Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς. Δε νομίζω ότι θα χρειάζεται αλλαγή η κάρτα στο δίμηνο, αυτό και έξτρα κόστος και εργατοώρες θα είναι για τη wind. Απλά θα μπαίνει φραγή.

Ουσιαστικά η αλλαγή στο simplefi on the go, έτσι όπως το ερμηνεύω εγώ, είναι στο μεγάλο πακέτο που από τρίμηνο γίνεται δίμηνο. Για όσους κάνουν σοβαρή χρήση είναι σχεδόν αδιάφορο.

Ακριβώς για όποιον τρώει τα δεδομένα δεν τον νοιάζει. Για όποιον την είχε ως δεύτερη sim για δεδομένα ώστε να τρώει 10GB τον μήνα ναι από τα 8.5 ευρώ σχεδόν που του έβγαινε ο μήνας τώρα θα του βγαίνει 12.5€ για 15 GB. Θα μου πεις από τα 17.5€ που ζητάει στο F2G για 6.5GB πάλι καλύτερα είναι.

 

Το μπακάλικο wind έχει ξεφύγει τελείως. Θέλω να κάνει τρίπλα η άλλη στο καρτοκινητο Internet της όπως έκανε με το προνομιακό της και να φύγει κόσμος κατά μιλουνια για να βάλλουν μυαλό.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 954
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ για παράδειγμα δεν επηρεάζομαι από τη μεταβολή αυτήν διότι τελείωνα τα 30 GB πολύ νωρίτερα από το τρίμηνο, όμως πολύς κόσμος βολευόταν με την τρίμηνη διάρκεια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ερωτήξω...

Έκατσα και διάβασα κάπου 10 από τις 29 σελίδες για να καταλάβω τι παίζει και ζαλίστηκα λίγο και να πω την αλήθεια μπερδεύτηκα περισσότερο στο τέλος. Διάβασα και την σελίδα της Wind, εκεί και αν δε βγάζεις άκρη με τίποτα...

Ξέρω ότι αυτά που ρωτάω ίσως έχουν ξανα-απαντηθεί εδώ μέσα, αλλά αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου πει αν τα κατάλαβα καλά ή να μου εξηγήσει τι παίζει σε μια γραμμή αν λέω αρλούμπες.

 

Έβαλε η πεθερά μου σταθερό στη Wind και της δώσανε "δώρο" μια κάρτα F2G και μια κάρτα "SimpleFi on the go με κάρτα" την οποία μου την έδωσε αφού δε την χρειάζεται.

Την έβαλα σε ένα 4G tablet που έχω για να το χρησιμοποιώ χωρίς tethering και WiFi όταν είμαι έξω και δουλεύει μια χαρά.

Στην αρχή νόμιζα ότι κάθε μήνα θέλει να κάνω μια ανανέωση για να έχω δεδομένα αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που πέρασε ο πρώτος μήνας είδα ότι ανανεώθηκε αυτόματα 1 GB μέχρι τον επόμενο μήνα.

Τελικά τι παίζει με αυτή την κάρτα?

Θα έχω 1 Gb κάθε μήνα χωρίς να κάνω τίποτα και πριν κλείσει χρόνο (ή μήπως στους 2 μήνες) θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση?

Αν καταναλώσω παραπάνω από το 1 Gb (δε το νομίζω - απλά να ξέρω) μετά τι γίνεται? Κλειδώνει και πρέπει να πάρω να την ξεκλειδώσουν?

Αν θέλω παραπάνω δεδομένα, μπορώ να κάνω με κάρτα μια ανανέωση και όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Να ερωτήξω...

 

Έκατσα και διάβασα κάπου 10 από τις 29 σελίδες για να καταλάβω τι παίζει και ζαλίστηκα λίγο και να πω την αλήθεια μπερδεύτηκα περισσότερο στο τέλος. Διάβασα και την σελίδα της Wind, εκεί και αν δε βγάζεις άκρη με τίποτα...

 

Ξέρω ότι αυτά που ρωτάω ίσως έχουν ξανα-απαντηθεί εδώ μέσα, αλλά αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου πει αν τα κατάλαβα καλά ή να μου εξηγήσει τι παίζει σε μια γραμμή αν λέω αρλούμπες.

 

 

 

Έβαλε η πεθερά μου σταθερό στη Wind και της δώσανε "δώρο" μια κάρτα F2G και μια κάρτα "SimpleFi on the go με κάρτα" την οποία μου την έδωσε αφού δε την χρειάζεται.

 

Την έβαλα σε ένα 4G tablet που έχω για να το χρησιμοποιώ χωρίς tethering και WiFi όταν είμαι έξω και δουλεύει μια χαρά.

 

Στην αρχή νόμιζα ότι κάθε μήνα θέλει να κάνω μια ανανέωση για να έχω δεδομένα αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που πέρασε ο πρώτος μήνας είδα ότι ανανεώθηκε αυτόματα 1 GB μέχρι τον επόμενο μήνα.

 

Τελικά τι παίζει με αυτή την κάρτα?

 

Θα έχω 1 Gb κάθε μήνα χωρίς να κάνω τίποτα και πριν κλείσει χρόνο (ή μήπως στους 2 μήνες) θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση?

 

Αν καταναλώσω παραπάνω από το 1 Gb (δε το νομίζω - απλά να ξέρω) μετά τι γίνεται? Κλειδώνει και πρέπει να πάρω να την ξεκλειδώσουν?

 

Αν θέλω παραπάνω δεδομένα, μπορώ να κάνω με κάρτα μια ανανέωση και όλα καλά?

Μην κάθεσαι και διαβάζεις οτιδήποτε όλα είναι με τέτοιο τρόπο γραμμένα που δεν βγάζεις άκρη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η καρτούλα υποτίθεται είναι εντελώς δωρεάν και δεν πρέπει να πληρώσεις ποτέ τίποτα... την βάζεις στο ταβλετ για δεδομένα και τίποτα άλλο, σαν δώρο που έχεις τηλεφωνία wind , τους είχα ρωτήσει 5-10 φορές (και περισσότερες) όταν σκεφτόμουν να φύγω από forthnet βασικά για αυτή την καρτουλα και μου είχαν πει ότι δεν έχεις απολύτος καμία αλλη υποχρέωση.

 

 

 

Τελικά από ότι λένε τα παιδιά στο 12μηνο κλειδώνει και ήθελε 5 ευρώ ανανέωση , αν και σε μερικούς έκαναν αλάγή κάρτας δωρεάν . Τωρα με τις αλλαγές στην τηλεφωνία δεν ξέρουμε τι θα γίνει με το 2μηνο , η λογική λέει ότι δεν ισχύει για αυτή την κάρτα, ΑΛΛΑ ....

Ας έρθει η 11 μαϊου και βλέπουμε. Άκρη ξεκάθαρη δεν βγαίνει πάντως από αυτά που λένε οι εκπρόσωποι. Αλλαντάλλα η όλη κατάσταση.

 

 

Edit: Μόλις ήρθε και δεύτερη απάντηση στο ερώτημα που έκανα με email. Μην κάνετε τον κόπο να το διαβάσετε. Copy paste με το πρώτο που είχαν στείλει. Περιλαμβάνει την ίδια ασάφεια και φυσικά είναι έντεχνος γραμμένο έτσι ώστε να μη απαντάει ξεκάθαρα σε αυτούς που το έχουν δώρο με την σύνδεση σταθερής τους. Κλασική wind αμφιλεγόμενη και στο κείμενο όπως και το δίκτυο της ......

 

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό XXXXXXXXX και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με τα οσα μασ αναφερετε σας ενημερώνουμε ότι* τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες και αυτό επηρεάζει το πακέτο WIND SimpleFi On the go με κάρτα 30GB / 25€ που η διάρκεια χρήσης θα αλλάξει από 90 σε 60 ημέρες. Τα υπόλοιπα πακέτα με χρήση 2GB , 10GB ή 15GB δεν επηρεάζονται.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με ένα πρόχειρο ψάξιμο στις ιστοσελίδες των άλλων δύο εταιρειών, διαπίστωσα ότι τα αντίστοιχα προγράμματα mobile broadband με κάρτα ειναι πάρα πολύ πιο ακριβά, μιλάμε για χαώδη διαφορά.

Το γράφω εδώ διότι δεν υπάρχει νομίζω συγκριτικό νήμα broadband πακέτων.

Πάντως καλό είναι να περιμένουμε λίγες μέρες να δούμε αν θα γίνει η μείωση της χρονικής διάρκειας του πακετου των 30 gb σε δύο μήνες αντί για τρεις, όπως φαίνεται από την απάντηση πιο πάνω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, πήρα μια sim κάρτα με την προσφορά του 1GB λόγω double play τον Μάρτιο, και μου είπανε ότι κάθε πρώτη του μήνα θα ανανεώνεται. Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει έρθει sms οτι ενεργοποιήθηκε η προσφορά. Πήγα δε κατάστημα wind και δεν πήρα απάντηση τι φταίει. Έχει κανένας καμία γνώμη ή να του έχει τύχει;
Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 13700 δωρεάν καλύτερα. Πιθανον να μην έχει περαστει το νουμερο της sim στην καρτελα του σταθερου. Μπορεις να ρωτησεις και στο messenger της wind.
Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 13700 δωρεάν καλύτερα. Πιθανον να μην έχει περαστει το νουμερο της sim στην καρτελα του σταθερου. Μπορεις να ρωτησεις και στο messenger της wind.

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δει κάποιος την ημερομηνία λήξης μιας κάρτας simplefi;

Από όσο ξέρω, δεν είναι εφικτό μέσω μηνύματος.

Δεν εννοώ το πότε λήγει ένα πακέτο (αυτό το λέει το 1228), αλλά το πότε λήγει η κάρτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δει κάποιος την ημερομηνία λήξης μιας κάρτας simplefi;

 

Από όσο ξέρω, δεν είναι εφικτό μέσω μηνύματος.

 

Δεν εννοώ το πότε λήγει ένα πακέτο (αυτό το λέει το 1228), αλλά το πότε λήγει η κάρτα.

Όχι από όσο ξέρω.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 5€. Προηγούμενη ανανέωση ήταν αρχές Μαϊου πέρυσι. Όπως μου είχαν πει μια ανανέωση κάθε χρόνο μόνη προϋπόθεση (και να μην μηδενίζει το

υπόλοιπο των mb κάθε μήνα) για να αποδίδουν το δώρο.

Περιμένω με ανυπομονησία μετά τις 60 ημέρες, δηλαδή στις 1 Ιουλίου εάν θα μου αποδοθούν τα δώρο MB από το double play ή θα πρέπει να ανανεώσω πάλι για άλλες 60 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 5€. Προηγούμενη ανανέωση ήταν αρχές Μαϊου πέρυσι. Όπως μου είχαν πει μια ανανέωση κάθε χρόνο μόνη προϋπόθεση (και να μην μηδενίζει το

υπόλοιπο των mb κάθε μήνα) για να αποδίδουν το δώρο.

Περιμένω με ανυπομονησία μετά τις 60 ημέρες, δηλαδή στις 1 Ιουλίου εάν θα μου αποδοθούν τα δώρο MB από το double play ή θα πρέπει να ανανεώσω πάλι για άλλες 60 ημέρες.

 

Επειδή το θέμα με την ανακοίνωση της Wind έχει πάρει διαστάσεις, σε ότι αφορά στις δύο κάρτες που δίνει την προσφορά (Mobile Broadband και SimpleFi), και σ' αυτό το νήμα γράφουμε και για τις δυο κάρτες (κακώς κατά την άποψή μου), καλό θα είναι, εφεξής, να γράφουμε σε ποια από τις δύο αναφερόμαστε.

 

Προσωπικά, έχω την πρώτη (Mobile Broadband), λόγω της σταθερής τηλεφωνίας από το 2013, και υποστηρίζω την άποψη, που έχω αναφέρει ήδη, ότι η αλλαγή στους 2 μήνες ΔΕΝ αφορά στην κάρτα αυτή, που έχει μόνο data και όχι τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση της broadband με 5 ευρώ μπορεί να γίνει και online;

 

Και, βέβαια. Έτσι την κάνω από χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω με αυτά που βλέπω ότι δεν γράφουμε κακώς και για τα 2, γιατί απλά είναι το ίδιο πράγμα. Mobile Broadband με κάρτα λέγονταν παλιά, μέχρι που άλλαξε ονομασία εμπορικά σε simplify on the go με κάρτα. Άσχετα με την παροχή του gb. Είναι το μέσο στο οποίο στο παρέχει. Όπως τα 120' τα δίνει σε ένα f2g ή q αριθμό, έτσι και το 1 gb το δίνει σε μια κάρτα data only, που στην περίπτωση μας είναι τύπου prepaid(πληρώνεις και σου αποδίδει άμεσα όγκο δεδομένων). Και φυσικά εκτός από το δωρεάν gb σου δίνει τη δυνατότητα να αγοράσεις άμεσα πακέτα, όπως ανάλογα γίνεται και με τα f2g / q που σου αποδίδει τα 120'.

Το αν το πακέτο που θα σου δώσουν λεγόταν mobile Broadband με κάρτα ή simplify on the go με κάρτα εξαρτάται από τον χρόνο που το προμηθεύτηκες. Εγώ που έχω 2, το πρώτο που μου το έδωσαν το 2015 έγραφε mobile Broadband με κάρτα, ενώ το 2ο που το πήρα το 2017 έγραφε simplify on the go με κάρτα.

Η σύγχυση που έχει προκληθεί είναι δικαιολογημένη από την ασάφεια της ανακοίνωσης της εταιρίας, που δεν ξέρεις αν "κυνηγάει" με το δίμηνο αυτόν που έχει το 1gb σαν δώρο ή αυτόν που έχει πάρει την sim μόνος του για να αγοράζει πακέτα. Θα δούμε.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το SimpleFi είναι πακέτο που αγοράζεις με συγκεκριμένο περιεχόμενο (data) και συγκεκριμένη χρονική διάρκεια ενώ το 1 GB και τα 120' είναι δώρα που σου προσφέρει δωρεάν, αρκεί να έχεις σύνδεση σταθερού, για όσο χρόνο την έχεις. Και τα μεν 120' μπαίνουν στην 1η κάθε μηνός, χωρίς καμία διαδικασία από μέρους του συνδρομητή, ενώ το 1 GB προσφέρεται με κάρτα (sim) που δεν έχει τηλεφωνία και πρέπει να την ανανεώνεις μια φορά το χρόνο.

Με αυτά τα δεδομένα, η δωρεάν προσφορά δεν μπορεί να συγκριθεί με το πακέτο που πληρώνεις χρήματα για να το αγοράσεις.

Το αν το πακέτο που αγόρασες λεγόταν Mobile Broadband και αργότερα SimpleFi, δεν έχει καμία σχέση με τις δύο προσφορές που πήρα το Γενάρη 2013, όταν συνδέθηκα στην Wind γα να πάρω vdsl.

Link to comment
Share on other sites

Το SimpleFi είναι πακέτο που αγοράζεις με συγκεκριμένο περιεχόμενο (data) και συγκεκριμένη χρονική διάρκεια ενώ το 1 GB και τα 120' είναι δώρα που σου προσφέρει δωρεάν, αρκεί να έχεις σύνδεση σταθερού, για όσο χρόνο την έχεις. Και τα μεν 120' μπαίνουν στην 1η κάθε μηνός, χωρίς καμία διαδικασία από μέρους του συνδρομητή, ενώ το 1 GB προσφέρεται με κάρτα (sim) που δεν έχει τηλεφωνία και πρέπει να την ανανεώνεις μια φορά το χρόνο.

Με αυτά τα δεδομένα, η δωρεάν προσφορά δεν μπορεί να συγκριθεί με το πακέτο που πληρώνεις χρήματα για να το αγοράσεις.

Το αν το πακέτο που αγόρασες λεγόταν Mobile Broadband και αργότερα SimpleFi, δεν έχει καμία σχέση με τις δύο προσφορές που πήρα το Γενάρη 2013, όταν συνδέθηκα στην Wind γα να πάρω vdsl.

 

 

Ξαναδιάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω. Η καρτούλα είναι απλά το μέσον στο οποίο σου δίνει το 1GB. Μπορείς παράλληλα να αγοράσεις και πακέτο στην ίδια κάρτα(ναι αυτήν που σου έχουν δώσει και παίρνει 1Gb. Δεν υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός όπως αναφέρεις ανάλογα με το αν μπορείς να αγοράσεις πακέτο).

Τέλος ψάξε με την ονομασία mobile Broadband με κάρτα, και θα δεις ότι δεν υπάρχει κάτι. Οποιοδήποτε αποτέλεσμα βγάζει στο Google σε οδηγεί σε κάποια σελίδα της wind που αναφέρεται σε simplify.

 

Επαναλαμβάνω, γιατί βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα, ουδέποτε ΑΓΟΡΑΣΑ καρτούλα. Και τις 2 φορές μου τις έδωσαν λόγω σύνδεσης σταθερής, 1 στο σπίτι και 2 χρόνια μετά στο εξοχικό μου. Όπως είπα και πριν, η πρώτη έγραφε mobile Broadband με κάρτα στο πακέτο, και αντίστοιχα τη 2η φορά mobile Broadband με κάρτα. Και έχω αγοράσει και πακέτα κατά καιρούς και με τις 2.

 

Edit : εκτός του ότι το θυμάμαι πολύ καλά, βρήκα ότι είχα τραβήξει και φωτογραφία το πακέτο που παρέλαβα από την courier που μου είχε στείλει η wind την 9/8/2017 (λίγο αφού είχε ενεργοποιηθεί η 2η μου σύνδεση στο εξοχικό από την οποία δικαιούμαι την επιπλέον κάρτα με το 1Gb) :

 

 

Sent from my SM-G970F

2a1070b618d2411637748eef1de49e39.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Με απάλλαξε από τον κόπο ο Mark_K, γιατί θα έγραφα ακριβώς τα ίδια.

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει είναι, η ονομασία έχει αλλάξει.

Εγώ για παράδειγμα, δεν έχω σταθερή wind αλλά πήρα κάρτα simplefi on the go με κάρτα.

Έτσι λέγεται όμως και το πακέτο που παίρνει κάποιος που του δίνεται ως δώρο, με σύνδεση σταθερής.

Και στις δύο περιπτώσεις μπορείς να αγοράσεις πακέτα δεδομένων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω. Η καρτούλα είναι απλά το μέσον στο οποίο σου δίνει το 1GB. Μπορείς παράλληλα να αγοράσεις και πακέτο στην ίδια κάρτα(ναι αυτήν που σου έχουν δώσει και παίρνει 1Gb. Δεν υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός όπως αναφέρεις ανάλογα με το αν μπορείς να αγοράσεις πακέτο).

Τέλος ψάξε με την ονομασία mobile Broadband με κάρτα, και θα δεις ότι δεν υπάρχει κάτι. Οποιοδήποτε αποτέλεσμα βγάζει στο Google σε οδηγεί σε κάποια σελίδα της wind που αναφέρεται σε simplify.

 

Επαναλαμβάνω, γιατί βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα, ουδέποτε ΑΓΟΡΑΣΑ καρτούλα. Και τις 2 φορές μου τις έδωσαν λόγω σύνδεσης σταθερής, 1 στο σπίτι και 2 χρόνια μετά στο εξοχικό μου. Όπως είπα και πριν, η πρώτη έγραφε mobile Broadband με κάρτα στο πακέτο, και αντίστοιχα τη 2η φορά mobile Broadband με κάρτα. Και έχω αγοράσει και πακέτα κατά καιρούς και με τις 2.

 

Edit : εκτός του ότι το θυμάμαι πολύ καλά, βρήκα ότι είχα τραβήξει και φωτογραφία το πακέτο που παρέλαβα από την courier που μου είχε στείλει η wind την 9/8/2017 (λίγο αφού είχε ενεργοποιηθεί η 2η μου σύνδεση στο εξοχικό από την οποία δικαιούμαι την επιπλέον κάρτα με το 1Gb) :

 

 

Sent from my SM-G970F

2a1070b618d2411637748eef1de49e39.jpg

+ από εμένα τόσο απλά

 

Συμφωνώ απολύτως με το Mark

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μια simplefi on the go κανονικά αγορασμένη με το πακέτο 18€ -->20gb και που λήγει σήμερα, αν την αφήσω εκτός για την ώρα και θελήσω πχ να βάλω τον οκτώβριο πάλι mb, θα με αφήσει ή θα έχει λήξει και χρειάζομαι νέα σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση καλύτερα στο fb.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω. Η καρτούλα είναι απλά το μέσον στο οποίο σου δίνει το 1GB. Μπορείς παράλληλα να αγοράσεις και πακέτο στην ίδια κάρτα(ναι αυτήν που σου έχουν δώσει και παίρνει 1Gb. Δεν υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός όπως αναφέρεις ανάλογα με το αν μπορείς να αγοράσεις πακέτο).

Τέλος ψάξε με την ονομασία mobile Broadband με κάρτα, και θα δεις ότι δεν υπάρχει κάτι. Οποιοδήποτε αποτέλεσμα βγάζει στο Google σε οδηγεί σε κάποια σελίδα της wind που αναφέρεται σε simplify.

 

Επαναλαμβάνω, γιατί βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα, ουδέποτε ΑΓΟΡΑΣΑ καρτούλα. Και τις 2 φορές μου τις έδωσαν λόγω σύνδεσης σταθερής, 1 στο σπίτι και 2 χρόνια μετά στο εξοχικό μου. Όπως είπα και πριν, η πρώτη έγραφε mobile Broadband με κάρτα στο πακέτο, και αντίστοιχα τη 2η φορά mobile Broadband με κάρτα. Και έχω αγοράσει και πακέτα κατά καιρούς και με τις 2.

 

Edit : εκτός του ότι το θυμάμαι πολύ καλά, βρήκα ότι είχα τραβήξει και φωτογραφία το πακέτο που παρέλαβα από την courier που μου είχε στείλει η wind την 9/8/2017 (λίγο αφού είχε ενεργοποιηθεί η 2η μου σύνδεση στο εξοχικό από την οποία δικαιούμαι την επιπλέον κάρτα με το 1Gb) :

 

 

Μπορεί να είναι οι ίδιες κάρτες και στις δύο περιπτώσεις, αλλά η συζήτηση ξεκίνησε από την ανακοίνωση για την ανανέωση κάθε 2 μήνες αυτής της κάρτας. Και για το θέμα αυτό πρότεινα να γράφει καθένας για ποια περίπτωση από τις δύο συζητάει.

Εγώ πιστεύω ότι η 2μηνη ανανέωση δεν επηρεάζει τη δωρεάν προσφορά της Wind, άλλοι υποστηρίζουν το αντίθετο. Στις 11 Ιουλίου θα ξεκαθαρίσει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μια simplefi on the go κανονικά αγορασμένη με το πακέτο 18€ -->20gb και που λήγει σήμερα, αν την αφήσω εκτός για την ώρα και θελήσω πχ να βάλω τον οκτώβριο πάλι mb, θα με αφήσει ή θα έχει λήξει και χρειάζομαι νέα σιμ?

 

Υπολόγισε ότι θα λήξει ένα χρόνο μετά την τελευταία πίστωση χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον χρόνο λήξης του Wind Broadband: α) προχθές είχε λήξει το 12μηνο της δικής μου κάρτας (προσφορά από το σταθερό) και στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση μου είπαν ότι στο εξής θα χρειάζεται ανανέωση ανά 2 μήνες.

β) τους είχα κάνει ερώτηση στον messenger μια μέρα μετά την ανακοίνωση, τότε μου είχαν στείλει "δώσε μας λίγο χρόνο" και το ξέχασαν. Σήμερα ρώτησα πάλι και απλώς με παρέπεμψαν στην ανακοίνωση.

 

Εγώ από αυτά συμπεραίνω ότι θα θέλει ανανέωση ανά 2 μήνες.

 

Αν ισχύσει, απλώς θα είναι ο λόγος που θα φύγω από την Wind...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...