Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Google play αναζήτηση Samsung calculatoreb522aff6cbe1fc9ffbf699f2549eee6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Στο Google play αναζήτηση Samsung calculatoreb522aff6cbe1fc9ffbf699f2549eee6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ναι εκεί υπάρχει μόνο τελικά playstore κι όχι Galaxy apps και δεν ηταν εγκαταστημενω στην συσκευή μου...

Για καλό και για κακό μπορεί κάποιος που δεν έχει πειράξει τον φάκελο της Samsung μεσα στο app drawer να μου βγάλει ενα screenshot

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο search στο Google μου έβγαλε ότι μετά από επαναφορά στο ξεκίνημα με ρωτάει κάποια στιγμή αν θελω να περάσει κάποιες εφαρμογές της Samsung και εγω προφανώς θα ειχα πατήσει όχι.... Μεσα σε αυτές ηταν και η αριθμομηχανή και δεν ξέρω και πόσες άλλες.... Too bad... Anyway και πως ξέρω πια απο όλες ειναι της Samsung... Βγάζει καμια 200 άρια

 

Έτσι είναι.

Σε κάποια φάση στο ξεκίνημα, έχει καμία δεκαριά εφαρμογές της Samsung που σε ρωτάει αν θέλεις να τις κάνει εγκατάσταση όλες, κάποιες, η καμία.

Εγώ δεν επέλεξα καμία και δεν έχω αριθμομηχανή που σίγουρα ήταν μέσα σε αυτές.

 

Δουλεύω χρόνια την αριθμομηχανή realcalc από το play store.

Αν θέλεις δες λίγο και αυτήν ίσως σε βολέψει περισσότερο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας εχω πρήξει αλλα ανακαλύπτω διαφορά και προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου..

Υπάρχει τρόπος οταν μου έρχεται μια ειδοποίηση και την βλέπω χωρίς να ξεκλειδώσω την οθόνη κλειδώματος και την σβήνω από εκεί να μην χάνεται και η αρίθμηση ειδοποιήσεων στο εικονίδιο της εφαρμογής?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά άνετα βγάζει την ημέρα...είναι τεράστιο με όλα τα θετικα και αρνητικά που έχει αυτό.

Λογω του μεγέθους καλό είναι να επιλέξετε κάποια λεπτή θήκη που να μην το μεγαλώνει ακόμη περισσότερο και να αναδυκνύει και λίγο την συσκευή. Εγώ πήγα σε MSVII, πολύ λεπτή (0.1mm και 0,2mm στην κάμερα) με μάτ υφη.

 

Y.Γ: Επιστρέφω στο Note 9 καθώς μπόρεσα να το αποχωριστώ για 2 μόνο ημέρες.

 

Με το μειονέκτημα ότι αν σου πέσει με αυτη τη θήκη, το κλαις πριν ακουμπήσει στο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας εχω πρήξει αλλα ανακαλύπτω διαφορά και προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου..

Υπάρχει τρόπος οταν μου έρχεται μια ειδοποίηση και την βλέπω χωρίς να ξεκλειδώσω την οθόνη κλειδώματος και την σβήνω από εκεί να μην χάνεται και η αρίθμηση ειδοποιήσεων στο εικονίδιο της εφαρμογής?

 

Για κοιτα ρυθμισεις/κλειδωμα οθονης/μπες ειδοποιησεις.Μπορεις να το ρυθμισεις να πατας το icon του μηνυματος που ερχεται και να σου βγαζει ολοκληρο το μηνυμα να το διαβασεις χωρις ξεκλειδωμα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ναι εκεί υπάρχει μόνο τελικά playstore κι όχι Galaxy apps και δεν ηταν εγκαταστημενω στην συσκευή μου...

Για καλό και για κακό μπορεί κάποιος που δεν έχει πειράξει τον φάκελο της Samsung μεσα στο app drawer να μου βγάλει ενα screenshot

Εδώ είναι + την αριθμομηχανή φυσικά. 3c1a171cb3739045a769e1d952c5e1cf.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλα που το ζήτησα... Δεν εχω και την εγράφη φωνής φαντάσου δεν ειχα και την εφαρμογή mail. Ευχαριστώ πολύ
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 9 Lite.:rolleyes:

Ο χρηστης που δεν τον ενδιαφερουν πολλες απο τις εφαρμογες που υπαρχουν μεσα στο λειτουργικο και δουλευει αλλες τριτες εφαρμογες ακολουθει την εξης διαδικασια πετυχαινοντας παρα πολυ καλους χρονους αναμονης .

 

Μετα απο hard reset δεν βαζει καμια εφαρμογη απο τον καταλογο samsung apps και google apps.

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν επιλεγει να του ερχονται πληροφοριες marketing οπου αυτο ζητειται να το επιλεξει , το προσπερνα.

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες κανει τις παρακατω απενεργοποιησεις:

Χαρτες, briefing,excel,Google(η μπαρα),linkedln,one drive,power point,word

Στην εφαρμογη google-play απενεργοποιει το play protect και τις αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων.

Στις ρυθμισεις / ειδοποιησεις αφηνει ενεργοποιημενες μονο αυτες που θελει να ερχονται πχ.μηνυματα κτλ.ολες τις αλλες επιλεγει οχι ενεργες.

Tα social apps που θελει να εγκαταστησει υπαρxουν και οι lite εκδοσεις:

Facebook lite,messenger, lite,instagram lite,skype lite,maps Go(της Google οι χαρτες λειτουργει μεσο chrome).Μπορει να επιλεγει εαν θελει μια φουλ εκδοση αλλα εαν θελει να υπαρxουν οι υπολοιπες απλα βαζει τις lite.

Προσωπικα εχω πετυχει εως και 2,5 ωρες σοτ αλλα και πολυ καλο standbay(0 καταναλωση) παραπανω απο το note9 του συναδελφου στο διπλανο γραφειο μια και τα στησαμε μαζι αλλα αυτος τα εριξε ολα μεσα στο λειτουργικο ενεργα χωρις να κανει τιποτα απο τα παραπανω που εγραψα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να έχω ναυαρχίδα και να δουλεύω τις άχρηστες lite εφαρμογές ,που άχρηστες είναι και με 0 περιεχόμενο και δυσκολία στη χρήση ,για να κερδίσω μια ώρα παραπάνω μπαταρία καλύτερα πάρε mi max 3 που έχει μπαταρία φορτηγου . Το θέμα είναι να απολαμβάνεις την συσκευή σου ως έχει . Και οχι να βάζω υποκατάστατα για να την δουλεύω .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορείς να επιλέξεις από την συλλογή να ανοίγουν τα video με τον mx player (ως προεπιλογή) και όχι με την εφαρμογή της samsung;

Διέγραψε εντελώς μαμα εφαρμογή και ετσι αναγκαστικά θα ανοίγει με mx player.

Galaxy Note 9 Lite.:rolleyes:

Ο χρηστης που δεν τον ενδιαφερουν πολλες απο τις εφαρμογες που υπαρχουν μεσα στο λειτουργικο και δουλευει αλλες τριτες εφαρμογες ακολουθει την εξης διαδικασια πετυχαινοντας παρα πολυ καλους χρονους αναμονης .

 

Μετα απο hard reset δεν βαζει καμια εφαρμογη απο τον καταλογο samsung apps και google apps.

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν επιλεγει να του ερχονται πληροφοριες marketing οπου αυτο ζητειται να το επιλεξει , το προσπερνα.

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες κανει τις παρακατω απενεργοποιησεις:

Χαρτες, briefing,excel,Google(η μπαρα),linkedln,one drive,power point,word

Στην εφαρμογη google-play απενεργοποιει το play protect και τις αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων.

Στις ρυθμισεις / ειδοποιησεις αφηνει ενεργοποιημενες μονο αυτες που θελει να ερχονται πχ.μηνυματα κτλ.ολες τις αλλες επιλεγει οχι ενεργες.

Tα social apps που θελει να εγκαταστησει υπαρxουν και οι lite εκδοσεις:

Facebook lite,messenger, lite,instagram lite,skype lite,maps Go(της Google οι χαρτες λειτουργει μεσο chrome).Μπορει να επιλεγει εαν θελει μια φουλ εκδοση αλλα εαν θελει να υπαρxουν οι υπολοιπες απλα βαζει τις lite.

Προσωπικα εχω πετυχει εως και 2,5 ωρες σοτ αλλα και πολυ καλο standbay(0 καταναλωση) παραπανω απο το note9 του συναδελφου στο διπλανο γραφειο μια και τα στησαμε μαζι αλλα αυτος τα εριξε ολα μεσα στο λειτουργικο ενεργα χωρις να κανει τιποτα απο τα παραπανω που εγραψα.

Και χωρις χρηση light version των social media απλα με απεγκατασταση δεκάδων περιττών εφαρμογών και υπηρεσιών συν απενεργοποιηση google backup,location history,ρύθμιση location να δουλεύουν σε batery saver mode,απανεργοποιηση always wifi/bt scanning +τα πανω που ανεφερες θα κερδίσεις σίγουρα extra μπαταρία.

 

Επίσης πραγμα που πολλοι ξεχνούν η δεν γνωρίζουν by default σε ολες μα ολες τις εφαρμογές/υπηρεσιες ειναι στο ON το mobile data background refresh μπορούν απλα να πανε σε μια μια εφαρμογη που δεν τους ειναι χρήσιμο να δουλεύουν διαρκώς στο background και να κλειδώσουν τη χρήση των mobile data.

 

Αν βαριέστε ενα ενα να βρειτε εφαρμογές υπαρχει η παρακάτω εφαρμογή που τα εχει ολα συγκεντρωτικα και με μια κινηση να απενεργοποιησετε οτι θελετε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall

Παιδιά σας εχω πρήξει αλλα ανακαλύπτω διαφορά και προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου..

Υπάρχει τρόπος οταν μου έρχεται μια ειδοποίηση και την βλέπω χωρίς να ξεκλειδώσω την οθόνη κλειδώματος και την σβήνω από εκεί να μην χάνεται και η αρίθμηση ειδοποιήσεων στο εικονίδιο της εφαρμογής?

Δεν υποστηριζεται απο οσο θυμάμαι με s9+ με default launcher.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να έχω ναυαρχίδα και να δουλεύω τις άχρηστες lite εφαρμογές ,που άχρηστες είναι και με 0 περιεχόμενο και δυσκολία στη χρήση ,για να κερδίσω μια ώρα παραπάνω μπαταρία καλύτερα πάρε mi max 3 που έχει μπαταρία φορτηγου . Το θέμα είναι να απολαμβάνεις την συσκευή σου ως έχει . Και οχι να βάζω υποκατάστατα για να την δουλεύω .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Το οτι αγοραζεις μια ναυαρχιδα δεν σημαινει οτι δουλευεις οτι υπαρχει μεσα επειδη απλα υπαρχει ..Αλλωστε η ιδια η samsung σου δινει πλεον την επιλογη να μην βαζεις εαν θελεις εφαρμογες που πριν εβαζες αναγκαστικα.Για τα social apps υπαρχουν πολλοι που δεν τα δουλευουν στις φουλ εκδοσεις με αποτελεσμα να αναγκαζονται να τις βαζουν ολες μπορουν πχ.να βαζουν την φουλ εκδοση facebook και εαν δεν κανουν εντονη χρηση του instagram να βαζουν την lite.

Εαν θελει να κερδιζει καποιος μπαταρια ειναι ενα οφελος.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 

Και χωρις χρηση light version των social media απλα με απεγκατασταση δεκάδων περιττών εφαρμογών και υπηρεσιών συν απενεργοποιηση google backup,location history,ρύθμιση location να δουλεύουν σε batery saver mode,απανεργοποιηση always wifi/bt scanning +τα πανω που ανεφερες θα κερδίσεις σίγουρα extra μπαταρία.

 

Επίσης πραγμα που πολλοι ξεχνούν η δεν γνωρίζουν by default σε ολες μα ολες τις εφαρμογές/υπηρεσιες ειναι στο ON το mobile data background refresh μπορούν απλα να πανε σε μια μια εφαρμογη που δεν τους ειναι χρήσιμο να δουλεύουν διαρκώς στο background και να κλειδώσουν τη χρήση των mobile data.

 

Αν βαριέστε ενα ενα να βρειτε εφαρμογές υπαρχει η παρακάτω εφαρμογή που τα εχει ολα συγκεντρωτικα και με μια κινηση να απενεργοποιησετε οτι θελετε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall

 

Σωστο επισης Αλεξ για το always wifi οσο για τα service δεν συμφωνω απολυτα γιατι κανουν και αλλες εργασιες στο λειτουργικο και πρεπει να ξερει καποιος τι απενεργοποιει.Βαζοντας μη-ενεργες τις ειδοποιησεις ειναι αρκετο πιστευω μια και και εντολη στο off κανει αρκετο battery save.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο επισης Αλεξ για το always wifi οσο για τα service δεν συμφωνω απολυτα γιατι κανουν και αλλες εργασιες στο λειτουργικο και πρεπει να ξερει καποιος τι απενεργοποιει.Βαζοντας μη-ενεργες τις ειδοποιησεις ειναι αρκετο πιστευω μια και και εντολη στο off κανει αρκετο battery save.

Εφοσον γνωρίζει εννοείται,οσοι δεν εχουν εμπειρία η γνώσεις αρκετές δεν πειράζουν κάτι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 9 Lite.:rolleyes:

Ο χρηστης που δεν τον ενδιαφερουν πολλες απο τις εφαρμογες που υπαρχουν μεσα στο λειτουργικο και δουλευει αλλες τριτες εφαρμογες ακολουθει την εξης διαδικασια πετυχαινοντας παρα πολυ καλους χρονους αναμονης .

 

Μετα απο hard reset δεν βαζει καμια εφαρμογη απο τον καταλογο samsung apps και google apps.

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν επιλεγει να του ερχονται πληροφοριες marketing οπου αυτο ζητειται να το επιλεξει , το προσπερνα.

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες κανει τις παρακατω απενεργοποιησεις:

Χαρτες, briefing,excel,Google(η μπαρα),linkedln,one drive,power point,word

Στην εφαρμογη google-play απενεργοποιει το play protect και τις αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων.

Στις ρυθμισεις / ειδοποιησεις αφηνει ενεργοποιημενες μονο αυτες που θελει να ερχονται πχ.μηνυματα κτλ.ολες τις αλλες επιλεγει οχι ενεργες.

Tα social apps που θελει να εγκαταστησει υπαρxουν και οι lite εκδοσεις:

Facebook lite,messenger, lite,instagram lite,skype lite,maps Go(της Google οι χαρτες λειτουργει μεσο chrome).Μπορει να επιλεγει εαν θελει μια φουλ εκδοση αλλα εαν θελει να υπαρxουν οι υπολοιπες απλα βαζει τις lite.

Προσωπικα εχω πετυχει εως και 2,5 ωρες σοτ αλλα και πολυ καλο standbay(0 καταναλωση) παραπανω απο το note9 του συναδελφου στο διπλανο γραφειο μια και τα στησαμε μαζι αλλα αυτος τα εριξε ολα μεσα στο λειτουργικο ενεργα χωρις να κανει τιποτα απο τα παραπανω που εγραψα.

 

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλα υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να κερδίσεις σε αυτονομία χωρίς να θυσιάσεις αρκετές εφαρμογές που μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστείς...

Εγω προσωπικά πρώτα από όλα απενεργοποιώ ή διαγράφω όσες εφαρμογές μου είναι άχρηστες (hangout, LinkedIn κτλ) ή έχω αντικαταστήσει με 3ες (google, Chrome με opera, excel, word, PowerPoint με WPS office κτλ)

Μετά απο τις ρυθμίσεις της μπαταρίας απλα βάζω σε αδράνεια οποία εφαρμογή δεν με νοιάζει να είναι σε standby ετοιμοπολεμη (περίπου το 70% των εφαρμογών) και τις υπόλοιπες στην λίστα χωρίς παρακολούθηση (social media, downloaders κτλ)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το adaptive στο wifi δουλεύει σε σας; Μετά από δύο εβδομάδες με τη συσκευή δεν βλέπω να λειτουργεί. Αφαίρεσαν και επιλογές στις ρυθμίσεις του wifi από τις προηγούμενες εκδόσεις (7 και 8) για να μας δυσκολεύουν και να ψάχνουμε εφαρμογή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε εντελώς μαμα εφαρμογή και ετσι αναγκαστικά θα ανοίγει με mx player.

 

Η μαμά εφαρμογή δεν καταργείται ούτε καν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους. Μετά από μια εβδομάδα με το τηλέφωνο να πω και εγώ την άποψη μου.

 

Μπαταρία: ένας από τους λόγους που έδωσα το s9 plus ήταν και αυτός και δεν με απογοήτευσε .

Με το s8 plus είχα χρόνους από 4.30 έως 5.30 με το s9 plus 4.00 έως 4.30 με το note 9 έχω 6 .00 με 6.30 άνετα.

Wifi μόνιμος ανοιχτό Όπως και το 4g ανάλυση οθόνης στην υψηλή και φωτεινότητα στο αυτόματο με χρήση γύρω στο 50%. με ομιλία 1 ώρα καθημερινά

Ακουστικό ήχος κλήσης : εξαιρετικό με χαμηλότερη ένταση απ το s9 plus αλλά πιο βαθύ και ποιοτικό.Τα εξωτερικά ηχεία επίσης καλύτερα και εκεί.

Ποιότητα κατασκευής: Κορυφαία

Οθόνη : Εκτός συναγωνισμού

Touchwiz: γρήγορο άνετο μέχρι στιγμης όλα καλά.. έχω απενεργοποίηση αρκετή σαβούρα κλασική Samsung.

Θερμοκρασίες : Πιο δροσερό από το s9 plus

Αρνητικό : αργεί να συνδεθεί στο wi fi απο 4g ,Bixby button ,οπως και το μεγεθος της συσκευής μαζι με την θηκη θα κουρασει λιγο .

Συμπέρασμα:Η πιο ολοκληρωμένη συσκευή που έχω πιάσει ever και θα μείνει για αρκετό διάστημα......μέχρι την επομενη:p

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε εντελώς μαμα εφαρμογή και ετσι αναγκαστικά θα ανοίγει με mx player.

 

Η μαμά εφαρμογή δεν καταργείται ούτε καν απενεργοποιείται.

Ε τοτε μένει μονο η παρακάτω λυση για αφαίρεση του.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Υποψη αν κάνεις επαναφορά του τηλεφώνου για οποιοδήποτε λογο πρεπει να επαναλαβεις το ιδιο βημα διοτι θα επανέλθει ο stock player.

 

Αλλιως με καποιο package disable app απο play store για απενεργοποιηση του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε μένει μονο η παρακάτω λυση για αφαίρεση του.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Υποψη αν κάνεις επαναφορά του τηλεφώνου για οποιοδήποτε λογο πρεπει να επαναλαβεις το ιδιο βημα διοτι θα επανέλθει ο stock player.

 

Αλλιως με καποιο package disable app απο play store για απενεργοποιηση του.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Δεν με χαλάει τόσο πολύ απλά το είχα απορία μιάς και δούλευε στο ΝΟΤΕ 4 . Μπορώ να ζήσω και έτσι πάντως.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 9 Lite.:rolleyes:

Ο χρηστης που δεν τον ενδιαφερουν πολλες απο τις εφαρμογες που υπαρχουν μεσα στο λειτουργικο και δουλευει αλλες τριτες εφαρμογες ακολουθει την εξης διαδικασια πετυχαινοντας παρα πολυ καλους χρονους αναμονης .

 

Μετα απο hard reset δεν βαζει καμια εφαρμογη απο τον καταλογο samsung apps και google apps.

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν επιλεγει να του ερχονται πληροφοριες marketing οπου αυτο ζητειται να το επιλεξει , το προσπερνα.

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες κανει τις παρακατω απενεργοποιησεις:

Χαρτες, briefing,excel,Google(η μπαρα),linkedln,one drive,power point,word

Στην εφαρμογη google-play απενεργοποιει το play protect και τις αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων.

Στις ρυθμισεις / ειδοποιησεις αφηνει ενεργοποιημενες μονο αυτες που θελει να ερχονται πχ.μηνυματα κτλ.ολες τις αλλες επιλεγει οχι ενεργες.

Tα social apps που θελει να εγκαταστησει υπαρxουν και οι lite εκδοσεις:

Facebook lite,messenger, lite,instagram lite,skype lite,maps Go(της Google οι χαρτες λειτουργει μεσο chrome).Μπορει να επιλεγει εαν θελει μια φουλ εκδοση αλλα εαν θελει να υπαρxουν οι υπολοιπες απλα βαζει τις lite.

Προσωπικα εχω πετυχει εως και 2,5 ωρες σοτ αλλα και πολυ καλο standbay(0 καταναλωση) παραπανω απο το note9 του συναδελφου στο διπλανο γραφειο μια και τα στησαμε μαζι αλλα αυτος τα εριξε ολα μεσα στο λειτουργικο ενεργα χωρις να κανει τιποτα απο τα παραπανω που εγραψα.

Φίλε smartphone πήρες όχι Nokia 6310

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε για παρτι μας τωρα ειμαστε ασορτι :p:lol:

41347751_1989553514434071_1868024527074623488_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=9ae6a58c21be70de1bbcd2675b2cefa9&oe=5C24AFB3

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορά σε σχέση με το 8 είναι ότι η εναλλαγή των data από τη μια κάρτα στην άλλη γίνεται ακαριαία .

 

Sent from Note 9

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ πριν από λίγο με trade in του S9+

 

Πολύ γενναιόδωροι στο Samsung Store, πήρα δώρο ένα gift box με:

- Το καλώδιο HDMI για το DEX

- Το Wireless Charger Pad της Samsung

- Ένα τρίποδο για το κινητό

 

Αύριο ταξιδεύω 7 ώρες με αεροπλάνο, θα του πιώ το αίμα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...