Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι ιδέα μου ή γίνεται πολύ κακή χρήση της ραμ?
Μια χαρά είναι η διαχείριση της μνήμης. Να αρχίσεις να ανησυχείς αν σου κλείνει ελαχιστοποιημένες εφαρμογές. Εξάλλου το Android δουλεύει τελείως διαφορετικά σε σχέση με τα windows. Σκοπός του είναι να "απλώνεται" στην μνήμη ώστε να μπορεί να έχει γρήγορο multitasking.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η διαχείριση της μνήμης. Να αρχίσεις να ανησυχείς αν σου κλείνει ελαχιστοποιημένες εφαρμογές. Εξάλλου το Android δουλεύει τελείως διαφορετικά σε σχέση με τα windows. Σκοπός του είναι να "απλώνεται" στην μνήμη ώστε να μπορεί να έχει γρήγορο multitasking.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βασικά νομίζω πως μου κλείνει εφαρμογές που έχω ανοιχτές και κάνει reload. χωρίς να έχω και πολλές ανοιχτές

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη. Θέλει διορθώσεις άμεσα.

είναι ιδέα μου ή γίνεται πολύ κακή χρήση της ραμ?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πιστεύετε θα βγει κανένα έξτρα κουπόνι πχ στο gearbest οπότε να περιμένω Black friday/Cyber monday?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πιστεύετε θα βγει κανένα έξτρα κουπόνι πχ στο gearbest οπότε να περιμένω Black friday/Cyber monday?

Πιστεύω κάτι βγάλουν τις επόμενες ημέρες. Το θέμα είναι όμως ότι ο χρόνος αποστολής δεν είναι πραγματικός. Όταν εκανα παραγγελία έλεγαν 11-14 Νοεμβρίου και τώρα μου λένε αρχές Δεκέμβρη, οπότε όποιος παραγγείλει απο gearbest θα πρέπει να οπλιστεί με υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κάτι βγάλουν τις επόμενες ημέρες. Το θέμα είναι όμως ότι ο χρόνος αποστολής δεν είναι πραγματικός. Όταν εκανα παραγγελία έλεγαν 11-14 Νοεμβρίου και τώρα μου λένε αρχές Δεκέμβρη, οπότε όποιος παραγγείλει απο gearbest θα πρέπει να οπλιστεί με υπομονή...

 

Όπως τα λες ακριβώς.

Εγώ το παρήγγειλα πριν 8/11 και ακόμη βρίσκεται σε 'Processing time'. Μου είπαν ότι σε 5-10 μέρες θα φύγει από εκεί.

Το γέλιο είναι ότι θα μου έρθουν τα παρελκομενα πρώτα και θα κάθομαι να τα κοιτάω σαν χαχας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έψαξα πιο πίσω αλλα δεν έβγαλα άκρη, υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πως ενεργοποιείται το volte?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έψαξα πιο πίσω αλλα δεν έβγαλα άκρη, υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πως ενεργοποιείται το volte?

 

Καλοριζικο τακη!!Ριξε μια ματια εδω φιλαρακι!

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου τρελέ μου, ευχαριστώ. Μπήκα και τι έκανα έκανε και ένα reboot. Έχω τσεκάρει και από το μενού αυτά που πρέπει ωστόσο δεν μου βγάζει κάπου πχ στη μπάρα ειδοποίησεων το volte. Δεν θα έπρεπε να το δείχνει κανονικά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να βγαζει ναι.Ας μας πουν και οι φιλοι που το εχουν κανει!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου τρελέ μου, ευχαριστώ. Μπήκα και τι έκανα έκανε και ένα reboot. Έχω τσεκάρει και από το μενού αυτά που πρέπει ωστόσο δεν μου βγάζει κάπου πχ στη μπάρα ειδοποίησεων το volte. Δεν θα έπρεπε να το δείχνει κανονικά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανες όλα τα βήματα ή μόνο από το μενού *#800#;

Μόνο σε κότε μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Data βέβαια αυτή τη στιγμή. Όχι μόνο με το 800 και μετά από τα settings τώρα είδα τα παρακάτω

Βασικά το έκανα με αυτόν τον οδηγό εγώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/how-to-enable-volte-vowifi-switch-root-t3820943

 

cosmote εχω

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Data βέβαια αυτή τη στιγμή. Όχι μόνο με το 800 και μετά από τα settings τώρα είδα τα παρακάτω

Βασικά το έκανα με αυτόν τον οδηγό εγώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/how-to-enable-volte-vowifi-switch-root-t3820943

 

cosmote εχω

 

Ναι, αυτός ο οδηγό δεν έχει τα βήματα από κάτω. Ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει για να μην λέω και ανακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω κάνει,3ab79518d7fa7d0a7c45d769a7bb02aa.jpgcc6490bb210a56c0dd258b5907de6ab0.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Pie έχει χαθεί το σήμα του VoLTE, ενώ το Vowifi εμφανίζεται κανονικά. Δεν έχω παρατηρήσει αν λειτουργεί και ας μην εμφανίζεται το εικονίδιο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα δεν έχει χαθεί στην pie. Έχει ενεργοποιηθεί από την cosmote το vowifi και volte;

Στην Pie έχει χαθεί το σήμα του VoLTE, ενώ το Vowifi εμφανίζεται κανονικά. Δεν έχω παρατηρήσει αν λειτουργεί και ας μην εμφανίζεται το εικονίδιο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ad7519669707036e22e423ee3c42b8fc.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου το έχω ενεργοποιήσει κανονικά. Είχα στις άλλες συσκευές

Απολύτως τίποτα δεν έχει χαθεί στην pie. Έχει ενεργοποιηθεί από την cosmote το vowifi και volte; ad7519669707036e22e423ee3c42b8fc.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Oneplus 6

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Data βέβαια αυτή τη στιγμή. Όχι μόνο με το 800 και μετά από τα settings τώρα είδα τα παρακάτω

Βασικά το έκανα με αυτόν τον οδηγό εγώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/how-to-enable-volte-vowifi-switch-root-t3820943

 

cosmote εχω

 

Σου έδωσε το σωστό οδηγό αλλά ακολούθησες άλλο που γράφει στον τίτλο για ενεργοποίηση του διακόπτη για volte/vowifi και που στο τέλος αναφέρει

Keep in mind, that will not enable VoLTE if you don't have the right NV-Settings, IMS apn configured, your carrier doesn't support VoLTE or your subscription is not provisioned for VoLTE.

Link to comment
Share on other sites

στις τελευταιες παρτιδες απο Κινα (Α6000) το neflix παιζει πλεον κανονικα στα 1080p?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα από Κίνα με παραγγελία την 24-10-2018 το Α6000. Το κινητό ήρθε με την Oxygen OS εγκατεστημένη, αντί της Hydrogen.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα από Κίνα με παραγγελία την 24-10-2018 το Α6000. Το κινητό ήρθε με την Oxygen OS εγκατεστημένη, αντί της Hydrogen.

 

Πολύ καλό αυτό μου φαίνεται...περιμένω και εγώ να δω τι θα μου έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα από Κίνα με παραγγελία την 24-10-2018 το Α6000. Το κινητό ήρθε με την Oxygen OS εγκατεστημένη, αντί της Hydrogen.

 

Ωραίος, καλορίζικο! Υπάρχει τρόπος να δεις αν στην πέρασαν αυτοί ή βγαίνει και με oxygen;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, καλορίζικο! Υπάρχει τρόπος να δεις αν στην πέρασαν αυτοί ή βγαίνει και με oxygen;

 

Δεν μπορώ να το δώ. Ίσως όσα τηλέφωνα πάνε για Ευρώπη να έχουν την Oxygen. Πάντως μου έκανε αμέσως αναβάθμιση/ενημέρωση μόλις συνδέθηκα στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι και το δικό μου από skroutz, με όλα κινέζικα πάνω στο κουτί, ήταν με Oxygen και την ταινία ασφαλείας της oneplus κανονικά.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι και το δικό μου από skroutz, με όλα κινέζικα πάνω στο κουτί, ήταν με Oxygen και την ταινία ασφαλείας της oneplus κανονικά.
Δεν σημαίνει ότι δεν ανοίχτηκε πάντως.

Υπάρχει τρόπος να μπει νέα ταινία για να φαίνεται σφραγισμένο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...