Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχεις ενεργό το "Μην ενοχλείτε"....γιατί συνεχίζουν να ενοχλούν οι εισερχόμενες κλήσεις;

Bug ή κάτι δεν ρυθμίζω σωστά;

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ενεργό το "Μην ενοχλείτε"....γιατί συνεχίζουν να ενοχλούν οι εισερχόμενες κλήσεις;

Bug ή κάτι δεν ρυθμίζω σωστά;

 

from my 1+6

Από όλους ή από συγκεκριμένα άτομα οι εισερχόμενες;

Επίσης έχει και ρύθμιση αν σε ξαναπάρει κάποιος να έρχεται η κλήση.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την ρύθμιση για την επανάληψη την έχω απενεργοποιημένη.

Τις εισερχόμενες τις έχω κομμένες όλες (δεν επιτρέπεται από κανέναν).

Και όμως οι κλήσεις περνάνε.

 

from my 1+6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα Ελληνικά έχει την πρώτη ρύθμιση

- Από κανέναν

και την τέταρτη

- κανέναν

 

Μήπως πρέπει να βάλω το "κανέναν".

 

Θα το δοκιμάσω. Η αλήθεια είναι ότι η απόδοση των Ελληνικών που έχει κάνει η 1+ είναι πολύ κακή και σε αρκετά σημεία δυσκολεύομαι να καταλάβω τι θέλει να πει ο "ποιητή" :-)

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες περνάνε τί εννοείς; Δεν κόβονται οι κλήσεις. Κόβονται οι ειδοποιήσεις.

 

Edit.

Αν το γυρίσεις στα αγγλικά θα δεις ότι το από κανέναν είναι για την ακρίβεια από όλους...

From anyone. Οπότε βρέθηκε ο ένοχος μάλλον.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι!!!!

Αυτό έκανα. Το γύρισα στα Αγγλικά και έβγαλα άκρη (όπως είπες).

Πρέπει να διαλέξεις την 4η επιλογή που στα Ελληνικά λέει "κανένας".

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο για την απόδοση στα ελληνικά. Σε πολλά σημεία είναι απλά αστεία

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ σε οποιαδήποτε rom μεσω twrp να κανω backup και μετά restore χωρίς να εχω brick.....
Πρέπει να κάνεις decrypt την συσκευή για να μπορείς να κάνεις restore. Αν ψάξεις στο xda υπάρχει αρχείο που το φλασάρεις από το twrp (λέγεται decrypt.zip) και λογικά μετά θα μπορείς να κάνεις επαναφορά στο αρχείο backup.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αυτο δεν χρειαζεται εαν βαλεις συγκεκριμενο twrp?
Δεν υπάρχει συγκεκριμένο twrp παρα μόνο του blusparks που να δουλεύει σε pie.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις decrypt την συσκευή για να μπορείς να κάνεις restore. Αν ψάξεις στο xda υπάρχει αρχείο που το φλασάρεις από το twrp (λέγεται decrypt.zip) και λογικά μετά θα μπορείς να κάνεις επαναφορά στο αρχείο backup.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκίμασα αλλά και παλθ δεν έγινε τίποτα.... Μια απο τα ίδια...

Μεγαλο ξενερωμα...

Εαν κάποιος το έχει καταφέρει εας γράψει...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Decrypt έκανα από εδώ.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/tutorial-decrypt-flash-rom-pie-oreo-roms-t3838643

Αφού το είχα μπρικαρει καμία δεκαριά φορές. Δεν έχω δοκιμάσεις όμως να κάνω restore. Φοβάμαι είμαι η αλήθεια.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει τοσο καιρο η συσκευη δεν μπορει καποιος να μην το εχει κανει επιτυχως! :)

απλα πρεπει να μας πει πως ακριβως το εκανε

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μα άντε πες και δοκίμασες ρομ, αφου δεν κάνει καμία.όλες για κλωτσιές είναι, απορώ γιατί τις βγάζουν έτσι μισές, δεν βλέπουν ότι ούτε τα βασικά δεν παίζουν? 2 δοκίμασα και οι 2 τα gestures ηταν τραγικά.

 

ούτε με το blu spark recovery Κάνει κάτι διαφορετικό.αν φλασαρεις την στοκ μπρικάρει το τηλέφωνο.ανοίγει βασικά, αλλά κολλάει στο σεταπ και και δεν κάνει τίποτα.ακόμα και αν κάνεις φουλ wipe, factory reset Κλπ. γνώμη μου είναι πως οι custom τελείωσαν, πάνε απο το κακό στο χειρότερο. Συν βέβαια ότι χωρίς xposed ούτε τα βασικά δεν υπάρχουν ακόμα και σε στοκ.

 

η καλύτερη λύση είναι στοκ + xposed αλλά και αυτό χρόνο με τον χρόνο γίνεται ανέφικτο

 

υγ και η oxygen δεν τα πάει πολύ καλά όπως έχω πει τόσες φορές.κινητό με 8 γιγα ραμ κανει reload χειρότερα απο κινητό των 100 ευρώ.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

υγ και η oxygen δεν τα πάει πολύ καλά όπως έχω πει τόσες φορές.κινητό με 8 γιγα ραμ κανει reload χειρότερα απο κινητό των 100 ευρώ.

 

Απ'οτι φαινεται κατι συμβαινει με τη συσκευη σου , εχεις σκεφτει να μιλησεις με το σερβις? Το δικο μου οποιος το δοκιμαζει μενει με το στομα ανοιχτο απο την ταχυτητα και την εναλλαγη των εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται κατι συμβαινει με τη συσκευη σου , εχεις σκεφτει να μιλησεις με το σερβις? Το δικο μου οποιος το δοκιμαζει μενει με το στομα ανοιχτο απο την ταχυτητα και την εναλλαγη των εφαρμογων

 

δεν είναι πρόβλημα της συσκευής, είναι πρόβλημα του oxygen. αφήνει 4 γιγα ραμ ελεύθερη και εγώ έχω reload. είναι πολύ λάθος ή διαχείριση της ραμ, δεν θα έπρεπε να αφήνει τόση πολύ ελεύθερη ραμ. έρχονται ειδοποιήσεις από ξεκουδουνες εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ποτέ και δεν κρατάει ανοιχτές εφαρμογές που έχω ανοιχτές. είναι παράνοια αυτό.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πρόβλημα της συσκευής, είναι πρόβλημα του oxygen. αφήνει 4 γιγα ραμ ελεύθερη και εγώ έχω reload. είναι πολύ λάθος ή διαχείριση της ραμ, δεν θα έπρεπε να αφήνει τόση πολύ ελεύθερη ραμ. έρχονται ειδοποιήσεις από ξεκουδουνες εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ποτέ και δεν κρατάει ανοιχτές εφαρμογές που έχω ανοιχτές. είναι παράνοια αυτό.
Φίλε μίλησε με το service τους. 3 op6 (και άλλο 1 το δικό μου και όλα στοκ) έχω σχετικά κοντά μου και κανένα δεν κάνει reload και όλα γίνονται αστραπιαία η μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή. Μήπως έχεις αρχίσει να τρολάρεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μίλησε με το service τους. 3 op6 (και άλλο 1 το δικό μου και όλα στοκ) έχω σχετικά κοντά μου και κανένα δεν κάνει reload και όλα γίνονται αστραπιαία η μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή. Μήπως έχεις αρχίσει να τρολάρεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι άλλη όρεξη δεν είχα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

χωρις πλακα μιλα με το support τους να δεις τι θα πουν. Τοσες μερες που ταλαιπωρεισαι θα ειχες επισημη απαντηση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

πόσες εφαρμογές εχτές εγκατεστημενες, με πόσες ανοιχτές? έτσι από περιέργεια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατήσει ότι κλείνουν οι εφαρμογές, και ίσως δεν θα έπρεπε με 8 γιγα, αλλά εντάξει,δεν είναι και κάτι ενοχλητικό για τη χρήση που κάνω εγώ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

έπιασα το 5τ της γυναίκας και έχει 20+ εφαρμογές ανοιχτές και παιχνίδι κιόλας και ελάχιστες κλείνουν. εγώ και 2 να έχω θα κλείσουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω,χωρίς να είμαι σίγουρος ,ότι με την Oreo δούλευε καλύτερα τη μνήμη του

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την προσαρμοστική μπαταρία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έπιασα το 5τ της γυναίκας και έχει 20+ εφαρμογές ανοιχτές και παιχνίδι κιόλας και ελάχιστες κλείνουν. εγώ και 2 να έχω θα κλείσουν.
Απενεργοποίησε την προσαρμοστική μπαταρία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την προσαρμοστική μπαταρία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποίησε την προσαρμοστική μπαταρία

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκανα χωρίς διαφορά. τώρα σκαλισα λίγο το build.prop και θα ενημερώσω

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατήσει επίσης,ότι τις τελευταίες μέρες μου κάνει soft reboot σε τελείωςrandom στιγμές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...