Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι τιμη να το βαλω περιπου για να φυγει? ειναι 4 μηνων σαν καινουργιο με τα παντα ολα αποδειξη και θηκη.

μαλλον θα παω σε ios για δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ρε παιδια εχει τοσο χαλια αναμονη το g7 ?

 

εχω παθει την πλακα μου γιατι με το v30 ειχα καλομάθει !

 

χθες την εβγαλα με 2 ωρες οθόνη ...:(

 

κατι τρωει την μπαταρια συνεχως ..γενικα το κινητο δεν εχει καλη αναμονή ..

 

ενω ειμαι πολυ ευχαριστημενος σαν συνολο εχω παλι το άγχος του φορτιστή κτλ ενω με το v30 το ειχα ξεχάσει ..!

 

ειναι μονο σε μενα το προβλημα η γενικα παιζει κατι με το το google play που λεγατε πιο πανω ?

 

εχω κανει 2 φορες φορματ τα εχω βαλει ολα απο την αρχη ενα ενα αλλα το προβλημα παραμενει ...

Και εγώ κάπου τόσο έβγαζα sot γύρω στις 2.5 ώρες, δεν είναι για παραπάνω,το ίδιο και το v40 που πήρα μετά, μέτρια ως κακή αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ποοοο και την εχω καταβρει με το ηχειο ειδικά :wacko:

δεν το ειχα για τοσο χαλι ..ισα ισα διαβαζα οτι η μπαταρια απέδιδε παραπανω απο αυτο που ειναι οπως και το 30αρι ..

αλλα εδω η μπαταρια πεφτει χωρις να κανεις τιποτα ..δηλαδη εκει που ειναι 100% μετα απο μια ωρα ειναι στο 70 ..

εκει ειναι που προβληματιζομαι ..:(

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία και ας μην την αναφέρει η εφαρμογή που δείχνει τις καταναλώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογή σου τρώει τη μπαταρια , δεν ειναι λογικό αυτό που λες σε μια ωρα 30% . Να ρωτήσω , εχεις ενεργοποιημένο το aod?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω επιβεβαιωνω οτι 2.5 ωρες συνολικα οθονη βλεπω μονο οταν το κρατησω δευτερη μερα αφορτιστο και το χρησιμοποιησω λιγο. Και αυτό με bluetooth συνδεδεμένο και δεδομενα / wifi μονιμα ανοιχτα. Και με πολυ μέτριο σήμα τηλεφωνιας στο σπιτι μου. Επίσης ακομα δεν εχω κάνει clean install την pie λογω ελλειψης χρονου, αλλα την εχω περασει ot a. Την αυξημενη καταναλωση απο το google play services δεν την ειδα ξανα. Ενδεικτικα τωρα εχω μπαταρια ακομα 31%, έχει κλείσει 27 ωρες μακρυα απο το φορτιστή και εχω γράψει 2 ωρες και 50 λεπτα οθονη.

 

@freddaras Να προσθεσω ότι στο σκρινσοτ σου εχεις καταναλωσει 26% μπαταρια σε 7 ωρες και 45 λεπτα χρήσης, το οποίο δεν είναι κάτι το παράλογο. Εξαρτάται βεβαια και από το πόση οθονη χρησιμοποιησες.

 

Προφανως και δεν κανει θαυματα το g7 από αποψη μπαταρίας, αλλα για αυτο που περιγραφεις μαλλον φταιει καποια εφαρμογη.

Edited by vag1989

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω συνεχως 2 και 30 ωρες οθονη το μαξιμουμ ενω στο v30 ME ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ εφαρμογες ειχα 4 και 30 μερικες φορες και 5 ωρες οθονη ....

η διαφορα μεταξυ των 2 κινητών ειναι ΧΑΟΤΙΚΗ στο θεμα αυτο ..:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ af7c8995e59551a9d84d6e04f94b0e9c.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το appsucker πάντως φυσιολογικό φαίνεται, δείξε και την αρχική οθόνη του gsam battery

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το appsucker πάντως φυσιολογικό φαίνεται, δείξε και την αρχική οθόνη του gsam battery

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ χάλια φίλε.. 35e88144cef03df9bbc7d209974c1a8f.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ποοοο και την εχω καταβρει με το ηχειο ειδικά :wacko:

 

δεν το ειχα για τοσο χαλι ..ισα ισα διαβαζα οτι η μπαταρια απέδιδε παραπανω απο αυτο που ειναι οπως και το 30αρι ..

 

αλλα εδω η μπαταρια πεφτει χωρις να κανεις τιποτα ..δηλαδη εκει που ειναι 100% μετα απο μια ωρα ειναι στο 70 ..

 

εκει ειναι που προβληματιζομαι ..:(

Άλλο αυτό,οι δικές μου 2.5 ώρες ήταν με 4g,gps, χάρτες, συνδεδεμένο Bluetooth με το αυτοκίνητο και ομιλία κλπ.Αυτο που λες όντως βρωμάει drain battery όπως σου είπαν και οι άλλοι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάτι ήταν δυνατόν στο g7 ήταν η αναμονή του. Στη χρήση ήταν που ρουφαγε. Αλλά αναμονή ήταν από τις καλύτερες συσκευές που χω πιάσει.

 

Οπότε μάλλον κάτι παίζει στη δική σου. Αν μου λεγες ότι γενικά έχει μικρή αυτονομία θα συμφωνούσα. Αλλά αναμονή δύσκολο... Βέβαια μιλάω για oreo. Δεν είχε πάρει τοτε pie.

Link to comment
Share on other sites

εγω πανω απο 2 μιση ωρες οθονη με το g7 παντως δεν τα εχω καταφερει ακομη ...

καμια απολυτως σχεση με το v30 ...οπου ηταν μερες που αγγιζα και τις 5 !

το κινητο το εχω κανει 2 φορες φορματ ..τι ειναι αυτο που τρωει την μπαταρια εδω και στο v30 δεν την ετρωγε δεν μπορω να καταλαβω ...

Link to comment
Share on other sites

εγω πανω απο 2 μιση ωρες οθονη με το g7 παντως δεν τα εχω καταφερει ακομη ...

καμια απολυτως σχεση με το v30 ...οπου ηταν μερες που αγγιζα και τις 5 !

το κινητο το εχω κανει 2 φορες φορματ ..τι ειναι αυτο που τρωει την μπαταρια εδω και στο v30 δεν την ετρωγε δεν μπορω να καταλαβω ...

 

Να σου πω κι εγω τη γνωμη μου γιατι πραγματικα τοσες μερες που διαβαζω το προβλημα σου,δε μπορω να σκεφτω καποια αλλη αιτια.

 

Ισως ακουστω λιγο υπερβολικος αλλα επειδη μου εχει τυχει σε κινητο της παλιας σχολης και μαλιστα επωνυμης μαρκας,βαλε και στο πισω μερος του μυαλου σου την πιθανοτητα να το στειλεις για σερβις λογω προβληματος στην μητρικη πλακετα που προκαλει απωλεια ρευματος απο τη μπαταρια.

 

Η συγκεκριμενη συσκευη ενω ηταν λιγων μηνων αρχισε να εχει μεγαλη καταναλωση,κι απο εκει που το φορτιζα καθε 3 με 4 μερες,το φορτιζα καθε μερα κανοντας ακριβως την ιδια χρηση.

Εκανα αλλαγη μπαταριας,τον παλιο καιρο εκεινο που ηταν αποσπωμενες,αλλα το προβλημα παρεμενε το ιδιο.

Το πηγα λοιπον στο σερβις εξουσιοδοτημενου καταστηματος της εταιριας και τελικα διαγνωστηκε με προβλημα στη μητρικη που προκαλουσε μεγαλη καταναλωση.

Εγινε η αλλαγη ευτυχως μεσα στην εγγυηση,κι εδω και 4 χρονια ζει και βασιλευει με την ιδια μπαταρια ακομα αλλα με τη φυσιολογικη της φθορα οπως ειναι επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κι εγω τη γνωμη μου γιατι πραγματικα τοσες μερες που διαβαζω το προβλημα σου,δε μπορω να σκεφτω καποια αλλη αιτια.

 

Ισως ακουστω λιγο υπερβολικος αλλα επειδη μου εχει τυχει σε κινητο της παλιας σχολης και μαλιστα επωνυμης μαρκας,βαλε και στο πισω μερος του μυαλου σου την πιθανοτητα να το στειλεις για σερβις λογω προβληματος στην μητρικη πλακετα που προκαλει απωλεια ρευματος απο τη μπαταρια.

 

Η συγκεκριμενη συσκευη ενω ηταν λιγων μηνων αρχισε να εχει μεγαλη καταναλωση,κι απο εκει που το φορτιζα καθε 3 με 4 μερες,το φορτιζα καθε μερα κανοντας ακριβως την ιδια χρηση.

Εκανα αλλαγη μπαταριας,τον παλιο καιρο εκεινο που ηταν αποσπωμενες,αλλα το προβλημα παρεμενε το ιδιο.

Το πηγα λοιπον στο σερβις εξουσιοδοτημενου καταστηματος της εταιριας και τελικα διαγνωστηκε με προβλημα στη μητρικη που προκαλουσε μεγαλη καταναλωση.

Εγινε η αλλαγη ευτυχως μεσα στην εγγυηση,κι εδω και 4 χρονια ζει και βασιλευει με την ιδια μπαταρια ακομα αλλα με τη φυσιολογικη της φθορα οπως ειναι επομενο.

ελπιζω να μην ειναι τοσο γκαντέμης χαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

το κινητο αν και δευτερο χερι ειναι κυριολεκτικα καινούργιο ! ειχε ακομη πανω τις ζελατινες οταν το άνοιξα ..

θα το ψαξω λιγο ακομη το θεμα ..ισως ειναι και το blokada πχ ...μπορει εδω να μου δημιουργει προβλημα και να μην το εχω καταλάβει ...

εριξα τωρα την αναλυση στην χαμηλωτερη κλιμακα αλλαξα και το χρωμα της οθονης σε οικολογικο και το εχω απο κοντα παλι ..

σε ευχαριστω για την απαντηση ...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειναι τοσο γκαντέμης χαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

το κινητο αν και δευτερο χερι ειναι κυριολεκτικα καινούργιο ! ειχε ακομη πανω τις ζελατινες οταν το άνοιξα ..

θα το ψαξω λιγο ακομη το θεμα ..ισως ειναι και το blokada πχ ...μπορει εδω να μου δημιουργει προβλημα και να μην το εχω καταλάβει ...

εριξα τωρα την αναλυση στην χαμηλωτερη κλιμακα αλλαξα και το χρωμα της οθονης σε οικολογικο και το εχω απο κοντα παλι ..

σε ευχαριστω για την απαντηση ...

 

Η αναλυση βέβαια δεν θα σε βοηθήσει στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Η αναλυση βέβαια δεν θα σε βοηθήσει στην αναμονή.

ναι εκει πιστευω κατι δεν καθεται εδω καλα (θα το δοκιμασω χωρις το blokada αν και δεν ειχα ποτε προβλημα σε καμια συσκευη με την συγκεκριμένη εφαρμογή)...

κατεβασα την αναλυση στα 720 απο περιεργεια ...χωρις τα γυαλιά μου δεν με χαλασε και τοσο :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μένει μόνιμα μαύρο δεξιά και αριστερά από το notch και στις εφαρμογές; Γιατί από τις ρυθμίσεις το κάνει μόνο για το μενού της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Με την ανάλυση στο χαμηλό και σε χρώμα οικολογικό σήμερα για πρώτη φορά βλέπω νορμάλ νούμερα.. Θα κλείσω με κοντά 3. 5 ώρες οθόνη ίσως και παραπάνω.. Καμία σχέση με τη εξαιρετική αυτονομία του v30 αλλά καμία σχέση με την καταστροφή που ήμουν τόσες μέρες. fcce1d95d006bd54ef3e1089e679e967.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψιν του κανείς κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα όπου μπορούμε να το βρούμε με <=300€ ???
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψιν του κανείς κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα όπου μπορούμε να το βρούμε με <=300€ ???

ψαξου λιγο με αγγελιες σε αλλο φορουμ γειτονικό το βρισκες πλεον σχεδον καινουργιο σε πολυ χαμηλες τιμές ..

το δικο μου το βρηκα 240 του κουτιου στην κυριολεξια ..:)

Link to comment
Share on other sites

ψαξου λιγο με αγγελιες σε αλλο φορουμ γειτονικό το βρισκες πλεον σχεδον καινουργιο σε πολυ χαμηλες τιμές ..

 

το δικο μου το βρηκα 240 του κουτιου στην κυριολεξια ..:)

Έχει πέσει τόσο πολύ;

Ενδιαφέρουσα τιμή.μεταξυ του 7 και του plus,ίδιες μπαταρίες βλέπω έχουν.μονο η ram αλλάζει;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο πολύ;

Ενδιαφέρουσα τιμή.μεταξυ του 7 και του plus,ίδιες μπαταρίες βλέπω έχουν.μονο η ram αλλάζει;

 

Μόνο ram και αποθηκευτικό από οσο ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο πολύ;

Ενδιαφέρουσα τιμή.μεταξυ του 7 και του plus,ίδιες μπαταρίες βλέπω έχουν.μονο η ram αλλάζει;

στις αγγελιες ναι πλεον το βρισκεις και με 250 ανετα ...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...