Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα!!Αυτο το ειδε κανεις??

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
Kαλημερα!!Αυτο το ειδε κανεις??

 

 

Θα έχει ενδιαφέρον να το δοκιμάσουν όσοι έχουν πρόβλημα. Και αν όντως αποκαθιστά το πρόβλημα, επιβεβαιώνει πως η LG είναι υπεύθυνη για το πρόβλημα και όχι η SIM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις με LG. Είπαν ότι μπορούμε και μόνοι μας να κάνουμε τo downgrade στο λογισμικό μέσω του LG Bridge. Αυτό είναι φρέσκο νέο. Χθες μου είπαν να το στείλω στο σέρβις και να μην κάνω κάτι εγώ. Αν πάει στο σέρβις λογικά θα πρέπει να περιμένεις 5-7 εργάσιμες. Όταν του είπα ότι έχει ακουστεί ότι αναμένεται update της LG που θα λύνει το πρόβλημα, μου είπε ότι πράγματι έχει ακουστεί κάτι, αλλά δεν ήξερε κάτι πιο συγκεκριμένο για ημέρα κτλ.. Edited by mamilia
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Huawei P20 Dual, Note 8, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2, μπορείς να τα παρεις από best price με τραπεζική κατάθεση και θα σου έρθουν φθηνότερα. Huawei P20 Dual, Note 8, Xiaomi Mi 8 ειναι

 

κοίτα τα xiaomi δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τα συγκρίνω με το LG από θέμα φώτο πχ κάπως μου κάνουν μπορεί να κάνω και λάθος....huawei πάλι όλα καλά τούμπανο κινητό αλλά άρχισαν και αυτοί θέματα με πράσινες οθόνες και τέτοια που για 1100 κινητό δεν επιτρέπεται...από την άλλη η Samsung κολλητός με s8 plus έπαθε ζημιά στους 4 μήνες μαύρισε το κινητό και άνοιγε και η Samsung δεν ανέλαβε τίποτα χάλια εξυπηρέτηση δηλαδή θέλω να πω...Τώρα το τέλειο δεν το βρίσκεις πουθενά πιστεύω πλέον... όχι ότι υποστηρίζω LG με κλειστά μάτια έχω αλλάξει 4 κινητά smart και όλα ήταν διαφορετικές μάρκες οπότε δεν κολλάω ή υποστηρίζω κάτι... Θέλω να πιστεύω ότι θα το στείλω LG και θα γυρίσει μια χαρά και κυρίως να μην βγάλει κάτι άλλο διαφορετικά θα το μετανιώσω άσχημα ...Τώρα τι να πω?

(Για one plus που λες έχει το 5 ο αδερφός μου και η αλήθεια είναι ότι είναι μάρκα που στο μέλλον θα την προτιμούσα απλά τώρα είπα να πάρω LG λόγω τηλεοράσεων πχ να δω πόσο έχει ανέβει και από περιέργεια γιατί μου τράβηξε το ενδιαφέρον σαν συσκευή... και μέχρι να πάθει αυτό ήταν για μένα η καλύτερη που είχα και ούτε κόλλημα τίποτα πουθενά ήμουν ευχάριστημένος από όλα το τελευταίο με ξενέρωσε με το bootloop )

 

 

H κάμερα του xiaomi έχει γίνει μια σωστή κάμερα όπως όλον τον ναυαρχίδων. Δεν είναι όπως ήταν. Αυτό με τις πράσινες οθόνες το έχει το huawei mate 20 pro που τις οθόνες τις έφτιαξε η lg και τους κατέστρεψε... για τις oled τηλεόρασης τις lg είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω την LG OLED65E7V και δεν βρίσκω κάποια καλύτερη. Iσος κάποια sony. Για το κινητό σου δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Θα το πάρουν και θα το φτιάξουν. Η lg έχει παρα πολύ καλο service. Το θέμα είναι να σταματήσει κάποτε αυτό το πρόβλημα. Kαι να μην κλίνη και τα services τις όπως με τις αντιπροσωπείες τις γιατί μετά θα πρέπει να πηγαίνει για services στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις με LG. Είπαν ότι μπορούμε και μόνοι μας να κάνουμε τo downgrade στο λογισμικό μέσω του LG Bridge. Αυτό είναι φρέσκο νέο. Χθες μου είπαν να το στείλω στο σέρβις και να μην κάνω κάτι εγώ. Αν πάει στο σέρβις λογικά θα πρέπει να περιμένεις 5-7 εργάσιμες. Όταν του είπα ότι έχει ακουστεί ότι αναμένεται update της LG που θα λύνει το πρόβλημα, μου είπε ότι πράγματι έχει ακουστεί κάτι, αλλά δεν ήξερε κάτι πιο συγκεκριμένο για

 

 

θα το στείλεις LG δηλαδή? τι θα το κάνουν? Ελπίζω να μην ανοιχτεί η συσκευή μόνο στο service...ακόμα αυτό να γίνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H κάμερα του xiaomi έχει γίνει μια σωστή κάμερα όπως όλον τον ναυαρχίδων. Δεν είναι όπως ήταν. Αυτό με τις πράσινες οθόνες το έχει το huawei mate 20 pro που τις οθόνες τις έφτιαξε η lg και τους κατέστρεψε... για τις oled τηλεόρασης τις lg είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω την LG OLED65E7V και δεν βρίσκω κάποια καλύτερη. Iσος κάποια sony. Για το κινητό σου δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Θα το πάρουν και θα το φτιάξουν. Η lg έχει παρα πολύ καλο service. Το θέμα είναι να σταματήσει κάποτε αυτό το πρόβλημα. Kαι να μην κλίνη και τα services τις όπως με τις αντιπροσωπείες τις γιατί μετά θα πρέπει να πηγαίνει για services στο εξωτερικό.

 

αυτό με καίει τώρα όπως και όλους πιστεύω πάει έγινε ...το θέμα είναι να γίνει έστω και να μην υπάρξει ξανά πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μόνος μου και έφτιαξε. Είμαι εδώ και λίγα λεπτά με την κάρτα cosmote χωρίς πρόβλημα, έκανα και έλαβα κλήση κανονικά. Εγκατέστησα το LG Bridge. Απενεργοποιείς το κινητό. Με πατημένο το πλήκτρο volume up συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Το κινητό μπαίνει σε download mode και ουσοαστικά κάνει μόνο του ότι είναι κάνει. Λιγότερο από πέντε λεπτά η όλη διαδικασία. Πλέον στο hardware version αναγράφεται Rev.1.0 και στο software version V10p-EUR-XX (από V10k-EUR-XX). Android version 8.0.0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνουν και στην LG δηλαδή την ουσία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα μόνος μου και έφτιαξε. Είμαι εδώ και λίγα λεπτά με την κάρτα cosmote χωρίς πρόβλημα, έκανα και έλαβα κλήση κανονικά. Εγκατέστησα το LG Bridge. Απενεργοποιείς το κινητό. Με πατημένο το πλήκτρο volume up συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Το κινητό μπαίνει σε download mode και ουσοαστικά κάνει μόνο του ότι είναι κάνει. Λιγότερο από πέντε λεπτά η όλη διαδικασία. Πλέον στο hardware version αναγράφεται Rev.1.0 και στο software version V10p-EUR-XX (από V10k-EUR-XX). Android version 8.0.0

 

η LG προτείνει να πάει εκεί το τηλ πχ? το ίδιο θα κάνουν και αυτοί θέλουν να τσεκάρουν και τίποτα άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε αναβάθμιση ..., το ερώτημα είναι την κάνεις ή όχι?:lol::ninja:

http://oi67.tinypic.com/r920q9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ψαχνω το λογισμικο του lg bringe στο site της lg αλλα δεν μπορω να το βρω.γνωριζει καποιος να μου πει πως θα το κατεβασω να το κανω εγκατασταση στον υπολογιστη μου?ευχαριστω.
GRIGORIS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε αναβάθμιση ..., το ερώτημα είναι την κάνεις ή όχι?:lol::ninja:

http://oi67.tinypic.com/r920q9.jpg

Πρώτες εντυπώσεις. Καμία εμφανής αλλαγή. Επίπεδο ασφάλειας Νοεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.ψαχνω το λογισμικο του lg bringe στο site της lg αλλα δεν μπορω να το βρω.γνωριζει καποιος να μου πει πως θα το κατεβασω να το κανω εγκατασταση στον υπολογιστη μου?ευχαριστω.

 

Δεν είναι bringe αλλά LG Bridge.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε αναβάθμιση ..., το ερώτημα είναι την κάνεις ή όχι?:lol::ninja:

http://oi67.tinypic.com/r920q9.jpg

 

Το εχουμε πει εδω και χρονια οτι οι μεγαλες αναβαθμισεις ειναι πολυ παραπανω απο μερικα mb.

Security patch ειναι το συγκεκριμενο κυριως.

Ασε που αν ηταν η εκδοση του android 9 θα στο ελεγε κιολας σε post με ενα κατεβατο απο πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει εδω και χρονια οτι οι μεγαλες αναβαθμισεις ειναι πολυ παραπανω απο μερικα mb.

Security patch ειναι το συγκεκριμενο κυριως.

Ασε που αν ηταν η εκδοση του android 9 θα στο ελεγε κιολας σε post με ενα κατεβατο απο πληροφοριες.

Να το κανουμε το update αυτό που είναι security patch η να περιμενουμε την αναβαθμιση σε android 9?

GRIGORIS
Link to comment
Share on other sites

Να το κανουμε το update αυτό που είναι security patch η να περιμενουμε την αναβαθμιση σε android 9?

 

Αν θες το τελευταιο security patch καντο,αλλιως μπορεις να περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε πει εδω και χρονια οτι οι μεγαλες αναβαθμισεις ειναι πολυ παραπανω απο μερικα mb.

Security patch ειναι το συγκεκριμενο κυριως.

Ασε που αν ηταν η εκδοση του android 9 θα στο ελεγε κιολας σε post με ενα κατεβατο απο πληροφοριες.

 

Βρε συ, το γνωρίζω αυτό ... απλά εννοούσα για το θέμα του bootloop, μήπως το κάνει χειρότερο!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, το γνωρίζω αυτό ... απλά εννοούσα για το θέμα του bootloop, μήπως το κάνει χειρότερο!

 

Ναι αλλα μιλαμε για security patch,και οχι για αναβαθμιση σε android 9.

 

Αν ηταν αναβαθμιση για android 9 τοτε ναι εκει θα ηθελε λιγο ψαξιμο απο οσους την περασουν ειδικα οσον αφορα τα νεα κρουσματα bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ένας έγραψε στο facebook που την έκανε άμεσα την αναβάθμιση ότι δεν ξανάνοιξε και το έστειλε στην LG.

Θα ψάξω να δω αν τον ενημέρωσαν! Πάντως ησυχία βλέπω στο τόπικ, οπότε μάλλον θα ήταν κάτι μεμονωμένο!

Μακάρι να περάσει έτσι αναίμακτα, γιατί αν είναι κάτι γενικό τότε θα βάλει ταφόπλακα η LG ....

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει την τρίχα τριχιά ρε παιδιά. Εδώ και 2 μέρες με το τελευταίο update. Όλα τέλεια. c9b8d715d02055e0a70f98a68891ba58.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άλεξ, να τα λέμε σωστά γιατί είναι κρίμα να θάβεται άδικα ένα κινητό για λάθη του παρελθόντος.

Βιάστηκαν κάποιοι να βγάλουν χολή ...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άλεξ, να τα λέμε σωστά γιατί είναι κρίμα να θάβεται άδικα ένα κινητό για λάθη του παρελθόντος.

Βιάστηκαν κάποιοι να βγάλουν χολή ...

Μερικοί πραγματικά είναι λες και τα παίρνουν από τις άλλες εταιρίες. Το τηλέφωνο είναι υποδειγματικό στα πάντα. Ψάχνω εδώ και ένα μήνα να βρω ένα ψεγάδι, κάτι να μην λειτουργεί σωστά ρε παιδί μου. Δεν υπάρχει τίποτα. Έγινε μια βλακεία από τους γερμανούς και ξαφνικά ξεσπάθωσαν όλοι. Γελάω πραγματικά. Η LG μετά το G4 (που ούτε για αυτό έφταιγε μιας και ήταν πρόβλημα της Qualcomm) είναι υποδειγματική. Έχει μαζί με την smartec το καλύτερο service στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...