Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ήξερα με ροοτ ότι θα έχω τόσο καλή μπαταρία θα το έκανα νωρίτερα. Πλέων με root+magisk modules βγάζω άνετα πάνω από 5ωρες sot. Χθες ξεπέρασα και τις 7 ώρες με χρήση μόνο wifi και χωρίς παιχνίδια στο κινητό. Βέβαια όλα αυτά στην 9.0.2 με greenify, doze for gms + aod mod που δουλεύει συνέχεια.

 

Screenshot-20190105-020935.jpg

Αυτή είναι περίπου η φυσιολογική αυτονομία της συσκευής χωρίς να πειράξεις τίποτα. Δοκίμασε smurfkernel, nolimits και nfs injector... Θα δεις τρομερή ταχύτητα με την ίδια αυτονομία που έχεις η οποία είναι περίπου αυτή που έχει η stock.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο smurfkernel έχει oc την gpu σπ ότι είδα. επίσης πως είναι η διαχείριση της ραμ στην no limits? γιατί ενώ στην beta 9 πήγαιναν όλα μια χαρά στην 10 και στην 9.0.3 γίνεται λίγο χαμός και στην ραμ και στην μπαταρία. με το ζόρι βγάζω μέρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις τελευταίες μέρες δοκιμάζω από Kernel τον RZ (Render Zenith) και είναι και αυτός που καλός, αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.

 

ElementalX επίσης γενικά σταθερή αξία για all around επιλογή

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα έχουνε σκ@τωσει με την κάμερα. Όσο σταθερό χέρι και να έχω βγαίνουν κουνημενες. Ειδικά σε φώτο που έχει αριθμούς. Στο 1+5 δεν ειχα ποτέ τετοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα έχουνε σκ@τωσει με την κάμερα. Όσο σταθερό χέρι και να έχω βγαίνουν κουνημενες. Ειδικά σε φώτο που έχει αριθμούς. Στο 1+5 δεν ειχα ποτέ τετοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάβει την τελευταία αναβάθμιση. Έχω δύο ίδιες συσκευές με το θεμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάβει την τελευταία αναβάθμιση. Έχω δύο ίδιες συσκευές με το θεμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την 9.0.1; Υπάρχει περίπτωση λένε να αποσύρθηκε και να περιμένουμε 9.0.2. Κάτι τέτοιο διάβασα στο community.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς περιμένουμε 9.0.2??

Έχουμε 9.0.3 εδώ και πόσες μέρες.

Την 9.0.1; Υπάρχει περίπτωση λένε να αποσύρθηκε και να περιμένουμε 9.0.2. Κάτι τέτοιο διάβασα στο community.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λάθος νήμα.

Τι εννοείς περιμένουμε 9.0.2??

Έχουμε 9.0.3 εδώ και πόσες μέρες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι περίπου η φυσιολογική αυτονομία της συσκευής χωρίς να πειράξεις τίποτα. Δοκίμασε smurfkernel, nolimits και nfs injector... Θα δεις τρομερή ταχύτητα με την ίδια αυτονομία που έχεις η οποία είναι περίπου αυτή που έχει η stock.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς ροοτ δεν περνούσα με τίποτα τις 5 ώρες σοτ με την χρήση που κάνω. Τώρα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ροοτ δεν περνούσα με τίποτα τις 5 ώρες σοτ με την χρήση που κάνω. Τώρα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα

 

Πήγα να κατεβάσω το greenify από το Magisk manager αλλά λέει ότι είναι για oreo.

Τι έκανες και δούλεψε σε pie?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κατεβάσω το greenify από το Magisk manager αλλά λέει ότι είναι για oreo.

Τι έκανες και δούλεψε σε pie?

 

Εγώ έχω κατεβάσει την εφαρμογή από playstore

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ροοτ δεν περνούσα με τίποτα τις 5 ώρες σοτ με την χρήση που κάνω. Τώρα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που λες. Χωρίς root είμαι συνέχεια κοντά στις 7 ώρες και ποτέ κάτω από 6,5. Συχνά αγγίζω και τις 8. Τέλος πάντων. Αφού βρήκες τρόπο να κάνεις τη δουλειά σου, όλα καλά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7-8 ώρες και το δικό μου SOT (0-100%) με μεικτή χρήση χωρίς να έχω κάνει ΚΑΜΙΑ παρέμβαση στο τηλέφωνο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και η χρήση σε κάθε έναν είναι διαφορετική και εξαρτάτε από πολλούς παράγοντες όπως το σήμα στην περιοχή, αν έχεις δύο κάρτες αντί για μια, πόσες ώρες 4g πόσες με wifi, φωτεινότητα, πόσες εφαρμογές έχεις και ένα σορό αλλά παραδείγματα. Την αυτονομία του κινητού την ήξερα πριν το αγοράσω και δεν με προβληματίζει καθόλου από την στιγμή που φορτίζει αστραπιαία και έχω και φορτισμένο power bank στην άκρη. Ανέφερα ότι είδα καλύτερη αυτονομία πειράζοντας λίγο το κινητό έτσι ώστε όποιος άλλος δεν τον φτάνει η μπαταρία, υπάρχουν λύσεις για να την επεκτείνει, αρκεί να ασχοληθεί λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν κανένα νόημα αυτά τα ποστ του στυλ, πιάνω 6,6 ώρες SOT,αν δεν αναφέρετε αυτά που ανέφεραν νωρίτερα όπως αριθμό καρτών σε χρήση, τι δίκτυο σε χρήση, αριθμός ωρών σε λειτουργία κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν κανένα νόημα αυτά τα ποστ του στυλ, πιάνω 6,6 ώρες SOT,αν δεν αναφέρετε αυτά που ανέφεραν νωρίτερα όπως αριθμό καρτών σε χρήση, τι δίκτυο σε χρήση, αριθμός ωρών σε λειτουργία κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μια χαρά νόημα έχουν αν δεις το πλήθος τους. Χονδρικά βγαίνει ένα συμπέρασμα για τη συμπεριφορά της συσκευής. Οι περισσότεροι χρήστες δεν έχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στο πως χρησιμοποιούν το κινητό τους. Είναι απλή στατιστική. Για περαιτέρω εμβάθυνση βέβαια χρειάζονται όλα αυτά που ανέφερε κι ο φίλος πιο πάνω. Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά

Το eshop έχει την εν λόγο συσκευή στα 499

Αξίζει η συσκευή αυτή την περίοδο;και σε αυτή την τιμή; ποτέ δεν έχω πάρει συσκευή oneplus και θα ήθελα να την δουλέψω

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά

Το eshop έχει την εν λόγο συσκευή στα 499

Αξίζει η συσκευή αυτή την περίοδο;και σε αυτή την τιμή; ποτέ δεν έχω πάρει συσκευή oneplus και θα ήθελα να την δουλέψω

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ.

Me 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις το 6Τ και μάλιστα από το επίσημο site (2ετής επίσημη εγγύηση)

Όταν το 6t έχει 550, το 6άρι δεν μπορεί να έχει 500 (και μάλιστα με εγγύηση από e-shop και ΟΧΙ επίσημη).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ.

Me 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις το 6Τ και μάλιστα από το επίσημο site (2ετής επίσημη εγγύηση)

Όταν το 6t έχει 550, το 6άρι δεν μπορεί να έχει 500 (και μάλιστα με εγγύηση από e-shop και ΟΧΙ επίσημη).

Σωστό αυτό που λες

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Αμαζον Αγγλίας νομίζω αξίζει καλύτερα και είναι πιο αξιόπιστο από eshop.gr

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά

Το eshop έχει την εν λόγο συσκευή στα 499

Αξίζει η συσκευή αυτή την περίοδο;και σε αυτή την τιμή; ποτέ δεν έχω πάρει συσκευή oneplus και θα ήθελα να την δουλέψω

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από Αμαζον Αγγλίας νομίζω αξίζει καλύτερα και είναι πιο αξιόπιστο από eshop.gr

Σαφώς!

Από Amazon.de πάνε κατευθείαν σε 1+. Είναι επίσημος μεταπωλητής.

Νομίζω ότι και από UK ισχύει το ίδιο (αλλά δεν είμαι σίγουρος).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι . εχω βρει το oneplus 6 στα 370ε καινουργιο απο εναν φιλο. Ειναι το κινεζικο μοντελο Α6000.

ειστε ευχαριστημενοι με την καμερα (γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο και το xiaomi mi8,ειναι πολυ σημαντικη η καμερα για εμενα ) .

απο china σε europe γινετε ευκολα?

εκτος απο τις 3 μπαντες ,που δεν ξερω αν ειναι σημαντικες ,και το λογισμικο που βλεπω αλλαζει ευκολα τι αλλο εχει το A6003 σε σχεση με το Α6000 ?

το κινητο παιζει απορβληματιστα Out of box ή θελει 2-3 πραγματακια για να ρολαρει αψογα?

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι . εχω βρει το oneplus 6 στα 370ε καινουργιο απο εναν φιλο. Ειναι το κινεζικο μοντελο Α6000.

 

ειστε ευχαριστημενοι με την καμερα (γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο και το xiaomi mi8,ειναι πολυ σημαντικη η καμερα για εμενα ) .

 

απο china σε europe γινετε ευκολα?

 

εκτος απο τις 3 μπαντες ,που δεν ξερω αν ειναι σημαντικες ,και το λογισμικο που βλεπω αλλαζει ευκολα τι αλλο εχει το A6003 σε σχεση με το Α6000 ?

 

το κινητο παιζει απορβληματιστα Out of box ή θελει 2-3 πραγματακια για να ρολαρει αψογα?

Το κινητό για μένα είναι το καλύτερο του 2018, το 6T με εξαίρεση την μπαταρία έχει περισσότερα μειονεκτηματα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...