Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα που δεν φαίνονταν όλα τα ποσά ανανέωσης πάρα μόνο των 5 και 10 ευρώ, μου απάντησαν ότι χρειάζεται να κάνω μια πρώτη online ανανέωση με ένα από τα ποσά αυτά και μετά από 15 μέρες θα φανούν και τα υπόλοιπα!

Περίεργο πάντως...

Το θέμα είναι ότι δεν έκανα ανανέωση online, διότι είχα ήδη βάλει 25 ευρώ μέσω καταστήματος και έτσι θα περάσει καιρός μέχρι να κάνω ηλεκτρονική ανανέωση.

Αν όμως ο παραπάνω φίλος προσπαθήσει online, ας κανει τον κόπο να μας ενημερώσει... Του βγάζει διαθέσιμα όλα τα ποσά ανανέωσης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα το πηρα. Δεν εβαλα καποιο πακετο εκεινη τη στιγμη ουτε μου εδωσαν κατι αυτοι. Προσπαθω τωρα να κανω την ενεργοποιηση και να βαλω λεφτα μεσα!

 

Θελει καποιες μερες για να φανει. Γιατι δεν εβαζες στο καταστημα αφου ηθελες να βαλεις; Οτι θα εβαζες online θα μπορουσε να σου βαλει και το καταστημα. Απλα να χουμε να γραφουμε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τον πρώτο μήνα ή και για τους επόμενους?

 

Ε για τον πρώτο.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι... Έχω μια κάρτα simplefi on the go με κάρτα. Μπορώ να την βάλω δύο κινητό μου σαν δεύτερη sim μόνο για Internet;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι... Έχω μια κάρτα simplefi on the go με κάρτα. Μπορώ να την βάλω δύο κινητό μου σαν δεύτερη sim μόνο για Internet;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα, σαφώς και μπορείς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σαφώς και μπορείς.
Μάλλον ήταν χαζή ερώτηση... Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά...

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελει καποιες μερες για να φανει. Γιατι δεν εβαζες στο καταστημα αφου ηθελες να βαλεις; Οτι θα εβαζες online θα μπορουσε να σου βαλει και το καταστημα. Απλα να χουμε να γραφουμε.

1. γιατι δεν μου το προτειναν

2. γιατι στο site τους γραφει αλλο πραγμα

2. γιατι μου ειπαν πως γινεται online αμεσως

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια Sim που μου δώσανε μαζί με το vdsl. Αλλά είχα να βάλω πολύ καιρό λεφτά. Έβαλα σήμερα 10ε αλλά δεν μπαίνει ίντερνετ ούτε στέλνει το sms ΥΠ για να δω το υπόλοιπο. Τώρα έχασα τα 10 ε? Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως τα εβαλες? Τα δεχτηκε κανονικα δηλαδη?

Τα έβαλα από το site όπου βάζεις το κινητό σου και το email και σου στέλνει ένα κωδικό στο email και διαλέγεις πακέτο.

Ελπίζω να μην χάθηκαν τα 10€

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα από το site όπου βάζεις το κινητό σου και το email και σου στέλνει ένα κωδικό στο email και διαλέγεις πακέτο.

Ελπίζω να μην χάθηκαν τα 10€

 

Καλημέρα, σου εμφάνισε όλα τα ποσά ανανέωσης ή μόνο των 5 και 10 ευρώ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κόψω εντελώς το κινητό μολις γυρίσω Ελλάδα μιας και αυτες οι αυξήσεις και το να εχω το νου μου καθε λίγο για ανανέωση δεν μου αρέσει.

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να με παίρνουν τηλέφωνο, υπάρχει και σταθερό σε voip για τους λίγους που χρειάζεται.

 

Αν και φαντάζομαι την απάντηση αναρωτιέμαι αν γίνεται να μετατρέψουμε ενα ήδη υπάρχων νούμερο σε αυτό του τίτλου για να βάζουμε πακέτο ίντερνετ όταν θέλουμε αλλά και για να διατηρήσουμε το νούμερο αν ποτέ το χρειαστούμε στο μέλλον?

Αν όχι παίζει να το γυρίσω σε άλλη εταιρία για κάτι παρόμοιο?

 

Αχρείαστο να είναι αλλά θα μπορούμε να καλέσουμε νούμερα έκτακτης ανάγκης αν ποτε χρειαστεί?

Χωρίς sim νομίζω μπορείς να τα καλέσεις.

Με αυτή την sim μπορείς ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς ούτε να το μετατρέψεις το υπάρχον νούμερο σε τέτοιο, ούτε να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις. Είναι κάρτα μόνο για δεδομένα. Ούτε για την αποστολή sms δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί, πλην αυτών για να δεις το υπόλοιπο ή να μάθεις ποιος είναι ο αριθμός της.

Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να λάβει sms.

Το τελευταίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να ενεργοποιήσεις Viber ή κάποιο πρόγραμμα VoIP που μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσω sms, για να φαίνεται ότι καλείς από αυτόν τον αριθμό, αλλά δε θα μπορεί να σε καλέσει κανείς πίσω.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το viber το σκεφτόμουν σε περίπτωση που χρειαστεί πάλι verify.

Οπότε στην περίπτωση αυτή θα πρέπει στο δεύτερο slot να έχουμε μια sim έστω και ληγμένη για να μπορούμε να καλέσουμε αν χρειαστεί τους αριθμούς έκτακτης ανάγκης?

 

Όλα αυτά αν δεν μας ενδιαφέρει η διατήρηση του αριθμού μας, δεν ενδιαφέρουν οι εισερχόμενες, αλλά απλά θέλουμε άφθονα data και viber κλπ.

Αν και ισως μια λύση είναι να βάζουμε στο βασικό νούμερο 10 ευρώ στους 12-13 μηνες σαν "πάρκινγκ" για να μην το χάσουμε αλλά και πακέτο και εισερχόμενες για 2 μήνες..

 

Αν θέλουμε τωρα στο δεύτερο slot να έχουμε εισερχόμενες πως το διατηρούμε με τα λιγότερα χρήματα?

(εκτός απο pockee γιατι θα αλλάξει σύντομα μαλλον)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο σημερα το πρωι, μπορω να βαλω πακετο online. :)

Eπισης μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο για την online αιτηση που εκανα.

 

Εκτος, απο το μυνημα που στελνουμε για να μαθουμε υπολοιπο data, δεν υπαρχει αλλος τροπος ε?

Στο myWind δεν μπορουμε να κανουμε εγγραφη?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το viber το σκεφτόμουν σε περίπτωση που χρειαστεί πάλι verify.

Οπότε στην περίπτωση αυτή θα πρέπει στο δεύτερο slot να έχουμε μια sim έστω και ληγμένη για να μπορούμε να καλέσουμε αν χρειαστεί τους αριθμούς έκτακτης ανάγκης?

 

Όλα αυτά αν δεν μας ενδιαφέρει η διατήρηση του αριθμού μας, δεν ενδιαφέρουν οι εισερχόμενες, αλλά απλά θέλουμε άφθονα data και viber κλπ.

Αν και ισως μια λύση είναι να βάζουμε στο βασικό νούμερο 10 ευρώ στους 12-13 μηνες σαν "πάρκινγκ" για να μην το χάσουμε αλλά και πακέτο και εισερχόμενες για 2 μήνες..

 

Αν θέλουμε τωρα στο δεύτερο slot να έχουμε εισερχόμενες πως το διατηρούμε με τα λιγότερα χρήματα?

(εκτός απο pockee γιατι θα αλλάξει σύντομα μαλλον)

Βασικά, ο μοναδικός αριθμός που μπορείς να καλέσεις είναι ο 112. όπως είπες καλεί και χωρίς SIM. Αν θέλεις σε άλλο αριθμό πρέπει να έχεις ενεργή κάρτα που μπορεί να κάνει κλήσεις. Ή ενδεχομένως με κάποιο πρόγραμμα VoIP.
Τελικα απο σημερα το πρωι, μπορω να βαλω πακετο online. :)

Eπισης μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο για την online αιτηση που εκανα.

 

Εκτος, απο το μυνημα που στελνουμε για να μαθουμε υπολοιπο data, δεν υπαρχει αλλος τροπος ε?

Στο myWind δεν μπορουμε να κανουμε εγγραφη?

Όχι, δεν μπορείς να το βάλεις στο my wind. Μόνο sms yp ή υπ στο 1228.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο σημερα το πρωι, μπορω να βαλω πακετο online. :)

Eπισης μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο για την online αιτηση που εκανα.

 

Εκτος, απο το μυνημα που στελνουμε για να μαθουμε υπολοιπο data, δεν υπαρχει αλλος τροπος ε?

Στο myWind δεν μπορουμε να κανουμε εγγραφη?

Φίλε μου, σου εμφανίζει διαθέσιμα όλα τα ποσά ανανέωσης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σου εμφανίζει διαθέσιμα όλα τα ποσά ανανέωσης;

ναι ολα κανονικα.

 

κατι αλλο, η Q δινει δωρεαν data στο WhatsApp, ισχυει και για εμας αυτο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πέρα από τα 500 πρώτα mb δεν έχει κάτι άλλο.

Ρώτησα και στο 13800 γιατί δεν εμφανίζονται όλα τα ποσά και μου είπαν ότι στις online ανανεώσεις υπάρχει μηνιαίος περιορισμός στα 35 €.

Εγώ είχα ανανεώσει μέσω καταστήματος με 25 € στις αρχές Ιανουαρίου, οπότε μένουν 10 €, για ανανέωση online.

Γι αυτό εμφανίζονται μόνο τα 5 και 10 €.

Όπως μου είπαν, από την 1η Φεβρουαρίου θα εμφανιστούν κανονικά όλες οι επιλογές.

Μέσω καταστήματος δεν υπάρχει περιορισμός στα ποσά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, ο μοναδικός αριθμός που μπορείς να καλέσεις είναι ο 112. όπως είπες καλεί και χωρίς SIM. Αν θέλεις σε άλλο αριθμό πρέπει να έχεις ενεργή κάρτα που μπορεί να κάνει κλήσεις. Ή ενδεχομένως με κάποιο πρόγραμμα VoIP.Όχι, δεν μπορείς να το βάλεις στο my wind. Μόνο sms yp ή υπ στο 1228.

 

Sent from my SM-G930F

εννοείς και απο την sim του τίτλου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα πριν στο γράψω. Έχω την SIM σε ένα παλιό S5 και καλεί κανονικά, αλλά δεν έχει να κάνει με αυτήν. Και σε flight mode να είσαι, πάλι θα καλέσει.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πέρα από τα 500 πρώτα mb δεν έχει κάτι άλλο.

 

Ρώτησα και στο 13800 γιατί δεν εμφανίζονται όλα τα ποσά και μου είπαν ότι στις online ανανεώσεις υπάρχει μηνιαίος περιορισμός στα 35 €.

 

Εγώ είχα ανανεώσει μέσω καταστήματος με 25 € στις αρχές Ιανουαρίου, οπότε μένουν 10 €, για ανανέωση online.

 

Γι αυτό εμφανίζονται μόνο τα 5 και 10 €.

 

Όπως μου είπαν, από την 1η Φεβρουαρίου θα εμφανιστούν κανονικά όλες οι επιλογές.

 

Μέσω καταστήματος δεν υπάρχει περιορισμός στα ποσά.

Ποιος ξέρει τι πίνουν πρωί πρωί εκεί στην wind. Εμένα στην υποστήριξη μου είπαν ότι μόνο online μπορείς να κάνεις έως 4 ενεργοποιήσεις πακέτων μέσα στον ίδιο μήνα ακόμα και του 30GB. Και δεύτερη φορά κάλεσα και πάλι τα ίδια μου είπαν.

 

Ο περιορισμός ισχύει όταν ανανεώνεις με κάρτα ανανεωσης ή σε κατάστημα πάντα με τα λεγόμενα τους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ως πρωτοετης φοιτητης δεν δικαιουμαι την επιδοτηση των 120€ για 12 μηνες που δινεται απο το υπουργειο παιδειας.

Και αυτο γιατι εχω συμβολαιο 30GB και οχι των 10GB.

Το δε καταστημα,δεν ειναι συμβεβλημενο και δεν εξαργυρωνεται το κουπονι.Αρα θα πρεπει να βγω εκτος νησιου.

Οσο για τη σταθερη,εχω ατομο με Wind και 5Mbps οταν σε αλλη εταιρεια εχουν 9 με 13Mbps.

Τουλαχιστον εχει καλο δικτυο και τα 20€/μηνα για τα 30GB αξιζουν.Τα ξοδευω πληρως με browsing,ελαχιστο Youtube και μικρα Downloads,Instagram,Facebook.

Για οσους θελουν πολλα δεδομενα και να τα εχουν παντου αξιζει το SimpleFi 30GB.

Αν εισαι φοιτητης δεν αξιζει.

Συμφερει συνδεση σταθερης με 24αρα γραμμη,μονο ιντερνετ και γλυτωνεις 2€.

Και επειδη στα νησια,ειναι δυσκολο να βρεις ολοχρονικο σπιτι αν εισαι φοιτητης,ισως συμφερει το SimpleFi γιατι γλυτωνεις τη μεταφορα γραμμης σε αλλο σπιτι ή να κανεις διακοπη του συμβολαιου.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε πακετο που εχει ενεγοποιηθει και ανανεωσα με 20€ online, μπορω να ανανεωσω αργοτερα με την καρτα 18€ που δινουν αρχικα?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...