Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακολουθεις ΟΛΑ τα βηματα που λεει εδω

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις ΟΛΑ τα βηματα που λεει εδω

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

 

ευχαριστω πολυ.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους. Βελτιστοποίηση μπαταρίας και προσαρμοστική μπαταρία χρησιμοποιεί κάποιος? Κάνουν καθόλου δουλίτσα?
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει το titanium back up στην pie? Έστησα την ρομ και δεν θέλω να την ξανά στήσω κάθε φορά που θα περνάω τα update. Επίσης το oneplus switch δεν κρατάει τα data των εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει το titanium back up στην pie? Έστησα την ρομ και δεν θέλω να την ξανά στήσω κάθε φορά που θα περνάω τα update. Επίσης το oneplus switch δεν κρατάει τα data των εφαρμογών

 

Το titanium δουλεύει μια χαρά......

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει το titanium back up στην pie? Έστησα την ρομ και δεν θέλω να την ξανά στήσω κάθε φορά που θα περνάω τα update. Επίσης το oneplus switch δεν κρατάει τα data των εφαρμογών
Καλό είναι μετά από ενημέρωση λειτουργικού να μην κάνεις επαναφορά δεδομένων εφαρμογών για να ελαχιστοποιήσεις πιθανά bugs που θα αντιμετωπίσεις. Εξάλλου αν κάνεις επαναφορά των δεδομένων δεν υπάρχει λόγος να κάνεις καθαρή εγκατάσταση των εφαρμογών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι μετά από ενημέρωση λειτουργικού να μην κάνεις επαναφορά δεδομένων εφαρμογών για να ελαχιστοποιήσεις πιθανά bugs που θα αντιμετωπίσεις. Εξάλλου αν κάνεις επαναφορά των δεδομένων δεν υπάρχει λόγος να κάνεις καθαρή εγκατάσταση των εφαρμογών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το νόημα είναι να κάνω καθαρή εγκατάσταση της ρομ όχι των εφαρμογών. Γενικά σε διάφορα κινητά που είχα έκανα αυτό το πράγμα. Αντί να βάλω την καινούργια ρομ από πάνω έκανα καθαρή εγκατάσταση και μετά περνούσα τις εφαρμογές με titanium back up. Έτσι είχα καθαρή ρομ από την αρχή και ήδη της εφαρμογές μου έτοιμες

Link to comment
Share on other sites

στην beta 10 η μπαταρία είναι μαύρο χάλι, ούτε 3ωρο δεν βγάζω. το να γυρίσω σε stable είναι μεγάλο θέμα έτσι όπως τα έχουν κάνει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τι έγραψε το άλλο το παιδί;

Τι να το κάνεις να περάσεις καθαρή Ρομ και μετά να επαναφέρεις τα δεδομένα των εφαρμογών από προηγούμενη εγκατάσταση, που μαζί μπορεί να κουβαλάνε και ασυμβατότητες, ειδικά προς νέες εκδόσεις Android.

Το νόημα είναι να κάνω καθαρή εγκατάσταση της ρομ όχι των εφαρμογών. Γενικά σε διάφορα κινητά που είχα έκανα αυτό το πράγμα. Αντί να βάλω την καινούργια ρομ από πάνω έκανα καθαρή εγκατάσταση και μετά περνούσα τις εφαρμογές με titanium back up. Έτσι είχα καθαρή ρομ από την αρχή και ήδη της εφαρμογές μου έτοιμες

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Volte για την 9.0.3 γνωρίζει κανείς γιατί το QPST δεν βρίσκει το κινητό? Να σημειώσω ότι μέχρι την 9.0.2 ακολουθούσα την διαδικασία χωρίς κανένα πρόβλημα..έχω εγκαταστήσει και drivers αλλά δεν...
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Volte για την 9.0.3 γνωρίζει κανείς γιατί το QPST δεν βρίσκει το κινητό? Να σημειώσω ότι μέχρι την 9.0.2 ακολουθούσα την διαδικασία χωρίς κανένα πρόβλημα..έχω εγκαταστήσει και drivers αλλά δεν...

Γιατί; Από 9.0.2 σε 9.0.3 θέλει πάλι την ίδια διαδικασία;

Επανέρχονται τα παλιά;

Εγώ έβαλα και όλη την rom (από link) γιατί ΟΤΑ δεν ερχόταν με την καμιά!!!!

Εάν καταφέρεις να συνδεθείς δες σε παρακαλώ εάν γυρίζει πάλι στο "Oversea-Commercial_DS".

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Από 9.0.2 σε 9.0.3 θέλει πάλι την ίδια διαδικασία;

Επανέρχονται τα παλιά;

Εγώ έβαλα και όλη την rom (από link) γιατί ΟΤΑ δεν ερχόταν με την καμιά!!!!

Εάν καταφέρεις να συνδεθείς δες σε παρακαλώ εάν γυρίζει πάλι στο "Oversea-Commercial_DS".

 

Κάθε φορά χρειάζεται να γίνει η διαδικασία εφόσον κάνεις upgrade.. Με αλλαγή vpn θα σου ερχόταν αλλά οκ. Αν τα καταφέρω θα ενημερώσω..

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά χρειάζεται να γίνει η διαδικασία εφόσον κάνεις upgrade..

Α δεν το ήξερα! Βασικά είναι η πρώτη φορά με 1+ και η πρώτη αναβάθμιση, :p

Οι διακόπτες του VoLTE και WiFiCalling παρέμειναν αλλά η υπηρεσία δεν δουλεύει πλέον. Έχεις δίκιο.

Βασικά...εγώ την είχα κλείσει εδώ και καιρό γιατί είχα κάτι ψιλο-προβλήματα με το VoLTE (κατά την διάρκεια της κλήσης μου έκαμναν μερικές φορές παράπονα ότι δεν με ακούν καθόλου....μετά επανέρχονταν).

Παρόλο που το έχω κλειστό όμως...το ΗD συνεχίζει να εμφαίνεται στις κλήσεις...:what:

Σήμα VoLTE δεν έχω πάντως και το δίκτυο γυρίζει σε 3G...αρα σίγουρα είναι ανενεργό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Από 9.0.2 σε 9.0.3 θέλει πάλι την ίδια διαδικασία;

Επανέρχονται τα παλιά;

Εγώ έβαλα και όλη την rom (από link) γιατί ΟΤΑ δεν ερχόταν με την καμιά!!!!

Εάν καταφέρεις να συνδεθείς δες σε παρακαλώ εάν γυρίζει πάλι στο "Oversea-Commercial_DS".

 

Τα κατάφερα πέρασα αυτό https://gsmusbdrivers.com/download/qualcomm-hs-usb-qdloader-9008-driver-64-bit-windows/ και το βρήκε. Ναι επέστρεψε το Oversea-Commercial_DS

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα πέρασα αυτό https://gsmusbdrivers.com/download/qualcomm-hs-usb-qdloader-9008-driver-64-bit-windows/ και το βρήκε. Ναι επέστρεψε το Oversea-Commercial_DS

Σε ΥΠΕΡ-ευχαριστώ για την απάντηση :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την 9.0.3 για να κάνω καθαρή εγκατάσταση κατεβάζω το full zip τς 9.0.3 και κάνω εγκατάσταση μέσω τοπικής αναβάθμισης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με την 9.0.3 για να κάνω καθαρή εγκατάσταση κατεβάζω το full zip τς 9.0.3 και κάνω εγκατάσταση μέσω τοπικής αναβάθμισης;
Δε χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση το zip, απλά ένα factory reset μέσα από τις ρυθμίσεις.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση το zip, απλά ένα factory reset μέσα από τις ρυθμίσεις.[/quote

 

Οκ ευχαριστώ! Θα ήταν όμως εφικτό να γίνει έτσι όπως το σκέφτηκα;η θα το έπαιρνα στο χέρι;!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να προσέχεις με το γεννητικό υλικό!!

Δε χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση το zip, απλά ένα factory reset μέσα από τις ρυθμίσεις.[/quote

 

Οκ ευχαριστώ! Θα ήταν όμως εφικτό να γίνει έτσι όπως το σκέφτηκα;η θα το έπαιρνα στο χέρι;!!!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ για καλή gcam που να μην κάνει force close με το παραμικρό; Thanks
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν δουλεύω απροβλημάτιστα.

MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final.apk

Ένα λινκ για καλή gcam που να μην κάνει force close με το παραμικρό; Thanks

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν δουλεύω απροβλημάτιστα.

MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final.apk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Και σε 'μένα δουλεύει πολύ καλά, εκτός από το portrait mode που αν δεν κάνεις μια αλλαγή κρασάρει η εφαρμογή. Για να δουλεψει και αυτο πρεπει να πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, quick settings, advanced, hdr+ settings, base και στις 4 επιλογές που μπορείς να αλλάξεις να βάλεις κατά σειρά pixel 2, auto, pixel 3 xl, nexus 6p. Στις είπα όλες γιατί δε θυμάμαι ποιά άλλαξα και έπαιξε το portrait mode.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραξα τίποτα στο portrait και ποτέ δεν μου κρασαρε.

Και σε 'μένα δουλεύει πολύ καλά, εκτός από το portrait mode που αν δεν κάνεις μια αλλαγή κρασάρει η εφαρμογή. Για να δουλεψει και αυτο πρεπει να πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, quick settings, advanced, hdr+ settings, base και στις 4 επιλογές που μπορείς να αλλάξεις να βάλεις κατά σειρά pixel 2, auto, pixel 3 xl, nexus 6p. Στις είπα όλες γιατί δε θυμάμαι ποιά άλλαξα και έπαιξε το portrait mode.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα με ροοτ ότι θα έχω τόσο καλή μπαταρία θα το έκανα νωρίτερα. Πλέων με root+magisk modules βγάζω άνετα πάνω από 5ωρες sot. Χθες ξεπέρασα και τις 7 ώρες με χρήση μόνο wifi και χωρίς παιχνίδια στο κινητό. Βέβαια όλα αυτά στην 9.0.2 με greenify, doze for gms + aod mod που δουλεύει συνέχεια.

Screenshot-20190105-020935.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...