Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση που έχεις 2 λογαριασμούς fb ταυτόχρονα ή το έβγαλαν;
Link to comment
Share on other sites

Αγορά κινητού,συν μεταφορικά,συν paypal,συν προμήθεια τράπεζας για την αλλαγή του νομίσματος μου βγήκε σύνολο περίπου 370. Ίσως να έκανα βλακεία και να άφησα να μου αλλάξει την ισοτιμία το paypal και για αυτό να χρεώθηκα λίγο παραπάνω...
Εμ για αυτό αγοράζουμε με Revolut σε δολλάρια. Ούτε προμήθειες πληρώνεις , ούτε με μετατροπές ασχολείσαι. Όσο βλέπεις στην παραγγελία, τόσο πληρώνεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση που έχεις 2 λογαριασμούς fb ταυτόχρονα ή το έβγαλαν;
Ρυθμίσεις, Βοηθητικά προγράμματα, παράλληλες εφαρμογές.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία τα σπάει η συσκευή μετά από καθαρή εγκατάσταση της ρομ. Όλη ημέρα με συνέχεια ανοιχτό wifi, data, GPS, περνώντας περισσότερο χρόνο στον δρόμο με δεδομένα και σχετικά χάλια κάλυψη αφού σε κάποια σημεία έπιανα μετα βίας 3G και σχεδόν 3 ώρες κλήσεις. 8312252f8a917fa954c9e6b2555b87fe.jpg1587fc738b9042e22ab9a40c1030c75c.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία τα σπάει η συσκευή μετά από καθαρή εγκατάσταση της ρομ. Όλη ημέρα με συνέχεια ανοιχτό wifi, data, GPS, περνώντας περισσότερο χρόνο στον δρόμο με δεδομένα και σχετικά χάλια κάλυψη αφού σε κάποια σημεία έπιανα μετα βίας 3G και σχεδόν 3 ώρες κλήσεις. 8312252f8a917fa954c9e6b2555b87fe.jpg1587fc738b9042e22ab9a40c1030c75c.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την 9.0.2 είσαι?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Βοηθητικά προγράμματα, παράλληλες εφαρμογές.

 

Σε ευχαριστώ πολύ το έκανα , απλά δεν βρίσκω την εφαρμογή πουθενά στο μενού για να μπω, στις εφαρμογές δείχνει ότι έχω 2 αλλά στο μενού πουθενά η δεύτερη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ το έκανα , απλά δεν βρίσκω την εφαρμογή πουθενά στο μενού για να μπω, στις εφαρμογές δείχνει ότι έχω 2 αλλά στο μενού πουθενά η δεύτερη..

 

Επεξεργασία : Βασικά στον oneplus launcher τις εμφανίζει κανονικά τις διπλές εφαρμογές όποτε το θέμα το έχει ο nova ..

Ξερει κανένας αν έχει καποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εμ για αυτό αγοράζουμε με Revolut σε δολλάρια. Ούτε προμήθειες πληρώνεις , ούτε με μετατροπές ασχολείσαι. Όσο βλέπεις στην παραγγελία, τόσο πληρώνεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Στο gearbest και στο banggood αν επιλέξεις ευρώ, πληρώνεις σε ευρώ και όσα βλέπεις στην παραγγελία τόσα πληρώνεις, δεν υπάρχουν μετατροπές, σε ευρώ πληρώνεις

Link to comment
Share on other sites

Στο gearbest και στο banggood αν επιλέξεις ευρώ, πληρώνεις σε ευρώ και όσα βλέπεις στην παραγγελία τόσα πληρώνεις, δεν υπάρχουν μετατροπές, σε ευρώ πληρώνεις
Προφανώς και αναφέρομαι για αγορές σε ξένο νόμισμα, το οποίο προτιμώ γιατί βγαίνει πάντα λίγο καλύτερη τιμή από κατευθείαν αγορά σε ευρώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αναφέρομαι για αγορές σε ξένο νόμισμα, το οποίο προτιμώ γιατί βγαίνει πάντα λίγο καλύτερη τιμή από κατευθείαν αγορά σε ευρώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Revolut μέσω PayPal εννοείς?
Link to comment
Share on other sites

Revolut μέσω PayPal εννοείς?
Είτε με PayPal είτε χωρίς. Αφού είναι prepaid η Revolut έχει έτσι και αλλιώς εξαιρετική ασφάλεια. Κανείς δεν μπορεί να τραβήξει παραπάνω χρήματα από όσα έχεις μέσα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Έχω το κινητό από τον Ιούνιο με την δική του θήκη και χωρίς προστασία οθόνης. Προτείνετε κάποια θήκη άλλη; με tempered χάνω σε αίσθηση;

Γενικά δεν είχα ποτέ στα κινητά μου θήκη ή προστασία, απλά τώρα πολλαπλασιάστηκε το μπάτζετ και είπα να μην ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Έχω το κινητό από τον Ιούνιο με την δική του θήκη και χωρίς προστασία οθόνης. Προτείνετε κάποια θήκη άλλη; με tempered χάνω σε αίσθηση;

Γενικά δεν είχα ποτέ στα κινητά μου θήκη ή προστασία, απλά τώρα πολλαπλασιάστηκε το μπάτζετ και είπα να μην ρισκάρω.

 

Κι εγω σε παρομοιο διλημμα ειναι για το tempered, στο g2 που το ειχα παλια δεν μου αρεσε η αισθηση (ουτε και εσωσε την οθονη απο πτωση απο 1 μετρο).

για θηκες κοιταω εδω, ισως παρω το bumper σημερα

https://rhinoshield.io/pages/shop/OnePlus?device=oneplus-6&category=solidsuit&collection=solidsuit-classic&prod=oneplus-6-solidsuit-classic

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε παρομοιο διλημμα ειναι για το tempered, στο g2 που το ειχα παλια δεν μου αρεσε η αισθηση (ουτε και εσωσε την οθονη απο πτωση απο 1 μετρο).

για θηκες κοιταω εδω, ισως παρω το bumper σημερα

https://rhinoshield.io/pages/shop/OnePlus?device=oneplus-6&category=solidsuit&collection=solidsuit-classic&prod=oneplus-6-solidsuit-classic

Είναι εξαιρετικό το bumper. Το έχω 3 μήνες περίπου και με έχει σώσει 2 φορές από πολύ άσχημες πτώσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε παρομοιο διλημμα ειναι για το tempered, στο g2 που το ειχα παλια δεν μου αρεσε η αισθηση (ουτε και εσωσε την οθονη απο πτωση απο 1 μετρο).

για θηκες κοιταω εδω, ισως παρω το bumper σημερα

https://rhinoshield.io/pages/shop/OnePlus?device=oneplus-6&category=solidsuit&collection=solidsuit-classic&prod=oneplus-6-solidsuit-classic

https://www.ebay.co.uk/itm/Orzly-OnePlus-6-Pro-Fit-Tempered-Glass-Screen-Protector-TWIN-PACK-/153027165671

 

Το έχω βάλει από την αρχή εξαιρετικη ποιότητα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικό το bumper. Το έχω 3 μήνες περίπου και με έχει σώσει 2 φορές από πολύ άσχημες πτώσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το παρηγγειλα τελικα. 21 ευρω μαζι με shipping.

Link to comment
Share on other sites

Link? Είναι compatible με το official tempered glass?

 

https://rhinoshield.io/pages/shop/OnePlus?device=oneplus-6&category=crashguard&prod=oneplus-6-bumper-case

αν το παρεις τελικα, βαλε και τον κωδικο BFCM18 , δινει extra 10%.

δεν ξερω αν ειναι compatible με το official.

το tempered της rhino παιζει με to bumper παντως:

"Compatible with

OnePlus 6

RhinoShield CrashGuard

RhinoShield SolidSuit"

Link to comment
Share on other sites

https://rhinoshield.io/pages/shop/OnePlus?device=oneplus-6&category=crashguard&prod=oneplus-6-bumper-case

αν το παρεις τελικα, βαλε και τον κωδικο BFCM18 , δινει extra 10%.

δεν ξερω αν ειναι compatible με το official.

το tempered της rhino παιζει με to bumper παντως:

"Compatible with

OnePlus 6

RhinoShield CrashGuard

RhinoShield SolidSuit"

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα λίγο με τις εκδόσεις του 6ριου.

Το Α6000 ειναι η κινεζικη version με hybrid rom και κινέζικο φορτιστή (υποστηρίζει dash charge αυτος;) και το Α6003 είναι αυτό που πουλάει το επίσημο site της Oneplus με Oxygen rom και ευρωπαϊκό φορτιστη; Σωστά τα λέω; Έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα λίγο με τις εκδόσεις του 6ριου.

Το Α6000 ειναι η κινεζικη version με hybrid rom και κινέζικο φορτιστή (υποστηρίζει dash charge αυτος;) και το Α6003 είναι αυτό που πουλάει το επίσημο site της Oneplus με Oxygen rom και ευρωπαϊκό φορτιστη; Σωστά τα λέω; Έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους;

 

σωστά τα λες και ο φορτιστής του A6000 υποστηρίζει dash

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.co.uk/itm/Orzly-OnePlus-6-Pro-Fit-Tempered-Glass-Screen-Protector-TWIN-PACK-/153027165671

 

Το έχω βάλει από την αρχή εξαιρετικη ποιότητα...

Εγώ πηρα το συγκεκριμένο orzly, το έβαλα κυριολεκτικα χωρις χνουδι και ο αερας δεξιά και αριστερά δεν έφυγε ποτε. Ζήτησα refund και πηρα το official. Παροτι το εγκατεστησα με χνουδακια μεσα το original εχει μια μεμβράνη μεσα στο τζαμι που δεν αφηνει καθολου bubbles και με λίγη προσπάθεια με το φανταστικό εργαλιακι που εχει μεσα η συσκευασια εφυγαν ΟΛΕΣ οι φουσκες. Η αφη είναι εξαιρετικη, πιο καλη και απο γυμνή οθόνη. Οσοι ψαχνετε για tempered glass σκαστε το 20ρικο και παρτε το απο aliexpress για να γλυτώσετε τα μεταφορικα τουλάχιστον. https://m.aliexpress.com/item/32879547844.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32879547844&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=6496amp-BV-6dB1lsH2sRKLksYFQMw1543182275723

Μπερδευτηκα λίγο με τις εκδόσεις του 6ριου.

Το Α6000 ειναι η κινεζικη version με hybrid rom και κινέζικο φορτιστή (υποστηρίζει dash charge αυτος;) και το Α6003 είναι αυτό που πουλάει το επίσημο site της Oneplus με Oxygen rom και ευρωπαϊκό φορτιστη; Σωστά τα λέω; Έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους;

 

Παμε για αλλη μια φορά. Οι μόνες διαφορες τους ειναι ο φορτιστης, που προφανώς και υποστηριζει dash απλά θέλει ευρωπαϊκό ανταπτορα, η ρομ, και 3 μπαντες που δεν χρησιμοποιούνται στην Ελλαδα. Οσοι δεν έχετε πρόβλημα με την εγγύηση, παρτε το Α6000 και περάστε του oxygen.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, επιστροφή στις καλές μέρες sot.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πηρα το συγκεκριμένο orzly, το έβαλα κυριολεκτικα χωρις χνουδι και ο αερας δεξιά και αριστερά δεν έφυγε ποτε. Ζήτησα refund και πηρα το official. Παροτι το εγκατεστησα με χνουδακια μεσα το original εχει μια μεμβράνη μεσα στο τζαμι που δεν αφηνει καθολου bubbles και με λίγη προσπάθεια με το φανταστικό εργαλιακι που εχει μεσα η συσκευασια εφυγαν ΟΛΕΣ οι φουσκες. Η αφη είναι εξαιρετικη, πιο καλη και απο γυμνή οθόνη. Οσοι ψαχνετε για tempered glass σκαστε το 20ρικο και παρτε το απο aliexpress για να γλυτώσετε τα μεταφορικα τουλάχιστον. https://m.aliexpress.com/item/32879547844.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32879547844&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=6496amp-BV-6dB1lsH2sRKLksYFQMw1543182275723

.

 

Στο τσακ με πρόλαβες για το orzly. Θα δοκιμάσω το γνήσιο λοιπόν από Αλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα το συγκεκριμένο orzly, το έβαλα κυριολεκτικα χωρις χνουδι και ο αερας δεξιά και αριστερά δεν έφυγε ποτε. Ζήτησα refund και πηρα το official. Παροτι το εγκατεστησα με χνουδακια μεσα το original εχει μια μεμβράνη μεσα στο τζαμι που δεν αφηνει καθολου bubbles και με λίγη προσπάθεια με το φανταστικό εργαλιακι που εχει μεσα η συσκευασια εφυγαν ΟΛΕΣ οι φουσκες. Η αφη είναι εξαιρετικη, πιο καλη και απο γυμνή οθόνη. Οσοι ψαχνετε για tempered glass σκαστε το 20ρικο και παρτε το απο aliexpress για να γλυτώσετε τα μεταφορικα τουλάχιστον. https://m.aliexpress.com/item/32879547844.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32879547844&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=6496amp-BV-6dB1lsH2sRKLksYFQMw1543182275723

 

 

Παμε για αλλη μια φορά. Οι μόνες διαφορες τους ειναι ο φορτιστης, που προφανώς και υποστηριζει dash απλά θέλει ευρωπαϊκό ανταπτορα, η ρομ, και 3 μπαντες που δεν χρησιμοποιούνται στην Ελλαδα. Οσοι δεν έχετε πρόβλημα με την εγγύηση, παρτε το Α6000 και περάστε του oxygen.

έβαλες και τα δυο και δεν σου έκατσαν σωστά?

Πολύ παράξενο....

παντως το δικό μου έκατσε μπαμ μπαμ τέλεια χωρίς πολλά πολλά..

Και έχει εξαιρετική αίσθηση , αφηνει λίγες δακτυλιες και καθαρίζει πανεύκολα...

 

 

20181112-002824.jpg

 

 

Και όπως θα δεις και εδώ ακόμα και για το μαμά...Μπορεί να υπάρξει θέμα

 

.... Μετά το 5:00 Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

έβαλες και τα δυο και δεν σου έκατσαν σωστά?

Πολύ παράξενο....

παντως το δικό μου έκατσε μπαμ μπαμ τέλεια χωρίς πολλά πολλά..

Και έχει εξαιρετική αίσθηση , αφηνει λίγες δακτυλιες και καθαρίζει πανεύκολα...

 

 

20181112-002824.jpg

 

 

Και όπως θα δεις και εδώ ακόμα και για το μαμά...Μπορεί να υπάρξει θέμα

 

.... Μετά το 5:00

 

Δε ξέρω για την αίσθηση, εγώ και με τα δύο που έβαλα είχα ακριβώς το ιδιο θεμα, οπως ο τυπος εδώ https://youtu.be/mYI_Nd-E1Iw. Δε ξέρω κάτι μπορεί να παίζει με τις παρτιδες. Επίσης το orzly ήταν λίγο πιο μικρό απτο μαμα. Αυτό που ποσταρες το είχα κι εγώ, απλα θελει λίγο παραπάνω πίεση και φεύγουν ολες. Στο orzly δεν εφευγαν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...