Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα να σαι καλά.Επί της ουσίας δεν γίνεται αντικατάσταση της ίδιας κάρτας οπότε δεν μπορεί να σου ζητήσει λεφτά.Ουσιαστικά δίνει καινούργια δωρεάν κάρτα και συνδυάζει τον αριθμό της με το σταθερό. Τώρα που το θυμάμαι σε κάποιο post όντως κάποιος είπε ότι έδωσε δέκα ευρώ αλλά μάλλον αυτό ήταν για να αγοράσει κι άλλα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν χάσει κάποιος τη σιμ, δεν εκδίδεται νέα σιμ με τον ίδιο αριθμό όπως στην καρτοκινητή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος. Δεν σου χρειάζεται πουθενά ο αριθμός. Ούτε να τον καλέσεις μπορείς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,

 

αντιμετωπίζω ένα θέμα με ένα SimpleFi που αγόρασα πρόσφατα. Τους είχα ρωτήσει πριν το πάρω αν γίνεται να παίρνω public IP ώστε να παρακολουθώ κάμερες (θέλει port forward) και μου είπαν οτι γίνεται με ένα μήνυμα στο support. Tώρα που το πήρα και το ζήτησα μου λένε οτι το ενεργοποίησαν άλλα εγώ έχω ακόμη IP πίσω απο ΝΑΤ. Αυτοί ισχυρίζονται ότι έχουν κάνει όλες τις ενέργειες και φταίει η συσκευή μου.

 

Μήπως θέλει να αλλάξω κανένα APN όπως είναι σε Cosmote/Wind; Έχω στο gint.b-online.gr . Δεν βγάζω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

αντιμετωπίζω ένα θέμα με ένα SimpleFi που αγόρασα πρόσφατα. Τους είχα ρωτήσει πριν το πάρω αν γίνεται να παίρνω public IP ώστε να παρακολουθώ κάμερες (θέλει port forward) και μου είπαν οτι γίνεται με ένα μήνυμα στο support. Tώρα που το πήρα και το ζήτησα μου λένε οτι το ενεργοποίησαν άλλα εγώ έχω ακόμη IP πίσω απο ΝΑΤ. Αυτοί ισχυρίζονται ότι έχουν κάνει όλες τις ενέργειες και φταίει η συσκευή μου.

 

Μήπως θέλει να αλλάξω κανένα APN όπως είναι σε Cosmote/Wind; Έχω στο gint.b-online.gr . Δεν βγάζω άκρη.

 

αν βγαλεις ακρη με το συγκεκριμενο πες μου και εμενα. ουτε απομακρυσμενη προσβαση στο ρουτερ δε μπορεις να εχεις ετσι παροτι το υποστηριζει. Αν δινουν ακομα το MR200 V1 δεν υποστηριζεται ουτε απο την εφαρμογη της tp-link tether.

αφου δεν εχει αλλαξει η ip σε public πως γινεται να φταιει η συσκευη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν βγαλεις ακρη με το συγκεκριμενο πες μου και εμενα. ουτε απομακρυσμενη προσβαση στο ρουτερ δε μπορεις να εχεις ετσι παροτι το υποστηριζει. Αν δινουν ακομα το MR200 V1 δεν υποστηριζεται ουτε απο την εφαρμογη της tp-link tether.

αφου δεν εχει αλλαξει η ip σε public πως γινεται να φταιει η συσκευη σου

 

Εννοείται ότι δοκίμασες να κάνεις 1-2 επανεκκίνησεις

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Τα πάντα δοκιμάσα, επανεκκινήσεις, reregister κλπ.

 

Για κάποιο λόγο μου ανέφεραν να βάλω το APN 76 μετά απο πολλές προσπάθειες. Τι είναι αυτό το APN; Τώρα δεν συνδέεται κάν. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να βάλω σταθερή Wind και εκτός από τις δύο ώρες δώρο κάθε μήνα ομιλία στον f2g που δίνουν θα πάρω και το 1GB σε ξεχωριστή κάρτα μόνο για internet. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η αυτή η κάρτα χρειάζεται ανανέωση όπως το f2g για να μπορώ να λαμβάνω το 1GB .Αν ναι κάθε πόσο καιρό θέλει ανανέωση;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, ισχύει το ίδιο με το f2g. Κάθε 2 μήνες αλλιώς χάνονται τα πακέτα και απενεργοποιείται η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να βάλω σταθερή Wind και εκτός από τις δύο ώρες δώρο κάθε μήνα ομιλία στον f2g που δίνουν θα πάρω και το 1GB σε ξεχωριστή κάρτα μόνο για internet. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η αυτή η κάρτα χρειάζεται ανανέωση όπως το f2g για να μπορώ να λαμβάνω το 1GB .Αν ναι κάθε πόσο καιρό θέλει ανανέωση;

 

Μέχρι πέρυσι ήθελε ανανέωση 1 φορά το χρόνο, αλλά το άλλαξαν σε ανανέωση όπως την τηλεφωνική κάρτα, κάθε δίμηνο.

Προσωπικά, σταμάτησα την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

με την υποσημειωση οτι η ελαχιστη ανανεωση online (μαλλον και στο κατάστημα) είναι 5€ και με αυτα τα λεφτα (που δεν μπαινουν μεσα σε καποιο υπολοιπο οπως το f2g) παιρνεις αυτοματα 2 γιγα για 1 μηνα,επιπλεον του 1 γιγα του συνδυασμου που μπαινει καθε μηνα (οσο ανανεωνεις)
Link to comment
Share on other sites

με την υποσημειωση οτι η ελαχιστη ανανεωση online (μαλλον και στο κατάστημα) είναι 5€ και με αυτα τα λεφτα (που δεν μπαινουν μεσα σε καποιο υπολοιπο οπως το f2g) παιρνεις αυτοματα 2 γιγα για 1 μηνα,επιπλεον του 1 γιγα του συνδυασμου που μπαινει καθε μηνα (οσο ανανεωνεις)

Σωστά.

Επιβεβαιώνω ότι μπορείς να ανανεώσεις με 5 ευρώ και από κατάστημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ενα ξεχασμένο νούμερο με το που βάλουμε 5 παίρνουμε 2 συν 1 τον πρώτο μήνα και 1 τον δεύτερο?

 

Τα 5 μένουν μέσα η το πακέτο των 2 γιγα κάνει 5 ευρώ?

 

Το 1 που είναι να μας δώσει και καλά δωρεαν η wind ποτε όμως μπαίνει?

Εννοώ ημερολογιακά ποτε πρέπει να βάλουμε 5 για να πάρουμε εκτός απο τα 2 και το 1 ?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει "πορτοφολι" για να μπουν τα 5. Δεν μενουν μεσα. Με 5€ παιρνεις 2 gb. Το δωρεαν 1 gb μπαινει 1η του μηνα. Ημερολογιακα τα 5 ευρω πρεπει να μπουν 2 μηνες μετα την προηγουμενη ανανεωση. Αν καταλαβα καλα απο την καρτα μου που ηταν στο παλιο καθεστως,η 1η ανανεωση πλεον πρεπει να γινει το πολυ 60 μερες απο την ενεργοποιηση της καρτας. Και μετα φυσικα το πολυ 60 μερες μετα την τελευταια φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/simplefi/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/?d=null&locale=el_GR

μπορουν να μπουν και παραπανω γιγα βαζοντας το αντιστοιχο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το εχω κάψει.

Δηλαδή σε μια πεταμένη καρτα 5 μηνών αν θέλουμε να αγοράσουμε/συνεχίσουμε να λειτουργούμε την κάρτα βάζουμε το ποσό που αντιστοιχεί στο πακέτο που θέλουμε Πριν την 1η του μήνα για να τσιμπισουμε και το γιγα?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το εχω κάψει.

Δηλαδή σε μια πεταμένη καρτα 5 μηνών αν θέλουμε να αγοράσουμε/συνεχίσουμε να λειτουργούμε την κάρτα βάζουμε το ποσό που αντιστοιχεί στο πακέτο που θέλουμε Πριν την 1η του μήνα για να τσιμπισουμε και το γιγα?

 

Την ώρα που θα αννανεώσεις θα πάρεις δύο γίγα (ισχύς 30 μέρες) για τον τρέχον μήνα. Στις 1 του επόμενου μήνα, θα πάρεις άλλο ένα γίγα και αν είσαι μέσα στις 60 μέρες θα πάρεις και το μεθεπόμενο, αλλά τα τελευταία θα μηδενιστούν ακριβώς στις 60 μέρες από την ανανέωση.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καί εγώ τα ίδια κοροϊδία είναι.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

κοροιδια δεν ειναι. Ειναι αρκετα συμφερον ακομα.

Ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες σε data.

Εκτος και αν βρεις κανενα φθηνοτερο πακετο που εμεις δε ξερουμε πλην των προσφορων που ερχονται οταν αργεις να βαλεις καρτα(200λ & 1GB με 3,02, 3GB με ενα ευρω κλπ).

Link to comment
Share on other sites

με ενα προγραμμα που εβγαλε καποια αλλη εταιρια,νομιζω οτι σιγα σιγα δεν συμφερει,ειδικα αν κρατηθουν οι τιμες προσφορας που εχει στο site της (η άλλη). Ισως θα έπρεπε να απαντήσει με κάποιο τρόπο η wind...

Για να μην κάνω συγκριτικο εδω,κοιτάξτε τα τελευταία μηνύματά μου στο φόρουμ για λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εαν άλλαξε η πολιτική online ανανέωσης της simplefi on the go με κάρτα; Έκανα σήμερα ανανέωση με PayPal 25 ευρω και δεν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω δεύτερη. Συνήθως μεσα στον μήνα έκανα δύο ανανεώσεις τουλάχιστον, χωρις πρόβλημα. Edited by volaras
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα τα ψιλά γράμματα αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά :p

Πάντως και σε άλλη εταιρία έχει όριο μια ανανέωση με PayPal την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...