμα με τα αξεσουάρ υπάρχουν μεμβράνες με αρκετό πάχος που προστατεύουν καλύτερα από το τζαμί.

Έχει η γυναίκα μου στο iPhone της την simple carbon fiber και είναι πάρα πολύ καλή. (Δείτε βίντεο στο YouTube)

 

Καλό θα ήταν βέβαια ότι αφορά αξεσουάρ να συζητείται στο κατάλληλο θέμα και όχι εδώ γιατί γίνεται ένα μπάχαλο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά απενεργοποιησε το Google project, βάλε το Google play σε αδράνεια, όχι αυτόματες αναβάθμισεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Project? Το Google play protect εννοείς; το έχω κλειστό αυτό από την πρώτη στιγμή και τα auto updates τα έχω κλειστά από την αρχή. Με βγάζει πολύ κατανάλωση στο background Samsung experience home και το Google play services c6b43a94f8f37f135b741223b30519a8.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.adslgr.com/forum/threads/1086340-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%86%CF%8D%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%83%CE%B5-Speedport-PLUS

 

Ο ΟΤΕ είναι ενημερωμένος και θα προσπαθήσει να το διορθώσει σε επόμενο update. Αν και νομίζω θα το έχω σουτάρει μέχρι τότε.

 

Έχω πίσω από το speed port, ένα tp link, με σταθερή ip, μόνον για το wifi. Οδηγίες στο adsl.gr..

Link to comment
Share on other sites

Project? Το Google play protect εννοείς; το έχω κλειστό αυτό από την πρώτη στιγμή και τα auto updates τα έχω κλειστά από την αρχή. Με βγάζει πολύ κατανάλωση στο background Samsung experience home και το Google play services c6b43a94f8f37f135b741223b30519a8.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Νταξει το Google play 0.6% κλαιν! Το άλλο δοκίμασε να το βάλεις από τις εφαρμογές/μπαταρια... Περιορισμο στο παρασκήνιο!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...