Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω για την αίσθηση, εγώ και με τα δύο που έβαλα είχα ακριβώς το ιδιο θεμα, οπως ο τυπος εδώ https://youtu.be/mYI_Nd-E1Iw. Δε ξέρω κάτι μπορεί να παίζει με τις παρτιδες. Επίσης το orzly ήταν λίγο πιο μικρό απτο μαμα. Αυτό που ποσταρες το είχα κι εγώ, απλα θελει λίγο παραπάνω πίεση και φεύγουν ολες. Στο orzly δεν εφευγαν με τίποτα.
αυτό που βλέπεις είναι το Orzly..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα λίγο με τις εκδόσεις του 6ριου.

Το Α6000 ειναι η κινεζικη version με hybrid rom και κινέζικο φορτιστή (υποστηρίζει dash charge αυτος;) και το Α6003 είναι αυτό που πουλάει το επίσημο site της Oneplus με Oxygen rom και ευρωπαϊκό φορτιστη; Σωστά τα λέω; Έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους;

Μα τα έχουμε γράψει 10 φορές στα προηγούμενα ποστ, πώς μπερδεύεσαι;

Επίσης, ειπώθηκε ότι από GB έρχονται με Oxygen τα κινέζικα μοντέλα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, επιστροφή στις καλές μέρες sot.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο τσακ με πρόλαβες για το orzly. Θα δοκιμάσω το γνήσιο λοιπόν από Αλι.

 

Με 9.0.2;

Έκανες κανένα reset ή όπως έγινε το upgrade;

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση,αν παραγγειλω απο e-global την εκδοση που γραφει : UNLOCKED CN Ver. (Flashed OS),θα εχω καποιο προβλημα?οσον αφορα τις γλωσσες,η τα δικτυα?και μετα μπορω να φλασαρω ευκολα ευρωπαικη ρομ?ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι για oneplus και δεν ξερω καθολου τι παιζει,καθ'οτι προερχομαι απο xiaomi μερια,χρονια τωρα.Εχουμε κι εδω ξεκλειδωματα bootloader και ιστοριες?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα ρωτάς, γράφονται στις τελευταίες σελίδες και απαντώνται επανειλημμένα. Κάντε ένα κόπο και διαβάστε λίγο. Γιατί περιμένει ο καθένας προσωπική απάντηση ,δεν έχω καταλάβει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα ρωτάς, γράφονται στις τελευταίες σελίδες και απαντώνται επανειλημμένα. Κάντε ένα κόπο και διαβάστε λίγο. Γιατί περιμένει ο καθένας προσωπική απάντηση ,δεν έχω καταλάβει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Να σου απαντησω λοιπον,φιλε μου,γιατι απο οτι φαινεται εισαι κομπλεξικος και προτιμας να την πεις στον αλλον που κανει μια ερωτηση,που εξαλου γι'αυτο ειναι το φορουμ,για να ρωταμε και να συζηταμε.Εσυ βεβαια αντι να απαντησεις με 5 λεξεις,προτιμας να γραψεις,περισοτερες πικαροντας τον αλλον.Μη μιλας λοιπον αν δεν γουσταρεις και ασε καποιον αλλο με καλη διαθεση να βοηθησει αιιιιντεεεεε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με 9.0.2;

Έκανες κανένα reset ή όπως έγινε το upgrade;

Ναι με την 9,0,2. Τέτοια αυτονομία (7-9 ώρες) είχα και μέχρι την 9.0.1. Με την 9,0,2 και μέχρι πριν 3-4 μέρςε έβγαζα 5-6 ώρες οθόνη και δεν μπορύσα να καταλάνω γιατί.

Δεν έκανα ηαρδ reset επειδή έχω εφαρμογές για τράπεζες και βαρέμαι να τις στήνω συνέχεια. Άφησα την μπαταρία 2-3 φορές να πέσει μέχρι 1-2% και πλήρης φόρτιση και μετά έστρωσε.

Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο αυτό ή ήταν να στρώσει και συνέπεσε με αυτό που έκανα.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντησω λοιπον,φιλε μου,γιατι απο οτι φαινεται εισαι κομπλεξικος και προτιμας να την πεις στον αλλον που κανει μια ερωτηση,που εξαλου γι'αυτο ειναι το φορουμ,για να ρωταμε και να συζηταμε.Εσυ βεβαια αντι να απαντησεις με 5 λεξεις,προτιμας να γραψεις,περισοτερες πικαροντας τον αλλον.Μη μιλας λοιπον αν δεν γουσταρεις και ασε καποιον αλλο με καλη διαθεση να βοηθησει αιιιιντεεεεε!!!!!!!

 

 

Η απάντηση που ψάχνεις είναι στην ιδια σελιδα με αυτην που ρωτάς 5 εκατοστά πιο πανω. Δε σε πικαρει κανεις με το να σου λεει απλά να αφιερώσεις 30 δευτερόλεπτα για να δεις λίγο πιο πάνω ότι αυτό που ρωτάς έχει απαντηθεί. Εσύ αντίθετως τον λες κομπλεξικο χρησιμοποιώντας χαρακτηρισμούς. Ναι, προφανως και εχουμε ολη τη καλή διάθεση να συζητήσουμε και να βοηθήσουμε οπου μπορουμε, απλά κατανταει κουραστικό να λεμε τα ιδια πράγματα 2 και 3 φορες τη μερα, ακόμα και στην ιδια σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου,οπως εσυ μου απαντησες,<<κοιταξε λιγο πιο πανω φιλε μου>>και θα βρεις αυτο που ρωτας.Και ας ελειπε το ειρωνικο συμπληρωμα<<ο καθενας θα πρεπει να παιρνει προσωπικη απαντηση>>.Τελος παντων(of topik) σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντησω λοιπον,φιλε μου,γιατι απο οτι φαινεται εισαι κομπλεξικος και προτιμας να την πεις στον αλλον που κανει μια ερωτηση,που εξαλου γι'αυτο ειναι το φορουμ,για να ρωταμε και να συζηταμε.Εσυ βεβαια αντι να απαντησεις με 5 λεξεις,προτιμας να γραψεις,περισοτερες πικαροντας τον αλλον.Μη μιλας λοιπον αν δεν γουσταρεις και ασε καποιον αλλο με καλη διαθεση να βοηθησει αιιιιντεεεεε!!!!!!!
Οπότε όπως κατάλαβες,δεν έχουμε πρόβλημα στο να αφιερώσουμε λίγο χρόνο και να βοηθήσουμε κάποιον που δεν ξέρει. Έχουμε πρόβλημα να λέμε όλοι τα ίδια και τα ίδια επειδή κανείς δεν αφιερώνει ελάχιστο χρόνο να διαβάσει δύο τρεις σελίδες πριν εάν έχει απαντηθεί η ερώτηση του. Και τα φόρουμ, είναι για συζήτηση, αν θες να πούμε ποιες ρυθμίσεις στο κερνελ βοηθάνε να έχεις 15 ώρες sot, πολύ ευχαρίστως, θα ασχοληθούμε όλοι , για να βοηθήσουμε όλοι. Να απαντάνε τα παιδιά σε έναν έναν τις ίδιες ερωτήσεις,δεν προχωράμε μπροστά το θέμα του op6

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε όπως κατάλαβες,δεν έχουμε πρόβλημα στο να αφιερώσουμε λίγο χρόνο και να βοηθήσουμε κάποιον που δεν ξέρει. Έχουμε πρόβλημα να λέμε όλοι τα ίδια και τα ίδια επειδή κανείς δεν αφιερώνει ελάχιστο χρόνο να διαβάσει δύο τρεις σελίδες πριν εάν έχει απαντηθεί η ερώτηση του. Και τα φόρουμ, είναι για συζήτηση, αν θες να πούμε ποιες ρυθμίσεις στο κερνελ βοηθάνε να έχεις 15 ώρες sot, πολύ ευχαρίστως, θα ασχοληθούμε όλοι , για να βοηθήσουμε όλοι. Να απαντάνε τα παιδιά σε έναν έναν τις ίδιες ερωτήσεις,δεν προχωράμε μπροστά το θέμα του op6

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Οκ συμφωνω,σε ολα οσα λες(και αψηφισε σε παρακαλω τον χαρακτηρισμο μου),ομως υπαρχει παντα,αυτη η νοοτροπια, απο ολους μας καποιες φορες,να απανταμε με συμβουλες για διαβασμα,αντι να δωσουμε μια ολιγολεκτη απαντηση και παραλληλα να παραπεμψουμε το φιλο να διαβασει κσι πιο πανω.Εγω ειχα πιασει το θεμα απο την αρχη και ζωη να' χει,εχει μπολικο πραγμα, αλλα ομολογω οτι δεν το ειχα διαβασει μεχρι τελος.Τελος παντων ας το κλεισουμε,να μην γεμιζουμε το topic.,ευχαριστω Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτό το αφοράζω άφοβα; Παίζει μια χαρά στην Ελλάδα ή θα έχω προβλήματα με μπάντες bootloader κλπ;

Επίσης, πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά (πχ τελωνεία) ή προχωράω άφοβα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας....

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτό το αφοράζω άφοβα; Παίζει μια χαρά στην Ελλάδα ή θα έχω προβλήματα με μπάντες bootloader κλπ;

Επίσης, πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά (πχ τελωνεία) ή προχωράω άφοβα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας....

 

από θέμα προδιαγραφών τα εχουμε πει δεκαδες φορές, το A6000 και Α6003 είναι τα δύο μοντέλα που έχουν βγει και λειτουργούν απροβλημάτιστα στην Ευρώπη, μόνο που το Α6000 αν είναι με hydrogen rom καλό είναι να φλασαριστεί εύκολα με Oxygen.

Για το θέμα το μαγαζιού δεν είναι το κατάλληλο νήμα για ερωτήσεις ,απευθύνσου στα ανάλογα τόπικ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από θέμα προδιαγραφών τα εχουμε πει δεκαδες φορές,n το A6000 και Α6003 είναι τα δύο μοντέλα που έχουν βγει και λειτουργούν απροβλημάτιστα στην Ευρώπη, μόνο που το Α6000 αν είναι με hydrogerom καλό είναι να φλασαριστεί εύκολα με Oxygen.

Για το θέμα το μαγαζιού δεν είναι το κατάλληλο νήμα για ερωτήσεις ,απευθύνσου στα ανάλογα τόπικ

 

νομιζω μπορει να φτανουν και την πρωτη χιλιαδα... ας μπει στην πρωτη σελιδα με μεγαλα κοκκινα γραμματα οτι ακριβως εγραψε ο @taliban

 

" το A6000 και Α6003 είναι τα δύο μοντέλα που έχουν βγει και λειτουργούν απροβλημάτιστα στην Ευρώπη, μόνο που το Α6000 αν είναι με hydrogerom καλό είναι να φλασαριστεί εύκολα με Oxygen. "

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορει να φτανουν και την πρωτη χιλιαδα... ας μπει στην πρωτη σελιδα με μεγαλα κοκκινα γραμματα οτι ακριβως εγραψε ο @taliban

 

" το A6000 και Α6003 είναι τα δύο μοντέλα που έχουν βγει και λειτουργούν απροβλημάτιστα στην Ευρώπη, μόνο που το Α6000 αν είναι με hydrogerom καλό είναι να φλασαριστεί εύκολα με Oxygen. "

 

Σωστός.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορει να φτανουν και την πρωτη χιλιαδα... ας μπει στην πρωτη σελιδα με μεγαλα κοκκινα γραμματα οτι ακριβως εγραψε ο @taliban

 

" το A6000 και Α6003 είναι τα δύο μοντέλα που έχουν βγει και λειτουργούν απροβλημάτιστα στην Ευρώπη, μόνο που το Α6000 αν είναι με hydrogerom καλό είναι να φλασαριστεί εύκολα με Oxygen. "

Εγώ θα πρότεινα μπανεράκι με το που μπαίνεις στο νήμα!

Δηλαδή Βίρνα για να καταλάβω, τα 6000 και 6003 έχουν όλες τις μπάντες για Ελλάδα;!

Link to comment
Share on other sites

Και στο κούτελο να το γράψουμε ,δεν θα το διαβάσει κανείς.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό δεν είναι τίποτα , που να δείτε σε γειτονικό τόπικ που χρήστης ποστάρει link για το πέρασμα twrp με οδηγίες κλπ και ΄΄χρήστης΄΄ (το βάζω μέσα σε εισαγωγικά γιατί μόνο χρήστης forum δεν είναι, σε άλλα θέματα ίσως να είναι :lol::lol: ) ποστάρει από κάτω ακριβώς ερώτηση ζητώντας οδηγίες πως την περνάει.....ούτε καν του πέρασε από το μυαλό να πατήσει το Link να διαβάσει 5 σειρές ψευτοαγγλικά και μετά φυσικά παρεξηγείται επειδή του την λες:lol::lol::lol::lol::lol: μιλάμε για Δράμα,Σέρρες και όλη γενικά την κεντροανατολική Μακεδονία :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε on topic, ένα ωραίο thread στο Xda για αυτούς που ψάχνονται με custom roms.

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3867290

 

Σχεδόν ψήθηκα να δοκιμάσω aosip

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, από την μια είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο,το έχω root ,αλλά μόνο για τις διαφημίσεις, από την άλλη, το πήρα με σκοπό να το πειράξω, και νομίζω δεν έχει πολύ ζουμί ,συν ότι και στοκ είναι μια χαρά. Επίσης, η έλλειψη κανονικού κ λειτουργικού recovery, με αποτρέπει από το να πειραματιστω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, από την μια είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο,το έχω root ,αλλά μόνο για τις διαφημίσεις, από την άλλη, το πήρα με σκοπό να το πειράξω, και νομίζω δεν έχει πολύ ζουμί ,συν ότι και στοκ είναι μια χαρά. Επίσης, η έλλειψη κανονικού κ λειτουργικού recovery, με αποτρέπει από το να πειραματιστω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Με ρουτ μπορείς να βάλεις εφαρμογές για τράπεζες; Έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δουλεύει κανονικά της alpha, έχει επιλογή το magisk να μην το βλέπουν οι εφαρμογές

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...