Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε την Ελληνική. Σε 1-2 μέρες θα έχει βγει. Η καθυστέρηση πλέον αγγίζει το πολύ 1.5 βδομάδα σε σχέση με την αρχική κυκλοφορία

:thanks::thanks:

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα στην παρέα και εγώ...!11265a23f8ffd4f0815ea439452a8606.jpg7e0bde238b0add60ccea69955dde447d.jpgb7f1efdeb8d0ef022a804205e92543a8.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις. Από ποια συσκευή έρχεσαι;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίοι λίγοι μήνες ήταν αρκετά περιπετειώδης σε σχέση με τις συσκευές που πέρασαν από τα χέρια Αφού μου έκλεψαν το Galaxy S8 plus που είχα αγοράσει πρόσφατα και δεν είχα προλάβει να το ευχαριστηθώ, πήγα σε Redmi Note 5 και το τελευταίο τηλέφωνο που έχω ακόμα είναι το Huawei Mate 20 Lite.

Πρώτες εντυπώσεις... Τι να πρωτοπείς...συγκλονιστικό απλά..

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Πως ενεργοποιείται το thumbnails των φωτογραφιών στη camera ή στη συλλογή?

Ενωω όταν βλέπεις μια φωτογραφία να βγάζει από κάτω μια σειρά με τις μικρογραφίεςα για να ρολλάρουν και να βρίσκεις αυτή που θές;

 

 

ΤΝΧ

 

Κανεις τπτ πανω σε αυτο?

 

Tnx

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα στην παρέα και εγώ...!11265a23f8ffd4f0815ea439452a8606.jpg7e0bde238b0add60ccea69955dde447d.jpgb7f1efdeb8d0ef022a804205e92543a8.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο.... καλοδούλευτο.... να είσαι γερός και να το χαρείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.... καλοδούλευτο.... να είσαι γερός και να το χαρείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην παρέα σας. Φοβερές εντυπώσεις. Τα λέμε στη συνέχεια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ξέρω αν αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος το εξής πρόβλημα.Όταν είναι σβηστή η οθόνη του κινητού για αρκετή ώρα οι ειδοποιήσεις δεν γίνονται άμεσα αντιληπτές και όταν ενεργοποιηθεί η οθόνη εμφανίζονται μαζεμένες.Το ίδιο συμβαίνει και με τους ήχους των ειδοποιήσεων κάποιων εφαρμογών που χρησιμοποιώ όπως ανακοίνωση της ώρας ή του επιπέδου μπαταρίας οι οποίοι δεν ακούγονται στην ώρα τους αλλά μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και με το S9+ που επίσης έχω άρα προφανώς δεν είναι πρόβλημα συγκεκριμένης συσκευής αλλά γενικότερο πρόβλημα firmware.Επίσης για να σας προλάβω τις εφαρμογές που θέλω να δουλεύουν συνέχεια τις έχω εξαιρέσει από το Battery Optimization αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μόλις σήμερα μεταπήδησα από το ΝΟΤΕ 8 στο ΝΟΤΕ 9.

Όλα καλά εκτός από το ότι δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να ενεργοποιήσω δεύτερο λογαριασμό στο Facebook, κάτι το οποίο είχα κάνει στο 8.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό παιδιά;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ξέρω αν αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος το εξής πρόβλημα.Όταν είναι σβηστή η οθόνη του κινητού για αρκετή ώρα οι ειδοποιήσεις δεν γίνονται άμεσα αντιληπτές και όταν ενεργοποιηθεί η οθόνη εμφανίζονται μαζεμένες.Το ίδιο συμβαίνει και με τους ήχους των ειδοποιήσεων κάποιων εφαρμογών που χρησιμοποιώ όπως ανακοίνωση της ώρας ή του επιπέδου μπαταρίας οι οποίοι δεν ακούγονται στην ώρα τους αλλά μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και με το S9+ που επίσης έχω άρα προφανώς δεν είναι πρόβλημα συγκεκριμένης συσκευής αλλά γενικότερο πρόβλημα firmware.Επίσης για να σας προλάβω τις εφαρμογές που θέλω να δουλεύουν συνέχεια τις έχω εξαιρέσει από το Battery Optimization αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.:confused:

 

Ξερω ακριβώς τι εννοείς και οχι δεν εχω αυτό το θεμα τουλάχιστον στις παρακάτω εφαρμογές που έχω στο "μενού" της μπαταρίας "εφαρμογές χωρίς παρακολούθηση" :Facebook, facebook messanger, Instagram, Twitter, Viber, whatsapp, weather & clock widget, glimpse notification, opera web browser οπως και απο τις στοκ εφαρμογές :μηνύματα, ημερολόγιο, ρολόι - ξυπνητήρι... Και δεν έχω πειράξει τίποτα στην βελτιστοποιηση μπαταρίας...

Βέβαια δεν λειτουργώ καθόλου AOD ή edge notifications μιας κα δεν μου αρέσουν καθόλου και εχω μόνο το glimpse notifications υο οποίο απλά ανάβει την οθόνη οπότε έχω κάποια ειδοποίηση για να δω στην lockscreen ποια ειδοποίηση είναι αυτή... Οπότε και έχω άμεση εικόνα για τον χρόνο λήψης των ειδοποιήσεων..

Γνωρίζω αυτό που περιγράφεις γιατί εχω ακριβως το ίδιο θεμα με το ίδιο ακριβώς set up στο Galaxy tab s2 (ενω όλοι οι υπόλοιποι χρήστες δεν το εχουν) οπως το ειχα και για μεγάλο διάστημα με το ίδιο ακριβώς set up αλλα οχι πάντα ούτε με όλες τις παραπάνω εφαρμογές και με το Note 8...

Παντως αν κρινω απο το tab s2 με επαναφορά δεν στρώνει η κατάσταση...

Μονο με αντικατάσταση της συσκευης...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις. Στο viber για παράδειγμα.

 

Επίσης, όταν έχω ανοιχτή την οθόνη, δηλαδή ασχολούμαι με το τηλέφωνο, δεν χτυπάει κάποιες φορές ο ήχος ειδοποίησης.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ξέρω αν αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος το εξής πρόβλημα.Όταν είναι σβηστή η οθόνη του κινητού για αρκετή ώρα οι ειδοποιήσεις δεν γίνονται άμεσα αντιληπτές και όταν ενεργοποιηθεί η οθόνη εμφανίζονται μαζεμένες.Το ίδιο συμβαίνει και με τους ήχους των ειδοποιήσεων κάποιων εφαρμογών που χρησιμοποιώ όπως ανακοίνωση της ώρας ή του επιπέδου μπαταρίας οι οποίοι δεν ακούγονται στην ώρα τους αλλά μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και με το S9+ που επίσης έχω άρα προφανώς δεν είναι πρόβλημα συγκεκριμένης συσκευής αλλά γενικότερο πρόβλημα firmware.Επίσης για να σας προλάβω τις εφαρμογές που θέλω να δουλεύουν συνέχεια τις έχω εξαιρέσει από το Battery Optimization αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.:confused:

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό, το έκανε στο ΝΟΤΕ, το κάνει και στο 9. Με το ΝΟΤΕ 4 δεν είχα τέτοιο θέμα.

Χρησιμοποιώ το Page Manager (κάτι σαν επαγγελματικό FB) και πολύ συχνά καθυστερεί να χτυπήσει η ειδοποίηση της εφαρμογής. Εννοείται ότι στις ρυθμίσεις της μπαταρίας έχει οριστεί στις εξαιρέσεις η εφαρμογή αυτή.

Viber, Facebook, Messeger και Whatsup όμως έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις, χωρίς καθυστέρηση, κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι φταίει η εφαρμογή (Page Manager) και όχι το λειτουργικό της συσκευής.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ή εάν μπορεί να το δοκιμάσει εάν η έξυπνη επιλογή και μετά η εξαγωγή κειμένου δουλεύει στα ελληνικά; Δηλαδή με την έξυπνη επιλογή να επιλέξει κάποιο κείμενο ελληνικό και να δοκιμάσει εξαγωγή σε κείμενο. Εμένα πάντως τα βγάζει "κινέζικα".

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ή εάν μπορεί να το δοκιμάσει εάν η έξυπνη επιλογή και μετά η εξαγωγή κειμένου δουλεύει στα ελληνικά; Δηλαδή με την έξυπνη επιλογή να επιλέξει κάποιο κείμενο ελληνικό και να δοκιμάσει εξαγωγή σε κείμενο. Εμένα πάντως τα βγάζει "κινέζικα".

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις δοκίμασα μια απο τα ίδια αλλα θυμάμαι ότι ειχα το ίδιο με το Note 8 και κάποιος απο τα μέλη μου ειχαν υπόδειξη που θα παω να κατεβασω την ελληνική γλώσσα για να λειτουργεί σωστά αυτή η ενέργεια... Δεν θυμάμαι καν πως το ειχα κάνει παντως εκει που εθχα πάει δεν ηταν ενεργοποιημενη η Ελληνική γλώσσα και μόλις το εκανα λειτουργούσε σωστά..

Οπότε ας μας πει κάποιο μέλος....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα μια απο τα ίδια αλλα θυμάμαι ότι ειχα το ίδιο με το Note 8 και κάποιος απο τα μέλη μου ειχαν υπόδειξη που θα παω να κατεβασω την ελληνική γλώσσα για να λειτουργεί σωστά αυτή η ενέργεια... Δεν θυμάμαι καν πως το ειχα κάνει παντως εκει που εθχα πάει δεν ηταν ενεργοποιημενη η Ελληνική γλώσσα και μόλις το εκανα λειτουργούσε σωστά..

Οπότε ας μας πει κάποιο μέλος....

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ. Ναι αν ξέρει κάποιος ας μας πει, πάντως γενικά είναι bug γιατί μέσω bixby vision το ocr στα ελληνικά δουλεύει κανονικά, το δοκίμασα μόλις τώρα και κάνει εξαγωγή κειμένου στα Ελληνικά κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα, χωρίς να έχω κατεβάσει κάτι λειτουργεί κανονικά.[ATTACH]67142[/ATTACH]

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα λειτουργει κανονικα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

NIKOLAOS68 αν καταλαβα καλα θελεις να ενοργοποιησεις το dual messenger που εχεις διπλες εφαρμογες facebook messenger viber κτλ πηγαινεις ρυθμισεις ,συνθετες και κατεβαινεις προς τα κατω ενεργοποιεις το dual messenger
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ή εάν μπορεί να το δοκιμάσει εάν η έξυπνη επιλογή και μετά η εξαγωγή κειμένου δουλεύει στα ελληνικά; Δηλαδή με την έξυπνη επιλογή να επιλέξει κάποιο κείμενο ελληνικό και να δοκιμάσει εξαγωγή σε κείμενο. Εμένα πάντως τα βγάζει "κινέζικα".

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

Μήπως το δοκίμασες σε κείμενο PDF γιατί με αυτά τα αρχεία δεν λειτουργεί πάντα, είναι θέμα κωδικοποίησης του αρχείου.

Δοκίμασες σε κείμενο του forum;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

Μήπως το δοκίμασες σε κείμενο PDF γιατί με αυτά τα αρχεία δεν λειτουργεί πάντα, είναι θέμα κωδικοποίησης του αρχείου.

Δοκίμασες σε κείμενο του forum;

 

Screenshot_20181005_123534_Samsung_capture.jpg"]Screenshot_20181005_123534_Samsung_capture.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20181005-123842_Samsung_capture.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω, μήπως τελικά είναι θέμα γραμματοσειράς;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

Μήπως το δοκίμασες σε κείμενο PDF γιατί με αυτά τα αρχεία δεν λειτουργεί πάντα, είναι θέμα κωδικοποίησης του αρχείου.

Δοκίμασες σε κείμενο του forum;

Ωραία το βρήκαμε κάτι τέτοιο παίζει, δοκίμασα στο forum δουλεύει κανονικά αλλά ok στην ουσία είναι text αρχείο οπότε είναι εύκολο να το κάνει, στην ουσία copy paste είναι.

Έχετε υπόψη σας ότι το bixby vision δουλεύει ακόμα και σε φωτογραφία δηλαδή έχεις μία φωτογραφία ενός κειμένου Ελληνικού μπορεί να κάνει extract στο κείμενο, έχει ocr και πολύ καλό μάλλον, δουλεύει πάρα πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20181005-123842_Samsung_capture.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω, μήπως τελικά είναι θέμα γραμματοσειράς;

 

Έχει να κάνει με το S translator στο οποίο εμένα δεν μου δίνει επιλογή για Ελληνικά... Αλλα δεν μπορώ να βρω και το μενού του να τα επιλέξω - κατεβάσω.... Δηλαδη και με την επιλογή του s pen "μετάφραση" δεν μου μεταφραζει ελληνικά οπως και δεν υπάρχει στην λίστα η ελληνική γλώσσα.... Αν ξέρει κάποιος που βρίσκεται ας ενημερώσει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εγώ στο S translator έχω Ελληνικά παρόλο που και εμένα μου κάνει σε κάποια σημεία κόλπα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...