Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να επεσε ο χρονισμος στον επεξεργαστη του,δενμπορει να βγαζει 1 ωρα ακομα ετσι στην πλακα,διαβαζω σχολια και απορω .δεν βρισκω αλλη εξηγηση(για το n8)

εννοειται οτι ειναι συσκευη ΑΑΑ.αλλα μου εκανε εντυπωση,εντυπωση μου εκανε οτι εδωσαν super slow motion στο n8 ,s8.νομιζα εγγενως δεν υποστηριζετο απο τις καμερες αυτες βασει ειδικης μνημης που εχουν στις καμερες

 

Συμφωνώ σε όλα.

Πάντως το αποτέλεσμα στην μπαταρία είναι όντως θεαματικό.

Για το super slow κι εγώ απορώ. Έλεγαν πως είναι θέμα hardware και τελικά το πήραν και τα μοντέλα που αναφέρεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το note 8ειναι ενα καταπληκτικο τηλεφωνο,αν εχεις μεσα σου το μικροβιο να αλλαζεις καθε 9 μηνες συσκευες το εχεις.φτασαμε 200 το μηνα για συσκευες στον κωτσοβολο ομως!! χαχα.

το μονο που θα κρατησω ειναι το s7edge ,αυτο θα το εχω για παντα σαν συλλεκτικο τηλεφωνο,ηταν σκυλι 1 χρονο.στην συσκευασια του μεσα και για παντα θα το εχω

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι για τιποτα ,μερα με τη νυχτα με το note 8.το note 8 το φορτιζα 2 φορες τη μερα,καμια σχεση
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είμαι στο παρά πέντε...χεχε

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ σε όλα.

Πάντως το αποτέλεσμα στην μπαταρία είναι όντως θεαματικό.

Για το super slow κι εγώ απορώ. Έλεγαν πως είναι θέμα hardware και τελικά το πήραν και τα μοντέλα που αναφέρεις.

Εμένα η απορία μου δεν είναι αν μπορούσαν να το δώσουν, μπορούσαν όπως και πολλά άλλα στο παρελθόν μπορούσαν να δώσουν. Εντύπωση μου έκανε που το έδωσαν γιατί η Samsung δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες χειρονομίες, αλλά μάλλον νιώθει την ανάσα της Huawei πίσω της και ξύπνησε λίγο..

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλά μάλλον νιώθει την ανάσα της Huawei πίσω της και ξύπνησε λίγο..

 

ειναι ακριβως αυτο που ειχα στο μυαλο μου να γραψω.η χαβαι παει με ρυθμους τρελους.ειναι καλο για εμας τους τελικους αγοραστες

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεστε καν η πληρέστερη και πιο ολοκληρωμένη συσκευή στην αγορά σήμερα χωρίς κάποια ουσιαστική αδυναμία η έλλειψη feature που στον ανταγωνισμό θα βρεις 2-3 minimum.;)

 

Και αυτονομία οπως του αρμόζει μαζι με τις άλλες βελτιώσεις πχ τα πολύ ποιοτικά ηχεία του σε σχέση με προκάτοχο.

 

Άσχετα που μολις μια εβδομάδα το κράτησα:lol:

 

Αυστηρά λογο οτι δεν κανω χρήση κάποιων βασικών feature του πχ γραφιδα που ουτε καν την αγγιξα,micro sd που πλεον τις κατάργησα οριστικά απο τη ζωη μου,ασύρματη φορτιση που δεν με ενδιαφέρει ουτε τώρα ουτε μελλοντικά.

 

Και σε δεύτερο λογο δεν με συγκίνησε,δεν έχει το WOW,ένιωσα οτι απλα κρατάω ξαναζεσταμενο φαΐ(θελω οταν αγοράζω μια συσκευή να μην μοιαζει με κάποια παλιότερη αλλα να διαφέρει-εξωτερική εμφάνιση,αίσθηση ειναι νούμερο 1 κριτήριο για εμένα-οσο τέλειο να ειναι αν δεν μου κανει κλικ παίρνει πόδι τόσο απλά)

 

Software παρ ολο αρκετά με ενοχλούν τα έφερα στα μέτρα μου με τον τρόπο μου.:p

 

Αλλα δεν παυει να ειναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή στην αγορά διχως αμφιβολια.

 

Εν αναμονή s10 σειρα να φερει επιτέλους κατι φρεσκο και διαφορετικό που να με συγκινήσει για να επιστρεψω σε Sammy-ακομα και σε χρωμα-βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο προγραμματισμος μυνηματων(να στελνονται συγκεκριμενη ωρα) δεν υπαρχει πλεον, στο Note 9 ?;)Προσωπικα ,ηταν μια λειτουργια ,που με βολευε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο προγραμματισμος μυνηματων(να στελνονται συγκεκριμενη ωρα) δεν υπαρχει πλεον, στο Note 9 ?;)Προσωπικα ,ηταν μια λειτουργια ,που με βολευε πολυ.

 

Υπάρχει απλά το έχουν "κρυμμένο".

Δίπλα στο σημείο που γράφεις το μήνυμα έχει ενα "+" το πατάς και εκεί έχει τον προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απλά το έχουν "κρυμμένο".

Δίπλα στο σημείο που γράφεις το μήνυμα έχει ενα "+" το πατάς και εκεί έχει τον προγραμματισμό.

Οκ .Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποια προσφορά μήπως; Κάπου πήρε το μάτι μου νομίζω για κάποιο εκπτωτικό κουπόνι από cosmote αν δεν κάνω λάθος 200€. Έχει κάποιος που δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου το δώσει ή με κάποιο τρόπο να βρω;

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Πως ενεργοποιείται το thumbnails των φωτογραφιών στη camera ή στη συλλογή?

Ενωω όταν βλέπεις μια φωτογραφία να βγάζει από κάτω μια σειρά με τις μικρογραφίεςα για να ρολλάρουν και να βρίσκεις αυτή που θές;

 

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=vfragos;7669995]Για πείτε μου ρε παιδιά σε standby πως τα πάει, π.χ. από το βράδυ στις 12 μέχρι το πρωί στις 8, αν είναι δυνατόν να μου πείτε με AOD off και με battery saver off καθώς και με battery saver στο medium. Wifi, Bluetooth ανοιχτά. Αν κάποιος κάνει τέτοια χρήση ας μου δώσει κάποια ιδέα τι να περιμένω. Η αυτονομία σε standby ειναι από τα πράγματα που με φοβίζουν και με κρατάνε από το να προχωρήσω στην αγορα.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το μέγιστο που έχω δει είναι 4% μην σε φοβίζει αυτό η συσκευή κάνει εξαιρετική διαχείριση στην μπαταρία.

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Το μέγιστο που έχω δει είναι 4% μην σε φοβίζει αυτό η συσκευή κάνει εξαιρετική διαχείριση στην μπαταρία.
Μία χαρά, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξανά ρωτήσει πριν καμιά εβδομάδα... Επαναλαμβάνω την ερώτηση μπας και έχει βρει κάποιος κανένα τρόπο.

Θα ήθελα όποτε θα λαμβάνω ειδοποιήσεις και τις "σβήνω" από την οθόνη κλειδώματος όταν ξεκλειδώνω την οθόνη να έχει παραμείνει το badge number δηλαδή ο αριθμός ειδοποιήσεων στο εικονίδιο τις εκάστοτε εφαρμογης.

Και αυτό γιατί ενώ βλέπεις την ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος και κρίνεις ότι δεν είναι κάτι επείγον να την ανοίξεις την "σβήνεις" (ώστε να μην συνεχίζει να αναβοσβήνει το Led ειδοποιήσεων) και κλειδώνεις την οθόνη και όταν μετά από ώρα την ξεκλειδώσεις να υπάρχει στο εικονίδιο της εφαρμογής το νούμερο ειδοοοιησεων να σου θυμίζει την ειδοποίηση..

Αυτό δεν συμβαίνει ούτε στο samsung tab s2 που έχω ούτε συνέβαινε στο P20 pro που είχα που και στα 2 η ειδοποίηση παραμένει κανονικά

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλεις με τον μαμά launcher. Στο note 8 δεν γίνεται ,φαντάζομαι ούτε το 9. Αλλιώς Νονα και tesla unread

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα με το Note9 μου, που πιθανέστερα είναι θέμα Android... Όταν με παίρνει κάποιος voice call ή video call στο Facebook Messenger, εμφανίζεται η φάτσα του στην οθόνη μου, δεν πα να έχω βάλει block notification ή να έχω ενεργοποιήσιε το do not disturb... ότι και να κάνω, εμφάνίζεται η κλήση του Messenger... πως μπορώ να το κάνω όταν με παίρνει κάποιος στο messenger να μην δείχνει σημάδια ζωής το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Νέος κάτοχος από χθες. Έχω δύο ερωτήσεις προς ώρας.

1) δεν έχεις εγγραφή οθόνης όπως το Huawei mate 10 pro; να τραβάς βίντεο δηλαδή την οθόνη ότι βλέπεις εκεί τη στιγμή

2) γενικά στις ρυθμίσεις γιατί άμα μπω κάπου και πατήσω το πίσω με ξανά πάει επάνω επάνω ενώ ήμουν κάτω κάτω; το εννοώ; είμαι στις ειδοποιήσεις ας πούμε; ρυθμίζω κάτι που είναι στη μέση περίπου και θέλω να συνεχίσω και στα παρακάτω. Αν πάω πίσω αυτό θα με έχει ανεβάσει πάλι στην αρχή και θα πρέπει να κατέβω προς τα κάτω για να συνεχίσω από κει που ήμουν. Ελπίζω να έγινα κατανοητός στο δεύτερο ερώτημα μου. Καλημέρα σε όλους

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη με ονομα REC Screen Recorder στα Galaxy Apps!

Oσον αφορα στο 2ο ερωτημα σου νομιζω ετσι παντα κανει.

Για να μη σε παει πισω, βγες με home button και απο το Multitasking menu επιλεξε το app που ειχες αφησει. Θα σε βγαλει εκει που ησουν πριν!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνώ σ'αυτό που λες εγώ εννοώ να μην βγω καθόλου από κει που είμαι. Μπαίνω ρυθμίσεις πάω κάτω κάτω φτιάχνω κάτι αν πατήσω πίσω για να πάω πιο κάτω που μπορεί να θέλω με έχει πάει τέρμα επάνω. Anyway ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου. Πάω να κατεβάσω την εφαρμογή
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ηθελα να ρωτησω..παιζουν τα κουμπια οπως power button,bixby και φωνης?εμενα εαν τα κουμησεις δεξια αροστερα,κουνιουνται λιγο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το έβγαλε ξαφνικά χωρίς να είμαι στο YouTube. Τι παίζει; 0607eb9033d92853505ca3c5bc98ccc5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένας κωδικός που αφαιρεί 200 ευρώ για το note ;

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το έβγαλε ξαφνικά χωρίς να είμαι στο YouTube. Τι παίζει; 0607eb9033d92853505ca3c5bc98ccc5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι το Chromecast. Συνήθως είναι από το youtube. Και συνήθως είναι bug τις samsung θα φυγει. Eκτος και ασχολήθηκες με Chromecast. Για κανε αυτο https://www.forbes.com/sites/ryanwhitwam/2017/03/10/how-to-get-rid-of-the-annoying-chromecast-notifications-on-android/#369f38b41b54

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ηθελα να ρωτησω..παιζουν τα κουμπια οπως power button,bixby και φωνης?εμενα εαν τα κουμησεις δεξια αροστερα,κουνιουνται λιγο

 

Βαλε λιγη Logo να βρεις την υγεια σου!!!!!!:X

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένας κωδικός που αφαιρεί 200 ευρώ για το note ;

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Αν θυμαμαι καλα τα κουπονια αυτα ειχαν ημερομηνια ληξης 15/09...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...