Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απορώ πως δεν μιλά κανείς για το πρόβλημα με την διαχείριση της ραμ και των ειδοποιήσεων. κάποιες εφαρμογές έχουν τρελό πρόβλημα. μέχρι στιγμής ήταν το instagram και μερικές ακόμα, αλλά ρώτα άρχισε και το viber να μην δείχνει μηνύματα. πρέπει να το διορθώσουν και γρήγορα μάλιστα. δεν είναι δυνατόν με 8 γιγα ραμ να υπάρχουν τέτοια προβλήματα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα μετά από 1.5 μήνα από την παραγγελία στο gearbest. Ηρθε με oxygen os και κινέζικο φορτιστή. Το άνοιξα και έβγαλε ενημέρωση σε 9.0.2. Προηγούμενο κινητό mi mix 2 και το άλλαξα κυρίως για την κάμερα που το βράδυ σε εσωτερικό χώρο ήταν απογοήτευση. Δεν θα πω τα γνωστά που όλοι ξέρουν για την ταχύτητα κτλ δηλαδή τα θετικά θα πω κάποια πράγματακια μικρά τα οποία με ξενέρωσαν λίγο για 350 ευρώ κινητό (πόσο μάλλον να έδινα και 520 που έκανε). Λοιπόν για αρχή η ποιότητα κατασκευής σε σχέση με το μιξ μου φάνηκε χειρότερη αλλά οκ το βάζουμε σε θύκη. Μετά η δύναμη της δόνησης στο μαξ είναι και πάλι αδύναμη σε σχέση με το μιξ. Η ένταση του ακουστικού στις κλήσεις αρκετά χαμηλότερη. Στο μιξ που το έβαζα τέρμα σε ήσυχο δωμάτιο ήταν σαν ανοιχτή ακρόαση. Η ένταση στο φλασακι σαν φακός. Για φλας στην κάμερα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά και εδώ υστερεί αρκετά. Το ηχείο δεν μου φάνηκε τόσο χάλια όσο αναφέρουν όλα τα review. Δεν θυμάμαι τώρα κάτι άλλο. Για μια στιγμή σκέφτηκα να γυρίσω στο μιξ αλλά βάζοντας τα θετικά του (οθόνη επεξεργαστή κάμερα ταχύτητα software υποστήριξη) άλλαξα γνώμη. Η μπαταρία μου έκανε έκπληξη φαίνεται αρκετά καλή για 3300mha που το μιξ είχε την ίδια σχεδόν αλλά έπεφτε πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

για τα άλλα άντε να συμφωνήσω, αλλα για το ακουστικό??? το ακουστικό? οι άλλοι γύρω νομίζουν ότι μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς κάποια custom rom? Θέλω να βάλω την trickster,αξίζει; Την δουλεύει κάποιος;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση και απο εμενα για custom roms(μαλλον trickster με ψηνει και εμενα). VoWifi και VoLTE cosmote παιζουν οπως με OOS? και αν ναι θελει παλι την γνωστη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Με root ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για ηχογραφηση κλησης?

Εχει δικια του ή πρεπει να βαλω κατι αλλο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση και απο εμενα για custom roms(μαλλον trickster με ψηνει και εμενα). VoWifi και VoLTE cosmote παιζουν οπως με OOS? και αν ναι θελει παλι την γνωστη διαδικασια?

 

 

Που την βρήκατε την trickster ρε παιδιά.....

Εχω δοκιμάσει την οmni teskmod πάρα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μια από τα ίδια με την OOS 3.5 ώρες...

Τώρα τρέχω την liguitremix και είμαι πολύ ευχαριστημένος....

Θα δώστε link της trickster....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκατε την trickster ρε παιδιά.....

Εχω δοκιμάσει την οmni teskmod πάρα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μια από τα ίδια με την OOS 3.5 ώρες...

Τώρα τρέχω την liguitremix και είμαι πολύ ευχαριστημένος....

Θα δώστε link της trickster....

Γράψε λάθος, treskmod εννοούσα!

 

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

για τα άλλα άντε να συμφωνήσω, αλλα για το ακουστικό??? το ακουστικό? οι άλλοι γύρω νομίζουν ότι μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση.

 

Και όμως σε σχέση με το mix 2 υστερεί σε ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε σχέση με το mix 2 υστερεί σε ένταση.

 

ναι δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλά το ότι δεν φτάνει η ένταση του ακουστικού.

 

 

η omnirom στην οποία βασίζεται η treskmod, έχει χάλια gestures

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να βάλω beta μόνο και μόνο για το χαρακτηριστικό της beta 7 όσο αναφορά τις σιμ που μπορείς να επιλέγεις σε καφέ επαφή ποια σιμ θα καλεί και δεν το προχώρησα γτ διάβασα για αρκετά bug γενικά στις beta. Πότε λέτε να έρθει η επόμενη stable που θα το περιλαμβάνει?
Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκατε την trickster ρε παιδιά.....

Εχω δοκιμάσει την οmni teskmod πάρα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μια από τα ίδια με την OOS 3.5 ώρες...

Τώρα τρέχω την liguitremix και είμαι πολύ ευχαριστημένος....

Θα δώστε link της trickster....

Ναι μπερδεύτηκα και εγώ από τον φίλο όταν και στην βιασύνη μου έγραψα το ίδιο. Treskmod εννοούσα και εγώ. Μήπως τυχαίνει να έχεις cosmote να μας πεις αν δουλεύει το vowifi?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπερδεύτηκα και εγώ από τον φίλο όταν και στην βιασύνη μου έγραψα το ίδιο. Treskmod εννοούσα και εγώ. Μήπως τυχαίνει να έχεις cosmote να μας πεις αν δουλεύει το vowifi?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Εχω στην 2 sim όμως την εχω σαν δεύτερη και δεν έχω ασχοληθεί...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχουμε κάποιο λινκ για τη τελευταία διαθέσιμη gcam????

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ, εβαλα το VoEnabler, αλλα δεν παιζει volte & vowifi. Καμια ιδεα?

 

(εννοειται πως τα εχω ενεργοποιησει στην cosmote)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ, εβαλα το VoEnabler, αλλα δεν παιζει volte & vowifi. Καμια ιδεα?

 

(εννοειται πως τα εχω ενεργοποιησει στην cosmote)

 

Πόσες φορές έχει γραφτεί? Έκανες όλη τη διαδικασία με όλα τα βήματα?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές έχει γραφτεί? Έκανες όλη τη διαδικασία με όλα τα βήματα?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

μισο, γιατι μαλλον δεν καταλαβα.

Αν εισαι root δεν αρκει μονο το With root-->magisk--> Module VoEnabler 1.2 by Toucan-->enable it

 

Πρεπει να κανεις και τα επομενα βηματα?

 

***ναι επρεπε, τωρα ολα οκ!

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπερδεύτηκα και εγώ από τον φίλο όταν και στην βιασύνη μου έγραψα το ίδιο. Treskmod εννοούσα και εγώ. Μήπως τυχαίνει να έχεις cosmote να μας πεις αν δουλεύει το vowifi?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Παίδες σε καμία custom rom δεν δουλεύει το vowifi και volte.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Μόλις χθες παρέλαβα το 6άρι μου, το οποίο αναβάθμισα αμέσως στην τελευταία 9.0.2. Ένα θέμα έχω:

Όταν έχω συνδεδεμένα ακουστικά, ο ήχος κλήσης ακούγεται μόνο μέσα σ'αυτά και όχι από το ηχείο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω αυτή τη ρύθμιση για να μην είμαι βάλε-βγάλε συνεχώς;

 

EDIT: Αφαίρεσα τη λειτουργία κουδουνίσματος στα ακουστικά και λύθηκε το πρόβλημα.

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει εδώ και δύο μέρες την treskmod. Όλα ρέουν πολύ καλά,κανένα ίχνος από drain, μου αρέσει πολύ το pixel look, αλλά κάτι με τρώει να γυρίσω στην στοκ. Τελικά νομίζω ότι stock, είναι σαν μια πάρα πολύ καλά ραφιναρισμένο custom χωρίς να της λείπει τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ. Από gearbest. 8-128. Λίγο πάνω από μήνα. Στα της συσκευής. ( Έρχομαι από nexus 6p). Το κινητό είναι σούπερ γρήγορο. Η φωτεινότητα στο max όσο το 6p , όσο κατεβαίνεις πέφτει περισσότερο. Το oxygen ΑΨΟΓΟ... (Με αυτό ήρθε). Η κάμερα πολύ κατώτερη του 6p. Αν βάλεις gcam έρχεται σχεδόν στα ίδια. Σε κάποια καλύτερη σε κάποια όχι. Το βίντεο σίγουρα καλύτερο. Μπαταρία πάνω κάτω τα ίδια. Το μέγεθος σε καμία περίπτωση δεν καταλαβαίνεις ότι είναι 6+ ιντσών. Γενικά νομίζω είναι πολύ καλό αλλά υστερεί στην κάμερα σε σύγκριση με ένα πολύ παλιότερο κινητό. Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στην Google... ( Είχα και το p10 + και το έδωσα γιατί δεν μου άρεσαν καθόλου οι φωτογραφίες που έβγαζε και ξανά πήρα το Nexus.) Ξέρω ότι δεν είναι για όλους η κάμερα το κύριο χαρακτηριστικό, για μένα είναι σημαντικό. Σε καθημερινή χρήση το κινητό είναι ΑΨΟΓΟ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό αυτό λίγες μέρες αφότου ξεκίνησε να πωλείται από την Oneplus. Έχω δοκιμάσει ότι rom υπάρχει και πάντα κατέληγα στην oos. Καμία στην πραγματικότητα δεν την φτάνει. Έφτασα σε σημείο να έχω κλειδωμένο bootloader και να μην ασχολούμαι πλέον με custom γιατί πολύ απλά δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα. Παρόλα αυτά αν θες να κάνεις κάτι custom ίσως να δοκίμαζες τίποτα με kernels όπου και πάλι ίσως δεις μια μικρή αύξηση της αυτονομίας αλλά και πάλι δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα είναι ελάχιστη στο sot (στην δική μου περίπτωση περίπου 10-20 λεπτά στο 24ωρο).

Έχω περάσει εδώ και δύο μέρες την treskmod. Όλα ρέουν πολύ καλά,κανένα ίχνος από drain, μου αρέσει πολύ το pixel look, αλλά κάτι με τρώει να γυρίσω στην στοκ. Τελικά νομίζω ότι stock, είναι σαν μια πάρα πολύ καλά ραφιναρισμένο custom χωρίς να της λείπει τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόνο την omnirom δοκίμασα που ήταν χάλι μαύρο. το μόνο που με χαλάει στην στοκ είναι η έλλειψη ήχου ειδοποιήσεων και δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε το xposed για να γίνει διαχωρισμός. πραγματικά είναι τόσο πολύ γελοίο αυτό το πράγμα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις,αν δεν αλλάζεις ήχους συνεχώς,είναι να επεξεργαστείς τους ήχους που θες , οπότε σε συγκεκριμένη ένταση να ακούγονται όσο θες εσυ.,και να μην πειράζεις την ένταση. Εγώ το έχω ή χαμηλά σε ενταση ή τελείως αθόρυβο,οπότε δεν με ενοχλεί.

Οσον αφορά τις room,kernel κτλ, ίσως μόνο root, στο στοκ OOS, και τίποτα άλλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...