Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...εγω θέλω να ρωτήσω αν υπαρχει τρόπος να κανουμε ROOT χωρίς να γίνει επαναφορα στο κινιτο?!
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτά τα βολτε σημα και wifi μπορεί να εξηγήσει κανείς;

 

επίσης πως τα βάζουμε.

 

 

πάντως στην καινούργια έκδοση δεν μαρεσανε μια τα animations.. ;( μακάρι να μπορούσμαε να βαλουμε τα παίά.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτά τα βολτε σημα και wifi μπορεί να εξηγήσει κανείς;

 

επίσης πως τα βάζουμε.

 

 

πάντως στην καινούργια έκδοση δεν μαρεσανε μια τα animations.. ;( μακάρι να μπορούσμαε να βαλουμε τα παίά.

 

Οδηγίες ενεργοποίησης

https://forums.oneplus.com/threads/finally-working-volte-vowifi-for-almost-all-european-carriers.872662/

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς με την gcam να τραβήξει topshot;

Τραβάει μεν με το motion στο on ή το auto, αλλά στο Google photos (του pixel 3 το apk), δεν βγάζει από κάτω αυτο το timeline να διαλέξεις τη φωτογραφία που θέλεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εγω θέλω να ρωτήσω αν υπαρχει τρόπος να κανουμε ROOT χωρίς να γίνει επαναφορα στο κινιτο?!

Αν ισχύουν τα ίδια με το 5Τ, τότε η διαδικασία του root δε σου κάνει επαναφορά το τηλέφωνο!

Σου κάνει όμως επαναφορά η διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader, που πρέπει να προηγηθεί του root!

Αν δεν έχεις ξεκλειδώσει bootloader, δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να ρουτάρεις γλιτώνοντας την επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες βγαζεται sot;έχω παρατηρήσει τις τελευταίες δυο βδομάδες ότι μου πέφτει σχετικά εύκολα η μπαταρία και δεν βρίσκω τι μπορεί να φταίει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Τα OnePlus 6 a6003 που έχει η Gearbest έρχονται με oxygen?

Αξίζει η αγορά από εκεί? Πιο πολύ αναφέρομαι στο κομμάτι της αξιοπιστίας,αν βγάζει συγκεκριμένες βλάβες κλπ Γιατί κακά τα ψέματα, εγγύηση πρακτικά δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εδω αναλυτικά βήματα για decrypted(post 3150)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/rom-xxx-nolimits-1-0-speed-ram-optimized-t3799167/post78100903#post78100903

Οπως παρατηρώ οχι μόνο σε φλασαρισμα νεας rom,αναβάθμιση,restore backup οπως ίσχυε με 5/5Τ αλλά και σε σε κάθε εγκατάσταση custom kernel,twrp.magisk,firmware θέλει πάλι no verify flash στο τελος.

 

Αυτα τα extra βήματα λογο Α/Β partition αρα ακομα ακόμα περισσότερο σχολαστικοί να είστε οσοι ειστε decrypted.

 

 

πάντως στην καινούργια έκδοση δεν μαρεσανε μια τα animations.. ;( μακάρι να μπορούσμαε να βαλουμε τα παίά.

Με oneplus gesture app θα εχεις την προγενέστερη υλοποίηση των gesture navigation.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures&hl=en

Ουτε εμένα μου άρεσαν σε 6T και ετσι έβαλα την παραπάνω εφαρμογή και τα αντικατεστησα το πως δουλεύει gesture navigation.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ δεν άντεξα, ουφ(lava red/Prio line).

 

Έρχεται με Η2 OOS + PlayStore(Βάσει με αυτά που λένε).

 

 

 

Από εδώ ;

 

f0cf2c6522553b5de4824f633ee3f576.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή oxygen updater μπορεί να περιέχει κάποιο update νωρίτερα και από ένα επίσημο ΟΤΑ που μπορείς να το κατεβάσεις μέσω VPN συνδεομενος σε άλλη χώρα?
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή oxygen updater μπορεί να περιέχει κάποιο update νωρίτερα και από ένα επίσημο ΟΤΑ που μπορείς να το κατεβάσεις μέσω VPN συνδεομενος σε άλλη χώρα?

Εχει αφαιρέσει αυτη τη δυνατότητα πλέον μέσω oxygen updater.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αφαιρέσει αυτη τη δυνατότητα πλέον μέσω oxygen updater.

 

Άρα καταλαβαίνω ότι είναι περιττή πλέον αν κατεβάσεις μέσω VPN?

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλαβαίνω ότι είναι περιττή πλέον αν κατεβάσεις μέσω VPN?

Μπορεις κατεβαζεις ολη τη rom απο το επισημο site και ετσι ενημερωνεις συσκευη αν ΟΤΑ δεν σου ερθει.

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=8

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καπου αναλυτικος μπουσουλας για την αλλαγη απο hydrogen->oxygen?

Καποια πιο απλη update μεθοδος που δουλευε παλια δεν ισχυει τωρα απο οτι διαβαζω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από Κίνα που ειανι πιο καλά να αγοράσεις;;

Banggood

Aliexpress

GearBest ;;;;;;

Banggood με priority direct
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Επειδη ενδιαφερομαι για αγορά του oneplus 6 μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει διαφορα στο A6000 με τοA6003;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Επειδη ενδιαφερομαι για αγορά του oneplus 6 μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει διαφορα στο A6000 με τοA6003;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Διάβασε λίγο πριν. Εγώ πήρα το 6000 από skroutz. Ήρθε με Oxygen os και φορτιστή με ανταπτορα. Πήρε κατευθείαν αναβάθμιση σε Pie. Τώρα όσο αφορά τις μπάντες έχω κανονικα 4g με Vodafone. Δεν ξέρω αν λείπει κάποια. Από όσο είδα όμως από άλλους έρχεται από Κίνα και με hydrogen os.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προτείνετε την gcam έναντι της στοκ;

Είχα διαβάσει ένα συγκριτικό και δεν την προτείνετε συνολικά.

Αναφέρομαι σε αυτούς που την έχουν χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βάζω καί εδώ αν θέλει κάποιος να ανταλλάξει την συσκευή του με note 8 ας μου στείλει ένα μήνυμα. Σορρυ για το off topic

 

Στάλθηκε από το note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο πριν. Εγώ πήρα το 6000 από skroutz. Ήρθε με Oxygen os και φορτιστή με ανταπτορα. Πήρε κατευθείαν αναβάθμιση σε Pie. Τώρα όσο αφορά τις μπάντες έχω κανονικα 4g με Vodafone. Δεν ξέρω αν λείπει κάποια. Από όσο είδα όμως από άλλους έρχεται από Κίνα και με hydrogen os.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες βγαζεται sot;έχω παρατηρήσει τις τελευταίες δυο βδομάδες ότι μου πέφτει σχετικά εύκολα η μπαταρία και δεν βρίσκω τι μπορεί να φταίει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προτείνετε την gcam έναντι της στοκ;

Είχα διαβάσει ένα συγκριτικό και δεν την προτείνετε συνολικά.

Αναφέρομαι σε αυτούς που την έχουν χρησιμοποιήσει.

 

Ειναι ενα κλικ καλυτερη σε ημερισιες και αρκετα καλυτερη στις σελφι, στα portraits και στις νυχτερινές. Στο βίντεο και στις φωτογραφιες με φλας είναι πολυ χειροτερη απτην στοκ. Οποτε ναι, την προτεινω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...